SantaRosa alebo stara platforma

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
morpheus2

SantaRosa alebo stara platforma

Příspěvekod morpheus2 » 19 črc 2007 12:01

zdravim, mam taky problem ze si stale neviem vybrat notas :)

zakladna otazka je ci si vybrat s nouvou platformou santarosa alebo este nejaky so starou. Az do teraz som bol rozhodnuty ze si kupim (I)FL90, lenze sa mi naskytla prilezitost kupit novy DELL XPS s 7950GTX pod 50tis co mi pride ako dobra cena. lenze ten je postaveny este na starej platforme. Oba notasy by mali 2GB RAM, okolo 2Ghz CPU CORE 2 DUO (4MB cache akurat rozdiel je ze santa rosa ma 800FSB). a ten FL by mal asi vasci disk. takze oplati sa investovat do 7950GTX + dobre sasi alebo radsej 8600GT + vacsi disk a mozno lepsi procak?

co som cital tak vyhody santarosy su v tom ze zerie menej stavy, a tusim aj menej kuri. ja by som mal notas takmer stale na kabli (keby sa kazdu chvilu nepresuvam tak kupim desktop) takze tu by to asi vela nezohralo.
ale kazopadne by som si rad nechal poradit...

este jedna vec k FL90: ak je to sasi pevne? zvladne to caste prevazanie v batohou? (napr na toshibe mi po roku praskol kryt)

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 19 črc 2007 14:06

myslim, ze je jedno, kterou platformu, ze to stejne pro tebe nebude vylozene viditelna zmena. Znatelna vyhoda Santa Rosy je to, ze je o nejakych 20% levnejsi, ale zaroven i o chlup lepsi nez predchozi.

Pak bych si dal bacha, ze ta 8600GT je jen 256MB, 8600GT s 512MB a lepsim displejem se chysta, ale jeste neni dostupna. Ten Dell ti na hrani novych her vydrzi dele, ikdyz nepodporuje DX10.

Pokud jde o samotnou plaformu, tak je to vzasade jedno. Pro uzivatele to neni zasadni.
VBI Compal EL80 (15,4", 1280x800 • T7200 2,0GHz • 2GB RAM • GF go7600 256MB • 250GB, 5400ot. • Wifi, Bluetooth • Windows 7)

NEODPOVÍDÁM NA DOTAZY V SOUKROMÉ POŠTĚ

alooohaaa

Příspěvekod alooohaaa » 20 črc 2007 15:19

Jednoznacne dell. Ma lepsiu grafiku. 8600 sa da porovnavat maximalne a z trochou dobrej voli k 7900gs ale skor je to vykonom daco medzi 7600 a 7900 a na dx10 tytuli ajtak nestaci. Ak ho mas na kabli ber dell tam je moznost prostrednictvom biosu bezpecne tuknutim gombika zvisit frekvenciu napriklad 2.33GHz core 2 Duo v xps1710 sa da dat na 2.93Ghz bez toho ze by si musel robyt zlozite veci jednoducho v biose nastavis performance na max a uz to fici a zaruka ostava. XPS-je high-end rada z vinikajucim vyhotovenim a vybornou podporou mne sa pokazil dell a technik prisiel priamo kumne domov a urobyl mi notas (vymena hdd a ramky)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů