Lenovo X Acer X Asus

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Fliczech
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 03 pro 2007 12:06

Lenovo X Acer X Asus

Příspěvekod Fliczech » 07 lis 2010 18:12

Čau lidi,

vybírám notebook v této cenové relaci pro náročnější úpravu fotek a tvorbu grafiky (photoshop), amatérský střih videa a občasné hraní her. Přečetl jsem spousty příspěvků zde na fóru o spolehlivosti ntb a abych řekl pravdu, nenašel jsem notebook do kterého bych vložil 100% důvěru. :(
Nyní tedy vybírám mezi:

LENOVO
odkaz

ACER
odkaz

ASUS
odkaz

Jaký máte názor na tyto ntb a máte zkušenosti se spolehlivostí servisů těchto značek? Jsem na ntb pracovně a studijně závislý a tak bych si nerad pořídil nějaký problémový ntb.

Díky všem za pomoc....

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 07 lis 2010 22:45

Hm...předně žádný notebook není 100% spolehlivý.Jestli potřebuješ jistotu,tak si připlať za NBD záruku.Ovšem umožnuje to jen hrstka výrobců.(Dell,Toshiba,Acer,HP,Lenovo apod.) Z toho co jsi vybral,tak bych asi nedoporučil žádný.Doporučuji CPU od Intelu i3,i5,HDD 7200ot,GK třeba ATI 5650 a možná větší rozlišení než je 1366x768.
EDIT:ovšem to asi bude mimo Tvé finanční možnosti.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Fliczech
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 03 pro 2007 12:06

Příspěvekod Fliczech » 08 lis 2010 09:51

Je mi jasný že to jsou všechno multimediální notebooky a také jsou koukal např. po Lenovo ThinkPad, ale kvalita super, dost ho chválí, ale cena vs. výkon pro mě nic moc. Ještě bych se rád zeptal proč mi doporučuješ intel procesory místo toho Phenoma co jsem měl v odkazech? Myslím že bych toho Phenoma pro mé účely více využil.... Jinak díky za radu....

thinkpro

Příspěvekod thinkpro » 08 lis 2010 12:11

tak treba si uvedomit, ze ThinkPady nie su o pomere cena vykon. Analogia: Mercedes je tiez hodne predrazeny, za tie iste peniaze co stoji zakladne Ccko dostanes nadupany SuperB, ale ten Mercedes proste aj tak jazdi lespsie...

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 08 lis 2010 12:53

Fliczech píše:Je mi jasný že to jsou všechno multimediální notebooky a také jsou koukal např. po Lenovo ThinkPad, ale kvalita super, dost ho chválí, ale cena vs. výkon pro mě nic moc. Ještě bych se rád zeptal proč mi doporučuješ intel procesory místo toho Phenoma co jsem měl v odkazech? Myslím že bych toho Phenoma pro mé účely více využil.... Jinak díky za radu....
Protože v mobilním sektoru je Intel daleko před AMD.Výkonem i provozními vlastnostmi.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Fliczech
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 03 pro 2007 12:06

Příspěvekod Fliczech » 08 lis 2010 13:21

roman2277 píše:
Fliczech píše:Je mi jasný že to jsou všechno multimediální notebooky a také jsou koukal např. po Lenovo ThinkPad, ale kvalita super, dost ho chválí, ale cena vs. výkon pro mě nic moc. Ještě bych se rád zeptal proč mi doporučuješ intel procesory místo toho Phenoma co jsem měl v odkazech? Myslím že bych toho Phenoma pro mé účely více využil.... Jinak díky za radu....
Protože v mobilním sektoru je Intel daleko před AMD.Výkonem i provozními vlastnostmi.


V tom případě tedy neni o čem mluvit... takže jsem dal trochu na tvé rady a kouknul jsem do vyšší kategorii a prozatím mě zaujal:

Sony VAIO EB
odkaz

Opět jsem tedy kouknul i do značek jako je Acer, ale bylo mi řečeno, že v případě poruchy ntb nejsou na servisu Aceru zrovna dvakrát vstřícní, spíše naopak... nevíš jak je na tom z konstrukcí a spolehlivostí SONY? Známí si docela chválí....

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10676
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 08 lis 2010 19:44

Hm...koukám že jsi ve vyšší třídě.Vaia jsou kvalitní notebooky.Jak konstrukcí ,tak spolehlivostí.Tam se nespleteš.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Fliczech
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 03 pro 2007 12:06

Příspěvekod Fliczech » 08 lis 2010 21:21

roman2277 píše:Hm...koukám že jsi ve vyšší třídě.Vaia jsou kvalitní notebooky.Jak konstrukcí ,tak spolehlivostí.Tam se nespleteš.


jj nic jiného mi takřka nezbylo... spolehlivost nadevše... takže nyní vybírám mezi Sony a Dell v cenách 20 - 25k a snad se mi poštěstí nějaký dobrý kup...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 hostů