Winows XP a instalace na SATA (HP 550)

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
DomX
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 11 lis 2007 22:32

Příspěvekod DomX » 03 říj 2008 00:27

Ty jo chlape, díky moc! Že to bude jen na hp.com, tak to mě teda fakt nenapadlo... vážně trubky, celkem podstatná věc... Asi jim napíšu ;-)
Jinak máš u mě virtuální pivo, moc mi to pomohlo a ušetřilo spoustu času :-)
HP Compaq 6510b (GR692EA) - Intel Core 2 Duo 2 GHz, 4 GB DDR2 667 MHz, Intel 965 Express, 500GB 7200 ot./min. SATA, Windows 7 Pro 64bit

Melkor

Příspěvekod Melkor » 08 říj 2008 14:53

Zdravim!
Take jsem nainstaloval XP v IDE modu a kdyby to slo, rad bych presel na SATA mod, aniz bych dostaval BSOD:-)
Ovladace Intel Matrix Storage mi zaboha nejdou nainstalovat, dostavam hlasku: "This computer does not meet the minimum requirements for installing the software." Coz netusim proc.. Ovladac pro chipset jsem zkousel nainstalovat z intelackych stranek, nakopiruje to hromadu .inf souboru, a rekne ok, snad jsem pouzil spravnou verzi, protoze utilita na ident.verze mi rekne ze neumela chipset rozpoznat:)
Tak jestli nekdo tusite reseni bez nutnosti reinstalovat wokna, tak predem dik..

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 09 říj 2008 11:43

Melkor píše:Zdravim!
Take jsem nainstaloval XP v IDE modu a kdyby to slo, rad bych presel na SATA mod, aniz bych dostaval BSOD:-)
Ovladace Intel Matrix Storage mi zaboha nejdou nainstalovat, dostavam hlasku: "This computer does not meet the minimum requirements for installing the software." Coz netusim proc.. Ovladac pro chipset jsem zkousel nainstalovat z intelackych stranek, nakopiruje to hromadu .inf souboru, a rekne ok, snad jsem pouzil spravnou verzi, protoze utilita na ident.verze mi rekne ze neumela chipset rozpoznat:)
Tak jestli nekdo tusite reseni bez nutnosti reinstalovat wokna, tak predem dik..


tak jo, tak znova :) : ze vseho nejdriv nainstaluj xp v IDE modu, jako prvni nainstaluj drivery chipsetu, pak si nekam rozbal (treba pomoci totalcommanderu) instalacni soubor IMS, ve spravci zarizeni dej aktualizovat ovladac IDE radice, a vyber ovladac pro sata, ktery mas v rozbalene instalacce. zepta se te to, jestli opravdu chces, ze ovladac neni pro dany hardware (tady musis vedet ktery vybrat!!!), potvrdis a vesele muzes restartovat. paxi jen musis hlavne pri restartu prepnout na sata, jinak bude opet BSOD! kdyz ti to nepujde rozbalit, napis mi, poslu ti drivery. co ze to mas vubec za ntb?

EDIT: a Intel Matrix Storage musis nainstalovat, az budes v SATA modu!
Naposledy upravil(a) kryspin.motyczka dne 13 říj 2008 07:29, celkem upraveno 1 x.

Melkor

Příspěvekod Melkor » 09 říj 2008 16:25

Diky, ja vim, ze znova, ale to vis, nekdo(ja:)) nemusi vse pochopit hned napoprve:)
Instalackou myslis instalacku Woken XP? Tam jsem prohlid snad vsechny adresare a jediny co bych tak odhad ze mas na mysli k tomu rozbaleni je soubor driver.cab, kde je 4000 souboru, a nic co by se jmenovalo nejak povedome:) A bohuzel jsem ani nezjistil, ktery ovladac potrebuju. Notebook mam HP 550 FS336AA. Tak mozna bude nejlepsi, kdyz mi ten konkretni soubor fakt posles, nebo aspon napises nazev;-) melkor.cz[krouzlina] gmail.com
Budu ti nezkonale vdecny:))

Václav Sedlář
píše často
Příspěvky: 219
Registrován: 30 srp 2008 14:58

Příspěvekod Václav Sedlář » 09 říj 2008 20:13

nene, myslel instalační soubor pro chipset-ten rozbalíš v tcm a pak dáš aktualizovat ovladač a ten ovladač si pak vybereš z toho rozbaleného souboru.

