Notebook na VŠ, max.28 000Kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
xJoe
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 20 črc 2007 19:00

Notebook na VŠ, max.28 000Kč

Příspěvekod xJoe » 20 črc 2007 19:31

nazdarek! potreboval bych poradit s vyberem notebooku..
od zari nastupuju na VS a budu tam bydlet na koleji.
notebook muzu koupit v rozmezi od 20 000 do max. 28 000, idealne tak okolo 23 000..
Co bych v notebooku urcite chtel anebo potreboval je:
procesor Intel Dual Core / Core 2 Duo
min. 1GB ram, nejlip v 1 slotu
min. 100GB HDD
alespon prumernou grafickou kartu (hry moc nehraju, ale abych ty novejsi aspon spustil:)
operacni system Win
WiFi
Bluetooth


Vzhledem k tomu, ze budu cestovat dost daleko, nechci notebooky se slabou baterii a chtel bych pokud mozno co nejlehci..
kdyby to taky nebyla jenom plastova krabice bylo by to super, ale to uz neni rozhodujici:)
a nechci znacku Acer, ja i vsichni lidi z okoli s ni maj spatny zkusenosti.

zatim jsem nenasel zadny ktery by plne vyhovoval-ale relativne me zaujaly:
TOSHIBA Satellite A200-14E/ Core Duo T2450/ 15.4" WXGA TB/ N7300/ 1GB/ SATA 160GB 5.4k/ DVD±RW/ WiFi/ BT2.0/ CAM/ VIS HP
-ale v recenzi tento notebook relativne zkritizovali za displej, velikost, vydrz i slabou grafiku...

FUJITSU-SIEMENS Amilo PRO V3405/ C2D T5200/ 14.1" WXGA/ 1GB/ SATA 120GB 5.4k/ DVD±RW +DL/ WiFi/ BT/ VIS BU

Philips X71/Intel Core 2 Duo T5500 1,66 GHz, 2048 MB RAM, 100 GB HDD,
15,4" LCD, Wifi, DVD+/-RW, FireWire, nVidia 7400 256/512 MB, Windows Vista Home Premium
-ten ma sice zajimavy parametry (2GB RAM,...), ale jak jsem patral po internetu tak jsem o tomto notebooku nikde nic nenasel,
prodava se jen v EW a jen snad, ze nektery starsi notebooky Philips byly pro Evropu predelany Twinhead... (?)

NB Sony Vaio FE49VN T5500/ 15, 4"/ 1G/ 120G/ DVD±RW

ale v noteboocich se nevyznam a budu vdecny za kazdou radu!!! :wink:
predem dik!

xJoe
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 20 črc 2007 19:00

Příspěvekod xJoe » 20 črc 2007 21:28

Tak co? nikdo neporadi?:(
ted sem jeste nasel Sony Vaio CR11S, mohl bych ho mit za 26562Kč.. 14.1", 2GB RAM, Core 2 Duo, 120 GB HDD, Bluetooth, ale jen Intel® Graphics Media Accelerator X3100 - jak je na tom v porovnani treba s GeForce 7300 nebo 7400?

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 20 črc 2007 22:25

VBI Compal EL80 (15,4", 1280x800 • T7200 2,0GHz • 2GB RAM • GF go7600 256MB • 250GB, 5400ot. • Wifi, Bluetooth • Windows 7)

NEODPOVÍDÁM NA DOTAZY V SOUKROMÉ POŠTĚ

xJoe
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 20 črc 2007 19:00

Příspěvekod xJoe » 20 črc 2007 22:44

ekonomickeho smeru-marketing, takze nepotrebuju pouzivat narocne graficke aplikace.. spis bych fakt potreboval vydrz, aby ten notebook byl relativne skladnej a lehkej a aby mi po mesici neupadl displej..:) jdu z prahy do zlina takze ta cesta je docela brutalni...:7 ale chci aby mel za tu cenu co nejlepsi parametry, pocitam s tim, ze novej v nasledujicich letech rozhodne kupovat nechci.. myslite, ze 14,1 palcovej displej a 2,5kg u toho Sony CR je uz relativne skladny na cestovani?

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 20 črc 2007 23:38

Pokud opravdu dlouhou vydrz, tak jedine integrovanou kartu s 9-cell baterii.

Ten tvuj Vaio ma vydrz "až 4 hod.", cili to bude 6-cell baterie. Stejnych "až 4 hod." muzes dosahnout s 9-cell baterii a dedikovanou kartou. 6-cell baterie u dedikovane ti da tak kolem "až 2,5 hod."
Ovsem musis vedet, ze to je jen v pripade, ze je vypnuta wifi, bluetooth, snizeny jas a spustene vylozene jen zakladni aplikace. jakmile se treba budes divat na film nebo, nedej boze, hrat hru, tak to jde samozrejme rychle dolu.

Ten Sony Vaio asi nebude spatna volba. Zpracovani maji kvalitni. Hry si zahrajes tak 3-4 roky stare, novejsi urcite ne.

Dalsi levna-vykonna moznost je VBI:
http://www.notebooknamiru.cz/

VBI maji i 9-cell baterie, ikdyz je zrovna tady u nekterych modelu nenabizi, ale myslim, ze by stacilo se pozeptat.
Zpracovani neni nejhorsi, ovsem taky ne nejlepsi. Displeje jsou jenom lestene, coz nevim, jak by pusobilo ve vlaku
VBI Compal EL80 (15,4", 1280x800 • T7200 2,0GHz • 2GB RAM • GF go7600 256MB • 250GB, 5400ot. • Wifi, Bluetooth • Windows 7)



NEODPOVÍDÁM NA DOTAZY V SOUKROMÉ POŠTĚ

sibelius

Příspěvekod sibelius » 21 črc 2007 12:53

to je moc požadavků za málo peněz - výkon na hry, ne plastová krabice a ještě k tomu dloujá výdrž:o)) z něčeho by to chtělo polevit nebo přidat peněz:o))
Jinak zdravím krajana :D

xJoe
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 20 črc 2007 19:00

Příspěvekod xJoe » 21 črc 2007 16:03

Diky za rady! zkusil jsem si sestavit notebook s podobnymi parametry jako ma ten vaio i na strankach VBI, pricemz mi vysla cena taky okolo 25000Kc..navic bych jeste mel kvalitni graf. kartu.. ta 9-cell baterie se tam neda zvolit, ale mozna ze by to nakonec teda nejak slo ukecat:) ale nesla by treba dokoupit s vyssi kapacitou i do toho sony? jinak ten sony ma taky lestenej displej, ale hledani notebooku s matnym uz jsem vzdal-nechci podridit vsechno ostatni jenom tomu, aby mel matny displej, prijde mi, ze se takovy notebooky dnes uz stejne prakticky nevyrabeji..
zatim u me vitezi ten sony, precejenom ta znacka by snad mela byt urcitou zarukou kvality, cenovy rozdil oproti tomu srovnatelnemu VBI neni velky, pokud teda ozelim ty novejsi hry.. jenom je blby, ze to je uplne novy model a prodava se tu zatim jenom v leskle bilym provedeni..

sibelius: nj, je to fakt, proto asi nemuzu zadnej uplne idealni najit :D urcite na nej ale nemuzu dat vic penez, takze asi ozelim ten vykon.. hry stejne moc nehraju:) taky zdravim :wink: :D

sibelius

Příspěvekod sibelius » 21 črc 2007 16:36

Z toho výpisu, co tady máš, je asi Sony nejlepší volbou, i když procesor a ani ta grafika nejsou z nejlepších. A jinak co se týče vbi, taky jeden vlastním a nemůžu si stěžovat, tak bych ho nezavrhoval...

xJoe
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 20 črc 2007 19:00

Příspěvekod xJoe » 21 črc 2007 23:14

jj, no, kdybych se rozhodoval jenom podle rozumu, sahl bych asi po vbi-za stejnou cenu o neco lepsi parametry... na druhou stranu jsem takovy notebook nikdy nemel v ruce a trosku se bojim i toho konfigurovani-nejsem zrovna expert, treba o tom, jaky vybrat BlueTooth modul nemam ani paru, tak aby to nakonec vsechno slapalo tak, jak ma..
to mam u Sony snad zaruceny, navic se super apple-designem:) na druhou stranu nejaka levnejsi prijatelna varianta by nevadila, puvodni cil byl tak 23k.. navic ten Sony se zatim v zadnem obchode v CR neprodava a nemaji stanovene datum-kdybyste ho nekde videli, dejte pls vedet:) psal jsem do czechcomputeru, ale sami nevedi..


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 71 hostů