MSI GX700

notebooky MSI a vše kolem nich
Beilo
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 18 črc 2008 12:00

Příspěvekod Beilo » 20 črc 2008 20:59

tak ten moj notasek mam uz 10 mesiacov. Ono tie teploty boli vysoke uz predtym,ale akosi som tomu nevenoval pozornost, resp. to sekanie v hrach som bral ako samozrejmost. Potom som pouzil riva tuner aj s rozsirenymi pluginmi na sledovanie cpu a tak som to zistil. Problem bol aj v tom, ze som ho kupoval v podstate medzi prvymi, takze nebolo s kym porovnavat, vtedy sa vacsinou kazdy zaujimal o to, ci ho maju na sklade...
PS: tie mriezky aj vetrak som cistil pravidelne ale nic, takze volba je jasna, reklamacia. DIK ZA HELP tester_pedro

Beilo
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 18 črc 2008 12:00

Příspěvekod Beilo » 20 črc 2008 21:04

a este jedna vec, mozno je aj lepsie mat pasiv, lebo ja mam heatpipe a asi to ty blbci zle pritlacili alebo zabudli na pastu alebo je ta pipe poskodena.... uvidime. Ak sa dozijeme dam vediet ako to dopadlo. Este raz dik. Zdar

xheretic
píše často
Příspěvky: 403
Registrován: 19 zář 2007 17:44

HDMI

Příspěvekod xheretic » 22 črc 2008 21:15

Pro ty co pouzivaji HDMI.
Potreboval bych poradit. Planujeme poridit LCD televizi LG s HDMI vstupem a zajimalo by me jestli jde nejak docilit tohoto stavu:

Na notebooku pustim nejaky film (napr. v BSPlayeru,WMP to uz je jedno) zmenim v nem aby zvuk sel DirectSound: Digitalni vystupni zarizeni...

cili na televizi pujde pro moji pritelkyni film i se zvukem a ja si budu moct na notasovi nerusene hrat nejakou hru taktez se zvukem.

Je to možné???

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 23 črc 2008 23:57

nemyslim ze to pujde. hry jak je dnes pisou ti nejspis budou skakat na druhou plochu a vytizeni grafiky posilanim dat na hdmi bude dost brzdit.
ale neni problem to zitra zkusit. jakou hru mam zkusit?

xheretic
píše často
Příspěvky: 403
Registrován: 19 zář 2007 17:44

Příspěvekod xheretic » 24 črc 2008 00:21

tester_pedro píše:...jakou hru mam zkusit?

Ahoj,
to je uplne jedno, jakoukoliv ktera ma zvuk :)
Ja stejne nejradeji hraju starsi hry a DOSove hry v DOSBOXu, takze o vyuziti grafiky mi moc nejde.
Predem diky.

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 24 črc 2008 15:06

jak jsem slibil tady je vysledek. asi ti slo hlavne o rozdeleni vystupu zvuku, aby tvoje hra nerusila video na TV. me to fungovalo bez problemu.

a ted co jsem provadel. prehravac jsem pouzil MPC, nastavil vystup Directsound: Digitalni ... (SPDIF), ukoncil, znovu spustil (aby se projevila ta zmena), otevrel video v nem, uz jsem mel pripravenou rozsirenou plochu, presunul okno mpc na okraj aby mi kousek zustal viditelny na plose (proc popsane v predeslych prispevcich), dvojklik do obrazu co jsem videl na LCD NB, aby se okno hodilo do fullscreenu na TV. spustil Command&Conquer. jelikoz je to fullscreen hra a bez hack utility nejde spustit v okne, zresetlo to na TV obraz i zvuk a mpc to uz nerozchodil (tedy ne uplne, ale proste na TV bylo videt cast pozadi plochy a cerny okno a ticho).zvuk c&c sel do repraku NB ale ne do TV. tak jsem c&c ukoncil, najel mysi na druhou plochu (TV), dvojklik, video a zvuk naskocil, video bylo jen v okne MPC, znovu dvojklik, fullscreen video na TV, obraz v pohode, zvuk taky.video i presto, ze se po spusteni c&c seklo, na pozadi jakoby bezelo dal, proste kdyz jsem ukoncil c&c a znovu rozbehlo tim dvojklikanim, film byl o kus dal nez byl predtim zaseknutim. takze inicializace fullscreen directx okna to rozhodi. muze to byt nastavenim MPC. bohuzel na vetsi hrani, i presto ze mam dovolenou, nemam cas (spis jsem liny behat od NB k TV a zpet abych koukl co se na TV deje).
dale jsem zkusil sims 2 hrat v okne, ne ve fullscreenu a zadny problem kdyz zaroven bezelo video na TV vyse popsanym zpusobem. prolinani zvuku zadne, nejaky slowdown jsem si nevsiml.

takze to shrnu. pokud jde hrat hra v okne nemel by byt vetsi problem. zvuk po nastaveni MPC a nemeneni vychoziho zvukoveho zarizeni, aby hra posilala zvuk do repraku NB by meli zabezpecit bezproblemovy chod.

video bylo 720radkovy wmv s 30fps, takze zadny zrout vykonu pro tento NB, takze nemohu zarucit ze neco narocnejsiho (fullHD mkv apod.) nebude mit dopad na hratelnost hry.

xheretic
píše často
Příspěvky: 403
Registrován: 19 zář 2007 17:44

Příspěvekod xheretic » 24 črc 2008 16:17

tester_pedro píše:...

Díky, to je naprosto dostačující test.
Až zakoupím LCD také to vyzkouším, ale jsem rád když mám jistotu o funkčnosti.

Felini
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 21 říj 2007 15:59

Příspěvekod Felini » 27 črc 2008 07:37

Caute vsetci opat a znova. Mam jednu otazocku, takze tu to je: s bratrancom sme kupili router a natiahli sme internet na jeho PC a moj book. Vsetko je v pohode, surfovanie ide bez problemov, skype/icq a ine chaty tiez no zacinam mat problemy s on-line hrami. Konkretnu hru nemusim udavat pretoze su to v podstate vsetky.

Vsetko ide plynulo no zrazu z nicoho sa strhne take trhanie hry ze mam chut rozbit displej aby to prestalo. Nebolo by to take zle keby sa to stavalo obcas no vcera trebars som hral ET:QW a trhalo to pravidelne skoro kazdych 5minut. Sice iba na chvilu, asi na minutu alebo tak ale aj to predstavuje VELKY problem. Pripojenie mi pise 100Mb/s (co je podla mna blbost) a ked spustim test tak je vsetko na vybornu az na stabiitu, ta je dvojkova.

A mimochodom, ked mi zacne trhat tak nevidim ziadne vystrelenie pingu do vysin, ping sa udrzuje na svojej relativnej hodnote (50-70) a ani CPU nepracuje v kuse takze si to vobec neviem vysvetlit. Neviem aky je to modem to napisem neskor bo som v praci (a budem az do osmej vecera X_x), no ked pridem tak skusim vsetko vyzistit - typ routera, prepojenie, poskytovatela sluzieb a to, ci sa internet deli medzi ostatnych ucastnikov, co by mohol byt moj problem, no je to podivne ked mi ping ostava na svojej hladine...wtf...

Pred tym som si myslel ze je to bratrancom ked sme boli obaja pripojeni no teraz viem ze to nim nie je lebo je na vikend prec a jeho kabel som z routera pre istotu aj vypojil...

:?: :?: :?:

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 27 črc 2008 19:22

kdyz opomenu to, ze sis vybral spatny thread pro reseni sveho problemu, tak si podal dost malo informaci. treba by stacilo zacit tim jaky system mas.

co se tyce tech 100Mbit v trayi tak to je spravne kdyz si pripojeny na router. k routeru si pripojeny temi 100Mbity.

co se tyce tech problemu, osobne bych to videl tak ze ten kdo je pripraveny k routeru s tebou mozna stahuje torrenty a pak built in traffic shaping routeru nestiha. s tim nema ping co spolenyho. hry maji taky dost velky naroky na traffic, takze prvni co bych zkusil je vypojit z routeru vsechny ostatni a zkusil pak hrat. taky muzou byt nastaveny spatne pravidla na routeru, nebo proste mate jen smulu a mate blbyho providera, ktery upravuje prioritu paketu uz u sebe.

edit: chvatam chvatam a nedocetl jsem to poradne do konce. mno vidim ze si to s tim vypojenim zkousel. co zkusit pripojit na ten modem/AP nebo cim jste pripojeni na primo? btw. doufam ze to neni wifi :-S . jeste jeden dotaz... jak vysoky pingy mas? zkus treba takovy ty obvykly stranky. microsoft.com, google.com apod.

Felini
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 21 říj 2007 15:59

Příspěvekod Felini » 27 črc 2008 21:14

Diky tester, no uz viem v com je moj problem. Prave som hral Dawn of War v single playeri a zda sa ze me to seka tak ci tak kazdu chvilu a pravu stranu notebooku mam horucu ako k**va! Ked priloim ruku zospodu tak je to v samom plameni. Niekde som tu pocul ze by som mal vycistit vetrak alebo daco take, asi to bude pravda hej? Alobo mam zvazit kupu chladiaceho zariadenia?

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 27 črc 2008 21:17

stlacenym vzduchem profouknout nebo rozebrat a pak profouknout.

mno stacilo by notebook vypodlozit necim stabilnejsim nebo jak sam rikas poridit aktivni chladici podlozku.

Felini
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 21 říj 2007 15:59

Příspěvekod Felini » 27 črc 2008 21:52

Takze, sorry ale nejako som necakal na odpoved ktora bola absolutne korektna. Neprefukol som to sice stlacenym vzduchom no vycistil som to dôkladne roznymi nastrojmi 8) Diky za pomoc. Ja stupidny debil som totiz za ten rok (!!!) co notebook mam nikdy necistil chladiaci system, respektive vetracik. Cize ked som ho teraz cistil tak tam bol chlpaty chuchvanec prachu. Predpokladam ze ten moj book dusil a tym sa spomalovali spustene aplikacie... No nic, idem este daco poskusat a dam vediet ako som na tom.

Felini
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 21 říj 2007 15:59

Příspěvekod Felini » 27 črc 2008 22:17

Takze prave som dal QW asi na 20min a co by to obvykle zacalo trhat po 10 miutach tak mi to nesekalo vobec takze problem vyrieseny :D diky. Este keby som vedel vyriesit pretaktovanie displeja na 60Hz namiesto tych blbych 59Hz bol by som nadovsetko spokojny.

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 27 črc 2008 23:13

"pretaktovani" displaye... :D ... mno to te zklamu, s tim bohuzel nehnes. zaprve to u lcd nema smysl a za druhe nevidim duvod to delat. ve hrach muzes vypnout sync pokud ti vadi ze se hra omezuje na 60fps. a kdyby se to tvarilo ze si hodil vetsi frekvenci stejne to fyzicky pobezi na 59hz.

PS: chuchvalec prachu: cistil jsem jeden nb po trech mesicich a uz mel radiator a vetracek zadelany jako blazen. na toto opravdu pozor! (v tom nb se ten vetracek ani moc nepoustel!, zalezi hodne od prostredi v kterym ho provozujes, jakykoliv vetrak je v podstate vysavac)

Felini
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 21 říj 2007 15:59

Příspěvekod Felini » 28 črc 2008 14:12

Viem, jedine ze budem mat pripojey externy monitor k booku, cim mam vlastne pridane aj Hz-e. Nemam s 59-nou ziadny problem, no jedinu vec na tom nerozbeham --- akykolvek Battlefield.


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů