Latitude vs. Thinkpad?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 03 kvě 2009 11:24

Radek.n - Jeslti ti to pomůže v rozhodování - Mám ThinkPad T500 a dneska bych již šel právě do zmiňovaného Dellu. U TP nefunguje až moc věcí za tu cenu.

oco1
píše často
Příspěvky: 175
Registrován: 17 říj 2008 23:20

Příspěvekod oco1 » 03 kvě 2009 12:37

Já mám taky T500 a dneska bych do něj šel určitě zase, nesetkal jsem se ani s jedním problémem za toho 3/4 roku, používám XP. Tímto neříkám, že Dell není kvalitní, ale T500 mě osobně nabídne více než Dell...
Lenovo T500 + Ati 3650

Radek.n
píše často
Příspěvky: 164
Registrován: 01 srp 2007 00:37

Příspěvekod Radek.n » 03 kvě 2009 13:53

Warhawk píše:Radek.n - Jeslti ti to pomůže v rozhodování - Mám ThinkPad T500 a dneska bych již šel právě do zmiňovaného Dellu. U TP nefunguje až moc věcí za tu cenu.


A co konkrétně ti na T500 nefunguje? Já jsem právě o něco více nakloněn k Thinkpadu - s DELLem jsem příliš dobré zkušenosti neměl (Topil jako blázen, plasty nelícovaly, během krátké doby bylo vidět znatelné opotřební - notebook ale přenáším každý den a nezacházím s ním zrovna v rukavičkách).
ThinkPad T400 & R61, Dell XPS M1330

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 03 kvě 2009 14:58

Radek.n : Ale to nebyl Latitude. Nemuzes srovnavat levne spotrebni Delly s korporatnima...(i kdyz XPS si raje na kvalitnjesi - oproti Latitude/Precision je to ale porad jen multimedial). U Lenova plasty nelicovaly i u Rkovych modelu... Takze bych to nejak neprehanel. Modely jako XPS,Studio, Inspirion - se ani nepriblizuji Precisionum, Latitudum.. Co se zpracovani tyka, tak prave bych rekl, ze Ecka jsou na tom lepe nez Tcka. Krom vika displeje, ktere ma Tcko trosku pevnejsi.
U Dellu je dle me nejvetsi vyhoda (samozrejme individualni) rozmisteni portu, ktere mi u T400/500 prijde jako hrozne a neprakticke. Navic samozrejme e-sata...
T500 bych vybral v pripade, ze chci silnejsi grafiku. Pokud ne, tak se vahadla prehoupnou na stranu Dellu. Sice jsou tu jeste drobnosti jako TrackPoint, ale i ten je na Ecku dobre pouzitelny, po nastaveni touch check..
A pokud se notebook bude pouzivat venku, ci ve svetle mistnoti, tak bych jeste zminil potrebu LED displeje.
Tady uz zalezi opravdu na konkretnich potrebach. Nekdy je lepsi Lenovo, nekdy Dell. Nelze objektivne a jednoznacne rict, ze jeden je ve vsech ohledech pro daneho uzivatele lepsi.

Jinak T400 bych ja asi nekoupil. To mi prijde jako lepsi volba R400, ktera je kvalitativne na stejne urovni - pokud ti staci parametry R400, vubec T400 neres. U Dellu je velky rozdil mezi E6400 a E5400, takze tam pokud ty penize mas, kvalita bude lepsi u drazsiho modelu.
Naposledy upravil(a) Michal27 dne 03 kvě 2009 15:17, celkem upraveno 1 x.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 03 kvě 2009 15:15

Radek.n píše:
Warhawk píše:Radek.n - Jeslti ti to pomůže v rozhodování - Mám ThinkPad T500 a dneska bych již šel právě do zmiňovaného Dellu. U TP nefunguje až moc věcí za tu cenu.


A co konkrétně ti na T500 nefunguje? Já jsem právě o něco více nakloněn k Thinkpadu - s DELLem jsem příliš dobré zkušenosti neměl (Topil jako blázen, plasty nelícovaly, během krátké doby bylo vidět znatelné opotřební - notebook ale přenáším každý den a nezacházím s ním zrovna v rukavičkách).


No já to tu nechci moc rozepisovat znovu, nechci založit flame. Dej si vyhledat moje příspěvky ohledně TP v sekci lenovo, případně v sekci Smětiště je přímo o T500 , kterou založil Jacoob.

Ono takhle - T500 není extra špatný noťas, troufám si říct, že HW patří pořád ke špičce co se dá sehnat (společně s uvedeným dellem), nicméně je totálně degradovaný softwarovou výbavou v kombinaci Lenovo brak software + Windows Vista.
Občas nefunguje powe manager a centrino 2 má stejnou spotřebu (občas i větší) než kolegovo z60m (ovšem já jsem přeput na sdílenou grafiku, zatímco on jede na nesdílené).
Přepínání grafik nefunguje v 90% případů, kdy to potřebuješ. (typ. příklad - jedeš ve vlaku, naproti tobě sedí buchta s nějakým lowcost strojem od toshiby, ve stejnou chvíli zmáčknete čudlík pro probuzení z hybernace a zatímco ona za chvíli vesele ťuká do wordu, tobě Presentation Director od lenova hlasi ze mas pripojeny externi monitor, po klepnuti na přenutí grafik se nic nestane a regulace jasu displaye taky nefunguje. Takže restart, další minuty čekání a koukání z okna, než se načte vista....) Zeptej se na to jackooba. Už měl taky sto chutí ten nesmysl rozmlátit o zeď. Hromada "fíčur" , které nefungují, když je občas potřebuješ.

Tvrdit, že nová řada Thinkpadů je bezchybná je poměrně krátkozraké. Za tyhle peníze by u těch strojů nemuselo být žádné "ale", avšak je jich tam jak máku.
Pokud vládneš angličtinou, doporučuju navštívit zahraniční fóra. Občas uslyšíš věty jako "můj první thinkpad byl T23 a se stoprocentní jistotou vím, že T500 je můj poslední..." nebo "T500 is worst laptop I ever had."
Nebo to, že lenovo opravovalo drivery, které zplsobují ve vistě pravidelně BSOD , skoro rok, je taky na pováženou. Atd. Atd.

Jinak k té mechanické konstrukci - se svými 75 kily se na něj klidně postavím jako na váhu. Ověřeno :)

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 03 kvě 2009 15:24

A ještě jedno doplnění. Tohle mě absolutně dostalo :

Obrázek

Myslím si, že trochu pokročilý uživatel se zamyslí, proč mají ovládače pro WiFi kartu od lenova přes 1GB (třeba stejně jako instalačka Win XP). Pokud je ti to jedno, kašli úplně na to co jsemnapsal a klidně si TP kup. Budeš spokojený.
Já si nemůžu pomoct, ale mě tohle prostě pije krev, jako celé lenovo.

Radek.n
píše často
Příspěvky: 164
Registrován: 01 srp 2007 00:37

Příspěvekod Radek.n » 03 kvě 2009 23:47

Michal27> To samozřejmě vím že Latitude je jiná liga. Proto jsem taky DELL nevyřadil ze hry :) . Jinak ohledně portů to vnímám nastejno- na obou je USB vpravo i vlevo, oba mají VGA výstup, audio konektory na přední části mi nikdy nevadily a eSATA nevyužiji. Hodne zajímavé mi přijdou nabídky na Aukru od jednoho prodejce, viz: http://aukro.cz/item622693974_dell_lati ... d_led.html . Každopádně mám z toho trochu strach a taky to nemá CZ klávesnici.. Uvidím jakou mi DELL pošle cenovou nabídku a podle toho se nejspíš rozhodnu.

Warhawk> Všude jsem četl jen samou chválu na Lenovo software a spousta lidí to uvádělo jako hlavní plus, který jiné značky nemají. Přinejhorším by se daly používat XP a počkat pár měsíců než se všechno vychytá a pak přejít na Win7. Každopádně ještě si tedy projdu zahraniční fóra a uvidím, zda je to opravdu tak špatné.. :wink:
ThinkPad T400 & R61, Dell XPS M1330

CeCo

Příspěvekod CeCo » 03 kvě 2009 23:49

PC Outlet... Teda second hand. Vsak to tam aj pisu - produkty vratene od zakaznikov, pripadne nejake vady ktore opravili.

C

Radek.n
píše často
Příspěvky: 164
Registrován: 01 srp 2007 00:37

Příspěvekod Radek.n » 03 kvě 2009 23:53

CeCo> A myslíš, že u takového notebooku je větší šance, že se něco pokazí (či zůstane vada, kvůli které to zákazník vrátil) než u nového, objednaného přímo od DELLu? :idea:
ThinkPad T400 & R61, Dell XPS M1330

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 04 kvě 2009 00:15

Mohou tam byt urcite kosmeticke vady... Treba displej s sedym odstinem, mrtvy pixel, piskajici book...atd.. Ale to jsou veci, ktere neovlivnis ani u noveho kousku. Ale piskani skvele resi i RM Clock. Me taky jemne piskal a jelikoz s SSD je uplne ticho, resim to takto a je to 100%. Klidecek a vydrz ani zahrivani ovlivneny nejsou.
Jinak Dell SW stoji taky za prd. Je nejlepsi jet na Vistach a pouzivat jen minimum. Ted se pry situace dost zlepsila,ale ja DellControl Point nepouzivam tak jako tak...
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

CeCo

Příspěvekod CeCo » 04 kvě 2009 00:20

Radek.n:
Akonahle otvoris nieco poskladane, tak sa znasobuje sanca poruchy. Preto niekedy radsej zijem s mensimi vadami tovari (napr. nesvieti kontrolka priputania sa v aute) nez by som mal rozvrtavat cely tovar.

Okrem toho ti pri second-hand notasoch nikto nezaruci, akym sposobom bol notebook "spouzitelneny" - ci len prebaleny, alebo sa v nom museli rypat.

C

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 04 kvě 2009 00:45

CeCo: Zase ma ale zaruceno od Dellu, ze to fungovat bude. Pokud by se to kazilo, tak mu daji jiny kousek.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

CeCo

Příspěvekod CeCo » 04 kvě 2009 00:58

Podla koho? Ty ako zakaznik mas pravny vztah len a jedine s predajcom, ktorym je v tomto pripade onen Dellstore. Dell sa do tohto vztahu nema preco montovat, jediny dovod ma pri reklamaciach, kedze bude predajcom urceny ako zodpovedna osoba pre reklamacie.

Pri obchode treba byt hold mierne podozrievavy a nedomyslat si (typicka to vlastnost v CR/SR), toboz pri sedych dovozoch/repasoch/akychkolvek nie oficialnych predajoch. Potom vznikaju len problemy (vid reklamacie NB kupenych v USA)... Vinny potom bude vyrobca, hoci ten za to fakt nemoze

C

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 04 kvě 2009 01:13

Je tam proste 3roky NBD a to staci. Treba si jen zkontrolovat pri predani, jestli je vsechno OK.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Radek.n
píše často
Příspěvky: 164
Registrován: 01 srp 2007 00:37

Příspěvekod Radek.n » 04 kvě 2009 15:25

Dnes mi přišla nabídka od DELLu. Myslím, že to teď s rozhodováním budu mít sakra těžké. Jediné co mě trochu nemile překvapilo je doba dodání a to pokud bych dnes potvrdil objednávku, Latitude by přišel až 25. května. Když si vezmu, že 7. května si odvezou XPS, tak být skoro měsíc bez PC je pro mě trochu nepředstavitelné :?

DELL Latitude E6400 - cena bez DPH 29.809Kč
----
Intel Core 2 Duo P8700(2.53GHz,1066MHz,3MB)
NVIDIA Quadro NVS 160M, 256M
14.1in Widescreen WXGA+ (1440X900) with LED backlit
2048MB (2x1024) 800MHz DDR2 Dual Channe
250GB (7200RPM) Free Fall Sensor
Primary 6-cell 54W/HR LI-ION
Czech Windows Vista Business SP1
3Yr Basic Warranty - Next Business Day - Minimum Warranty
ThinkPad T400 & R61, Dell XPS M1330


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 143 hostů