Režim spánku na EEE 901

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Lockhard
píše často
Příspěvky: 285
Registrován: 10 bře 2008 16:01

Režim spánku na EEE 901

Příspěvekod Lockhard » 09 kvě 2009 15:51

Dobrý den,
rád bych na netbooku EEE 901 (s XP Home) zprovoznil "Režim spánku"/hybernaci (zkrátka aby data nezůstala jen v RAMce, ale uložila se dočasně na disk), ale v "Možnostech napájení" to v kartě "Režim spánku" (kde se režim spánku zapíná) požaduje přes 1GB volného místa na disku aby šel vůbec tento režim zapnout. A v tom je právě problém.

Jak určitě víte, tak EEE 901 má "systémový" 4GB disk (C: ) a "datový" 8GB disk (D: ). Na C: mám nainstalovány Windows a nejdůležitější programy, které nutně potřebuji, takže tam mám pouze 700 MB místa (i přes promazání zbytečností bych požadovaného 1GB nedosáhl). Naopak na D: mám stále okolo 2GB volného místa, což by ke zprovoznění Režimu spánku stačilo.

Proto bych se chtěl zeptat, zda se dá nějak "přenastavit" aby se při režimu spánku aplikace uložily na D: místo na C:, kde mám málo místa. Nebo existuje nějaký jiný způsob, jak tento "problém" vyřešit?

Předem děkuji za pomoc!

Merlin_CZ
občas něco napíše
Příspěvky: 46
Registrován: 23 led 2009 07:22

Příspěvekod Merlin_CZ » 09 kvě 2009 15:59

taky jsem to kdysi řešil. Soubor na hibernaci musí být bohužel na systémovém disku. tzn. Jediné řešení, nainstalovat windows na 8GB disk. (je sice trošku pomalejší, ale jinak to bohužel nepůjde.)

A nebo používat režim spánku místo hibernace. (nebo jak to herdek je, jinak je to v XP a jinak ve Vistách.) prostě ne uspat a uložit na disk, ale uspat do RAM. používám to, a žere to minimum. za 3 dny mi to sežralo snad 15procent baterky.
Asus G51JX: core i7 1,6GHz, 8GB RAM, Nvidia GTS360, 64GB SSD + 1TB HDD, Win7 x64 ultimate CZ

Lockhard
píše často
Příspěvky: 285
Registrován: 10 bře 2008 16:01

Příspěvekod Lockhard » 11 kvě 2009 20:04

Díky za rychlou odpověď!

Windows se mi právě nechce přesouvat na 8GB disk, takže asi zůstanu jen u uspávání. Nicméně ti závidím, že ti za 3 dny klesla kapacita baterie jen o 15%. U mě je pokles cca 0,75% za hodinu. :(

GR!nCh
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 16 zář 2007 22:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod GR!nCh » 11 kvě 2009 22:51

Kolega má EEE 901, přičemž to 4GB SSD má jako C: a má tam pouze Windows XP a ten hyberfile na uspávání. Vešekeré instalace programů a nějaké vlastní data má pak na tom 8GB Dčku. Lépe vyřešit to asi nepůjde.
Fedora @ Lenovo ThinkPad T460s


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů