Ntb do 16kkč, který zvládne i nějaké hry

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
awSirius
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 14 bře 2010 18:41

Ntb do 16kkč, který zvládne i nějaké hry

Příspěvekod awSirius » 14 bře 2010 19:11

Zdravím,
momentálně se ohlížím po nějakém notebooku, ale jsem omezen finančně - do 16 000 Kč. Tady je v pár bodech to co bych hlavně chtěl.

- Nehraju sice moc, ale byl bych rád, kdyby to utáhlo i novější hry.
- Občas jsem nucen udělat nějakej webdesign, tak aby si s tím poradil.
- Cestovat moc nebude, výdrž baterie taky není nejdůležitější.
- Chtěl bych nesekající se Win7 Aero.
- Rozhodně NE Acer. Mám k tomu osobní důvody, rozepisovat to není třeba.
- Bez OS, mám doma krabicovou verzi, nechci zbytečně kupovat další.
- Design hraje velkou roli. Nechci ntb, kterej se blbě používá, nebo hnusně vypadá.
- 320ka HDD snad postačí, tady si nejsem jistej, ještě donedávna jsem měl HDD jen 80GB, takže jsem byl značně limitován. Teď k tomu mám druhej - 320 - a plní se docela rychle. Nevím no.
- Numerickou klávesnici.
- BT by byl taky příjemnej.
- To je snad asi tak vše co stojí za zmínku, ostatní věci jsou dneska snad standardem.

Preferuju značku Asus. Koukal jsem na tyhlety dva

http://www.mironet.cz/asus-n61vgjx178-- ... +dp103735/
http://www.mironet.cz/asus-k52didsx115d ... +dp105557/

a rád bych slyšel váš názor. Ten k52 prý utáhne i novější hry (a navíc se mi dost líbí :) ), ale nevím, abych pravdu řekl moc tomu nerozumím. A tady na foru jsem četl nějaký nechvalný věci na celou řadu K... Ten první má navíc spoustu různýho příslušenství a TV tuner, kterej bych asi využil, je-li schopen přijímat DVB-T. Rád bych věděl jakej je mezi nima rozdíl po HW stránce, co ta grafika, jakej je rozdíl mezi procesorama atd.

Vím, že chci dost muziky za málo peněz, ale co se dá dělat. :)

Díky za pomoc.
Naposledy upravil(a) awSirius dne 14 bře 2010 19:30, celkem upraveno 2 x.

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 14 bře 2010 19:21

Z tech dvou rozhodne N61VG, spoluzak jej ma a celkem mile me ten notebook prekvapil jak vykonem tak zpracovanim a chlazenim. Celkove bych ale do 16k. bral radsi toto Amilo http://www.mironet.cz/fujitsu-amilo-pi3 ... 7+dp98414/ je na tom vykonostne jeste lip (jak CPU tak VGA) a chlazeni ma pry taky dobre, osobne mi na nem vadi pouze design ale po stance designove se mi nejvic libi ThinkPady takze muj nazor neber vazne :D zalezi na tvem vkusu :wink:

awSirius
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 14 bře 2010 18:41

Příspěvekod awSirius » 14 bře 2010 19:27

No přemýšlím, jestli se to vyplatí to Nko oproti Káčku, přeji jen je tam docela velkej cenovej rozdíl a parametrově mi přijdou na stejno. Tak jestli je tam rozdíl ve zpracování odpovídající ceně... To Amilo by se i dalo snést, dokonce i ta lesklá plocha co bude pořád zapatlaná, ale zapomněl jsem, že chci numerickou klávesnici. :(

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 14 bře 2010 19:32

tak rozhodne se to Nko vyplati, nevim jak se oproti K50ce posunula K52ka ale chlazeni je opet des a hruza viz. foto http://img62.imageshack.us/img62/6231/76547223.jpg

BTW bez numeriky se da taky zit zalezi na zvyku a kdyztak si muzes za nejakych 150kc dokoupit numeriku do usb :wink:

awSirius
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 14 bře 2010 18:41

Příspěvekod awSirius » 14 bře 2010 19:46

Was3k píše:tak rozhodne se to Nko vyplati, nevim jak se oproti K50ce posunula K52ka ale chlazeni je opet des a hruza viz. foto http://img62.imageshack.us/img62/6231/76547223.jpg

BTW bez numeriky se da taky zit zalezi na zvyku a kdyztak si muzes za nejakych 150kc dokoupit numeriku do usb :wink:


No momentálně dělám tak na půl na PC a na NTB bez numerický klávesnice a je to děs, zvlášť když jsem si musel zvyknout na českou klávesnici kvůli státnicím.. s tím shiftem je to prostě hrůza. :) O možnosti externí numerický klávesnice vím a zamlouvá se mi to ještě míň než bez ní. :)

A nevíš jak je na tom to Nko oproti K52 z hlediska HW? Vůbec tomu nerozumím a informace o tom K ještě nikde nejsou, je to novej kousek.

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 14 bře 2010 19:59

Vykonostne je na tom lip K52 CPU ma celkem o dost lepsi a VGA o trochu taky na novejsi hry budou stact oba +- stejne K52 na tom bude o trochu lip. To Amilo je na tom vykonostne z teto trojce nejlip.

mikl3
píše často
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010 12:15

Příspěvekod mikl3 » 14 bře 2010 20:01

http://www.alza.cz/acer-aspire-5740g-43 ... 149060.htm
snad ti to pomůže, tenhle měl nejlëpší poměr cena/výkon

awSirius
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 14 bře 2010 18:41

Příspěvekod awSirius » 14 bře 2010 20:06

Aha. Když já tu klávesnici prostě nepřekousnu. :) To Nko mne láká tím zvukem, i když kdo ví jestli to nejsou jen marketingový kecy a člověk to nakonec ani nepozná, a taky tím multi-touch touchpadem, o tom si budu muset zjistit něco víc. :) Pořád se nemohu rozhodnout..

mikl3: Díky, ale Acer ne.

Edit2: Tak prej multitouch zvládá většina Synaptics Touchpadů, ale je to softwarově blokovaný. Což se dá samozřejmě prolomit. :) A i kdyby to nefungovalo, tak to aspoň za zkoušku stojí...

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 14 bře 2010 21:26

Uprimne receno, me multitouch touchpady nijak neoslovily a stejne se mi lepsi pracuje s klasickym touchpadem kde na rolovani pouzivas normalni listu ale to je o zvyku. Ten Acer nemusi byt spatny, Acery sly s kvalitou nahoru a mezi levnymi ntb. jsou s Asusem +- nastejno mozna i o neco lip, troufam si tvrdit ze ten aspire bude priblizne na stejne urovni jako N61 a rozhodne na tom bude lip nez K52.

DeLong
guru
Příspěvky: 575
Registrován: 07 lis 2009 22:25

Příspěvekod DeLong » 14 bře 2010 21:58

urcite suhlasim s kolegom.......acer, asus je na tom kvalitativne podobne.

awSirius
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 14 bře 2010 18:41

Příspěvekod awSirius » 15 bře 2010 00:18

O vzrůstající kvalitě Aceru jsem už něco slyšel, snad bych tomu možná i věřil, ale i přesto prostě Acer nesmí do baráku. Je to pár let co si u nás doma Acer hodně zkazil jméno naprosto šíleným zpracováním notebooku a ještě horší podporou. Stále tu panuje názor, že Acery jsou šmejdy - nejen ty levný. A s tím já nic neudělám. :roll:

Mám tu teď hodně starej Asus a jedinej problém je špatný chlazení (pravda jednou se podařilo urvat pant :) ). Blbě umístěnej otvor, takže to fouká přímo na pravou ruku - možná proto mám raději touchpad. A po nějaký době na klíně nesnesitelně pálí. Jestli jsem to pochopil správně, tak vespod jsou nějaký otvory, ty se ucpou a za hodinku by se na spodní části dali dělat vejce. Na stole / podložce však ten problém není. A u novějších (a většinou levnějších), co se mi dostali pod ruku, jsem žádný problémy s teplotou nezpozoroval. A díra na foukání je taky konečně přesunutá.

Ale nerad bych tu rozjížděl flame ohledně značek, spíš bych chtěl dojít k nějakýmu uspokojivýmu závěru, kterej ntb zvolit. :)

RumcajsZ99
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 08 srp 2009 21:12

Příspěvekod RumcajsZ99 » 15 bře 2010 06:13

ASUS G51VX - C2D T9500 2,6Ghz 6MB L2, NV GTX260 1GB DDR3, 4GB RAM DDR2 800Mhz, HDD 500GB/7200ot., WUXGA+ 1920x1080p, Win7 Ultimate x64

awSirius
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 14 bře 2010 18:41

Příspěvekod awSirius » 03 dub 2010 12:02

Tak jsem nakonec šáhl po tom Asusu PRO5DID. Mám ho skoro čtrnáct dní (krátce po koupi se prodal poslední kus) a zatím jsem nadmíru spokojen. Kvalita zpracování mi za tu cenu přijde velmi dobrá - nikde nic nevrže a všechno drží pevně - i když to ukáže až čas. Problémy s přehříváním nejsou žádné, naopak když je na stole, tak ze začátku může jeho nízká teplota být až nepříjemná.

Nenarazil jsem zatím na hru, která by na něm nejela. Zkoušel jsem např. BF: Bad Company 2 (jede krásně plynule i na velké detaily, ale pak když se zapne menu, tak do něj problikává hra, což se mi ale občas děje i na PC s o dost vyšším výkonem, takže asi nějakej bug), Fallouta 3 - ten jede na prakticky nejvyšší bez nějakých lagů. Prý je dost náročné GTA 4, tak to hodlám někdy v budoucnu taky zkusit. Hry hraju na méně náročné nastavení, než je hratelné, ale já jsem línej vypínat Aero, když to ta hra neudělá sama a navíc mi vadí i sebemenší záškub jednou za deset minut.

Kamarád si předevčírem koupil Acera, kterej je na tom - po odečtení ceny OS - cenově stejně, ale má trochu lepší HW, tak uvidíme, kterej se líp osvědčí. :)

Chtěl bych poděkovat za rady s výběrem.

PS: A na noťas to má fakt nádhernej zvuk, takovej nemám ani na reprácích u PC.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů