Notebook pro studenta VŠ

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
DZi
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 30 čer 2007 16:26

Notebook pro studenta VŠ

Příspěvekod DZi » 30 čer 2007 18:54

Chystám se k nákupu prvního noťase z důvodů studia na VŠ (TU Liberec - strojárna). V noteboocích nemám přehled, a tak se obracím na zdejší fórum, přečetl jsem několik "výběrů", ale podobný mému jsem nenašel (nějaké modely jsem si již vytipoval).

Mé požadavky jsou:
- cena: kolem 35 tisíc (s DPH)
- 15.4 širokoúhlý displej
- 1 GB RAM
- procesor C2D (co jsem četl, je na tom Intel lépe, než AMD)
- min. 100 GB disk
- slušné chlazení a zpracování
- výdrž - netuším > myslím si, že budu mašinu mít převážně na koleji, nevím co mě čeká (a do sešitu píšu rád ... :) )
- u displeje jsem viděl rozlišení 1280x800 a zdálo se mi dostatečné (na svém PC mám na 17" roz. 1024x768 a nemám problém)

- Windows XP (v nabídkách je převážně Vista, takže bych asi investoval do XP, nebo je možné zdarma (?) získat starší systém ?

Použití:
- internet, icq, e-mail
- office
- poslech hudby (přes sluchátka - jako doma, stačí mi integr. zvukovka)
- občas nějaké hry (např: GTA:VC, NFS, velký a náročný hráč nejsem)
- výkresy atd. v CADu (Catia V5)

Moje tipy:

- http://www.alza.cz/notebook-sony-vaio-f ... 21.htmSony FE-39VP
cena se mi zdá velice přijatelná (oproti FE-49 je jen rozdíl v OS ?)

- http://www.alza.cz/notebook-sony-vaio-fe49vn-d75403.htm Sony FE-49VN
tento jsem viděl v prodejně Sony - a líbil se mi - jak displej, tak provedení a vzhled

- http://www.alza.cz/notebook-sony-vaio-fz11m-d76194.htm Sony FZ-11M
zdejší recenzi jsme četl, nevím, zda není taková výbava zbytečná (lehce slabší výdrž oproti FE řadě - a novější grafika a více RAM ?)

- http://www.alza.cz/notebook-lenovo-3000-n100-d73856.htm Lenovo 3000 N100
o tomto modelu nic nevím

- http://www.alza.cz/notebook-hp-pavilion ... d72888.htm HP Pavilion dv6397ea
u tohoto modelu jsem neobjevil udávanou výdrž baterky a měl jsem možnost vidět asi slabší model této řady, na kterém se mi nelíbili dotyková tlačítka

- http://www.alza.cz/notebook-hp-compaq-nc8430-d67377.htm HP Compaq nc8430
má jen 512 MB RAM, ale udávaná výdrž je i přes tu "silnou grafiku" vysoká

Ještě jsem se díval po modelech značek Asus a Toshiba.
- u Asusu jsem narazil na mnoho modelů, a na fórech se u některých modelů řešilo špatné chlazení a kvalita.
- u Toshiby (řada A200) se mi nelíbí vrchní víko, které by bylo určitě věčně upatlané a prý nízká výdrž baterie (ani ne 2 hodiny)

Děkuji za Vaše názory. Dzi

Nikolaj
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 28 čer 2007 14:53

Příspěvekod Nikolaj » 30 čer 2007 20:18

Docela mě zaujal špičkový design SONY VAIO FE39VP
http://www.alza.cz/notebook-sony-vaio-fe39vp-d67521.htm
ale zase je o 5 tísic dražší než HP Pavilion dv6319
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1000000D3T
více meně nechapu proč? :roll: Tady se asi hlavně platí za značku že? :?

andywarhole
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 29 čer 2007 07:53

notebook na VS

Příspěvekod andywarhole » 01 črc 2007 08:15

Tohle jsem ted taky resila a nakonec jsem nasla ty VBI notebooky kde si to posklada, lidi na forech to doporucujis a cenove to vyjde hodne zajimave takze asi pujdu do nejakeho z nich, nechce se mi platit za znacku.

Bananik
píše často
Příspěvky: 168
Registrován: 15 dub 2007 12:00

Příspěvekod Bananik » 01 črc 2007 09:30

To DZi:
Tak tie sony vyzeraju dost dobre, ale tvoj vyber mi pride dost odlisny. Mas tam notebooky, ktore su vyslovene multimedialne (pavilion) a pre domace pouzitie a notebook ktory ma spevnene magneziove sasi a je to vyslovene business trieda (HP nc 8430). Lenovo ma konstrukciu tiez dobru ale ThinPad to nie je. Za tvoju cenu by si mohol dostat uz ThinPad R60 s Ati X1400 a do toho by som isiel asi najskor. Sony nemusia byt zle, ale pride mi ze su o nejaku tu tisicku drahsie ako u konkurencie, aj ked za image sa plati :wink:
P.S. Pavilion ma tiez taky povrch, ze ho budes musiet lestit vzdy ked ho chytis do ruky. :?
ThinPad R60
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S ... MTPUL1DXCF

Nikolaj
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 28 čer 2007 14:53

Re: notebook na VS

Příspěvekod Nikolaj » 01 črc 2007 09:39

andywarhole píše:Tohle jsem ted taky resila a nakonec jsem nasla ty VBI notebooky kde si to posklada, lidi na forech to doporucujis a cenove to vyjde hodne zajimave takze asi pujdu do nejakeho z nich, nechce se mi platit za znacku.


Nevím proč, ale do poskladaného notebooku nejdu. Radší zaplatim stejné prachy, ale koupím horší-značkový :lol:

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Re: notebook na VS

Příspěvekod Crabik » 01 črc 2007 12:41

Nikolaj píše:Nevím proč...


:roll:
VBI Compal EL80 (15,4", 1280x800 • T7200 2,0GHz • 2GB RAM • GF go7600 256MB • 250GB, 5400ot. • Wifi, Bluetooth • Windows 7)

NEODPOVÍDÁM NA DOTAZY V SOUKROMÉ POŠTĚ

DZi
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 30 čer 2007 16:26

Příspěvekod DZi » 01 črc 2007 20:14

To Bananik: Díky :-)

No, Pavilion jsem tam dal, páč není zas tak špatný (HW konfigurace) - jen nevím výdrž - o něm jsem ani moc neuvažoval (ani o tom levnějším modelu za cca. 26 000, který je blíže té FE 39/49 od Sony)

U toho HP nc 8430 mě zaujala výdrž i přes tak "silnou" grafiku, ale jak píšete o Sony - mě se hrozně líbí (design) a cena si myslím je dobrá (31 k) oproti těm 38 k u toho IBMka - nižší cena láká - platí to především rodiče, a tak je "nechci ždímat" (Oproti té R60 se mi mnohem více líbí IBM Z61m :D )

A ty VBI - nikdo ho v mém okolí nemá a "bojím se" oproti Lenovu, Sony a HP. Můžu si tam dát sice silnější konfiguraci, ale nevím, nelíbí se mi.

Bananik
píše často
Příspěvky: 168
Registrován: 15 dub 2007 12:00

Příspěvekod Bananik » 01 črc 2007 23:09

Ja napriklad vyberam medzi business notebookmi, teda nie top radou, ale na pracu to bohate staci, ma to dobru konstrukciu a solidnu vydrz na baterky. Ak sa velmi nehras hry tak je to asi najlepsia volba. Ja napriklad od notebooku cakam dobru vydrz na baterku a dobru konstrukciu a to multimedialne stroje skoro nedokazu ponuknut, kedze dneska skoro kazdy vyrobca hra na design. Ja VBI tiez nechcem, aj ked je tam lakava cena, ale ked si to nakonfigurujes sam tak kompatibilita asi nebude taka ako ked ti to posklada HP alebo Dell. Takze asi tolko. A tie integrovane grafiky uz tiez niesu take slabe a na beznu pracu bohate stacia mozno aj na nejaku hru. Inac tie sony, konkretne to za 31 000 vyzera solidne :wink:

CeCo

Příspěvekod CeCo » 02 črc 2007 00:05

nc8430 da naozaj 4 hodiny - overene na 5 strojoch ;)
Inac ten stroj som recenzoval - chutnucka masinka...

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 02 črc 2007 00:07

Bananik: Komplety od VBI maji zarucenou 100% kompatibilitu.
VBI Compal EL80 (15,4", 1280x800 • T7200 2,0GHz • 2GB RAM • GF go7600 256MB • 250GB, 5400ot. • Wifi, Bluetooth • Windows 7)



NEODPOVÍDÁM NA DOTAZY V SOUKROMÉ POŠTĚ

DZi
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 30 čer 2007 16:26

Příspěvekod DZi » 02 črc 2007 20:43

Tak Vám děkuji za další rady :)

Zúžil se mi tedy výběr:

Sony FE-39 (líbí se mi vzhledem)
HP nc 8430 (dokoupil bych k tomu ještě 1 GB RAM)
- koukal jsem, že lze tato řada nakonfigurovat, ale to pak leze nahoru :D

Mám dotaz, zda někdo nevíte, kde je možné vidět notebooky HP (nejlépe v Praze) a hlavně tento model vystavené

Ještě mám dotaz, notebooky se Santa Rosou budou cenově výše (myslím hlavně řadu FZ od Sony a HP 8510p - nástupce těchto) - zda nedělám chybu, ale ceny mě lákají, i kvůli rodičům :wink:

CeCo

Příspěvekod CeCo » 02 črc 2007 21:06

nc8430 v CR maximalne tak u uzivatelov; je to prilis drahy model na to, aby ho predajca drzal vo vitrine a demo centrum notebookov HP v Ceskej Republike nema.

Najblizsie je teda vystaveny v bratislavskom Demo Centre, pripadne u mojich kamaratov v BA :mrgreen:

8510p este nema ani urcene ceny (ani na americkych strankach, ktore mavaju ceny modelov obvykle ako prve), takze nie je zatial co odhadovat. Ale budu viacmenej rovnake ako nc8430, akurat sa tam zvysi kapacita RAM a disku; ostatne parametre (takt procaku, mechanika, rozlisenie) ostanu rovnake, pretoze znizenie ceny CPU bude kompenzovane 3r zarukou uz v zaklade.

C

DZi
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 30 čer 2007 16:26

Příspěvekod DZi » 10 črc 2007 14:28

To je škoda, že to HP nemůžu vidět "jen tak".

Ještě uvažuji o tom, jet se podívat do Lenova Centra (kvůli N100 a tipu od Bananika R60) a fajn by bylo vidět na vlastní oči i to nové Sony FZ.

Prostě nemůžu si vybrat :-) A Sony FE-39 mizí z trhu.

zbusek
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 02 črc 2007 18:50
Bydliště: Praha

Akce...

Příspěvekod zbusek » 10 črc 2007 18:56

U toho HP PAVILION dv6397 mají na alza akci - dávají k němu 300 GB externí disk. Není to kdoví co, ale místa není nikdy dost ... 8) A VBI jsou v pohodě. U nás na fakultě je pár lidí má a jsou spokojení. A zkus se podívat na dell.com na Inspirion 1520 (u nás zatím není k dispozici), ale dá se slušně upravit a design je taky v pohodě. Cena v $ je v slušná, ale u nás to bude víc.

Bananik
píše často
Příspěvky: 168
Registrován: 15 dub 2007 12:00

Příspěvekod Bananik » 10 črc 2007 23:57

Dzi:
Inac uz vychadzaju aj nove ThinPady R61. Tiez nemusi byt zla volba a je tam celkom zaujimava cena v porovnani s R60.
http://www.alave.cz/notebook-ibm-lenovo ... b:p:200110
Ale ma integrovanu grafiku co sa teda s X1600 neda ani zdaleko porovnat.
Ak uz budes v Lenovo centre (myslim ze je v Prahe), tak urcite zajdi aj do Dellu, nie vzdy sa da verit cenam na nete a aspon budes moct porovnavat :wink:

P.S. Ja som tiez chcel vidiet nove HP tak som raz volal na centralu v Prahe a dozvedel som sa, tak ako pise CeCo, ze ich notebooky zial nikde neuvidim, ziadny show room. To sa mi zda velka skoda na taku firmu ako je HP. Zial stava sa to cim dalej tym viac, ze notebook je kupovany ako macka vo vreci. :cry:


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů