Vista 64-bit - možnost doobjednání

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
DanielCze
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 27 říj 2008 19:23

Příspěvekod DanielCze » 27 říj 2008 19:57

me to bylo divny kamoš ma slabši procesor poloviční paměť a stejnou grafiku jako ja a cod4 mu na pc s xp jelo asi 2x rychlejc na max detaily a me se to seka uz na strednich xD
HP Compaq Presario CQ50-110ec
Amd Athlon X2 QL-60 1.9 Ghz
160 GB HDD
2GB RAM
GeForce 8200M

DomX
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 11 lis 2007 22:32

Příspěvekod DomX » 27 říj 2008 23:54

Myslím , že x64 jsou rychlejší při startu PC, jinak si v RAM naswapujou určitě víc, to bylo asi první, čeho jsem si po přechodu z 32 všiml.
Jinak narazil jsem na tuning, kde se dají pro start zapnout 2 jádra - bohužel, nevím, jestli default je opravdu jedno nebo 2 (Konfigurace systému -> Upřesnit -> 2 procesory)

To že nejsou ovladače, nebo že něco nejede, jsou kecy - kdo nezkusil, neví... (teda aspoň na Business NB od HP).

S/N číslo je jak k 32bit, tak 64bit a kdo zná někoho s přístupem na MSDN AA, tak no problem...

Kdo si chce otestovat rychlost startu, nechť zkusí tento script (stačí uložit jako *.vbs a spustit...). Je taky rozdíl, jestli se restartuje po zapnutém PC 24 hodin a nebo hned ponastartování... Já mívám tuším mezi 90-100 s.

Option Explicit
On Error Resume Next
Dim Wsh, Time1, Time2, Result, PathFile, MsgResult, MsgA, AppName, KeyA, KeyB, TimeDiff
MsgA = "Please close all running applications and click on OK."
KeyA = "HKEY_CURRENT_USER\Software\RestartTime\"
KeyB = "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\RestartTime"
AppName = "ReBoot-Time"
Set Wsh = CreateObject("WScript.Shell")
PathFile = """" & WScript.ScriptFullName & """"
Result = wsh.RegRead(KeyA & "Times")
if Result = "" then
MsgResult = Msgbox (MsgA, vbOKCancel, AppName)
If MsgResult = vbcancel then WScript.Quit
Wsh.RegWrite KeyA & "Times", left(Time,8), "REG_SZ"
Wsh.RegWrite KeyB, PathFile, "REG_SZ"
Wsh.Run "cmd /c Shutdown -r -t 00", false, 0
else
Wsh.RegDelete KeyA & "Times"
Wsh.RegDelete KeyA
Wsh.RegDelete KeyB
TimeDiff = DateDiff("s",Result,left(Time,8))
MsgBox "Your computer reboots in " & TimeDiff & " seconds", VbInformation, AppName
end if
wscript.Quit

PS: jmajlík s brýlema je "osmička" a "závorka"
HP Compaq 6510b (GR692EA) - Intel Core 2 Duo 2 GHz, 4 GB DDR2 667 MHz, Intel 965 Express, 500GB 7200 ot./min. SATA, Windows 7 Pro 64bit

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 28 říj 2008 20:53

inak ten tuning na 2 jadra bola iba taka kratkodoba hysteria ktora sa ukázala ako neopodstatnená

krejcca

Příspěvekod krejcca » 15 lis 2008 19:59

DomX píše:S/N číslo je jak k 32bit, tak 64bit a kdo zná někoho s přístupem na MSDN AA, tak no problem...



Zkoušel si 64bit verzi z msdnaa? já sem měl od nich 32 bit verzi byla docela ořezaná, takže sem jí nemohl používat a bojim se, že i 64bit nebude úplně klasická. Jinak když sem chtěl od HP si nechat poslat dvd s vista 64bit, tak mi to odmítli, že na to je jiná licence, kterou nemám zaplacenou, tak nevim jestli by to číslo číslo fungovalo. Ty s tim máš osobní zkušenosti??

DomX
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 11 lis 2007 22:32

Příspěvekod DomX » 18 lis 2008 23:17

No já to mám tak...
HP jsem koupil s Business s tím, že v ceníku psali 32bit/64bit - a byly předinstalovaný 32bit - bohužel, jak to HP dělá, se vším balastem včetně Nortonu bez Win média -> záloha tady tohoto.
Při koupi NB jsem se ptal, jestli si na to někdy můžu v budoucnu nainstalovat 64bit business, tak prej jo - ovšem jestli mi to odkejval jen tak nebo to opravdu prodejce věděl, nedokážu posoudit.

Každopádně jednou došlo k havárii, že se mi celej systém sesypal (nějakej hnusnej vir), tak jsem tam hodil 64bit Business CZ z MSDNA a šlape to naprosto v pohodě, číslo taky sedí, jen to chtělo aktivovat a to bylo taky v pohodě.

A v čem to bylo ořezaný? To co mám, tak jsem nepoznal rozdíl, mezi tím co tu bylo původně, až na to, že to je 64bit :-)
Podle mě, všechny verze Business jsou stejný, možná by mohla existovat verze bez WMP díky EU. Ta by mi rozhodně nevadila ;-)

Takže asi tak...
HP Compaq 6510b (GR692EA) - Intel Core 2 Duo 2 GHz, 4 GB DDR2 667 MHz, Intel 965 Express, 500GB 7200 ot./min. SATA, Windows 7 Pro 64bit

krejcca

Příspěvekod krejcca » 18 lis 2008 23:25

číslo sedí...který? to co se ti vygenerovalo z msdnaa nebo to, který si měl k původním vistám? já sem v těch vistách(business 32bit-msdnaa) nemohl změnit mac adresu síťovky, což je pro mě dost duležitý a pak se mi neukládalo nastavení průzkumníka, ale to už mi bylo celekem jedno. Mohl by si prosím vyzkoušet změnu tý mac adresy?

DomX
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 11 lis 2007 22:32

Příspěvekod DomX » 19 lis 2008 01:31

Číslo, který mám na štítku - původní (pokud si to dobře pamatuju, tak MSDN jsem nepoužil).

A co se neukládalo v "průzkumníku"?

Jinak ta MAC adresa jde bezproblémů změnit, nebylo to spíš blbým ovladačem?
HP Compaq 6510b (GR692EA) - Intel Core 2 Duo 2 GHz, 4 GB DDR2 667 MHz, Intel 965 Express, 500GB 7200 ot./min. SATA, Windows 7 Pro 64bit

krejcca

Příspěvekod krejcca » 19 lis 2008 08:06

jo tak to je super, to si mě potěšil,
dík...
jinak v tom průzkumníku se mi neukládalo nastavení, jako že v každý složce se mi soubory budou zobrazovat jako podrobnosti, že se mi u nich bude zobrazovat pouze název, přípona, velikost, datum (a ne nějaký autoři, značky atd.) vždycky sem to nastavil, dal použít pro všechny složky i podsložky a nic., ale průzkumníka stejně nepoužívám. Tak to si je stáhnu

DomX
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 11 lis 2007 22:32

Příspěvekod DomX » 19 lis 2008 12:52

Za málo :-)

Jo, toto mi taky vadí, ale když se přepne na zobrazení "všechny dokumenty" nebo jak to je, tak tam je to co chceš. Ale taky to nějak blbne, že to občas "zapomene", ale mám pocit, že na to existuje řešení v registrech, už jsem ho i hledal, ale nakonec jsem se k tomu nedostal, jen to mám v oblíbených ;-)
Vistax64_1
Vistax64_2
HP Compaq 6510b (GR692EA) - Intel Core 2 Duo 2 GHz, 4 GB DDR2 667 MHz, Intel 965 Express, 500GB 7200 ot./min. SATA, Windows 7 Pro 64bit


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů