VBI - Unifikované notebooky dle Intelu

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
phosphorus
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 29 pro 2006 21:27
Bydliště: Dublin, Irsko

Příspěvekod phosphorus » 13 led 2007 11:59

O neco asi drazsi budou, ale nerekl bych, ze to bude zavratna suma (teda pokud si budes kupovat OEMka a ne Vista Ultimate...)

V cem ja vidim vyhodu koupe OS ted je to, ze si koupis XP a Vistu dohromady v podstate za stejnou cenu (teda nepocitam tech par stovek za postovne za Vistu...), coz znamena, ze budes v podstate mit dva OS temer za cenu jednoho, i kdyz je nebudes moct pouzivat zaroven.

Vyhoda je v tom, ze muzes pouzivat XP tak dalsiho pul roku, nebo rok, nez ve Viste microsoft odchyta ty nejvetsi chyby a nedodelavky a potom proste do compu strcis to Visty...

Nesmis ale zapomenout, ze je potreba objednat si ten Vista upgrade vcas... myslim, ze to musi byt objednano pred zacatkem brezna nebo dubna (myslim tim, ze pred tim terminem musis projit tou objednavaci procedurou na microsoftich strankach, ne jen si vcas koupit pocitac!)

P.S.: Myslim, ze jsi ale dotaz mel napsat do sekce 'software' protoze tohle moc spolecneho s VBI nema...

P.P.S.: Jo a mluvil jsem tu predevsim o XP Professional, protoze tam je upgrade zdarma az na postovne, u upgrade z XP Home nebo MCE se plati jeste asi aspon 39 euro (+-1200kc), coz z toho dela o neco mene vyhodny nakup...
Compal HGL30, Merom T7200 2.0GHz, nVidia 7600go 256MB, 1GB DDR2 RAM, 120GB 5400rpm HDD, WiFi, BT, Win XP Pro CZ
Predtim: IBM ThinkPad T30, Digital HiNote Ultra2000, IBM ThinkPad365x, MicroStar Notestar NP-740

Sangria
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 04 pro 2006 16:21

Příspěvekod Sangria » 13 led 2007 18:24

Aha, oki, dík za vyčerpávající odpověď. Já vim, že to sem moc nepatří, ale když už se to řešilo :wink:... Pravděpodobně bych to stejně kupoval až tak nějak koncem dubna, nebo v květnu, takže asi půjdu rovnou na Visty...

Edit: Tak teď stojej český windows vista ultimate v OEM verzi 5000,- s dph, takže to je asi víceméně fakt jedno...

Kamilos
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 29 říj 2006 20:19

Příspěvekod Kamilos » 15 led 2007 14:42

Nesouhlasim ! Zadne vyrobni cislo noteboku nebo cislo pc na zadost o upgrade sem nezadaval ! Zaplatil sem 12 € a za postovne 50 kc odeslal jen kopii o nakupu win xp a formular jo a vybral jsem si jakou verzi chci bud 32 nebo 64 pak. Pak sem hned zaplatil pres banku. A po 1 tydnu sem se dival na stav objednavky a mam ji potvrzenou.
Nejpozdeji do 15.3 musite mit potvrzenou zadost pokud ne smula !
Tak ze ta sranda me stala 3600 xp + 386 za upgrade i s postovnym

phosphorus: ke vsem woknam ne ! Pokud tam neni formular a je to oem a pokdu je zakoupena od toho konkretniho data (ted netusim presne datum ) Pak si muzes form. sosnout z netu a posles ustrizek z krabice spolu s kopii faktury na wokna a posles to do firmy v cr. U nas to stoji 500.
Sangria: uspora asi 1000
VBI HEL80 (HEL80-I4), notebook, Intel C2D T7200 2GHz, 2GB (667), 100 SATA (7200), SMulti, 15.4",Go7600 256MB, I945PM, wlan, glan, BT, FW

phosphorus
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 29 pro 2006 21:27
Bydliště: Dublin, Irsko

Příspěvekod phosphorus » 15 led 2007 14:57

Nize zkopirovany text je ze stranky na ktere se upgrade objednava, (dostanete se tam z teto stranky https://upgradeweb.moduslink.com/Vista )

Citace:

Přehled pokynů pro objednání programu

Doporučujeme, abyste si při podávání své webové objednávky připravily níže uvedené položky:

o Zjistěte si u dodavatele svého počítače lhůtu pro aktualizaci a lhůtu pro kompenzaci
o Připravte si datum koupě
o Připravte si číslo certifikátu pravosti (COA) (čtrnáctimístné).
o Poskytněte dodavateli svého počítače model počítače vhodného pro systém Vista a číslo modelu
o Připravte si sériové číslo svého počítače

• Pokud jste zákazníkem z řad koncových uživatelů, který obdržel kupón s formulářem pro kompenzaci aktualizace při nákupu vhodného počítače s vhodným předinstalovaným produktem Windows XP, měli byste si přečíst formulář pro kompenzaci aktualizace, kde najdete lhůty pro aktualizaci a kompenzaci, pokyny pro objednávání a požadavky.
o Podmínky nabídky jsou uvedeny ve spodní části každého formuláře pro kompenzaci aktualizace.

• Pro dokončení objednávky budete muset předložit účtenku z nákupu svého způsobilého počítače.

• Aktualizační software bude odeslán přibližně do šesti až osmi týdnů (a) od data, kdy jste splnili požadavky na objednání kompenzace, nebo (b) od data, kdy byla ve vaší zemi vydána příslušná jazyková verze požadovaného aktualizačního softwaru; platí pozdější datum. Obdržení aktualizačního softwaru je omezeno také dostupností produktu a množstvím zásob.

Konec citace.

Takze prosim, Kamilosi, je mozne, ze to funguje u ruznych vyrobcu ruzne, ale tohle je standardni postup.
Jinak cisla, ktera jsem zminoval pro upgrade XP Home byla oficialne udavana cisla na strankach Micrsoftu, o tebou popisovane moznosti jsem nevedel.
Compal HGL30, Merom T7200 2.0GHz, nVidia 7600go 256MB, 1GB DDR2 RAM, 120GB 5400rpm HDD, WiFi, BT, Win XP Pro CZ

Predtim: IBM ThinkPad T30, Digital HiNote Ultra2000, IBM ThinkPad365x, MicroStar Notestar NP-740

CeCo

Příspěvekod CeCo » 15 led 2007 15:05

Sangria píše:Edit: Tak teď stojej český windows vista ultimate v OEM verzi 5000,- s dph, takže to je asi víceméně fakt jedno...


Vista Ultimate OEM? A to robi MS odkedy? Vsak este nedavno vravel, ze Ultimate nebude OEM...

C.

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 15 led 2007 17:08

jo, neni jen zarazena do toho upgradu s XP "zdarma" :)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

fetor
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 08 pro 2006 19:02

Příspěvekod fetor » 17 led 2007 10:25

zdravim vbicaky. tak jak vam nb slapou? sasi nevrze? jakz mate zvuk? rozlozeni klavesnice je ok? povidejte prehanejte, jsem zvedavy... nikde tu totiz nic moc neni, krom opravdu par recenzi...

kapounek

BT

Příspěvekod kapounek » 17 led 2007 15:19

phosphorus píše:
Crabik píše:phosphorus:
To o co mi jde hlavne je jestli se da na barbone.cz spolehnout co se tyce reklamaci a tak(slysel jsem rozporuplne nazory na jejich desktopy a reklamacni system, ale vzhledem k tomu, ze ty NTB jsou vlastne VBI pod jinym jmenem, mely by byt v poho, ne?).
Jeste jeden detail. U barbone.cz je ta sestava na kterou odkazuji jimi predkonfigurovana, proto je levnejsi. Kdybych si tu stejnou postavil pres konfigurator na jejich strance, tak je ta cena v podstate stejna jako na vbi.cz, coz by tudiz nemelo smysl a ja bych si stejne nemohl dovolit lepsi komponenty...

Reklamace na NB Barbone se řeší dle záručních podmínek T.S. Bohemia a.s.:
U časově nezávislých závad je oprava do 48 hodin v ASC, doprava do i z ASC zdarma. K NB Barbone se dále přidává flash disk 512MB a brašna Dicota. BT je možno přiobjednat za 320 Kč bez DPH, je instalován uvnitř těla NB, je možné jej přidat i dodatečně. Pro NB Barbone bez poplatku za instalaci.
Kapounek TSB

kapounek

Re: HEL 80 - moje pohadka

Příspěvekod kapounek » 17 led 2007 15:30

phosphorus píše:Takze jak bys ohodnotil sve zkusenosti s TSBohemia? Dodaci lhuta 3 tydny se mi zda docela dlouha, me slibovali, ze ho budou mit do 5 dnu... a s tim technikem je to take zvlastni, obzvlaste, kdyz si pri nezarucnich opravach uctuji az 900kc/h za praci technika...


Dobrý den
Dodací lhůta byla tehdy opravdu 3 týdny, byla způsobena nedostatek procesorů Intel.
K diskusi ohledně bluetooth modulů: v prvních seriích šasí VBI byly BT module automaticky součástí. Poté však byly dodávány šasi bez BT modulů a tyto se objednávají zvlášť. Platí to pro modely HEL80, HGL30, AS96J.
Proto naleznete v některých popisech: BT-ano a někde BT-volitelně.
BT modul stojí (v TSB) 320Kč bez DPH a lze jej domontovat i dodatečně. Pro NB Barbone je montáž zdarma, doba instalace cca1/2 hodiny.
Cena práce technika v TSB je 579 Kč viz ceník na www.tsbohemia.cz. Na NB Barbone je servis 2+3, 2 roky na celý NB a další 3 roky na veškeré servisní práce. 5 let od nákupu tedy po Vás nikdo nebude chtít zaplatit práci , mimo závad které si případně způsobíte sám.
Kapounek TSB

phosphorus
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 29 pro 2006 21:27
Bydliště: Dublin, Irsko

Příspěvekod phosphorus » 17 led 2007 19:53

to kapounek:
Pouzival jsem informace o TS Bohemia, ziskane od lidi z ruznych for, kteri u Vas nakupovali a podelili se o sve zkusenosti. Pravdivost takovychto informaci se velmi tezko overuje.

Je jedno, jestli je cena prace 20kc/h nebo 3000kc/h, at uz je jakakoliv, mel by byt na svou praci kvalifikovany a tudiz kdyz firma prodava notebooky, mel by se v nich technik firmy vyznat (to znamena i vedet, kam se davaji ktere komponenty), protoze je za to placeny. Jestli to nevi, placen by byt nemel (je fakt, ze v tomhle pripade ani nic uctovano nebylo, ale na me pointe to nic nemeni). To je aspon muj nazor.

Jinak vam dekuji za vase reakce, doufam, ze jeste nerozhodnutym pomuzou pri vyberu pocitace.
Compal HGL30, Merom T7200 2.0GHz, nVidia 7600go 256MB, 1GB DDR2 RAM, 120GB 5400rpm HDD, WiFi, BT, Win XP Pro CZ

Predtim: IBM ThinkPad T30, Digital HiNote Ultra2000, IBM ThinkPad365x, MicroStar Notestar NP-740

martin stodola

Příspěvekod martin stodola » 20 led 2007 16:05

Mám HEL 80 a potřeboval bych nějaký prográmek na šetření baterie?Nevíte kde by se dalo stahnout?

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 20 led 2007 16:15

žadny nepotřebujeě, stačí profily ve windows, pokud to chces s obrazkama tak Notebook Hardware Control
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

BaM
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 11 říj 2006 19:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod BaM » 21 led 2007 14:24

martin stodola píše:Mám HEL 80 a potřeboval bych nějaký prográmek na šetření baterie?Nevíte kde by se dalo stahnout?


Ahoj ja pouzivam Notebook hardware control 2.0 a som s nim max spokojni.

Inac nevie niekto o dakom inom probramiku ku kamere, aby sa s nou dali tocit videa pripaden fotit ?

phosphorus
píše často
Příspěvky: 154
Registrován: 29 pro 2006 21:27
Bydliště: Dublin, Irsko

Příspěvekod phosphorus » 21 led 2007 15:17

fotit muzes temer pres cokoliv: GIMP, Photoshop, pres Meida Office primo pomoci windows pres 'Skenery a fotoaparaty' (nebo tak nejak).

Video se mi povedlo nahrat zatim jen pres Media Office (ta aplikace, ktera je spojena s temi jinak nepouzitelnymi dodatecnymi tlacitky).
Compal HGL30, Merom T7200 2.0GHz, nVidia 7600go 256MB, 1GB DDR2 RAM, 120GB 5400rpm HDD, WiFi, BT, Win XP Pro CZ

Predtim: IBM ThinkPad T30, Digital HiNote Ultra2000, IBM ThinkPad365x, MicroStar Notestar NP-740

fetor
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 08 pro 2006 19:02

Příspěvekod fetor » 23 led 2007 12:39

zdravim. omlouvam se, ptam se znova, nikdo mi totiz neodpovedel.
Vazne uvazuju o koupi vbi nb, ale mam strach o to sasi ktere ve me opravdu nebudi duveru. Jak na tom tedy vypadaji vase nb? co bednicky, hrajou dobre? jak je na tom klavesnice? a co odolnost nb?
dekuji


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 153 hostů