Elegantni notebook prevazne na grafiku

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
commander

Elegantni notebook prevazne na grafiku

Příspěvekod commander » 21 srp 2007 23:52

Dobry den,

jsem pred koupi notebooku a jsem jiz zoufaly. Co se tyce prace tak net/office/photoshop. Co bych rad:

1) elegantni design (bere me MacBookPro napriklad, vaio a treba dalsi co ani nemusim znat, nevadi mi Lenovo, ale sed HP atd bych nerad). Musi reprezentovat, proste mam rad hezke veci

2) kvalitni displej (asi bude problem) - potrebuji na notebooku prezentovat alespon castecne nejake veci. Pokud to bude jenom trosku mozne tak NE leskly

3) vykon/prenositelnost. Zaroven budu tahat po vejsce, takze nejaky cca 14" by se hodil, max 2.5 kg, cim min tim lip

4) ostatni zrejme veci jako baterka, ergonomie atd.


cena cca 40.000 kč, ale nejsem presne omezen.

Idalni by byl mac book pro, kdyby meli za priplatek polovicni slevu a bezeli na tom nativne okna. Multilincovanej SW co mame ve firme mi na OSX nepojede, takze je mi uplne jedno.

Dekuji pekne, za pripadne rady.

mixo
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 22 kvě 2006 14:38

Příspěvekod mixo » 22 srp 2007 00:05

skus si pozriet tuto http://www.czechcomputer.cz/product_doc ... #_Section1 Toshibu M9
mas 14" kvalitny display, 2GB pamat, spracovanie dobre, dizajn je subjektivna zalezitost, ale mne sa tato toshiba paci :wink:
Naposledy upravil(a) mixo dne 22 srp 2007 00:12, celkem upraveno 1 x.

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 22 srp 2007 00:09

commander: Zakladni otazka: Zrak je vyborny, uchazejici nebo spatny?

EDIT:
pred chvili jsem to tady nekde resil. K notebooku je potreba i dalsi vybava, ktera pokud ma byt reprezentativni a kvalitni bude stat dalsich nekolik tisic, cili taky by se melo myslet na toto.
VBI Compal EL80 (15,4", 1280x800 • T7200 2,0GHz • 2GB RAM • GF go7600 256MB • 250GB, 5400ot. • Wifi, Bluetooth • Windows 7)

NEODPOVÍDÁM NA DOTAZY V SOUKROMÉ POŠTĚ

CeCo

Příspěvekod CeCo » 22 srp 2007 01:12

Zabrdnem do reprezentativnosti - myslis reprezentativnost v style oficialna europska delegacia (kde vsetci do jedneho maju cierne saka), alebo v style Thomas Gottschalk (cim farebnejsie, tym lepsie)?

Ono pekna vec totiz nemusi znamenat, ze to je reprezentativne...

C

Pr3d1t0r
píše často
Příspěvky: 198
Registrován: 29 čer 2007 13:52

Příspěvekod Pr3d1t0r » 22 srp 2007 13:40

Kdyz chces hezky notebook, tak se staci kouknout na jaky kolik obchod a vybrat si.
Mezi hezke notebooku patri ( podle me)

>>> SonyVaio

>>> HP Pavillony (me se libi vim ze hp nechces tak ho pouze uvadim)

>>> Acer Gemstone

>>> Dell inspiron

Ja osobne bych ti doporucoval Dell nebo Sony, u obou dostanes kvalitni design, odolna sasi, slusnou vydrz batere. U Dellu si muzes jeste notebook nakonfigurovat podle svych predstav. Vse zalezi na vkusu co se ti vic libi.

Mimochodem uz jsem videl velmi seriozne vypadajiciho businessmana s HP 87xx a vypadal velmi reprezentativne a vedle neho sedel druhy s notebookem asus lamborginy a vypadalo to jako pest na oko. Tim chci rict, ze zalezi na sladeni notebooku, obleceni ucesu a dalsiho.

commander

Příspěvekod commander » 22 srp 2007 13:43

Reprezenativni znamena elegantni. Tim napriklad vylucuji Asus Lambo/ Acer Ferrari (a vubec tydle dve znacky). Treba ten MacBook je hezkej vsude, jak v saku tak v barvach :)

Jinak spis jde o sako nez kvetinovou kosili.

Zrak mam dobry (tuk tuk) ale chci neco pouzitelneho. Nechci hyper-rozliseni.

Crabik: jakou vybavu mas na mysli?

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 22 srp 2007 13:46

mě jenom příjde, že už máš od začátku vybráno :D mac book pro. Pořád ho tady píšeš tak jestli ho chceš kup si ho k tomu za 2 tis. widle a máš vystaráno. Windows nativně běží na každým Applu s Intel procesorem.
Naposledy upravil(a) maxxz dne 22 srp 2007 13:47, celkem upraveno 1 x.
tento účet již není aktivní.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 22 srp 2007 13:46

Gemstone, Pavilion reprezantitivni? Dyt to jsou multimedialni hracky... spis nejakej cernej strohej Thinkpad, bussiness HPcko, to VAIO tez, nejake modely DELLu. U reprezentativniho vzhledu zalezi spis na mottu : "cim min, tim lip" jenze Commander spis chce hezkou vec sam pro sebe, ne aby reprezentoval, ale spis ve smyslu aby se predvedl. Takze to zas Pavilion a Gemstone urcite jsou to prave ;)

commander

Příspěvekod commander » 22 srp 2007 14:01

to sme si asi nerozumeli :roll:

Me se ThinkPady libi, a to dost. Jenze, cim vic o Lenovu ctu, tim vic se dostavam k nazoru ze Lenovo je nici. Pavilion a Gemstone prosim tedy nechci. Co se tyce HP - matka dela v nejlepsi firme (stat :D ) kde fasovali DELLy. Mela dva (latitude) a oba na prd. Prvni mel vsechny vyvody a vetrak vpravo, takze pri praci s mysi ste museli mit ruku daleko a navic se potila diky vetraku. Druhymu se odrela obrazovka o klavesnici a navic uz nedrzi ve svisle poloze, proste pada... No a mamce technik rekl, ze muze byt rada ze ma jeste DELL, protoze se nejak nepohodli a cela instituce bere HP, a ze se jim oprotil DELLum porad vraci na reklamace.

P.S.: MacBookPro je predrazeny, a myslim ze wokna nebudou bez problemu. Uvedl jsem ho jako priklad cisteho designu. (a taky jsem trosku uchyl na kovy)

Cetl jsem ze jeden doprodejovy Thinkpad ma jeste IPS obrazovku, ktery to je? Treba by byl vhodny.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 22 srp 2007 14:56

"MacBookPro je predrazeny, a myslim ze wokna nebudou bez problemu. "
tak myslíš špatně. Wokna na tom běží naprosto v pohodě.
tento účet již není aktivní.

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 22 srp 2007 15:38

commander píše:Reprezenativni znamena elegantni. Tim napriklad vylucuji Asus Lambo/ Acer Ferrari (a vubec tydle dve znacky). Treba ten MacBook je hezkej vsude, jak v saku tak v barvach :)

Jinak spis jde o sako nez kvetinovou kosili.

Zrak mam dobry (tuk tuk) ale chci neco pouzitelneho. Nechci hyper-rozliseni.

Crabik: jakou vybavu mas na mysli?


Kvalitni brasnu nebo spise batoh ( http://www.samsonite-ict.cz/new/rady/laptop_pillow.htm Samsonite ma typy, ktere by se ti mohly zamlouvat), mys (asi bezdrat), pripadne sluchatka. Ja mam navic jeste externi disk a bezpecnostni USB klic, ktery mi slouzi k otevreni zasifrovaneho disku.
VBI Compal EL80 (15,4", 1280x800 • T7200 2,0GHz • 2GB RAM • GF go7600 256MB • 250GB, 5400ot. • Wifi, Bluetooth • Windows 7)



NEODPOVÍDÁM NA DOTAZY V SOUKROMÉ POŠTĚ

commander

Příspěvekod commander » 23 srp 2007 02:13

tak jsem zabil nekolik dalsich hodin recenzema a forama, abych zjistil ze:

Chci 15" SXGA+ Flexview od Lenova. Co se tyce TN panelu, nejlepe vychazel novy MBP. Zitra se na ne zajdu podivat.

BTW, jaky je prosim vas rozdil mezi T60 a T60p? Videl jsem ze nejake maji kratky enter (a pres dva radky) - coz bych velice rad dlouhy. Davala se do T60 webkamera a top rollcage? Co jsem vycetl tak T61 uz IPS panely nema.

Dekuji pekne!

hawk_eye
občas něco napíše
Příspěvky: 74
Registrován: 24 črc 2006 17:41

Příspěvekod hawk_eye » 23 srp 2007 09:03

Přívlastek "p" u ThinkPadů znamená, že jsou vybaveny 3D certifikovanými grafickými kartami (T60p tuším s ATI FireGL V5200 nebo 5250, T61p s nVidia Quadro FX 570M) a taky mívají nejlepší konfigurace (-> jsou nejdražší).
Co vím, tak webku T60 neměli.
Do T61 se skutečně IPS panely nedodávají.
Pokud chceš T60 s IPS, tak v nabídce je mají třeba tady:
http://www.kasa.cz/pocitace-prislusenst ... nkpad-t60/

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 23 srp 2007 09:39

commander píše:Davala se do T60 webkamera a top rollcage?

nedavali. top rollcage je v serii R61/T61. webkamera v T60 myslim tiez nebola.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 23 srp 2007 19:49

S 15" SXGA+ Flexview (teda IPS) od Lenova si pohni, 15" T60ky sa dopredavaju a zanedlho asi s nimi bude amen... Je to inac jediny notebook, kde je IPS panel (teda "Flexview"), takze bud dobry displej a v tom pripade jedine Lenovo, alebo nieco ine...

Pripadne si uz konecne kup ten MBP a budes mat pokoj na dusi :) Vsetko fasa dokopy v jedinom notebook nezozenies; kazdy vyrobca ma nieco dobre a nieco zle.

C


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 86 hostů