NTB 17tis. - kancelář, VŠ, seriály - denní nošení, 13-14&quo

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
snowpatrol
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 18 zář 2012 18:33

NTB 17tis. - kancelář, VŠ, seriály - denní nošení, 13-14&quo

Příspěvekod snowpatrol » 18 zář 2012 18:58

Dobrý den,

prosím o pomoc při výběru notebooku. Už jsem si tady prošla pár témat, ale vždy se v požadavcích našla nějaká odchylka, proto zakládám nové téma. Moje požadavky jsou přibližně následující:

Cena: 17 000,- (max. 19 000,- s DPH)

Použití:
- práce + VŠ (psaní poznámek, textů, seminárky, prezentace, Codexis)
- doma (internet, seriály, fotky, občas nějaká lehká online hra)

Uhlopříčka: 13-14"
Display: matný
Výdrž: 5+ (ale není podstatná)
Váha: spíše nižší, bude denně přenášen, tomu by mělo odpovídat i bytelnější provedení, které vydrží

- hlučnost a chlazení přiměřené (abych nerušila kolegy, ale neměla z toho ani přenosná kamna)
- již s OS (Windows)
- vzhled není podstatný

Celkově by měl mít nějakou životnost, abych nemusela za dva tři roky kupovat nový (že se mi může dostat do ruky vadný kus, s tím moc nenadělám)

Nějaké konkrétní odkazy na ntb nepřidávám, protože v technických parametrech se nevyznám.

Spec. požadavek - pokud by bylo možné, aby na klávesnici mezi písmenem L a klávesou Enter byla jen dvě tlačítka, když jsou tři špatně se mi píše.

Děkuji za věnovaný čas a pomoc.

Strašidlo

Příspěvekod Strašidlo » 18 zář 2012 19:23

Připojuji se k dotazu. Po tom všem, co jsem vybíral, jsem vesměs došel k takovým požadavkům i cca stejné ceně, kterou jsem ochoten obětovat za notebook.

Allegro
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 15 črc 2012 00:26

Příspěvekod Allegro » 22 zář 2012 13:17

Co takhle ProBook 6475b nebo Lenovo S430 (ale bez dedikované GK). Recenze oba strojů se dají najít česky.

walter n.
píše často
Příspěvky: 415
Registrován: 21 srp 2008 19:24

Příspěvekod walter n. » 23 zář 2012 12:09

Myslím, že např. 14" HP ProBook 6475b by mohl být zajímavým strojem, který - až na výjimky (onen požadavek na klávesnici) - splní velmi solidně většinu požadavků (viz i zdejší recenze: http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... book-6475b). Jistou pracovní alternativou ve 14" by mohlo být Lenovo E430 (viz další recenze: http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... -edge-e430).


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 hostů