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 13 říj 2008 07:25

Melkor píše:Diky, ja vim, ze znova, ale to vis, nekdo(ja:)) nemusi vse pochopit hned napoprve:)
Instalackou myslis instalacku Woken XP? Tam jsem prohlid snad vsechny adresare a jediny co bych tak odhad ze mas na mysli k tomu rozbaleni je soubor driver.cab, kde je 4000 souboru, a nic co by se jmenovalo nejak povedome:) A bohuzel jsem ani nezjistil, ktery ovladac potrebuju. Notebook mam HP 550 FS336AA. Tak mozna bude nejlepsi, kdyz mi ten konkretni soubor fakt posles, nebo aspon napises nazev;-) melkor.cz[krouzlina] gmail.com
Budu ti nezkonale vdecny:))


Odsud si stahni Intel matrix Storage odpovidajici tvemu chipsetu (ikdyž možná je to jedno, ktery z tech tri stahnes, ale nahoda je blbec a jistota je jistota :D ), pomoci totalcommandera ten soubor extrahuj do nejake slozky, a potom pri aktualizaci driveru musis pro novy ovladac "sahnout" tam, kam jsi extrahoval. Uz je jasno? :)
Kdyby ne, tak ti to odpoledne poslu...

Ale snaž se sám ogaro, ať neumřeš hlúpý :D

DomX
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 11 lis 2007 22:32

Příspěvekod DomX » 13 lis 2008 23:00

Tak nakone to dopadlo tak, že jsem stejně Windows musel přeinstalovat, tak jsem tento driver rovnou implementoval do instalace... a zafungovalo to.
HP Compaq 6510b (GR692EA) - Intel Core 2 Duo 2 GHz, 4 GB DDR2 667 MHz, Intel 965 Express, 500GB 7200 ot./min. SATA, Windows 7 Pro 64bit

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 14 lis 2008 07:04

tak to se divim. ja se s integraci ovladace do instalacniho cd pro winXP dr*al asi tri dny a stejne to neslo... taxem to vyresil touto vpodstate nejjednodussi cestou...
Apple Macbook Pro 13"

Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

DomX
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 11 lis 2007 22:32

Příspěvekod DomX » 15 lis 2008 17:04

No na té integraci nic nebylo :-)
Stáhl jsem nLite nebo jak a pak tam v průvodci zadal ovladače (rozbalenej blíček) od HP...
HP Compaq 6510b (GR692EA) - Intel Core 2 Duo 2 GHz, 4 GB DDR2 667 MHz, Intel 965 Express, 500GB 7200 ot./min. SATA, Windows 7 Pro 64bit

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 15 lis 2008 21:05

DomX píše:No na té integraci nic nebylo :-)
Stáhl jsem nLite nebo jak a pak tam v průvodci zadal ovladače (rozbalenej blíček) od HP...


jo, na integraci nic neni, nLite umim pouzivat taky, ale nechtelo mi to nacist ty integrovane ovladace pri instalaci XP, taxem to resil nahrazenim ovladace a prepnutim rezimu sata native v biosu
Apple Macbook Pro 13"



Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

cache
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 09 úno 2009 22:20

Re: Winows XP a instalace na SATA (HP 550)

Příspěvekod cache » 18 úno 2009 13:51

mojma píše:Už to tady bylo řečený milionkrát, pokud nainstaluješ xpčka v ide modu, tak nemůžeš přepínat zpátky na sata. Bud si do instalačky windows vložíš pomocí nLite ovladače na sata disk, nebo to nainstaluješ přes ide emulaci a neměníš.


Je to sice trocha neskora reakcia, ale neda mi nezareagovat.
Bezne instalujem XP (na desktop bez disketovej) sposobom IDE emulacie, potom doinstalujem SP2 (minimalne), potom ovladace na dosku (sata radic) a potom prepnem do sata modu. A vsetko funguje.
Nevidim dovod, preco by bolo nutne ostat v IDE emulacii.

Kruger
píše často
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2008 17:45
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kruger » 19 úno 2009 22:54

Máte to i tady v Odkaze... http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=16625 snad to pomuze i mene zdatnejsim jedincum...
Nbs:
Acer Aspire 1356WLMi - nekolikrat do sroubku rozebrany
Acer Aspire 5920G (302G25MN) - kompletne rozdelany a stale fungujici :-) )
Acer Aspire 5930G (844G32MN) - vymenen disk, obnoveno PQS a pameti 800MHZ
Toshiba NB100 - Windows 7 a 2 GB DDR2 RAM

gudy
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 08 bře 2009 20:35

Příspěvekod gudy » 08 bře 2009 20:49

Mám taky jeden problém s tímto notebookem a sata řadičem.
Mám hp 550 NA951EA. Nainstaloval jsem windows XP s vypnutou volbou SATA native v biosu a všechno v pohodě.

Teď mám, ale problém s tím, že když něco stahuju z DVD nebo CD, tak to trvá hrozně dlouho(klidně hodinu a půl DVD). Chtěl bych taky aktualizovat ovladače z ATA na SATA, ale nevim, jaký ovladač mám aktualizovat.

V položce řadiče IDE ATA/ATAPI mám:

Intel(r) ICH8M 3 port Serial ATA Storage Controller - 2828
Primární a sekundární kanál IDE.

Disk teď běží na Ultra DMA 5, CD-ROM(asi zařízení 1 u primárního kanálu) je na PIO, ale nejde mi to změnit. Radši jsem nezkoušel odebrat primární kanál. Myslím si, že tím by to mohlo být, ale nevím.
V Sekundárním kanálu mám režimi přenosu na DMA(je-li k dispozici), ale aktuální režim je: nelze použít. To si myslím, že je tím, že to není ATA(IDE) řadič, ale SATA.

Doufal jsem, že by pomohlo, kdybych nainstaloval SATA driver.

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 09 bře 2009 06:05

postup jsem psal vyse (stahni intel matrix storage, treba v totalcmd to rozbal (pomoci alt+F9) do nejake slozky); potom ten Intel(r) ICH8M 3 port Serial ATA Storage Controller - 2828 dej "aktualizovat ovladac", dej manualne vybrat ovladac, a najed do te slozky kam jsi rozbalil, v ni by melo byt vic podslozek a ty vyber bud ve slozce x32, vista, nebo winall (nemam to pred sebou, takze nevim v ktere presne to je) a vyber soubor iAHCI.inf. pak ti to nabidne nekolik druhu, ty vyber prislusny tvemu radici, coz je Intel ICH8M-E/M SATA AHCI Controller... zepta se te to ze to, co instalujes neni kompatibilni s tvym hardwarem, ty ale potvrd ze chces pokracovat, a potom, jak restartujes pocitac, tak hned vlez do biosu a prepni sata na "enabled", jinak by ti to hodilo BSOD ;) uf, snad to je napsano dost vystizne a podari se ti to ;)
Apple Macbook Pro 13"



Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

gudy
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 08 bře 2009 20:35

Příspěvekod gudy » 09 bře 2009 12:40

Díky moc! Určitě zkusím. Je to notebook přítelkyně, takže o víkendu dám vědět jak to dopadlo. Myslíš, že to, že tam jede hrozně pomalu to stahování z CD/DVD mechaniky je tím, že tam nejsou drivery pro sata? Já doufám, že ano. Pokud jsem se dobře koukal, tak ta mechanika je taky SATA. Nikdy jsem se ale s tímhle problémem nesetkal, tak si nejsem jistý. Vždycky to byl spíš problém s režimem přenosu u kanálu IDE.


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů