Dell Inspiron 14z Ultrabook vs Dell Vostro 5470

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Betruger
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 25 úno 2013 21:52

Dell Inspiron 14z Ultrabook vs Dell Vostro 5470

Příspěvekod Betruger » 19 led 2014 01:35

Zdravím,

plánujem si kúpiť ultrabook, pričom mám dvoch kandidátov a neviem sa rozhodnúť, ktorý vziať. Preto by ma zaujímali vaše názory ktorý by to mal radšej byť. Vostro síce nie je certifikované ako ultrabook (neviem z akého dôvodu), ale svojimi parametrami v podstate pôsobí ako ultrabook. Osobne si potrpím aj na design a z môjho subjektívneho hľadiska pôsobí oveľa lepšie Inspiron, ale to je len vecou názoru. Inspiron je aj o niečo lacnejší. Oproti Vostru však má 32 GB SSD čo pre zrýchlenie Windowsu nie je úplne odveci. Vostro by mala byť zas vyššia rada, čo sa môže prejaviť v kvalite spracovania.

A teraz raďte, Díkes

Tieto dva sú to
http://www.alza.sk/dell-inspiron-14z-ul ... 519314.htm
http://www.alza.sk/dell-vostro-5470-str ... 509067.htm

budy
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 25 pro 2013 21:45

Příspěvekod budy » 19 led 2014 08:05

Za +- stejné peníze ale s lepším rozlišením LCD. Lenova IdeaPad U430 a IdeaPad U330

Betruger
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 25 úno 2013 21:52

Příspěvekod Betruger » 19 led 2014 12:41

nehovorím že sú tie Lenova zlé, ale mojou podmienkou je procesor minimálne core i5...a mimochodom počúvam v poslednom čase, že Lenovo išlo s kvalitou dole. Čo je na tom pravdy ?

Dlho som hľadal aspoň nejakých kandidátov, ktorí by splňovali moje požiadavky a nakoniec zostali len hentie dva Delly. Len teraz neviem, ktorý by bol lepšia voľba. Či radšej lacnejší Inspiron...alebo radšej niečo priplatiť a vziať Vostro

hovadko_bozi
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 31 črc 2009 22:18

Příspěvekod hovadko_bozi » 28 led 2014 10:46

Já řeším stejný problém a Dellům důvěřuji, kdežto na Lenova, ačkoli ajťáci je zjevně upřednostňují, mám od přátel dost smíšené reakce, převážně negativní. Navíc mě děsí představa, že bych měla čekat celý měsíc na případnou opravu počítače, což prý u Lenova není žádná výjimka.
Dell Inspiron 14z má na rozdíl od Vostra mechaniku, kterou na jednu stranu zase tolik nevyužiju, a lepší procesor a operační paměť. Ale Vostro by měla být vyšší řada, nebo se mýlím? Vostro má zase 3-letou NBD záruku, kdežto Inspiron jen 2-letou (velký mínus), 3 USB porty (na mým starý dellu jsem si teda už zvykla na dva, ale nebylo to bez ústupků) a je menší a lehčí.
Předchozí notebook mi odešel po čtyřech letech kvůli plastům, která se rozbila po asi miliontém pádu na zem, čemuž bych se teď ráda vyvarovala. (Těm pádům teda taky, ale chtělo by to lepší konstrukci).
Takže asi Vostro? Co myslíte? Předem děkuju za radu...

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 28 led 2014 13:06

Asi tak, IdeaPad bych si v životě nekoupil přesně z důvodu tragického servisu.
Když je výber je mezi těmito dvěma delly, tak bych šel spíš do Vostra. Není sice bez chybky (beztlačítkový touchpad, nic moc softwarově "vylepšený" displej), ale jinak to je docela fajn ultrabook (za tu cenu pochopitelně).
Lepší/horší procesor, pořp. méně/více RAM je při výběru notebooku na běžné použití podle mě až jedno z posledních kritérií - v praxi má větší efekt na plynulost používání SSD disk (ten nemá ani jeden, je to jinak moc fajn věc) než dvojnásobný výkon procesoru, neplatí to samozřejmě pro herní stroje či workstationy. Hlavně jde o takové ty drobnosti jako klávesnice, rozložení portů, váha, záruka...
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

hovadko_bozi
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 31 črc 2009 22:18

Příspěvekod hovadko_bozi » 31 led 2014 13:57

Díky, právě mi dorazil :)
Já nejvíc asi oplakala tu mechaniku, na kterou jsem zvyklá, ale na druhou stranu mám lehčí, hezčí a pevnější notebook s tříletou NTB zárukou. Akorát ten displej není žádná hitparáda a to se to zatím jen instaluje...

Betruger
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 25 úno 2013 21:52

Příspěvekod Betruger » 01 úno 2014 12:41

Čo sa týka procesora core i5 3337 v Inspirone, ten je prakticky rovnako výkonný ako i5 4200 vo Vostre...niekde vyhráva jeden niekde druhý. Ale o to teraz nejde

Ja som teda tiež už začal uvažovať skôr o tom Vostre. To že nemá mechaniku mi nevadí. Ale zaujíma ma ten display. Čo znamená že má "softwarově "vylepšený" displej" ??


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 hostů