notebook na strojárnu

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
poly-filip
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 26 zář 2010 10:03

notebook na strojárnu

Příspěvekod poly-filip » 26 zář 2010 10:32

Ahoj určitě tu takový dotaz už byl ale já jsem si v odpovědích moc nevybral.

Potřeboval bych NB především na inventor 2009 ,AutoCAD (upřednostňuji projektování v 3D ) , cena bez DPH cca 20 000kč , přenášet jej do školy budu tak 2x za týden jiná kritéria mě nenapadají možná jen že bych nechtěl značku ACER.

Nevyznám (opraveno roman2277)se moc v PC nechám si raději poradit ale něco jsem sám našel :

http://www.alza.cz/asus-g51jx-sz316v-d183206.htm
http://www.alza.cz/asus-x72jr-ty125v-d183341.htm
http://www.alza.cz/hp-probook-6555b-d172041.htm


Zároveň můžete doporučit nějaký externí monitor na práci doma .
Naposledy upravil(a) poly-filip dne 26 zář 2010 11:01, celkem upraveno 1 x.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 26 zář 2010 10:57

Hm..jde o to jestli chceš 15ctku nebo 17ctku.V případě nošení do školy bych asi upřednostnil menší notebook.To HPčko není špatné.Ale asi bych zvolil spíše ten Asus G serie z důvodu CPU od Intelu a FULL HD rozlišení.
EDIT:"neviznám"-měkké "i" po V fuj styď se!
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Widlak
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 čer 2010 19:22

Příspěvekod Widlak » 26 zář 2010 11:03

Lenovo IdeaPad Y550p
HP ProBook 4330s

poly-filip
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 26 zář 2010 10:03

Příspěvekod poly-filip » 26 zář 2010 11:14

Widlak : To HPčko má dobrou výdrž na baterce ale není 512MB na grafice málo ??

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 26 zář 2010 11:29

poly:
na školní věci ti stačí i dnešní integroavné grafiky, takž ei ta hd4250 by neměla mít problém. U náročných úloh typu analýza napětí v součástech se sice bude notebook trápit, al eto je otázka procesoru, obecně se dá říci, že grafika se používá hl. na vykreslování 3D modelu, počítá CPU.
Já jsem teď ve čtvrtém ročníku na robotice a zatím mi vpohodě stačí i to lowendové quadro bez certifikace (8400gs 128MB).

jinak bych vzal raději tuto tecru s i5, quadrem a 3 letou zárukou.
http://www.ribbon.cz/toshiba-tecra-s11-12r

pak tam nahoď 64bit win7, které by neměl být problém získat přes školu v rámci MSDN AA.
btw. g51 se dost zahřívá.
to HP 6555b je vpohodě. ale na tyto účely bych raději tu tecru, pokud je rpzpočet.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

poly-filip
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 26 zář 2010 10:03

Příspěvekod poly-filip » 26 zář 2010 11:47

alfah4ns:
Tak já jsme zatím na střední škole poslední rok= nevím zda i pro ně se dá v rámci MSDN AA sehnat program zdarma (myslím že ne, ale to zase tak nevadí vždy se dá najít nějaká ta "cestička" i když to není vůči firmám fér).

Na NB od TOSHIBA jsme se ani nedíval nevím jak to je se spolehlivostí výrobků od nich . ? Na druhou stranu je příjemná tříletá záruka s možností prodloužit na 5.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 26 zář 2010 12:20

Toshiba je kvalitní výrobce s dlouholetou tradicí a Tecry jsou mířené jako pracovní notebooky, proto tedy 3 roky záruka, vyšší rozlišení, quadro místo geforce, dokovací konektro, apod.
Vpodstatě je to kokurence HP Probooků, Thinkpadů, apod.

Já myslel, že jdeš na VŠ, tam většinou možnost MSDN AA je. I když na některých středních školách taky, kdyžtak se poinformuj, kolikrát se o tom moc nemluví. Eventuelně bys ten rok na 32bit vydržel, jinak ale 64bit doporučuji. Když na to pak nahodíš nativní 64bit verze CADů, pojede to o něco líp, já si tedy rozdílu všiml (xp 32 -> win7 64), i když mám pouze 2GB RAM... Ale už plánuji upgrade, jen ty peníze momentálně nejsou... :)

Záruka jde prodlužovat na 5 let, taky jdou přikupovat záruky typu Next business day onsite, či s ochranou proti náhodnému poškození, ostatně jako u jakéhokoliv jiného business notebooku (i u probooku, u něj to bude akorát držší, protože má nižší základní záruku, čemuž se ani moc nedivím, možná by to lezlo do zelí dražším HP elitebookům)

zde recenze:
http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... -tecra-s11
nějaké mouchy to má, ale to každý notebook.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

poly-filip
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 26 zář 2010 10:03

Příspěvekod poly-filip » 26 zář 2010 14:32

Samozřejmě že si chystám udělat vysokou , ale to ještě chvilku bude trvat na škole se zeptám zda MSDN AA můžeme využít.

Tak ten NB asi splňuje vše co potřebuji:
displej : 15.6 " s rozlišením 1600 x 900 bodů (na tom se dá pracovat)
Operační paměť: 4GB rozšířitelná na 8GB
disk : 350GB to není moc ale v době externího věku není problém
Grafická karta : 512MB u toho si nejsem jist zda to zvládne projektování v 3D nevím jestli není větší grafika jen na hry.?
propojení s externí obrazovkou jde.


Určitě můžete poradit i jiné NB nebo se přidat k doporučení tohoto NB . víc hlav víc ví .

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 26 zář 2010 15:08

Grafika:
Kdybys byl profík a kreslil třeba celý spalovací motor automobilu o několika tisíci součástek, tak bys skutečně tvrdě narazil, na to třeba výkonné stolní workstationy, kde jen samotná grafika má hodnotu několik desítek tisíc (jsou na to speciální certifikované a upravené grafiky).

Na to školní použití, kde jen těžko budeš kreslit něco složitějšího než dejme tomu 100 součástí, to bude vpohodě, na to i lowendové grafiky s přehledem stačí.
Plno lidí funguje i na Intel 4500mhd a jde to.
Osobně jsem se svojím quadrem 135m, které je tak 3x tak pomalé a má jen 128MB RAM, ještě na problémy při školních projektech nenarazil, ntb zatím vše zvládá, a to máme každý rok novou verzi 3D CAD systému (pro/Engineer wildfire 2, 4, 5)

Během Bc. studia se určitě nesetkáš s ničím, co by ten ntb nezvládl.
V Ing./PhD. studiu ke konci už můžeš, pokud bys dostal jako diplomku třeba návrh a pevnostní analýzu celé převodové skříně, kde ty výpočty můžou trvat i na stolních PC se 4jádry několik hodin (každá blbost - zaoblení, díry, žebra, atd., přidává další prvky MKP a rovnice), ale tak to je pak jasné, že něco takového bys nedělal doma a že bys měl školní workstation k dispozici kdykoliv během roku.

externí LCD - j, akorát si budeš muset sehnat redukci/kabel z minidisplayportu na hdmi/dvi/displayport, podle toho, co používáš.


EDIT:
tohle HP by mohla být alternativa:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=78236
výkonově na tom bude podobně, konsrtukcí možná o něco lépe, ale zase pouze 2 roky záruka (prodlužovat samozřejmě lze), opět se jedná o vyšší business třídu.

EDIT2:
podle tohoto testu v CAD/CAM aplikacích by ta ati měla dávat lepší výsledky, než to quadro nvs:
http://notebookblog.cz/technika/zkuseno ... kon-v-cad/

(toho, že má grafika třeba 5-10fps se neboj, v tom testu se vykreslují opravdu náročné prvky, jednoduché věci pojedou určitě plynule)

EDIT3:
pokud budeš doma a ne na intru (což možná zatím sám nevíš :) ), můžeš zvolit šikovnou alternativu, která se dost osvědčila i mým kolegům - domů PC 4jádro+4GB RAM + grafika střední třídy, tzn. cca 15k s daní +k tomu 22-24' LCD a na tahání něco menšího (11-13) na net, přednášky, nějaké menší úpravy 2D výkresů před tiskem, apod. s dlouhou výdrží.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

poly-filip
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 26 zář 2010 10:03

Příspěvekod poly-filip » 26 zář 2010 16:26

Tak to HPčko je opravdu podobné jen má větší disk ale zase má jen roční záruku při koupi na IČO a to je poměrně velké mínus (aspoň pro mě). Nějaké extra přednosti oproti tosibě jsem nenašel .

Já jsem snad nikdy nedělal nic kde by bylo více jak 20 součástí a asi jen tak dělat nebudu a když jo tak výpočty přenechám stolnímu PC (ve škole . . .)

Tento NB bych používal především na projektování do školy,nějaký film (ve škole 2xdvouhodina za týden max) , na bytě (kde jsem přes týden a kam bych si kupoval externí monitor) a poté doma u rodičů kam jezdím na sobotu a neděli jelikož stále přejíždím sem a tam tak se mi moc nevyplatí kupovat nějaký bomba stolní PC (NB se určitě lépe převeze než stolní PC) a jak to bude dál se školou si neodvažuji psát jestli budu doma nebo na nějakém bytě jako teď.

Tak ještě počkám jestli někdo neporadí nějaký jiný stroj.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 109 hostů