Notebook do 25 000Kc,- slecne na vs

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Notebook do 25 000Kc,- slecne na vs

Příspěvekod TomBiker » 12 čer 2011 21:51

Hosi znama se me optala, abych ji doporucil nejaky notebook. Znate to dostala se na VS a rodice ji slibili, ze si bude moct vybrat nejaky to nacini do 25 000Kc,- Me se to zda jako velmi "prehrsela" cena, zda se mi ze pro takovyto ucely by stacilo neco daleko levnejsi, za tyto penize jsou uz elitebooky, probooky atd... tj. zbytecne

Videl bych to asi takto:

1. Libivy divci design
2. Lehky
3. Vydrz Baterie
4. ne prlisi velke rozmery 15.4 max.

jak to vidite? :lol:

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 12 čer 2011 21:55

13ka může být?
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
je to sice celé černé, ale v reálu to vypadá velice elegantně... Kamrád si tu kupoval na práva... celkem fajn stroj, s dobrým zpracováním , 3letou zárukou, slušnou výdrží, lehkej...
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 12 čer 2011 22:06

zkusim doporucit, uvidim jak zaboduju, ale vypada opravdu hodne "pravne" :D nevim nevim....

JO! a jeste jedna poznamka, aby se na tom dali rozjet minimalne SIMSni :)

walter n.
píše často
Příspěvky: 415
Registrován: 21 srp 2008 19:24

Příspěvekod walter n. » 12 čer 2011 22:41

Sice neznám vkus slečny, ale já se často setkávám naopak s tím, že se mnoha ThinkPady T líbí (v zavřeném stavu možná neoslní, vypadá spíš prakticky - černý "old school", v otevřeném stavu velmi vzhledný, oceňuje se praktická a matná černá, velmi dobrá konstrukce, vynikající klávesnice + trackpoint). Nevím, asi jsem z jiné planety, ale např. můj současný TP R400, který používám, přijde mnoha lidem velmi vzhledný (v záplavě lesklých, pololesklých atp. kousků). Ať si uvědomí užitnou hodnotu a mrkne na ThinkPad T420i za cca 22 tis. Kč (tříletá záruka, za pár stovek možno rozšířit na 3-letou NBD záruku, což je fajn). Na alze.cz jsou docela fajn bližší fotky. Jinak http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=89870

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 12 čer 2011 22:59

jo, thinkpad je hodně dobrej stroj a sám bych si ho koupil. Ale holt některým slečnám se nelíbí, že prej to je "černá plastová krabice" :)

Ta R700 sice nedosahuje takové odolnosti, jako T thnkpad, ale pořád je komplet z kovu a právě ty kovové povrchy + tenký design jí dělají hodně elegantní a přitom je na tom vidět kvalita na první pohled i dotek.
Vklidu je i hodně tichá.
Jediné, co bych jí vytknul, je fakt, že ve vytížení bude hlučnější a bude více topit, protože je to tenké a kovové a protože ten větráček je dost malinkatej.

Holkám se poměrně dost líbí, o tom mi právě referoval ten kamarád - budoucí právník (a zrovna jsou jeho spolužačky typ holek, které byly naprosto unešené, kdžy si předtím pořídil bílé 14palcové vaio :) ). Nosí to jen tak v neprenovém pouzdru + pořídil s k tomu Microsoft Arc mouse, dohromaty je z toho docela designovka, i když to je vpodstatě pracovní notebook.


Sims - 2ku tu určitě dá. 3ka nevím, jak je náročná...
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Twen
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 21 dub 2011 20:10

Příspěvekod Twen » 12 čer 2011 23:41

docela bych pochopil, že Téčkové Lenovo se slečně líbit nebude. Je to prostě takový jednoduchý pracovní vzhled...

Na každý notebook se dá samozřejmě pořídit "nálepka" na víko, je to dobře použitelné, drží perfektně, není čeho se bát. Ale na Lenovo T by to vypadalo fakt úžasně :D to by byla za dobrého exota v přítomnosti kohokoli, kdo se aspoň trochu vyzná :lol:

Jinak, za mě osobně bych na velikosti 13,3" končil! 14" naprostý max, klidně bych se motal kolem 12"... Pro holky je to super velikost, perfektně se to přenáší, rozlišení (pracovní plocha) je stejná... Hledal bych stroj s matným displejem, velkou výdrží na baterii (to se vždy hodí), dostačujícím výkonem bude i3 a na Simsy by měla stačit téměř jakákoliv dedikovaná grafika i takové kousky jako např. nVidia x10M, nebo ATi x4xx, i když si nejsem jist, jestli Intel HD 3000 nemá podobný výkon už... Kvalitní tělo, klávesnice a rozšířená záruka nemůže být na škodu, výkon bude slečně stačit ještě dlouho, takže nebude potřeba stroj měnit... SSD by mohlo být výhodou, na druhou stranu jak tak znám ženský, velká pamět na seriály apod. taky nebývá k zahození :D

Mrknul bych se na stroje jako Lenovo X220i, příp. Thinkpad Edge E220s, HP Elitebook 2540P; z větších Dell Vostro 3350, 3450, Lenovo E420s, Asus U36...

Kdyby nepotřebovala velký harddisk všude s sebou, dal by se koupit stroj za 18 - 20 tisíc, 128GB SSD a externí hdd klidně 1,5 TB. :wink:

P.S.: Jestli jde slečna na školu až v září a po notebooku netouží tak extrémně hned, mohlo by se vyplatit počkat si na červenec / srpen, kdy by měli přijít procesory AMD Llano se solidně výkonnými integrovanými grafikami, nebyla by ani dedikovaná grafika potřeba -> je s tím zbytečná složitost se systémy Optimus apod... Pro většinu slečen na právech je každý program navíc, který se na něco ptá, je zbytečně matoucí :D

Widlak
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 čer 2010 19:22

Příspěvekod Widlak » 13 čer 2011 00:09

Omlouvám se, že se pletu do topicu, ale řešíme s přítelkyní stejný problém. Po prázdninách jde na vejšku a po dlouhém vybírání jsme vybrali Thinkpad Edge E420. Jedním z jejich požadavků je, aby si mohla zahrát, taktéž, Sims 3. :) A tak se ptám, stačí vzít konfiguraci s HD 3000, nebo HD + Radeon 6630M? Já osobně ještě k těm přepínatelným grafikám nemám moc důvěru, radši bych vzal jen s integrovanou, ale nejsem si jistej, jestli by to stačilo. I když podle notebookcheck by si s tím měla poradit na medium, ale já bych se teda radši ujistil u někoho, kdo to už zkoušel :) Takže se ptám, s 6630M, nebo bez? Předem díky :)
Lenovo IdeaPad Y550p
HP ProBook 4330s

george65
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 19 dub 2011 12:32

Příspěvekod george65 » 13 čer 2011 17:07

Widlak píše:Omlouvám se, že se pletu do topicu, ale řešíme s přítelkyní stejný problém. Po prázdninách jde na vejšku a po dlouhém vybírání jsme vybrali Thinkpad Edge E420. Jedním z jejich požadavků je, aby si mohla zahrát, taktéž, Sims 3. :) A tak se ptám, stačí vzít konfiguraci s HD 3000, nebo HD + Radeon 6630M? Já osobně ještě k těm přepínatelným grafikám nemám moc důvěru, radši bych vzal jen s integrovanou, ale nejsem si jistej, jestli by to stačilo. I když podle notebookcheck by si s tím měla poradit na medium, ale já bych se teda radši ujistil u někoho, kdo to už zkoušel :) Takže se ptám, s 6630M, nebo bez? Předem díky :)

podle me by to nemel byt problem, ale myslim ze neni duvod kupovat integrovanou kdyz napriklad na czc.cz je cenovy rozdil okolo 500Kc nevis kdy se muze hodit nejen na hry je grafika dobra. funkcnosti se neboj je to bez problemu a kdyby neco da se to proste vypnout :-)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 153 hostů