Je značka notebooku zásadní věcí?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
GoldenSalamander
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 01 pro 2011 09:52
Bydliště: Praha

Je značka notebooku zásadní věcí?

Příspěvekod GoldenSalamander » 10 pro 2011 23:01

Ahoj. Už jsem sem psal jeden příspěvek. Nemohl jsem se rozhodnout mezi velikostí displeje. Vzal to čas a já řeším další dilema. Jde o základní parametr notebooku a tím je jeho značka. Na každou značku jsem slyšel pomluvy i chválu. Nevím jestli je značka pro lidi rozhodující jen proto, jaký servis daná firma poskytuje (občas mi to z těch internetových diskuzí takhle připadá).

Může mi někdo poradit? Po svém vlastním zkoumání zůstala ve hře DELL a HP. U DELLu se mi ale moc nelíbí design (inspironů) a menší výdrž (spíš jsem tu výdrž nemohl nikde dohledat ale osobně si myslím že výdrž DELL je menší než u HP). U HP zase větší hlučnost při herním zatížení.

Díky za rady. (Jinak sháním notebook s 4 jádr. proc, aspoň 1GB GK, 6+ GB RAM, 15.6 palce) :-)

Kamarád mi ještě doporučoval značku Lenovo (ideapady). Ale do té se mi moc nechce.
Navíc jsem našel na FaceBooku pár soc. skupin, které pomlouvají produkty od HP (nebo i třeba ASUS,ACER)

Když jsem do předchozího příspěvku psal, že moje sestra neměla žádné problémy se svým notebookem HP, nebyla to až tak úplně pravda. Měla ho několikrát na reklamacích kvůli příliš hlučnému větráku. Nakonec dostala notebook nový ( pár týdnů před vypršením záruky ) a dostala nový HP Pavilion DV6. Tak uvidíme jak se osvědčí :) Jinak já si potřebuji notebook koupit co nejrychleji. :?

Jinak ještě si stále nejsem jistý tou velikostí displeje. Vím, že budu denně sledovat filmy a hrát hry, ale také budu denně notebook přenášet. Takže je to opravdu těžká volba.

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 10 pro 2011 23:19

Rozhodování se podla značky je jeden z největších omylů, co se dá při výběru notebooku v současné době udělat. Výrobci mají široká portfolia, to co platí o business modelech nemůžeš vztahovat na multimediály, to co platilo pro modely dané řadě minulý rok už pro současné modely stejné řady neplatí (toto je bolest těch soc. skupin - jsou o několik let opožděné a současnou situaci rozhodně nemapují), atd... Když se to tak vezme kolem a kolem, tak mě napadá jediná značka, která by se jakž takž dala shrnout do jednoho pytle a to je Fujitsu.

Stručně řečeno: na značku se vybodni a napiš všechny požadavky na ten notebook (co nejpodrobněji, podle pravidel této sekce, samozřejmě) a na něco už přijdeme.
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

GoldenSalamander
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 01 pro 2011 09:52
Bydliště: Praha

Příspěvekod GoldenSalamander » 11 pro 2011 01:42

Omlouvám se, ale pravidla této sekce nemůžu nikde najít.
Takže -
1. Procesor 4 jádrový Intel i7 (jiný mě ani nenapadá, tedy nevím jestli je přece jenom na hry výhodnější ten dvoujádrový ale něco mi říká že 4 jádra jsou asi výkonnější :D)
2. Grafická karta - aspoň 1GB (AMD,Ge Force)
3. Pevný disk - na velikosti moc nezáleží
4. Baterie - aspoň 6 článková (9 článková výhodou :-) prostě výdrž aspoň 4-5 hodin ve standart. zatížení)
6. váha max do 3.5 kg
7. nevím jestli 15 nebo 17 displej, ale vidím to spíš na 15 protože se asi pomaleji vybije což na cestách asi ocením.
8. bylo by dobré aby ten notebook nebyl moc hlučný v zátěži, aby až budu při vyučování smažit třeba assassins creed nedělal moc velký hluk :)
9. v rozlišení u ntb se moc nevyznám ( nevím jaký je rozdíl mezi normálním a full HD) :-) prostě nějakou zlatou střední cestu ať to nežere moc energie.
10. neměl by mít zastaralý design jako dell inspirony :)
11. tak cena bez DPH max 22 tisíc
12. určitě bych nechtěl notebook který bude za rok nepoužitelný a budu ho muset reklamovat (chtěl bych aby to vydrželo minimálně 3 roky)
13. asi matný displej (odraz okolí je otravné)
14. aby se baterka hned neopotřebovala

zatím je mým favoritem
http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-6b90 ... 275295.htm
kdyby měl tenhle notebook baterii devítičlánkovou tak by to byla nádhera, ale dočetl jsem se že 9 článkové baterie u HP notebooků o něco překračují velikost a tudíž vespod vyčnívají ( to by bylo asi nepříjemné)
nemůžu se ale zase nikde dočíst jak dlouho to vydrží :(
možná si koupím něco s horšími parametry za cenu delší výdrže

TomasKo
píše často
Příspěvky: 246
Registrován: 13 črc 2011 15:11

Příspěvekod TomasKo » 11 pro 2011 04:32

zminovaný pavilion má lesklý displej, myslím že rozlišení je ideál 1600x900, full HD bude moc tahat oči... výdrž by mohla dát 4 hodiny když bude šetřit, v zátěži je z toho slušnej hlučnej vrtulník :lol: spolubydla má stejnou konfiguraci v 17.3"
Lenovo X220 - Core i5 2520M, 12.5" IPS LED, 8GB RAM, SSD Intel 120 GB, 320 GB HDD

GoldenSalamander
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 01 pro 2011 09:52
Bydliště: Praha

Příspěvekod GoldenSalamander » 11 pro 2011 13:44

Jak je to s hlučností u těch DELL inspironů? http://notebooky.heureka.cz/dell-inspir ... 1-q15r-08/
A jaký je rozdíl ve výdrži u DELLů a HPček? Já už opravdu nevím co si vybrat. Jde mi o to, aby notebook při zátěži nerušil mé okolí a aby mi dlouho vydržel. :(

Widlak
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 čer 2010 19:22

Příspěvekod Widlak » 11 pro 2011 15:16

Inspiron bych nebral, na poli multimediálních notebooků určitě najdeš lepší kandidáty. ;)
Lenovo IdeaPad Y550p
HP ProBook 4330s

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 11 pro 2011 18:08

X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

GoldenSalamander
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 01 pro 2011 09:52
Bydliště: Praha

Příspěvekod GoldenSalamander » 12 pro 2011 16:39

Dobře tak tedy podle pravidel :-)

Cenová relace - bez DPH do 22 tisíc

Použití - Notebook bude sloužit jako zábavný prvek pro vyplnění nudného vyučování ve škole, tudíž na něm budu hrát hry, sledovat filmy. V rozlišení se moc nevyznám, ale asi důležitá věc je, aby ten displej moc nenamáhal oči.

Mobilita - Také cestuji každý týden až každých 14 dní, takže čím větší výdrž tím líp. Ocenil bych také menší hlučnost. Na váze až tak moc nezáleží, ale určitě by neměla překračovat 3,30 kg.

Kvalita konstrukce - Čím pevnější tím samozřejmě lépe :-) Na designu si moc nepotrpím, ale neměl by být zastaralý :-)

Úhlopříčka - Rozhodoval jsem se mezi 15 palcovým a 17 palcovým displejem. A doteď vlastně nevím, protože jsem tu sedmnáctku ještě ani nedržel v ruce, takže nevím, jestli by byla moc velká a nepohodlná. Dnes se půjdu podívat někam do prodejny a rozhodnu se. Přemýšlel jsem nad tím hp jehož 17 verze je dosti hlučná. Nevím jestli je 15 tišší. Rozlišení bude záležet na velikosti úhlopříčky, ale na 15, 3 bych nechtěl mít full HD, kvůli tomu přílišnému namáhání očí.

Další požadavky: Menší hlučnost, RAM asi 6 GB minimálně, procesor bych chtěl 4 jádrový a grafickou kartu nějakou novější abych neměl větší problémy s novějšími hrami :-)

Takže bych to shrnul asi takhle - dobré hardwarové vybavení pro hry, nízká hlučnost, větší výdrž, na mobilitě až tak nezáleží :-)

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 12 pro 2011 16:45

1. Pokud plánuješ pařit nebo koukat na filmy ve výuce, tak to do tý školy radši ani nechoď a zůstaň doma / na koleji, budeš to mít pohodlnější.

2. Hrát někde v posluchárně/třídě je blbost. Notebook bude fičet a ty budeš pořád klikat a rušit všechny okolo.

3. Mobilita není důležitá, ale chceš notebook používat ve škole při vyučování? Ujasni si priority.

4. K čemu 6 GB RAM minimálně? Vsadím se, že ani sám nevíš.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 12 pro 2011 17:19

s Chlebovníkem se nedá než souhlasit :)

jen ti navrhnu řešení v podobě PC + netbook do školy :)
X301 - "WKS"

T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)

past: X220,T420,T400,X60,X31....

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 13 pro 2011 12:07

moje postřehy:

- u her záleží především na výkonu grafické karty (více než na CPU a pokud už je v notebooku odpovídající grafika, určitě bude i odpovídající CPU) a u té nezálěži ani tak na na velikosti využitelné paměti, ale především na výkonu grafického chipu

- pokud chceš 6 GB RAM (může se hodit u her ... méně swapování), určitě budeš potřebovat 64bit OS (32 bit OS využije max. 3GB)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 13 pro 2011 14:19

Hry jsou všechny ve 32bit, tzn nenaadresují více než 2GB.
Důvod - hrozně moc lidí používá 32bit OS, výrobci si zatím nedovolí napsat hru v x64.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

dusan123
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2011 14:58

Příspěvekod dusan123 » 14 pro 2011 00:49

Ahoj, čo sa týka výberu značky tak z vlastnej skúsenosti je asi jedno čo si vyberies, samozrejme sú tam odchylky v zameraní ntb a featury,kt. sú špecifické pre dané značky = výrobcov ale je smutné keď nakoniec zistitš že aj tak sa to montuje všetko v x tovarniach na svete npr: moje lenovo L520 je montované v tej istej tovrni kde sa montujú Accery :(

Čo sa týka HW konfigurácie, modelu , tak to ti už asi kluci poradili, každopadne najlepšie bude ísť si vytipovaný model "ošahať" niekam do obhodu... a aspoň budeš mat predstavu akú "mačku vo vreci kupuješ" :)

good luck pei nákupe 8)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 14 pro 2011 00:55

Nj, jenže notebook umí složit i cvičená opice.
Je jedno, kde se to montuje, není ale jedno, jakým způsobem je notebook navržen - konstrukce, materiály, chlazení, ...
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

GoldenSalamander
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 01 pro 2011 09:52
Bydliště: Praha

Příspěvekod GoldenSalamander » 14 pro 2011 10:32

Zjistil jsem, že 2GB DDR3 paměti stojí jenom okolo 300 kč, díky čemuž jsem přehodnotil požadavky na notebok :D chci se zeptat co si myslíte o http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y570-d276495.htm

dá se za stejný poměr ceny a výkonu sehnat něco lepšího? díky za odpověď


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů