Notebook MSI - vratenie penazi

notebooky MSI a vše kolem nich
MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Notebook MSI - vratenie penazi

Příspěvekod MaTToS » 08 zář 2008 09:27

Mal by som taku otazku ci ste uz niekto riesili vratenie penazi za notebook MSI ?
Popravde uz ten notebook nechcem ani vidiet nakolko som ho kupil v marci 2008 a od maja 2008 sa neda pouzivat - zamrza, restartuje sa , kratka vydrz baterie.
V juny som ho dal prvy krat do servisu s chybnou pametou ktoru vymenili a notebook mi vratili co odstranilo to ze mi padal do BSOD kazdych 5 minut a vyhadzoval vselijake chybove hlasky pocas behu aplikacii ale to ze notebook sa samovolne vypinal to neodstranilo (pocas prace sa nahodi cierna obrazovka na LCD a ventilator sa roztoci na maximalne otacky - notebook sa uz potom neda vypnut ani dlhym podrzanim power tlacitka treba vybrat batt) , tak som notebook poslal do servisu stym ze to zamrza najme ked je baterka vybita na cca.50% a pocas jej nabijania tak v auguste mesiac po vymene pamete som to poslal do servisu stym ze je to opakovana zavada ze nahodne zamrza a vôbec nenabieha tak mi vymenili cca. v polke augusta zakladnu dosku po ktorej vymene notebook cca. 2 tyzdne fungoval bezproblemov az som ho nezacal pouzivat na bateriu .
Minuly tyzden som ho pouzival na bateriu ktora sa vybila a note sa vypol, doma som ho dal na adapter a nabijal sa a ja som bol na internete a uz sa znova opakovalo to co aj predtym - nahodne hodi ciernu obrazovku a pusti vetrak na maximalne otacky a uz to robi hocikedy a teda najme pocas nabijania .
Ja s takymto notebookom nemozem pracovat ved kolkokrat ho mam doma zapnuty cely den a vecer pridem z prace a notas zamrznuty ...
Mam narok na vratenie penazi ?? Podla zakona uz by mal byt :
1. popis zavady : chybna ram, nefunkcny OS WIN XP
2. popis zavady : nahodne zamrza ked ma baterka kapacitu okolo 50%
3. bude opetovne - nahodne zamrza a vypina sa
Alebo najlepsie je ked notebook zapnem a len sa rozsvietia ledky a je cierna obrazovka, vtedy musim vytiahnut baterku na 5 minut a az potom znovu funguje .
:arrow: Mam doma 4 rocny notebook HP ktory funguje 10000x stabilnejsie nez cele toto MSIcko .

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 08 zář 2008 09:38

Narok na vraceni penez mas (v CR) po 3 stejnych (uznanych) zavadach nebo 4 ruznych. U posledni zavady musis nahlasit, ze ho nechces opravovat, ale jen overit zavadu a odstoupit od smlouvy.
Ty mas zatim uznane "jen" ruzne 2 zavady.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 08 zář 2008 10:45

No tak ono na kazdom protokole mam napisane ze nahodne zamrza .... tak by som povedal ze zavada bude aj po treti krat rovnaka , ale tak je mi to jedno nakolko dost silno pochybujem ze ten notebook je schopny prezit zarucnu dobu bez aspon piatich oprav .
Uvidim momentalne som preflashoval bios ajked tam uz najnovsi bol a snad to uz nebude padat .
Keby ten notas fungoval aspon do buduceho roka by som bol najstastnejsi bo ajtak neviem co ine by som si kupil co by sa mi designovo pacilo ako toto MSIcko len ako to poriesit ked to neni stabilne to netusim .

NuSuey
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 13 pro 2007 11:25

Příspěvekod NuSuey » 08 zář 2008 17:14

pri tretej reklamacke mas fakt moznost poziadat o tie peniaze :)

ja uz som sa svojho MSI zbavil..
uz mam DELL ! :)

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 08 zář 2008 22:25

po 3 reklamacich se muzou penize vratit jen v pripade, ze notebook nebyl kupovanej na ICO.. potom se to ridi jinym zakonikem a pak tech reklamaci muze byt xx a porad se to bude opravovat dokola... to je nevyhoda kdyz se odecita DPH ;)
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 08 zář 2008 23:04

No to je snad jasne, pokud to bral na ICO, tak ma narok na to, co ma ve smlouve nebo co je v obchodnich podminkach toho obchodu.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

PiTRiS
píše často
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2007 13:57

Příspěvekod PiTRiS » 08 zář 2008 23:19

mě by akorát zajímalo jak se bere "stejná závada" - de o to, že už sem 2x reklamoval display, jednou protože měl jakou "šmouhu" a podruhý protože tam dali špatnej... teďka mi tak trochu občas problikává, tak by mě zajímalo, jestli když to pošlu, jestli to je prostě jako 3x reklamace displaye a mužu chtít zpátky prachy, nebo budu muset počkat na 4tou...
Dell XPS 15 - i7 2630Qm, 6GB RAM, nVidia 540GT, 750GB 7200 ot.

Oldies: Dell Studio XPS 1645, Acer Aspire 6935G, MSI GX700PX

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 09 zář 2008 00:18

muzes zkusit
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 09 zář 2008 07:40

No ja som to nekupoval na ICO ale normalne v obchode, sice na splatky ale ako koncak, no nadruhu stranu uz som zistil preco ten notebook je nestabilny a zamrza a pravdepodobne to bude spôsobovat baterka nakolko ked ju vyberiem tak cely NB ide bezproblemov a ked ju tam mam a nebodaj este NB ide z baterky tak sa deju dost cudne veci ako ze nahodne zablika parkrat cervena dioda na baterii a notebook zamrzne a pod. a popritom ma baterka este 70 percent , niekedy sa mi vybije po 40 minutach a niekedy ide 1hod 30min bezproblemov a celkovo sa dost vela aj zahrieva ked znej ide notebook.
Skusim skontaktovat servis ci mi ju vedia vymenit beztoho aby som musel znovu poslat cely notebook nakolko radsej mat notas bez baterie ako vobec ziadny a zasa aby som si kopiroval celu pracu na druhy notas to uz ma vazne nebavi kazdy mesiac zalohovat :roll:


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů