WinXP nebo Vista?

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.

XP nebo Vista (nehraju hry)

Anketa končí za 07 čer 2007 14:07

XPpro
9
60%
Vista
6
40%
 
Celkem hlasů: 15

puma
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 04 srp 2007 17:50

Re: Re

Příspěvekod puma » 21 srp 2007 13:52

Mountin píše:Ani jedno, někomu vyhovuje víc Vista někomu XP

Mě osobně Vista, díky síťovým profilům (cestuji mezi 4 sítěmi s různými nastaveními...), náhledům oken (ano de dohrát do XP ale poté to opět žere systémové zdroje)...


no ja si budu kupovat notebook a je tam predinstaqlovana Vista tak se tu ptam jakou si tam dat verzi jesli tu 64 nebo 32 bit a hlayvne jesli t Vista na hry fotky a video staci

wern_er
guru
Příspěvky: 1129
Registrován: 10 kvě 2007 12:35

Příspěvekod wern_er » 28 srp 2007 17:31

IMHO nejlepší koupit noťas s Win Wista 32bit a poté downgrade na WinXP Pro :) a máš jak Vistu do budoucna (až vyjde např. první SP na jaře 2008 a budeš mít třeba silnější stroj), tak XP Pro, které jsou momentálně asi lepší volbou pro většinu uživatelů (na pracovním PC vidím jedinou výhodu Vist právě v profilech pro nastavení sítě).

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 28 srp 2007 17:36

to jde ale ten downgrade jen u Vista Bussines nebo Ultimate. A ty nebejvaj jen tak běžně v obyčejných notebookách.
tento účet již není aktivní.

wern_er
guru
Příspěvky: 1129
Registrován: 10 kvě 2007 12:35

Příspěvekod wern_er » 28 srp 2007 20:43

Ano, pravda, bývá to u pracovních notebooků ... sám bych o jiných nepřemýšlel, proto pro mě ta samozřejmost ... sry :) mě vyhovují nejen výbavou, ale aj designem se mi prostě líbí (nějaké stříbrné a jiné barevné výstřelky, to není nic pro mě) ... pokud bych neměl tuto možnost, nebo za ní nechtěl připlácet, asi bych určitě šel raději do WinXP ...

Nika01
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 05 srp 2007 14:53

Příspěvekod Nika01 » 29 srp 2007 07:28

Já se můžu podělit o své zkušenosti. Koupil jsem si NB a je na něm předinstalována Vista Home. Pochopitelně jsem byl až do teď uživatelem XP.
Vistu používám zhruba 1 měsíc a můžu zatím být velmi spokojen. Byl to ze začátku trochu nezvyk si zvyknout na nové funkce atd., ale na druhou stranu se musím poklonit před stabilitou, tedy aspoň v mém případě. Ani jednou se nestalo, že by mi to spadlo nebo se nějak zaseklo. V případě, že nešlo něco spustit nebo byl problém s ovladači atd., jednoduše jsem program vypnul "křížkem" a bylo. U XP jsem kolikrát musel natvrdo restartovat.
Co se týče vzhledu a práce s nimi tak jsem taky spokojen. Všechno přehledné, i když pro neznalé některé nastavení trochu zkryté.

Takže z mého pohledu Vista vyhrává.
Pokud ovšem někdo má počítač výhradně na hry, tak není co řešit. XP je jasná volba. Pod Vistou se hodně her prostě nedá spustit.
ACER ASPIRE 3104WLMi 1GB DDR2, ATI Xpress 1100, 80GB HDD

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 29 srp 2007 08:07

Me by spis zajimalo, jaky vliv ma Vista na vydrz baterky. Ted mam novy Inspiron 6400 s C2D 1.7, 2GB RAM, sdilena grafika a 9 clankova baterka. Jde mi o max vydrz. I v Vistach budu mit vyple aero a i sidebar (pouzivam google desktop. Tak ma cenu si tam davat Vista business(mam doma), kdyz uz tam jsou predinstalovane XP. S XP ted pracuju poslednich 5 let a spadly mi tak 3x takze sem s nima spokojeny...[/u]
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

Mountin
píše často
Příspěvky: 387
Registrován: 05 srp 2007 15:34
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mountin » 29 srp 2007 10:27

Bude to cca to samý... samozřejmě že Vista obsahuje minimálně stejné (možná i lepší to ale nevim) nástroje na správu baterky a navíc jestli budeš teda provoozvat bez Aero atd. tak to bude na 99% to samý

Ale přijde mi že tím pádem Vista přestává mít smysl, Aero mi přijde jako jedna z největších výhod u Viset, ne protože je to hezčí ani kvůli "flip3D" ale jenom kvůli náhledům oken zabudovaným v systému...
Live youre life, like it's youre last day... and then die
FSC Amilo Xa 1526: Tur.X2 TL56; 1024MB RAM; 160GB 5400.0; Go7600 256MB; Microsoft VHP; 17"

T.L.A.K.

Příspěvekod T.L.A.K. » 29 srp 2007 10:27

Ked si spokojni s XP a nic zavazne ti tam nechyba(ja osobne som) tak neni NAJMENSI dovod ist na Vistu, a tie keci o stabilite Visty su len keci, mne sa hned v prvy den podarilo dohnat Vistu ku tzv. modrej obrazovke smrti..., nerobil som nic extra, len som nahral alcohol 120% a ono sa to komplet zrubalo :x , musel som z instalacky nabootovat a dat posledny bod obnovy(inac najnovsia verzia ide bez problemov).

Momentalne mam na disku aj XP aj Vistu, ale rozmyslam ze namiesto tej Visty tam hodim nejaky linux este. :)

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 29 srp 2007 10:55

Mountin: tak ja normalni okna vubec nepouzivam.. vsechno jedine pres total commander....
Mno treba ve vistach by melo byt lepsi vyhledavani..ale vice mene na podobnem principu co ma v sobe google desktop.. O vzhled mi nejde.. i v XP pouzivam vzhled z Win 2000 a vsechny efekty mam vyple.. radsi mam k dispozici vykon.. (ikdyz ted ten nb bude dost vykony..)

Ja prave nekde cetl, ze s Vistou to lidem vetsinou vydrzi treba o 10%mene..(i bez aera)...

No asi tam necham XP a kdyz se nekdy budu nudit tak tam zkusim dat na dalsi partition Visty..

2T.L.A.K.: jj LNX tam chci dat taky urcite.. konecne se s nim aspon uzivatelsky naucit..
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

Nika01
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 05 srp 2007 14:53

Příspěvekod Nika01 » 29 srp 2007 11:24

No podle mne stejně jde o to, že pokud už někdo koupí NB a má tam předinstalovaný operační systém, tak už si ho tam nechá a používá ho. Nevím proč by někdo dělal takové harakiri a formátoval různé skrýte disky atd. jen aby si nainstaloval Vistu nebo XP. Pod XP šlape všechno, pod Vistou brzy bude také. A tak jako tak časem stejně budou všude rvát Vistu.
Neznám nikoho, kdo by ještě používal Win98 nebo WinME. A tak to dopadne i s XP.

Mě třeba Vista nabíhá daleko rychleji než mi nabíhali XPčka. Ale pravděpodobně je to o viladění systému, což si každý dělá podle sebe (ovladače, utilitky atd.).
ACER ASPIRE 3104WLMi 1GB DDR2, ATI Xpress 1100, 80GB HDD

Falcon16
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 29 čer 2007 16:56

Příspěvekod Falcon16 » 29 srp 2007 12:10

neviem preco, ale porovnavat win98 a winXP mi pride bezpredmetne. to mas, ako porovnat skodu (berme staru skodovku, aby som neurazil nahodou) s audi. ano, obidve je auto, na obidvoch sa odvezes. ale jedno ti ponukne viac komfortu, bezpecnosti a mensi pocet navstev servisu.

pilgrim
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 21 srp 2007 18:12

nedavat viste alkohol !!!

Příspěvekod pilgrim » 03 zář 2007 17:33

T.L.A.K. píše:mne sa hned v prvy den podarilo dohnat Vistu ku tzv. modrej obrazovke smrti..., nerobil som nic extra, len som nahral alcohol 120% a ono sa to komplet zrubalo :x , musel som z instalacky nabootovat a dat posledny bod obnovy(inac najnovsia verzia ide bez problemov).
)


presne to site sa stalo aj mne !! ja som tam daval alkohol 120% asi v nedelu, notebok som mal od piatku..teda 2-3 dni. modra obrazovka smrti... dost dlho som sa s tym hral, ykm som prisiel na to, ze treba preinstalovat vistu komplet :-( (k booku nebol pisany manual !! - mam lenovo thinkpad R61)

poucenie: NIKDY NEDAVAJTE VISTE ALKOHOL !!! OPIJE SA A UZ JU NEROZCHODITE...

Mountin
píše často
Příspěvky: 387
Registrován: 05 srp 2007 15:34
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mountin » 03 zář 2007 18:54

tak jestli jsi nezjistíte jestli Váš prgram v té verzy co máte podporuje Vistu je už Váš problém existují seznamy kompatibilních softů viiz Google
Live youre life, like it's youre last day... and then die

FSC Amilo Xa 1526: Tur.X2 TL56; 1024MB RAM; 160GB 5400.0; Go7600 256MB; Microsoft VHP; 17"

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 04 zář 2007 11:28

Nika01 píše:No podle mne stejně jde o to, že pokud už někdo koupí NB a má tam předinstalovaný operační systém, tak už si ho tam nechá a používá ho. Nevím proč by někdo dělal takové harakiri a formátoval různé skrýte disky atd. jen aby si nainstaloval Vistu nebo XP.

Tak třeba já ;) Instalace Windows pro mě nepřidstavuje žádný problém, dělal už jsem to ani nevím kolikrát, takže to pro mne nejsou žádné harakiri ;) Já jsem si objednal úmyslně noťas s Vistama (Business samozřejmě), ale předem jsem počítal s tím, že si tam dám WinXP. Proč? Za jednu cenu získám licenci na Visty Business i Windows XP Pro. Teď používám WinXP, ale kdybych někdy v budoucnu chtěl přejít na Visty, mám už licenci. Navíc, i kdyby tam byli WinXP, tak je stejně přeinstaluju, protože mám svoje vlastní upravené instalačky. Jinak přítelkyni jsem teď objednával noťas zrovna tak. HP 6710b je model jak s Vista Business, tak WinXP Pro, ale objednal jsem s Vistama. Hned jak příjde, tak provedu downgrade na WinXP. Myslím, že je celkem rozumné mít za jedny peníze licence na dva OS ;) Samozřejmě máš s tím nějakou práci navíc, ale tu bych dělal tak jako tak, protože nastavit všechno tak jak chci by mi trvalo déle, než tam nainstalovat upravenou verzi, kde už všechny volby mám přednastavené.

Co se týče síťových profilů: Nepotřebuji, protože používám Access Conections z ThinkVantage :)
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 04 zář 2007 15:11

Falcon16 píše:neviem preco, ale porovnavat win98 a winXP mi pride bezpredmetne. to mas, ako porovnat skodu (berme staru skodovku, aby som neurazil nahodou) s audi. ano, obidve je auto, na obidvoch sa odvezes. ale jedno ti ponukne viac komfortu, bezpecnosti a mensi pocet navstev servisu.


s tim servisem bych nesouhlasil, a to jak u tech aut tak u OS od Microsoft ;)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti