Notebook VS. Netbook

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
doonio
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 17 srp 2009 18:34
Bydliště: Brno

Notebook VS. Netbook

Příspěvekod doonio » 17 srp 2009 18:38

V poslední době mě leze pořád brouk do hlavy jestli mám jít do netbooka, nebo notebooka.CHci něco na VŠ, avšak při koupi netbooka musím stejně koupit aj stolní, protože na takový ty složitější programy typu AutoCAD, SOlid Works a různé grafické prográmky už to chce trochu výkon.
Zas na druhou stranu ta velká výdrž(až 10h) u netíka taky není k zahození.
Druhá možnost je koupit nějakej lepší noťas-cca 20000 a mít ho na vše, jak do školy tak na doma.To by bylo nádherný řešení, akorát ta baterie trochu pokulhává, bez přivodu šťávy si myslím že žádnej noťas nevydrží víc jak 3h (myslím když na něm aktivně pracuji,ne že je všechno stlumený, apod.)
Tak se chci zeptat vás co na to říkáte, eventuelně víte o nějakým notebooku kterej vydrží cca 7h(já vím jen o aceru ale tuto značku bych nechtěl ani zadarmo).Je to asi blbý se ptá vás,je to asi hlavně na mým osobním pocitu a rozhodnutí,ale přece jen vás poprosím o názor :lol:

adroit7

Příspěvekod adroit7 » 17 srp 2009 18:56

tiez som sa nejak podobne rozhodoval jak ty, len ja som chcel hrat hry a nie pouzivat narocne programy, aa vybral som si netbook + stolny PC :wink: musis sa rozhodnut

xjurasek
občas něco napíše
Příspěvky: 95
Registrován: 08 kvě 2009 23:29
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod xjurasek » 17 srp 2009 22:14

při dnešních cenách si myslím že není problém bud jedno nebo druhé řešení.

Já osobně jsem taky měl můj první notebook acer asi před 2 lety koupený a těšně měsíc po záruce se mi spálil nějakej chip na základní desce a v servisu mi řekli, že to nemá cenu opravovat, že by to vyšlona strašný prachy.
Tak jsem značku acer definitivně zavrhnul! Teď mám doma starší stolní pc ( desktop) který je slabší ale na mojo práci to vystačí. ( převážně hudba, video, net :D) ale chtěl jsem tím říct, že bych si chtěl na vánoce koupit taky nějakej notas a přemýšlím jestli klasickej mám favorita Lenovo R500 a nebo si počkat na te nový netbook s IONem . proto čekám jak se to osvědčí. Já osobně být tebou, bych si koupil notebook obzvlášt jako student. ( cestování, školení přednášky.....) aby jsi měl vše hezky poruce v jednom zařízení.

doonio
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 17 srp 2009 18:34
Bydliště: Brno

Příspěvekod doonio » 18 srp 2009 18:50

No já šel taky do noteboku, jenom že potřebuju trochu výdrž. Chtěl ybch vidět jak je třeba v posluchárně o 100 místech cca 60 zásuvek s noťasama. :lol:
Asi si taky ještě nějakej ten měsíc počkám, protože netbook obecně je celkem novinka a myslím že ta ION úprava má i celkem budoucnost. No uvidíme jak to všechno vyjde a hlavně jak vyjdou finance.

GR!nCh
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 16 zář 2007 22:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod GR!nCh » 19 srp 2009 15:13

doonio píše:Chtěl ybch vidět jak je třeba v posluchárně o 100 místech cca 60 zásuvek s noťasama. :lol:

OT: V naší učebně pro 313 lidí je minimálně 313 zásuvek. Není to ale obecně běžná záležitost.

Varianta 1: Osobně jsem zastánce notebooku pro studenta, který bydlí v jednom městě, ale studuje jinde (a bydlí tam na koleji/private/intru). V místě, kde ale trávím víc času (privát ve městě, kde studuju) mám dock, externím monitor, klávesnici. Stále mám, ale jen jedno zařízení (notebook), jeden systém, jednu verzi dat. To všechno si můžu vzít s sebou, když jedu domů na víkend. Sice nemám žádný náhradní počítač, ale toto riziko podstupuju. Zálohy jsou samozřejmostí. (pokud by někdo potřeboval opravdový spoleh na svůj notebook, NDB je dobrá volba). Takto se mi opravdu vyplatí provozovat i menší 14" notebook, který by jinak na velkou praci asi pořád nebyl sám o sobě moc pohodlný. Zase je ale lehčí, menší.

Varianta 2: pro někoho, kdo bydlí doma a studuje ve stejném městě je PC opravdu asi pohodlnější. Pokud chce něco vzít do školy, aby mu tam nebylo líto, že maj všechni notebooky, tak něco 10" s Atomem přijde vhod. IMHO stejně drahá varianta (PC, monitor, netbook) jako předcházející (notebook, dock, monitor, NDB-volitelně). Výkon na hry a náročnější programy je zde zajištěn asi lépe a levněji.

Varianta 3: prozatím něco s 15" a ucházejícím výkonem (cca R500) a za rok se rozhodnout:
- Výkon stačí -- pokračovat Variantou 1.
- Výkon nestačí -- prodat R500 a pokračovat Variantou 2.
Fedora @ Lenovo ThinkPad T460s

doonio
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 17 srp 2009 18:34
Bydliště: Brno

Příspěvekod doonio » 19 srp 2009 20:39

Celkem pěkně jsi mi to vysvětlil. Abych to upřesnil spadám do té tvé 2 varianty. Do školy budu chodit na VUT a jsem rovněž z Brna a právě nevím jestli přímo ve škole budeme dělat na svých NTB v různých náročnějších aplikacích, či jsou na to ty učebny vybaveny.Jestli bych měl mít nějakej NTB vyloženě na psaní ve wordu, a třeba na brouzdání mezi přednáškama na netu a sledování Futuramy ve volném čase tak bych rozhodně vzal netbooka a na ty důležitější programy bych měl doma stolák.Ale právě nevím co na té VŠ budu všechno dělat.No budu se muset pozeptat nějakejch studentů co tam vlastně dělaj. :lol:

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 20 srp 2009 05:32

Nejlepší bude stolní PC a mini-notebook.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

doonio
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 17 srp 2009 18:34
Bydliště: Brno

Příspěvekod doonio » 20 srp 2009 16:26

Výborně, takže jste mě přemluvili že půjdu teda do netbooka a stoláka.Avšak kdy ho koupit, vyloženě teď ho nutně nepotřebuji, a envím jestli má cenun čekat.Jestli se třeba po novém roce nedočkám Atom Core2Duo, apod. novinek.Jeden známý mi říkal že počítače je nejlepší kupovat po novém roce,protože prodejci před vánocemi dělají různén slevy a akce, a právě po vánocích jdou tyto ceny ještě níž, protože potřebují vyprázdnit sklady.Co vy si o tom myslíte?
Když už jsme u toho jakou značku doporučíte a jakou naopak nikoliv. Moji kandidáti:
+:Asus,lenovo,HP
-:Acer,toshiba,MSI

GR!nCh
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 16 zář 2007 22:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod GR!nCh » 20 srp 2009 17:25

Netbook/notebook/cokoliv kup vždycky až tehdy, kdy skutečně víš, že ho potřebuješ. Čekat na nějakou novou technologii můžeš donekonečna, protože vždycky bude v budoucnu něco lepšího než je teď. (nebereme-li v úvahu postapokalyptické vize). To samé s tím nejvýhodnějším nákupem začátkem roku... nemá smysl na nic zbytečně čekat, když už zařízení třeba potřebuješ. Preci jen, je to za půl roku. Snad jsem to napsal srozumitelně a chápeš co mám na mysli.
Co se konktrétních netbooků týče, tak se mi docela líbí 10" EEEcka, ale je tam teď zrovna docela velký výběr konkrétních modelů.
Fedora @ Lenovo ThinkPad T460s

xjurasek
občas něco napíše
Příspěvky: 95
Registrován: 08 kvě 2009 23:29
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod xjurasek » 20 srp 2009 17:27

já osobně bych počkal na to nové lenovo ideaPad s ION
má být koncem prázdnin čili asi až k pozdimu. Na výšku stejně jdeš až v řijnu.

http://pcworld.cz/novinky/prvni-netbook ... d-s12-7332
Lenovo R400-
Intel pentium core2 duo, 2.10Ghz.
2MB L2 cache

Intel GMA 4500 MHD
DDR III 1024+1024 1066MHz

250Gb HDD 5400
Windows 7 Ultimate 32bit

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 20 srp 2009 19:03

doonio píše:Výborně, takže jste mě přemluvili že půjdu teda do netbooka a stoláka.Avšak kdy ho koupit, vyloženě teď ho nutně nepotřebuji, a envím jestli má cenun čekat.Jestli se třeba po novém roce nedočkám Atom Core2Duo, apod. novinek.Jeden známý mi říkal že počítače je nejlepší kupovat po novém roce,protože prodejci před vánocemi dělají různén slevy a akce, a právě po vánocích jdou tyto ceny ještě níž, protože potřebují vyprázdnit sklady.Co vy si o tom myslíte?
Když už jsme u toho jakou značku doporučíte a jakou naopak nikoliv. Moji kandidáti:
+:Asus,lenovo,HP
-:Acer,toshiba,MSI
Asi bych koupil ION anebo něco od Asusu.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

doonio
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 17 srp 2009 18:34
Bydliště: Brno

Příspěvekod doonio » 22 srp 2009 15:14

Nikde jsem nenašel žádné + ohledně té ION úpravy.K čemu je to dobré, jediné co sem vyčetl tak to snad zvýší grafický výkon a lze potom už i HD rozlišení. Nic víc?Díky za vysvětlení.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 71 hostů