Opravdu jsou acery tak nekvalitní?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
JackalJackal
píše často
Příspěvky: 329
Registrován: 05 dub 2008 22:37
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod JackalJackal » 10 pro 2008 09:22

Kdybych věděl, kde jsem to četl, tak sem dám podíly prodejnosti NB na našem trhu a moc by jsi se divil, že Acer je jeden z nejprodávanějších NB v ČR a je jedno komu je prodáván. :wink: Prostě taková je skutečnost, ať se to libí, nebo nelíbí. Mě jenom vadí jak pár jedinců vyjřikuje něco a ostatní se toho chytají, aniž by měli jakoukoliv zkušenost z daným NB. Vždyť i na tomto fóru je mnoha jiných značek které mají problémy a nešíří se klepy. Já nevím jak byl na tom Acer před lety, ale teď je to slušná a prodejná značka. :wink:
HP Notebook
HTC 10 Glacier Silver, Samsung Galaxy S7 White Pearl

JackalJackal
píše často
Příspěvky: 329
Registrován: 05 dub 2008 22:37
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod JackalJackal » 10 pro 2008 09:27

Třeba:

Aceru se daří, prodeje notebooků stoupají
Petr Švec, 17. Říjen 2008 - 7:18

* Ekonomika
* Hardware
* Zprávička

Tchaj-wanský výrobce stolních počítačů a notebooků společnost Acer navýšil prodej svých zařízení ve třetím čtvrtletí o 15 % oproti stejnému období minulého roku.

Acer tak velkého nárůstu dosáhl především díky svým produktům z řad levných mini-notebooků, o které je v současné době velký zájem. Jedná se o malá zařízení, obvykle s úhlopříčkou obrazovky mezi 5 a 10 palci a cenou pod 500 dolarů. Dva největší konkurenti Aceru společnosti Hewlett-Packard a Dell Inc. nemají v tomto segmentu silné zastoupení, Aceru se tak daří těžit z velice zajímavého trhu.

Celkově bylo jen za třetí čtvrtletí tohoto roku prodáno 80,6 milionu počítačů celosvětově, z čehož celých 17,4 milionu bylo v USA.
HP Notebook

HTC 10 Glacier Silver, Samsung Galaxy S7 White Pearl

JackalJackal
píše často
Příspěvky: 329
Registrován: 05 dub 2008 22:37
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod JackalJackal » 10 pro 2008 09:31

Třeba:



Acer se pochlubil svými prodejními výsledky. Podle celosvětových údajů, které zveřejnila analytická firma
Gartner, společnost Acer posílila třetí místo v celkovém prodeji
osobních počítačů (stolních osobních počítačů, mobilních osobních počítačů a serverů
X-86 ) a potvrdila druhé místo v segmentu notebooků.

Prodej notebooků vzrostl u Aceru v porovnání 1
. pololetí 2007 a 1. pololetí 2008 o 58,25 %. Tím si Acer zajistil současný 15,63% podíl na trhu. V segmentu stolních počítačů zvýšil ročně dodávky o 57,59 % a umístil se na čtvrtém místě s 5,10% podílem na trhu.

Velkým úspěchem je pro Acer, kromě nárůstu prodejů v jinak stagnujícím segmentu stolních počítačů, polepšení na americkém trhu. Zde společnost vykázala 69,17% nárůst, který je nejvyšší ze všech pěti největších prodejců
osobních počítačů. Tyto výsledky jí poprvé vynesly třetí místo v celkovém prodeji osobních počítačů.
HP Notebook

HTC 10 Glacier Silver, Samsung Galaxy S7 White Pearl

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 10 pro 2008 09:53

Tome,tlachání ti jde docela obstojně,co pak to tady pleteš o firemních nákupech,zjisti si alespoň nějaké statistiky než něco vypustíš z pusy.Když si viděl u vás ve firmě někde na stole dva thinpady tak podle toho usuzuješ že celosvětově je to nejprodávanější firemní produkt? Možná tak šéfové nebo manageři,co si kupujou za vlastní a to ostatní je jen tvoje komická představa.
Hansi,kdybys četl všechno a pozorně,tak kombinaci AMD-ATI rovnou vynecháš no a pokud jde o značku,kup si klidně MSI,nebo Pavilona a nechtěj aby tě někdo přesvědčoval o tom jaký je Acer super stroj. Když ho chceš,kup si ho,když se bojíš,kup si Dell s NBD a můžeš klidně spát,ale za klidný spánek se platí penězi
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

mivlak
guru
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 říj 2007 22:41

Příspěvekod mivlak » 10 pro 2008 10:08

JackalJackal: kolik ti dali za takovou propagaci jejich "úspěchů" na trhu??
DELL VOSTRO 1500
T7250 - 2,5 GB - WD3200BJKT - UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™ - 8600M GT - XP SP3 & Vista Business - 9 cell - VX Nano
+ external WD3200BEVT

HenryPotter
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 28 říj 2008 18:45

Příspěvekod HenryPotter » 10 pro 2008 10:15

Já jsem měl toho Acera Aspire 8930g v ruce a i jsem ho chvíli používal a ten kus co jsem měl tak byl úplně super. Bohužel svůj dostanu až 9.ledna. Doufám, že budu mít štěstí a bude to zrovna kus, který je v pohodě. :wink:

JackalJackal
píše často
Příspěvky: 329
Registrován: 05 dub 2008 22:37
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod JackalJackal » 10 pro 2008 10:15

mivlak: to přece není o propagaci !! Je tu otázka tohoto tématu a k té jsem napsal názor, který jsem trochu podložil. V žádném případě netvrdím, že je Acer to nejlepší, ale tvrdím, že za dané peníze má svůj výkon a kvalitu.
HP Notebook

HTC 10 Glacier Silver, Samsung Galaxy S7 White Pearl

JackalJackal
píše často
Příspěvky: 329
Registrován: 05 dub 2008 22:37
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod JackalJackal » 10 pro 2008 10:16

HenryPotter: je to kvalitní NB a super výkon, myslím, že se máš na co těšit. :wink:
HP Notebook

HTC 10 Glacier Silver, Samsung Galaxy S7 White Pearl

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 10 pro 2008 10:17

Gogo: Tak treba co vim, tak v EY pouzivaji Delly, v UPC taky a nemuvil o top managementu, ale beznych uzivatelich. Ja delam ve stredne velke firme a kazdy si +- muze vybrat NB za urcitou sumu, takze kazdy ma neco jineho, ikdyz vetsinou HP/Sony(zensky)/Dell/Lenovo.

Vim, ze stara statistika, ale o necem vypovida
http://www.gartner.com/press_releases/pr15oct2003b.html

zkusim najit novejsi

EDIT: 2Gogo: jestli ty teda vis o nekterych vetsich firmach, kde hromadne uzivatelum davaji NB Acer/Asus, tak budu za ne rad. Pripadne nejakou statistiku. Firemni nakupy jsem psal kvuli tomu, ze prodeje koncovym uzivatelum davaji v celkovem prodeji mensi cislo nez prodeje firmam a tim jsem reagoval na nekoho (nevim na koho)...
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

mivlak
guru
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 říj 2007 22:41

Příspěvekod mivlak » 10 pro 2008 10:31

JackalJackal: nejvíc mě právě zarazil počet tvých postů pod sebou... a prodeje nejsou všechno, protože Acer je ten typ výrobce, který se hrne za kvantitou a né kvalitou... a pak taky hláška Potterovi "je to kvalitní NB" :lol:
DELL VOSTRO 1500

T7250 - 2,5 GB - WD3200BJKT - UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™ - 8600M GT - XP SP3 & Vista Business - 9 cell - VX Nano
+ external WD3200BEVT

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 10 pro 2008 10:33

Ok, tak se omlouval. Novejsi statistiky - 4Q/2006 a tam byl Acer 2. na trhu - viz. posledni odstavec
http://www.infoworld.com/article/07/03/ ... ell_1.html

Niovejsi statistiky uz se mi hledat nechce.
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

JackalJackal
píše často
Příspěvky: 329
Registrován: 05 dub 2008 22:37
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod JackalJackal » 10 pro 2008 11:06

mivlak: je mi v celku jedno, jestli se někomu vysmíváš co si kupuje. Jestli jsi schopen i číst, tak jak se umíš vysmívat, tak si tam přečti, nebo i jinde na netu, že jsou to prodejní čísla poměru notebooků na trhu a ne jen jako značky Acer. :wink:
HP Notebook

HTC 10 Glacier Silver, Samsung Galaxy S7 White Pearl

JackalJackal
píše často
Příspěvky: 329
Registrován: 05 dub 2008 22:37
Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvekod JackalJackal » 10 pro 2008 11:11

TomZ: ty jsi dobrej. Máš opravdu kvalitní přehled o prodeji a hlavně o datumu. Já sem podal novější čísla, ale i tak podle tvých čísel, je Acer druhý, no a co, kde jsou ostatní značky, když je tak Acer špatný. Tonoucí se stébla chytá !! Končím tuto duchaplnou debatu. Nikoho přesvědčovat nemusím, je na každém co si koupí. Jen jsem ragoval na otázku tohoto tématu. Déle již nehodlám vyvracet několika jedincům jejich pohled na NB Acer. Já mám také pohled na jiné značky, ale nechám si to pro sebe. Dva příkladý mích blízkých jsem uvedl, to stačí. :wink:
HP Notebook

HTC 10 Glacier Silver, Samsung Galaxy S7 White Pearl

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 10 pro 2008 11:15

Jackale uvedeme vše na správnou míru,ty statistiky cos uváděl se týkají "NETBOOKŮ" t.j. malých a nejlevnějších strojů,ne "notebooků a to je dost podstatný rozdíl...v noteboocích je na druhém místě za HP?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

HenryPotter
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 28 říj 2008 18:45

Příspěvekod HenryPotter » 10 pro 2008 11:17

mivlak píše:JackalJackal: nejvíc mě právě zarazil počet tvých postů pod sebou... a prodeje nejsou všechno, protože Acer je ten typ výrobce, který se hrne za kvantitou a né kvalitou... a pak taky hláška Potterovi "je to kvalitní NB" :lol:


V případě, že chytneš dobrý kus tak ano. Měl jsem ho doma na zkoušku na den a musím říct, že pokud budu mít stejný kus tak se nemusím ničeho bát, protože zpracování bylo suprový. Samozřejmě není to to nejlepší co může v kvalitě zpracování být, ale na to co jsem slyšel o Acerech je to více než dobré. :wink:


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 102 hostů