Win8 EnableLUA

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
gartik
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 18 úno 2013 21:08

Win8 EnableLUA

Příspěvekod gartik » 19 lis 2013 21:34

Zdravím, protože potřebuji kvůli práci pracovat se soubory programů na které mi Win8 nedovolí šahat se zaplým EnableLUA (i na nejnižší nastavení ochrany nedovolí přepis) tak jsem musel EnableLUA v registrech vypnout. To že nefungují metro aplikace mi nevadí, ale vadí mi, že google chrome se mi po nějaké době přestane spouštět. Prostě spustím google chrome, zatočí se kolečko a nic.. a spustí se asi po 5 - 10 minutách.

Má někdo takový problém, případně můžete vyzkoušet nasimulovat..

Nějakou radu jak google chrome zprovoznit? Jinak mi vše funguje..

Díky za tipy.

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 20 lis 2013 07:49

Skus Chrome preinstalovat, ak nepomoze, vyskusaj Comodo Dragon (rovnaky ako Chrome ale vraj by nemal tolko spehovat pouzivatela).

A ak nepomoze ani toto, preinstaluj tu parodiu na Windows :wink:

gartik
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 18 úno 2013 21:08

Příspěvekod gartik » 20 lis 2013 18:34

Díky za rady.. přeinstalování nepomůže, to jsem zkoušel jako první věc..

Ten Dragon jsem stáhnul, ale ještě nevím jestli použiju.. já zase víc nevěřím těm méně známým prohlížečům.. :)

Teď jsem na firefoxu, ale jsem zvyklý na chrom tak bych ho chtěl rozchodit.

Nemáte někdo ještě nějaký tip co vyzkoušet?

Nebo nejlepší řešení by bylo, kdybych mohl mít enableLUA zaplé (to mi chrome zase začne fungovat), ale najít způsob jak povolit přepisování souborů které win8 brání?

Přeinstalování na win7 řešit nebudu.. už jsem si osmičky přizpůsobil a nebylo to na chvilku :D

Na programy které nejedou na win8 mám Virtual Machine s XPčkama... (tam ale nechci kvůli výše zmíněnému problému přetahovat veškerou práci)..

Díky

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 20 lis 2013 18:38

gartik píše:Nebo nejlepší řešení by bylo, kdybych mohl mít enableLUA zaplé (to mi chrome zase začne fungovat), ale najít způsob jak povolit přepisování souborů které win8 brání?

Tohle by nepomohlo?
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 21 lis 2013 08:23

Tak Comodo Dragon je presne to iste, co Chrome, iba trosicku vylepseny (vychadza z Chromium), rovnako tak Comodo ponuka aj Ice Dragon - co je zas od nich upraveny Firefox.

gartik
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 18 úno 2013 21:08

Příspěvekod gartik » 25 lis 2013 15:23

Chlebovnik píše:Tohle by nepomohlo?


Super! Pomohlo, díky moc!

EDIT: Sakra, tak nepomohlo.. ale přišel jsem na úplnou banalitu.. stačilo spustit Total Commander jako správce a už to šlo.. nechápu proč ten win8 to má tak debilně..


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů