Výběr NTB

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
sikoraroman
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 03 pro 2011 14:12

Výběr NTB

Příspěvekod sikoraroman » 03 pro 2011 14:14

Dobrý den,
Chtěl bych si koupit NTB v ceně do 7 000 Kč. Bohužel moje znalosti nejsou dostačující a mám strach abych nebyl nemile překvapen. Proto bych se rád zeptal jaké kritéria by měl notebook splňovat. Mám 15 let a notebook chci používat pro serfování na webu, pro práci s kancelářským balíkem ale samozřejmě bych koukal někdy na nějaké filmy a ojediněle bych si zahrál nějakou hru. Kdybych psal něco v nějakém editoru tak by při tom samozřejmě hrála hudba, byl zapnutý internet apod.

Díval jsem se po internetu a nevím jestli raději koupit nějaký starší, nebo nový.
Našel jsem pár typů na gigacomputer.cz (www.gigacomputer.cz ... nebo www.gigacomputer.cz ... Zajímalo by mě jestli by byly tyto notebooky použitelné?
Předem velmi děkuji za odpověď.

S přáním hezkého zbytku dne

Roman Sikora

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 03 pro 2011 16:43

Tak použitelné by samozřejmě byly, i když herní výkon od toho nečekej žádný, ne v této cenové relaci.

Starý notebook bez záruky bych ale nekupoval. Notebooky se kazí podsattně více, než stolní PC a jakákoliv oprava je hodně nákladná (kvůli každé blbosti se skoro mění celá uzákladní deska, ta může svou cenou i převyšovat hodnotu notebooku).

gigacomputeru bych se obloukem vyhnul.
Plno lidí s ním měli nemalé problémy - strejda google povypráví...

HP 635:
http://www.alza.cz/hp-635-d255573.htm
možná nejlevnější notebook na trhu. Bohužel uvnitř je zacate, tzn. ten výkon je asi na úrovni malého netbooku. Na prohlížení intenretu, kancelář a shlédnutí filmu to ale stačí. Nic víc od toho nečekej.

Pokud bys dokázal dát dohromady něco přes 8k, tohle by byla lepší volba:
http://www.alza.cz/hp-630-d255561.htm
to pentium dual core je výkonem někde úplně jinde a je to už plnohodnotný notebook.

za ty prachy nemůžeš čekat bůhvíjakou konstrukci, ale aspoň to bude něco, co má plnohodnotnou záruku.

Jako operační systém si nahoď nějaký linux, např. Ubuntu.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 100 hostů