Windows Vista Home Premium, KEY

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Ricardo
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 09 lis 2008 10:56
Bydliště: Bořetice

Windows Vista Home Premium, KEY

Příspěvekod Ricardo » 09 lis 2008 11:07

Čau, mám problém, mám noťas sony vaio nr21m vytvořil jsem si zálohu systému, vlezlo se to cca na 2dvdčka. Poté jsem přeinstaloval systém, úplně jsem rozhodil oddíly, tím pádem jsem nevědomě smazal zálohu a nainstaloval jsem visty znovu z jinýho vypálenýho cdčka, nechtěl jsem tam ty kraviny od sony. Jenže problém je ten, že když nainstaluju visty home premium (napíšu tam kód ze spodu notebooku) tak mi to ten klíč nechce sežrat. Volal jsem na microsoft, tam neví co stím. A dálší problém je taky v tom, že ty 2 dvd co jsem si vypálil tak jsou nefunkční, protože to hodí nějakej error při načítání. Na reklamaci to hodit nemůžu, protože mi odešel 200gb disk co byl v noťasu, tak jsem tam dal jinej. Žádám Vás o nějakou odbornou radu :?

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 09 lis 2008 12:11

Co to je za nesmysl, ze to na reklamaci hodit nemuzes? Jestli ti odesel puvodni disk z notebooku, tak ho reklamuj a oni ti tam vse zpet nahrajou.

Ricardo
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 09 lis 2008 10:56
Bydliště: Bořetice

Příspěvekod Ricardo » 09 lis 2008 12:20

odešel moji vinou, špatně jsem chytl notebook a zmáčkl jsem disk. Původní disk již nemám.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 09 lis 2008 13:15

Na disku bys mohl i skákat a stejně bys ho nemohl rozmáčknout. Musel bys mít v tom notebooku teďka díru, kdyby se tomu disku mělo něco mechanicky stát.

EDIT:

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P0 ... l?ansid=32 ....haha, tak jak to máme chápat? Že sis nejdřív z toho disku vymazal všechny oddíly a pak ho rozšlapal? :-D

... no nic, prostě si zavolej/zamailuj do Sony a domluv se za kolik ti pošlou ty recovery DVD. Výrobce může mít svá čísla zamčená jen pro svou instalaci, takže pak s univerzálním Vista DVD neuspěješ.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 09 lis 2008 14:13

Ricardo udělej si z těch nefunkčních DVD v PowerIso imege,vlož do nich soubory co ti tam případně chybí z těch originálů,resp.vyhoď balast od Sony a vypal to znovu na DVD a zkoušej bootovat. Není nad to vymazat všechno co jde i nejde a pak běhat do internetové kavárny pro informace
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Ricardo
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 09 lis 2008 10:56
Bydliště: Bořetice

Příspěvekod Ricardo » 09 lis 2008 22:58

swarm píše:Na disku bys mohl i skákat a stejně bys ho nemohl rozmáčknout. Musel bys mít v tom notebooku teďka díru, kdyby se tomu disku mělo něco mechanicky stát.

EDIT:

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P0 ... l?ansid=32 ....haha, tak jak to máme chápat? Že sis nejdřív z toho disku vymazal všechny oddíly a pak ho rozšlapal? :-D

... no nic, prostě si zavolej/zamailuj do Sony a domluv se za kolik ti pošlou ty recovery DVD. Výrobce může mít svá čísla zamčená jen pro svou instalaci, takže pak s univerzálním Vista DVD neuspěješ.


já jsem nepsal, že jsem ho rozmáčkl, ale chytl jsem ho za levej rožek a zmáčkl jsem ho víc než je třeba, chápeš? Notebook fakčil asi 15sec a pak jak chtěl načíst něco z disku tak se sekl...

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 10 lis 2008 05:16

sám nevěříš tomu co říkáš,držels někdy vůbec v ruce HDD? Ten obal není z alobalu,když tak jsi cíleně a ůmyslně tlačil tam kde to není vhodné,jen tak náhodou ho nepromáčkneš ani náhodou

//EDIT by swarm: Nebudu tu už kvůli tomu psát nový příspěvěk, ale disk je v notebooku tou nejpevnější součástkou. Jeho obal je tak tvrdý, že je velmi nepravděpodobné tu jeho skořápku promáčknout nebo ohnout.

Obrázek

V rámci testování jsem kdysi jeden disk zkoušel mechanicky zničit - házel jsem ho z okna, mlátil s ním o zem (se zapnutým), skákal na něm a stejně ne a ne chcípnout. Když už disk odejde, tak je to buď hodně nešťastný pád, nebo přehřátí (případně výrobní vada).
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Ricardo
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 09 lis 2008 10:56
Bydliště: Bořetice

Příspěvekod Ricardo » 10 lis 2008 22:25

ak to byla asi neštastná náhoda, jak jsem zakrožkouval pravou část notebooku tak jsem ho za tu část chytl levou rukou. Chytl jsem to tak, že 4 prsty jsem měl ze spodu notebooku a palec na vrchní straně. Tak jsem ho pozdvihl a šel sním na wc, s notebookem jsem moc necloumal. Dosedl jsem na wc, prohlížel jsem net, a po 10 nebo 15 sekundách zatuhl. Podle mě na špatný disk jsem to neviděl, zavinil jsem si to sám tím jak jsem zmáčkl disk, když jsem to měl rozdělané tak jsem to nefotil, ale je to tam celkem blbě udělané na ochranu proti zmačknutí. Disk jsem zkoušel ještě ve velkým pc, neměl sílu se roztočit, vydýval ty zvuky jako když má nějakej problém čtecí hlava.
Obrázek

Mimochodem jsem dneska volal na Vaio linku, asi po 3 minutách jsem se dovolal ke člověku a mohl jsem sním hovořit a sdělit mu můj problém. Na otázku jak ninstalovat system bez recovery disku a bez jakékoliv zálohy nainstalovat do něj zpět visty tak aby fungovaly bez problému, mi řekli, že mám zaslat notebook do Prahy tam během 2 dní nahrajou OS system a pošlou mi ho zpět. Poté bych si měl udájně vytvořit opět nové recovery disky.
Za tohle celý by si chtěl SONY účtovat 550kč bez DPH a bez poštovného. Dávám to jsem pro informaci kdyby to někdy někoho zajímalo a nevěděl si rady.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 10 lis 2008 22:43

Ricardo: Prosimte, precti si aspon zakladni pravidla, nez se rozhodnes psat na (jakekoliv) forum. Nejen ze to je slusnost, ale je to i povinnost a usetris tim praci moderatorum a docilis tim prehlednosti diskuze.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 10 lis 2008 23:49

Těch 550Kč je ještě ok cena, kterou se za to asi vyplatí dát.

(Jinak s diskem se to má tak, že výrobce tvé zavinění neřeší, pokud vyloženě mechanicky není vidět nějaké brutální násilí. Disky se jen vyzkouší, jestli jedou, a rovnou se uznávají v rámci reklamace na výměnu.)
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 11 lis 2008 05:22

nevím no,někdo nás asi vodí za nos - "původní disk už nemám" , disku podle všeho vůbec nic nebylo,to se tady ale nedozvíme :D
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Ricardo
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 09 lis 2008 10:56
Bydliště: Bořetice

Příspěvekod Ricardo » 11 lis 2008 18:03

nějak zcela to nechápu, disk už fakt nemám, vyhodil jsem ho když nebyl funkční, nemám důvod proč bych si vymýšlel.

//edit by Ghost: necitaj predchadzajuci prispevok pokial to nie je nutne, vid zakladne pravidla.

polo

Příspěvekod polo » 11 lis 2008 18:58

Kamarat jeden WD Caviar presiel autom(este predtym byciklom) a tomu disku sa nic nestalo...

Nemas skor vadne nieco ine v booku co by ten disk znicilo (dosku napriklad) ? Disk je dost citlivy aj na male vykyvy napatia...

Ricardo
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 09 lis 2008 10:56
Bydliště: Bořetice

Příspěvekod Ricardo » 11 lis 2008 20:29

Je rozdíl, když je disk vypnutý a přejíždíš ho. Když máš disk zapnutý tak bych chtěl vidět jak by jsi ho přejížděl autem nebo jakkoliv sním házel.

Už mi možná došlo jak jste to pochopili.Vysvětlení:
Disk jsem si "zničil" asi 3 měsíce zpátky, do notebooku jsem dal starší 160gb disk. Do dnešní doby jsem visty zhruba každý měsíc přeinstalovával( skrs tu aktivaci) nedávno mě to začlo už otravovat a chtěl jsem to nějak vyřešit. Omlouvám se za nevýstižně popsaný problém.
Sony Vaio VGN-NR21M

DEE
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 02 pro 2006 13:17

Příspěvekod DEE » 12 lis 2008 07:35

Tobě přestane jít disk, který NENESE ŽÁDNÉ ZNÁMKY FYZICKÉHO POŠKOZENÍ (nebo měl snad měřitelný radius prohnutí nebo v něm byla díra od krompáče?) a ty ho nereklamuješ. To je slušně řečeno solidní úlet. Tady vůbec nejde o to při jakém hmatu nebo chvatu se to stalo. To je zcela podřadná věc. Notebook můžeš přenášet jakýmkoliv způsobem....třeba v zubech. Nebo máš na notebooku snad madla s výrazným označením CHYTNOUT ZDE?
Asus A8Jn


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 17 hostů