NTB na VŠ

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
michal.procha
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 19 zář 2009 00:46

NTB na VŠ

Příspěvekod michal.procha » 19 zář 2009 01:16

Dobrý den Všem!
Potřeboval bych pár rad k notebookům!
Jdu na výšku na ekonomku a chci si koupit noťas! Pravidelně tady pročítám diskuse už nějaký měsíc. Notebook budu využívat, jak na privátě, tak ho budu nosit do školy. Co se týče předmětů ve škole tak akorát co budeme mít, bude inf pro ekonomy - to si myslím, že budou hlavně nějaké základy, takže nejspíš nebudu potřebovat silnou grafiku. Bude prostě sloužit na práci v "offisech", internet, hudba a film. Po přečtení několika diskusí jsem dospěl k závěru, že si pořídím Lenovo R500 - očekávám od něj, že mě vydrží celou výšku né-li víc (nějaký jiný návrh?). Když sem se díval na alzu.cz tak jsem tam našel několik různých konfigurací a tak se Vás chci zeptat, jestli není zbytečné kupovat tu nejvýkonějšší (na mé požadavky) nebo jít do té nejméně výkonné co tam nabízí a přikoupit si tu NBD záruku plus nějaké to příslušenství! A ještě bych se chtěl zeptat zda někdo nevíte kde nejblíže, předpokládám, že v Brně je nějaký showroom na odzkoušení notebooku!
Děkuji Vám všem za rady, které mi napíšete.
Majkl

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 19 zář 2009 01:43

Největší výhodu té nejvýkonnější konfigurace bych viděl v 1680x1050 displayi, který zobrazí pohodlně 2 A4 vedle sebe. Možná bych zvážil i R400, když tu grafiku nepotřebuješ, ale zase má menší display.

Jinak v Brně je Lenovo Point kousíček od magistrátu - Šumavská 31.

Lenovo Centrum je taky v ulici Hybešova, tam mají SL-ka a R-ka (co jsem tam byl naposled).

No a pak Alza, tam by taky mohli mít nějakou R500 vystavenou.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

Fresh Butter
občas něco napíše
Příspěvky: 46
Registrován: 08 zář 2009 15:14

Příspěvekod Fresh Butter » 19 zář 2009 01:45

no v Brně jich má hodně mironet, ale bacha na to abys nestřel jak já sem jel jen kvůli tomu abych se podíval na naťas a oni mi s úsměvem, řekli, že ho nemůžou zapnout, že se hned začne instalovat a takhle to tam nechodí a že už by ho pak nemohli prodat... :roll:
Toshiba Qosmio F50-12J

Fresh Butter
občas něco napíše
Příspěvky: 46
Registrován: 08 zář 2009 15:14

Příspěvekod Fresh Butter » 19 zář 2009 01:46

Chlebovnik píše:Největší výhodu té nejvýkonnější konfigurace bych viděl v 1680x1050 displayi, který zobrazí pohodlně 2 A4 vedle sebe. Možná bych zvážil i R400, když tu grafiku nepotřebuješ, ale zase má menší display.

Jinak v Brně je Lenovo Point kousíček od magistrátu - Šumavská 31.

Lenovo Centrum je taky v ulici Hybešova, tam mají SL-ka a R-ka (co jsem tam byl naposled).

No a pak Alza, tam by taky mohli mít nějakou R500 vystavenou.


V alze? tam nemaj nic sem tam byl a jediný co tam maj tak sou komply na objednání zoží u nich, jinak prej do skladu v Praze.
Toshiba Qosmio F50-12J


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 140 hostů