MSI GX700

notebooky MSI a vše kolem nich
Jimmy_M
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2008 09:29
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Jimmy_M » 01 kvě 2008 22:54

Taky jsem měl problém se zbytečným hučením chlazení kdyz fučelo jak blázen a CPU mělo 32°C. Tak jsem si dal tu práci a přečetl celých 52 stranek tohoto fora a odhodlal se přehrát bios. Mám GX700PX-097CZ jen týden takže jsem měl obavy aby se mi to povedlo, ale hučení větráku při takových teplotách mě konečně přemluvilo. Nahrál sem poslední verzi z oficiálních stránek a povedlo se ...noťas nastartoval a je o poznání tišší, a co se týče teplot tak se zvýšily zhruba o 3-5°C. Takže už mi hlučnost chlazení připadá normální. Pokud tedy někdo potřebuje zkrotit ventilátor, doporučuji nový bios.
Acer Travelmate 2413 (upravenej na max co se tam vlezlo), MSi GX700PX-097CZ
Když něco nevím tak se zeptám. Radši být blbej a zeptat se než něco z***.

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 03 kvě 2008 18:04

koukam ze se porad mluvi o teplotach. to si tak nekdo koupi notes jako nahradu desktopu a pak se divi ze se to hreje. smutne jak jsou lide hloupy nemyslite?

ale proto jsem tuhle masaz nezacal. rozchodil jsem rmclock bez problemu na Vistach x64!!! ano sehnal jsem podepsany hlavni driver. bezi mi to teprve chvili a tak bych potreboval nekoho kdo by se se mnou podilel na testovani.
aby jste si nemysleli ze jsem si driver odnekud vycucal, tak je to asi takhle. koukam na rss serveru start64.com a koukam na nejaky evga precision software na ladeni jejich grafik, tak to otevru v internet exploreru a koukam na obrazky a najednou.. na screenshotu vlastnosti souboru driveru vidim nazev souboru rtcore64.sys. to je mi nejaky povedomi si rikam, to je preci hlavni soucast rmclocka. no psali tam ze to ma full x64 vista support takze to musi byt digitalne podepsany ne?
no shanel jsem ten evga precision ve verzi 1.0.1 co vysla asi pred dvema dny. bohuzel na strankach evga musi te byt zaregistrovany atd. no nasel jsem mirror a software stahl, unpackoval a vykuchal ten soubor, stahl rmclock 2.35 a porovnal vyse zmineny soubor. jediny rozdil je v PE hlavicce souboru a pridany digitalni podpis, takze jsem prepsal ten nepodepsany tim podepsanym a voila, 8-)

takze mi reknete kam mam ten rtcore64.sys dat (uploadovat) nebo mi poslete pres PM email adresu a ja vam to poslu aby jste nemuseli ten software shanet. pokud si to budete radsi shanet tak jen upozornim ze soubor je v selfextracting 7zip archivu nebo tak, proste Uniextractem to jde rozbalit. jinak samotny software funguje i bez evga hw ve vasem notesu ;). jestli umi zvedat frekvence jadra a nebo pameti grafiky nevim, nezkousel jsem ale diky tomu podepsanymu ovladaci by to nemel byt problem.

Jimmy_M
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2008 09:29
Bydliště: Prostějov

to tester_pedro

Příspěvekod Jimmy_M » 03 kvě 2008 22:25

1) nevim jak ty ale ja notas jako nahradu za stolni pocal nemam, kdyz ho potrebuju mit kazdej den u sebe tak asi neponesu pod pazou kisnu a monitor
2) nevim proc by mel hned po nabehu nebo praci v office vetrak zbytecne hucet jak kdybych paril nejakou extra narocnou parbu (taky ma nejakou zivotnost pri urcizejch otackach)myslim ze pri teplote CPU 32°C a GPU 44°C je takovy silny chlazeni uplne mimo mysu
3) kdyz potrebuju delat i pres noc a v místnosti nekdo spi tak to tak neni nic prijemnyho


stejne tak se muzes navazet do poloviny fora tim ze si koupi notas a pak pretaktovavaj CPU a grafiku aby z toho kvuli hram vymackli jeste vic...

Myslim ze je vec kazdyho na co si notas koupi a co s nim bude delat.

A zaverem.....fora sou od toho aby se navzajem resily problemy ostatnich....tj. mam problem....chci s necim poradit.... napisu, zeptam se....kdo vi, muze a che tak odpovi a pomuze.... forum neni od toho aby se tady lidi navzajem pomlouvali, urazeli nebo bezvyznamne placali nesmysly nebo bezpredmetny veci...
Acer Travelmate 2413 (upravenej na max co se tam vlezlo), MSi GX700PX-097CZ

Když něco nevím tak se zeptám. Radši být blbej a zeptat se než něco z***.

neoexnet
guru
Příspěvky: 1945
Registrován: 15 zář 2007 23:28
Bydliště: Teplice

Příspěvekod neoexnet » 04 kvě 2008 01:04

polovina fora přetaktovává CPU??

> jak si došel k tomutu závěru?
Toshiba R600-10W

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Re: to tester_pedro

Příspěvekod tester_pedro » 04 kvě 2008 02:01

Jimmy_M píše: ...

Jimmy proc si hned tak vztahovacny, ja to nemyslel na konkretni osobu, o overclocku nepadlo ani slovo. Ale kdyz uz se chces hadat tak jsi mel zvolit notebook s trochu jinym hw, pokud si totiz neuvedomis ze z hlediska velikosti nb ma chlazeni urcita omezeni (mozna kdyby si videl part list k gx700 serii a videl jak je reseny napr. chlazeni grafiky, tak by si mozna mluvil jinak) a v gx700 je proste grafika a cpu trosku nekde jinde tak je pak tezky se s tebou dohadovat o teplotach apod. mimochodem posledni bios problemy ktere popisujes v bodu 1 az 3 resi tak nevim proc hned vyskakujes jak kdybych do tebe pichl spendlikem.
proste jen nechapu proc nekdo fnuka na problemem ktery se dal cekat.
jako pokud si nekdo poridi nb s c2d a 86gt tak si podle meho proste kupuje neco jako nahradu desktopu. jestli se chces o tom hadat tak prosim jen do toho, nejspis to budu ignorovat. ono kdyby si chtel silny nb tak stacil nejaky s c2d a x31 nebo rovnou i9xx. teploty by pak podle me byli jinde a i ten vetrak by nedelal takovy kraval. a pokud ve starsim biosu se vyrobce snazil spis drzet teplotu nizko aby nekdo nefnukal ze ho pali kolena/stehna a ze se mu vznitil stul na kterym nb byl.
ale stejne konkretni vyjadreni k tvym bodum prispevku:
1) skladna nahrada desktopu, o tom gx700 podle me je.
2) myslis tvuj nelegal office 2k7 s ribonem? ;) ale no tak i ten animovanej pomocnik potrebuje trochu toho tepla. ne to myslim z legrace ale jak jsem rikal, novy bios, novy bios ;)
3) novy bios nebo se premistit do jine mistnosti, gx700 je preci nb ne? ;)

do nekoho jsem se fakt nenavazel, proste to bylo konstatovani i k netaktovacum. proste jsou lidi s kteryma se nazorove neshodnu, vim ze jsou, ale stejne si proste neodpustim utrousit poznamku, jak me udivuje ze se nekdo nad nekterymi aspekty provozu tohoto nb nesmiri.

a zaverem, ano fora jsou od toho, ale ja mam zase problem s lidma co si neumi dat dve, pro me a tech 50% jinych majitelu gx700 kteri jsou se mnou za jedno, logicky veci dohromady a jsou schopny se servat virtualne do krve.
a k posledni vete tveho prispevku: na me prave tvuj prispevek celkove pusobil dost agresivne vuci me osobe a pritom to bylo takovy to povzdechnuti v jedne vete nad svetem kde kazdy jenom fnuka a breci jak je mu ublizovano a jak je podvaden ale neni schopen se odpoutat od svych emoci a videt celou vec jakoby ocima nekoho jineho, vuci sobe sama kritickeho.
taky jsem miloval lepsi nastaveni na mem starem hw (p-m 1.7,radeon9.7m) kdy slo procak dat na 0.6V pri minimumu a 1.1V pri maximu a podladit i tu grafiku a mit pri netovani tech 33'C max ale intel i nvidia se proste dostatecne nesnazi a tak jsme tam kde jsme.

PS: divim se ze mas problemy s tou hlucnosti kdyz nad tim tvym prispevkem premyslim. ze ty se bojis flashovat nebo to neumis?


EDIT 04-05-2008:

chtel bych oslovit vsechny co pouzivaji rmclock jak ho maji nastaveny.
at delam co delam tak nemam tak dobry vysledky, myslim teplotni, jako s Crystal CPUID. diky.

Cendic
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 10 zář 2007 18:41
Kontaktovat uživatele:

paměti

Příspěvekod Cendic » 12 kvě 2008 10:44

nazdar,
vybiram novy pameti do me gx700, jelikoz 2gb je malo. Sice u vyrobce pisou ze to zvladne 667, tim se vyber zmensuje. Potrebuju je docela rychle. Kingston ted zacal delat 4gb kit na cl4, ale nikde ho zatim nemuzu sehnat. Nevite nekdo o nejake rozumne nahrade. Dik moc.

Tak jinak, mam nekdo vubec v tomto nb 4gb pamet? nebo vi nekdo ze to zvladne, protoze na hlavni strance pisou ze jo, ale v manualu pisou ze jen 2gb, tak nevim. Prosim o rychlou odpoved.

Dik

Edit NeoExNET > dodržuj základní pravidla fóra, používej funkci „upravit“ viz. DOPLNĚNÍ :arrow: PRAVIDLA, děkuji

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Re: pamet

Příspěvekod tester_pedro » 12 kvě 2008 16:33

v manualu asi tezko podchyti ze s updatem biosu prisla i podpora pro 4gb.
osobne mam 2ks techto http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43516
pocitej ale s instalaci 64bit systemu pro plne vyuziti

kros74
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 15 bře 2008 17:25

MicroStar GX700PX-097CZ+ mixak

Příspěvekod kros74 » 14 kvě 2008 19:51

Kdyz pripojim ktomuto notebooku mixak pres audio vstup tak zacne dost chrcet.Zkouseno na nekolika pc a notebookach a dela to jen na tomto.Nevite nekdo co s tim.Problem jen s timto,jinak vse v pohode.dik

lorddrizzt
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 30 kvě 2006 12:16

Příspěvekod lorddrizzt » 15 kvě 2008 18:03

Jednak jsem chtěl poděkovat za všechny hodnotné příspěvky k tomuto notebooku. Úspěšně jsem podle nich nainstaloval XPčka na 097cz. Velký dík za rady ohledně flashnutí BIOSu, tím prográmkem to šlo bez problémů i z XPček.

Ovšem když jsem všechno nainstaloval k mé spokojenosti (teda až na repráčky, dodávaný softšare nenabízí 5ch, a tohle jsou 4.1 (nabízí jen 4 kanálové, tedy bez subwooferu - hledat jsem zkoušel, bohužel neúspěšně).

Ale k mému opravdovému problému - abych otestoval Card Reader, neprozřetelně jsem do něj vrazil 4GB MMC modul. Ten se usadil vevnitř, obsah se načetl a když jsem jej spokojeně chtěl vytáhnout, zjistil jsem, že to tak jednoduše nepůjde. Windowsovská utilitka vysunout disk nic nedělá, zamačkávání nepomohlo (a že jsem to zkoušel, snad nebude moc zubatý od toho všeho). Jediné co mě ještě napadá je pinzeta nebo kombinačky (a to mě připadá moc brutální na to aby to byla pravda). Je nějaký snadnější způsob, jak MMC kartu dostat ven bez poškození karty/ notebooku (kromě autorizovaného servisu teda)?

Ten modul potřebuju do foťáku, kdyby to byla nějaká malá potvora 256MB, tak na to kašlu a nechám to tam, ale 4GB modul ne.

Prosím nějakou radu, jak se do toho pustit. Prošel jsem už manuál a hledal na netu, ale tohle se tam kde jsem hledal nikde neřešilo. Díky

PiTRiS
píše často
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2007 13:57

Příspěvekod PiTRiS » 15 kvě 2008 18:58

lorddrizzt píše:Ovšem když jsem všechno nainstaloval k mé spokojenosti (teda až na repráčky, dodávaný softšare nenabízí 5ch, a tohle jsou 4.1 (nabízí jen 4 kanálové, tedy bez subwooferu - hledat jsem zkoušel, bohužel neúspěšně).


omyl... nejsou to ani 5ch, ani 4.1, ale "obyč" stereo... pouze to je 5 reprákový stereo :)

lorddrizzt píše:Ale k mému opravdovému problému - abych otestoval Card Reader, neprozřetelně jsem do něj vrazil 4GB MMC modul. Ten se usadil vevnitř, obsah se načetl a když jsem jej spokojeně chtěl vytáhnout, zjistil jsem, že to tak jednoduše nepůjde. Windowsovská utilitka vysunout disk nic nedělá, zamačkávání nepomohlo (a že jsem to zkoušel, snad nebude moc zubatý od toho všeho). Jediné co mě ještě napadá je pinzeta nebo kombinačky (a to mě připadá moc brutální na to aby to byla pravda). Je nějaký snadnější způsob, jak MMC kartu dostat ven bez poškození karty/ notebooku (kromě autorizovaného servisu teda)?

jestlis nejdřív tahal a až pak zamačkával, tak si to moh taky dost jednoduše oddělat... pokud si nejdřív zamačkával, tak to bude vada ntb... pochybuju, že bude lepší cesta než kleště/ponzeta... o kartu bych se nebál, ta by to měla vydržet, ale slot to asi uplně odsere :) bych zavolal na msi linku a poptal se...
Dell XPS 15 - i7 2630Qm, 6GB RAM, nVidia 540GT, 750GB 7200 ot.

Oldies: Dell Studio XPS 1645, Acer Aspire 6935G, MSI GX700PX

lorddrizzt
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 30 kvě 2006 12:16

Příspěvekod lorddrizzt » 15 kvě 2008 23:47

Já ještě netahal, neměl jsem čím. Jsem to tam zasunul, dotlačil, karta se chytla (takže asi bude ve správné pozici), ale ani příkaz vysunout disk, ani zatlačení na kartu ji neuvolnilo. Tahat jsem ještě nezkoušel.

Jde mi spíš o to se dozvědět, jestli je tam takový mechanismus jako u foťáků (tzn. že dalším zatlačením by se měla uvolnit), nebo jestli to mám zkoušet softwarově.

Díky.

Skvara
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 10 říj 2007 11:06

Příspěvekod Skvara » 16 kvě 2008 00:43

jj, jak u foťáků... zatlačit a ona povyjede a uvolní se
.: MSI GX700PX / 17" WSXGA+ / Core 2 Duo 7300 - 2GHz / NVIDIA Ge-Force 8600M GT / HDD 250 GB :.

PiTRiS
píše často
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2007 13:57

Příspěvekod PiTRiS » 16 kvě 2008 18:31

lorddrizzt píše:Já ještě netahal, neměl jsem čím. Jsem to tam zasunul, dotlačil, karta se chytla (takže asi bude ve správné pozici), ale ani příkaz vysunout disk, ani zatlačení na kartu ji neuvolnilo. Tahat jsem ještě nezkoušel.

Jde mi spíš o to se dozvědět, jestli je tam takový mechanismus jako u foťáků (tzn. že dalším zatlačením by se měla uvolnit), nebo jestli to mám zkoušet softwarově.

Díky.


tak příkaz "vysounout disk" ti je vesměs na houby u karty, která tam drží čistě mechanicky, žádná elektronika...
Dell XPS 15 - i7 2630Qm, 6GB RAM, nVidia 540GT, 750GB 7200 ot.



Oldies: Dell Studio XPS 1645, Acer Aspire 6935G, MSI GX700PX

Cyperus25
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 16 kvě 2008 21:50

Neviem aku mam verziu Boisu?

Příspěvekod Cyperus25 » 16 kvě 2008 21:57

Zdravim, v menu informacie o Biose mam uvedene: BIOS BUILD A1719 IMS, ver.1.0N 11/12/2007 a hned pod tym EC BUILD 1719EMS1, ver.3.15 10/25/2007. Neviete mi niekto poradit aku mam vlastne verziu Biosu? Ci je to 1.0 alebo 3.15? Viem, ze jedna je pre XP (3.19) a druha pre Vistu (1.19). A dalsi problem je v tom, ze nemozem pod tymto Biosom rozchodit vobec XP. Uz som skusal aj cez nLite vytvorit XP s SP2 a drivermi pre AHCI, skusal som ho aj vypnut v Biose a stale nic. Dakujem za vsetky rady. :wink:

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 16 kvě 2008 21:59

slo by nejak lepe popsat problem ktery brani xp v instalaci? treba nejaka error masaz popr. popis co to dela/nedela


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů