Notebook do školy a multimédia

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
EasyShare
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 12 črc 2007 21:52

Příspěvekod EasyShare » 27 srp 2007 21:07

Díky za rady, no upřímně jsem na vážkách. každý by volil něco jiného, tak nevím pro co se rozhodnout. Gemstone už je jiná kvalita než klasické a starší Acery, ovšem to samé i Amilo Pro oproti Amilu...

MiW
občas něco napíše
Příspěvky: 93
Registrován: 06 srp 2007 14:39

Příspěvekod MiW » 28 srp 2007 11:13

2Falcon16: me jenom zajimalo, k cemu bezny uzivatel ten vyssi vykon procesoru vyuzije...

Falcon16
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 29 čer 2007 16:56

Příspěvekod Falcon16 » 28 srp 2007 11:47

a ja by som rad vedel, co sa povazuje za bezneho (normalneho) uzivatela a co uz za nebezneho (nenormalneho). ak je to brane len internet, video, kancelarska praca, fotky pozeranie, hranie min a solitairu, tak v takom pripade by beznemu uzivatelovi stacil IMHO 300MHz procesor, 128MB ram, a grafika integrovana. totiz vsetky spomenute veci by to zvladalo.

EasyShare
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 12 črc 2007 21:52

Příspěvekod EasyShare » 28 srp 2007 12:31

Tak stále netuším jestli Amilo Pro nebo Acer Gemstone...
-každý má něco, chtělo by to asi fakt vidět.
-jinak mají předinstalovaný Linux, jaký je? Lze na něm něco vůbec dělat? Nebo je lepší tam hned hodit xpéčka?

Pr3d1t0r
píše často
Příspěvky: 198
Registrován: 29 čer 2007 13:52

Příspěvekod Pr3d1t0r » 28 srp 2007 12:33

to easyshear: jdi do datartu tam jsem je videl oba :wink: koukni na ten odkaz jsou jsem daval v minulim prispevku, tuhle cenu nedokaze fsc konkurovat :wink: a je bez os takze si tam muzes nainstalovat xp i ten tvuj linux :wink:

EasyShare
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 12 črc 2007 21:52

Příspěvekod EasyShare » 28 srp 2007 14:28

Tak mi říkali v czc, že prý není problém se na notebooky podívat...ovšem raději bych něco bližšího,jenže nevím, jeslti v Letňanech v Datartu je stopro Amilo Pro a Acer Gemstone...

EasyShare
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 12 črc 2007 21:52

Příspěvekod EasyShare » 28 srp 2007 18:40

Já se pojedu podívat do czc ještě dnes nebo zítra. Ještě přemýšlím. Napíšu svoje pocity ohledně designu a kvalitě materiálu Gemstone i amila Pro...

//EDIT by swarm: Upozornění pro všechny. Flame o designu gemstone jsem přesunul do ostatních námětů k diskuzi do vlastního threadu. Jakýkoli další flame na toto téma v tomto threadu bude rovnou bez milosti mazán bez dalších upozornění.

EasyShare
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 12 črc 2007 21:52

Příspěvekod EasyShare » 29 srp 2007 21:36

Tak jsem byl v CZC, ale ještě nic nemám.
Začnu mými pocity ohledně FSC Amilo Pro 14''. Tak po donesení ukázkového kousku jsem hned viděl praktický konzervativní a elegantní černostříbrný pravý notebook. Po bližším prohlédnutí jsem zjistil, že nemá ani firewire a ani čtečku, ovšem bluetooth ano. Kryt LCD (šasi) se dal ltrošku prohýbat-ale jen lehce, ne jako Amilo klasik. Celkově stylově povedený kousek. Klávesnice ale nej nebyla, byly to takové ty Amilo čochtáky, které budou dělat časem horší zvuk a některé trochu asi povolí (viz. moje Amilo zkušenosti). Na velikost ten notebook zase moc lehký nebyl. Řekl jsem si beru to, ale pak mi řekli že je tam jen 512MB RAM a nedovedou si prý vysvětlit, že na webu je 1GB !!! To mě trochu naštvalo a zároveň mrzelo, protože to pak nemá význam kupovat. LCD bylo kvalitou odpovídající klasickému Amilu. Na spuštění zas to hnusné FSC logo, to mi připomíná staré časi trápení se s FSC.Měl jsem z toho smíšené pocity, hlavně díky tomu, že se ten stroj podobal dost mým předchozím Amilům. Věděl jsem,že 512MB je dnes dost slabé a bez firewire,čtečky, webkamery, a jen se zkl. repráčky Amilo to je za 17700,- docela dost...

Acer jsem měl v ruce s lesklou šasi a celým bílým vnitřkem. To byl drahej stroj za 40000,-. Ten můj by měl vnitřek kolem LCD černý a šasi by byla taková vroubkovaná. Což je lepší, nadávali na ohmatání. Šasi už se ale patrně více prohýbala (to ale je i u Pavilionu), tak se s noťasem musí zacházet šetrněji. Dílensky byl Acer bomba! Super pevné plasty a lepší klávesnice, než u Amilo Pro a to je podstatné. Notebook už je to tedy klasicky 15.5'' velký a docela těžký. Je hodně moderní a vypadá spíše jako pro pařany her, ovšem ne jak hračka. Design je rozhodně nadčasový. Výbava viz. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48434 je více než slušná za super peníze. Polepšil se hodně i dílensky. Pro školu mi radili FSC, ale říkali,že Acer Gemstone je v pohodě. Pak něco o hrozivé pověsti Aceru řekli. To znělo trochu odradivě, jenže vím jaké to je u Fujitsu taky. Nakonec i Paviliony mají problémy. Kamarád má Acer 3 roky a jede mu furt bez problému...
Upřímně ještě přemýšlím, všechny názory si protiřečí. Na technickém oddělení mi výrazně nepověděli, jako by se báli mě do něčeho navrtat.

EasyShare
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 12 črc 2007 21:52

Příspěvekod EasyShare » 30 srp 2007 15:49

Tak jsem nakonec objednal toho Acera http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48434
-už se docela těším a jsem na něj hodně zvědavý. Rozhodně je vzhledově lepší než Paviliony...
-dobudoucna lze dokoupit i další RAMKU, tak je to v pohodě...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů