Jak odinstalovat ve 64 bit Windows 8.1 Explorer 11?

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
donecek
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 24 bře 2013 19:39

Příspěvekod donecek » 19 led 2014 18:50

swarm píše:donecek: Doufám, že anglicky umíš lépe než česky, opravdu tam je řešení funkční i pro IE 11 (které lze také spustit v 32bit módu, a to navíc i tak, aby se chovalo jako IE 9).


Jestliže tomu tak je, prosím, kde to je? Protože ať čtu jak chci, nic takového, ani zmínkou tam není. Pokud to tam někde vidíte dejte mi alespoň část z této informace sem, aby se tyto domněnky dali do reálu... Předem díky moc...

Kreatura
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 28 črc 2013 21:02

UTFG! (use the *** google)

Příspěvekod Kreatura » 22 led 2014 00:21

1) Otevři tebou odesílaný odkaz (v IE)

2) Otevři překladač
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
1) Na těch plynostránkách si přečti první odstavec (pod tím modrým odkazem někam na microsoft) a přelož
2) Přečti druhý odstavec a přelož, přečti třetí odstavec a přelož

→ Vykonej dle návodu - zmáčkni ALT+T (otevřou se ti Tools)
→ Vykonej dle návodu - klikni na Compatibility View, vyběhne ti malý okýnko
→ Nahoře v něm máš Add this site - přidej tuto stránku (ANO), dále pokračování třetího odstavce - když to nefunguje nebo to tam neni, tak do toho samýho okýnka napíšeš paypoint.com - a přidáš.
→ Přečti, přelož 4. odstavec - a zas do toho samýho okýnka napiš (podle návodu z něho) itronenergypoint.net - a opět přidej.
→ Zavři to malý okýnko, ve kterým jsi přidal všechny ty odkazy
→ Znovu načti stránku (popřípadě ukonči IE a znovu otevři)

Jestli ti to pořád nefunguje, tak je chyba asi nejspíš v matrixu, protože ač IE nepoužívám a tyhle stránky jsem viděla taky prvně, tak mi to jde i v sedmičkách, i v osmičkách. IE je furt všude stejnej...

donecek
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 24 bře 2013 19:39

Re: UTFG! (use the *** google)

Příspěvekod donecek » 22 led 2014 12:49

Kreatura píše:1) Otevři tebou odesílaný odkaz (v IE)

2) Otevři překladač
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
1) Na těch plynostránkách si přečti první odstavec (pod tím modrým odkazem někam na microsoft) a přelož
2) Přečti druhý odstavec a přelož, přečti třetí odstavec a přelož

→ Vykonej dle návodu - zmáčkni ALT+T (otevřou se ti Tools)
→ Vykonej dle návodu - klikni na Compatibility View, vyběhne ti malý okýnko
→ Nahoře v něm máš Add this site - přidej tuto stránku (ANO), dále pokračování třetího odstavce - když to nefunguje nebo to tam neni, tak do toho samýho okýnka napíšeš paypoint.com - a přidáš.
→ Přečti, přelož 4. odstavec - a zas do toho samýho okýnka napiš (podle návodu z něho) itronenergypoint.net - a opět přidej.
→ Zavři to malý okýnko, ve kterým jsi přidal všechny ty odkazy
→ Znovu načti stránku (popřípadě ukonči IE a znovu otevři)

Jestli ti to pořád nefunguje, tak je chyba asi nejspíš v matrixu, protože ač IE nepoužívám a tyhle stránky jsem viděla taky prvně, tak mi to jde i v sedmičkách, i v osmičkách. IE je furt všude stejnej...


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Děkuji za vyčerpávající návod, ale všechno toto zde popisované jsem dle jejich návodu udělal hned jak jsem prvně otevřel jejich stránky a to i přesto, že nemám Windows 7 a tudíž Explorer 9 nebo nižší verzi. Teď zde vidím názor, že když ve Windows 8.1, který má Explorer 11 se toto udělá, tak to někomu funguje, i přes jejich jasné upozornění, že to bude fungovat pouze maximálně u Windows 7 s Explorerem 9 a nižším.
Takže ještě jednou, můžeš mi potvrdit na 100%, že ve Windows 8.1 (Explorer 11), jsi tuto stránku (viz. http://www.britishgas.co.uk/topup) bez problémů otevřela a že se tam nezobrazila zpráva v takovémto znění? viz.
Incompatible Browser.

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 23 led 2014 00:32

Tak jsem to vyzkoušel a nefungovalo to. Obávám se, že kromě verze prohlížeče (krerou takto ošálit lze), si kontrolují i verzi OS (kterou nevím jak ošálit, ale nějak to musí jít).

Tím se asi dostáváme ke Swarmovu řešení - buď XPčka ve virtuálce (Hyper-V máš přímo ve W8, Virtualbox, ...), nebo dotaz, proč nepodporujou současné počítačové systémy (případně jít k někomu jinému, kdo ti neháže klacky pod nohy, když mu chceš zaplatit).
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 23 led 2014 10:17

swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

donecek
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 24 bře 2013 19:39

Příspěvekod donecek » 23 led 2014 11:07

swarm píše:http://lifehacker.com/5965889/how-to-run-windows-xp-for-free-in-windows-8

Ovšem Swarm nyní jsi mě opravdu dostal... Tato informace je bomba z největších, a vůbec jsem neměl ponětí, že toto je vůbec možné... Ona totiž tato informace by teoreticky mohla vyřešit můj vlastní problém, protože problém, který jsem dal na toto forum vlastně řeším za svého kolegu, který má Windows 8.1 Já osobně se potýkám s jiným, pro mne naprosto důležitým problémem, který si zde dovolím popsat.
Mám počítač s Windows XP Profesional a schopným up-grade i na Vista.Zakoupil jsem Windows 8, které funguje na tomto počítači velmi dobře, tzn. základní grafický driver v tomto Windows 8.1 funguje velmi dobře, až na to, že žádný jiný tam nelze nainstalovat, protože to stále ukazuje chybovou zprávu o nekompaktibilitě.Na tom notebooku Acer TravelMate 4670 jsem používal pro grafickou kartu ATI Mobility Radeon X1400 driver Catalyst Control VGA verze 8.202.0.0. Tudíž, kdyby se mi úspěšně podařilo nainstalovat tento XP mode, tak bych možná vyřešil, tento problém, s kompaktibitou tohoto driveru, kvůli kterému jsem se musel vrátit z Windows 8.1 zpět do Windows XP. Proč? Protože ten základní grafický driver ve Windows 8 fungoval skvěle ale jen pro grafiku ve Windows, když jsem šel na Internet, tak písmena byla neostrá, takže za krátkou dobu rapidně bolely oči. Prostě relativně maličkost, ale podstatná.Nemožnost používat tzv. legacy drivery na grafiku byla řešena na mnoha zahraničních forech, ale mě nepomohlo nic, takže toto je relativně velká naděje pro mne a možná i pro další, kteří se nechtějí vzdát svých starších miláčků.Už žhavým na fora se podělit s touto informací i pro ostatní, snad se jim to také hodí.Pro Swarm obrovský dík za tuto informaci, mohla by být stěžejní...

donecek
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 24 bře 2013 19:39

Příspěvekod donecek » 23 led 2014 11:21

Jirrick píše:Tak jsem to vyzkoušel a nefungovalo to. Obávám se, že kromě verze prohlížeče (krerou takto ošálit lze), si kontrolují i verzi OS (kterou nevím jak ošálit, ale nějak to musí jít).

Tím se asi dostáváme ke Swarmovu řešení - buď XPčka ve virtuálce (Hyper-V máš přímo ve W8, Virtualbox, ...), nebo dotaz, proč nepodporujou současné počítačové systémy (případně jít k někomu jinému, kdo ti neháže klacky pod nohy, když mu chceš zaplatit).


Já myslím, že odpověď proč to ještě nefunguje pro Windows 8, může být prostá, že milý British Gas zaspal dobu a taky ochranné prvky ve Windows 8 a Exploreru 11 jsou složitější, a tudíž naprogramovat a sladit ochranné prvky na jejich webové stránce s novým Explorer 11 dá zabrat a trvá to, než se to vytvoří do funční podoby...

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 24 led 2014 09:13

donecek píše:Ovšem Swarm nyní jsi mě opravdu dostal...


No přesně takhle to nefunguje. Grafické drivery je hlavní problém, proč se na většině starších počítačů nedají na 100% stabilně používat osmičky. Vše ostatní funguje většinou out-of-box, ale grafika jede jen na základním driveru, ketrý ne zcela správně poznává rozlišení displeje (např. hodí nějaké uplně funky rozlišení "tisíc něco"x"852"). Protože architektura grafického subsystému je oproti XP dost podstatně zmeněná (vlastně i oproti vistám) a většina výrobců těch modelů notebooků o kterých se bavíme vydala drivery naposled pro tu vistu, tak tady je ten problém.

Osobně jsem zkoušel rozběhat osmičky na HP nc8430 (asi 7 let starý business class stroj, grafika ati x1600?) a po několika pokusech s injectováním různých driverů (standardní instalace samozřejmě nefungovaly) jsem se dostal do dvou stavů:
a) s nějakými custom HP drivery počítači při bootování snad pět minut problikávala různě obrazovka, pak se to chytlo a jakž takž fungovalo, ale furt to občas probliklo,
b) s generickými ati drivery to neblikalo, ale zase nefungoval power management, takže notebook pořád hučel jak vysavač, protože grafika jela pořád na 100%.

Podobné to bude i u ostatních počítačů. Ačkoliv z pohledu procesoru, paměti a disku (obzvláště po přidání SSD) má i sedum let notebook dost výkonu pro W8 (v současné době mají tablety podobný výkon, jen s daleko menší náročností na energii), tak ty zastaralé grafické drivery to prostě zabíjí. Třeba budeš mít štestí a najdeš pro svůj model nějaký workaround, ale spíš se sniř s tím, že na tom počítači ti osmičky nikdy pěkně nepoběží.
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů