Asus EEE PC 1008HA, nebo 1101HA, nebo Asus UL30A??? poraďte

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Maja
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 04 říj 2009 11:36

Asus EEE PC 1008HA, nebo 1101HA, nebo Asus UL30A??? poraďte

Příspěvekod Maja » 04 říj 2009 11:58

Ahoj, mám menší problém s výběrem ntb, hledám něco s malými rozměry a váhou na psaní ve wordu, internet, sem tam nějaká ta hudba, nebo film,hry moc nehraju, jen nějaký online...mám PC, takže tohle bude jen taková cestovní bokovka do školy, nebo tak...nebudu se upejpat a rovnou říkám, že mi jde hodně o design a hlavně cenu...jasným favoritem pro mě bylo eee 1008HA, design super, tichý, malý rozměry všechno, ale pak jsem objevila 1101HA, ten se mi tolik nelíbí, ale má větší rozlišení displeje, což je možná pohodlnější, je to hodně velký rozdíl oproti 1008??? a taky má prý nižší CPU, nejsem moc technický typ, tak nevím co přesně CPU je, ale prý je to docela nevýhodný...No a nakonec jsem objevila Asus UL30A a já přemýšlím, jestli by se mi vyplatilo do toho investovat o dalších 5 tisíc víc, což znamená, že budu muset ještě nějakou chvíli makat, abych na to splašila, ale zase je to plnohodnotnej notebook...sice mám PC, ale v takovém stavu, že se každých 10 min restartuje, pokud na něm chci třeba pouštět videa, nebo tak, když jen píšu je v pohodě...do opravy se mi investovat nechce, a tak nevím, jak to udělat, jestli se uplně zbavit stolního PC a mít místo něj jen notebook...klidně mi poraďte i uplně jiný model, ale něco menšího a moc nemusím Acer, prý je poruchový...potřebovala bych, aby ten ntb vydržel tak 2 roky, zase někdo mi mininotebook nedoporučoval, že prý se to hned rozbije a pak jsou s tím další problémy...ten UL30a se mi hodně líbí, zase nevím, jestli by mi vážně nestačil jen klasický netbook...v podstatě jsem jen na internetu, ICQ a sleduji filmy...předem dík za jakoukoliv radu 8) ... Maja

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 04 říj 2009 13:35

klasický netbook není vhodný jako jedinný a primární počítač, především kvůli ergonomie práce, tak na hraně jsou pak 11,6" netbooky jako U350 od lenova nebo timeline od Aceru, jsou ale trochu dražší, takže bych uvažoval o tšchto nebo pak tvou zmi%novaný UL30, ale s tím nemám ani krátkodobou osobní zkušenost, nicméně asus jako značku nedoporučuji...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Maja
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 04 říj 2009 11:36

Příspěvekod Maja » 06 říj 2009 20:59

Děkuji za odpověď a ještě jen, proč byste nevolil Asus?...nechci si koupit něco co se hned rozbije, nebo je nespolehlivé...

LovecDuchu
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 29 srp 2009 12:14

Příspěvekod LovecDuchu » 07 říj 2009 01:06

Ja UL30A vlastnim a klidne bych ho doporucil. Myslim, ze ASUS nebo Acer je jak prast nebo uhod. Puvodne jsem chtel Acer 3810T, ale nakonec jsem se rozhodl pro Asus. Zatim jsem spokojeny. Verim, ze Acer by mi slouzil stejne dobre.
Klidne bych se nebal i dvanactipalcovych notebooku. Mne se ta trinactka zda jako maximum, navic mam 8mi clankovou baterii, kvuli ktere je notebook o neco tezsi nez 3810T s 6ti clankovou. Do desetipalcovych netbooku bych asi nesel, pokud by to mel byt primarni pocita. Kamarad to ma a porad si stezuje, ze je to male pro delsi praci.

Maja
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 04 říj 2009 11:36

Asus UL30

Příspěvekod Maja » 07 říj 2009 12:49

Nevím, asi by mě za to plno počítačových expertů odsoudilo, ale já prostě Acery nemusím...nejsem nějakým fanouškem jiné značky, ale Asus je mi sympatičtější a ten UL30 je i podobně cenově dostupný...vadí mi na něm jen jedna věc a to, že má Vistu...četla jsem, že je tam možný upgrade na Windows 7, což by asi bylo lepší...jen nevím jak moc složitá je výměna operačního systému pro laika...a případně na kolik mě to potom vyjde peněz, kdybych chtěla ten Windows 7...a ještě poslední otázka, kolik Vám ten UL30 vydrží hodin, s tou osmičlánkovou baterií?...

l.s.
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 07 říj 2009 15:22

Asus UL30

Příspěvekod l.s. » 07 říj 2009 15:41

LovecDuchu píše:Ja UL30A vlastnim a klidne bych ho doporucil. Myslim, ze ASUS nebo Acer je jak prast nebo uhod. Puvodne jsem chtel Acer 3810T, ale nakonec jsem se rozhodl pro Asus. Zatim jsem spokojeny...

Ahoj, rozhoduji se právě mezi Asusem UL30, nebo Acerem 3810TZG a zajímalo by mě, jak je na tom UL30 s přehráváním HD videa. Mohl bys prosím vyzkoušet, zda integrovaná grafika Intel zvládne přehrát HD videa s rozlišením 1080p (formát MKV)?

Poslední verze Media Player Classic Home Cinema už údajně podporuje hardwarovou DXVA akceleraci na tomto chipsetu, ale zajímalo by mě, jak je to ve skutečnosti.

Jo a ještě bych se chtěl zeptat, jak je to s tichostí tohoto Asusu, protože na hlasitost chlazení u Aceru 3810 jsem četl stížnosti. Díky moc za případné info.

LovecDuchu
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 29 srp 2009 12:14

Příspěvekod LovecDuchu » 07 říj 2009 17:44

Maja: Ja bych taky nejradsi Visty vyhodil, az prijde Win 7, tak bych ho tam chtel nainstalovat (pri nakupu avizovali, ze je mozny upgrade na 7). Co se tyce financi, tak to netusim (nekde jsem cetl, ze se snad nejaka stovka musi zaplatit, ale nechci sirit bludy). Uz jsem to nekde psal, vydrz pri zapnute WiFi je asi 6-7 hod., jiny rezim jsem nezkousel.
Kdyz jsem ho kupoval, tak jsem se trochu bal vzhledu (i kdyz mi na tom moc nezalezi). Na obrazcich to tak nevynikne, ale vypada docela luxusne, ta cerna je elegantni. Byl jsem prijemne prekvapen.
l.s. Bohuzel zadne takove video k dispozici nemam. Pokud bys mi ho sehnal (nejlepe neco kratkeho, mam pomaly net), tak to samozrejme vyzkousim. K tichosti nemam jedine vytky, notebook je skoro neslysitelny. Bohuzel nemam moc porovnani s ostatnimi notebooky, ale osobne si myslim, ze uz nic tissiho byt nemuze.

Maja
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 04 říj 2009 11:36

Příspěvekod Maja » 07 říj 2009 17:58

Tak to zní dobře...se zapnutou wi-fi 6-7 hodin...asi se rozhodnu pro ten asus, všude čtu jen chválu...a s tím upgradem na Windows 7 to snad nebude tak složitý...už jen jediná potíž je v penězích:-(...tak si asi budu muset ještě chvíli počkat...Jinak s tím luxusním vzhledem jste mě potěšil, bála jsem se, aby ve finále nevypadal nějak obyčejně, nebo tak...nevíte jestli je tenhle ntb někde vystavený k vyzkoušení?...hledala jsem něco v mironetu, ale tam ho snad vubec nemaji, tak nevím...jinak děkuji za odpovědi 8)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 57 hostů