MSI GX620X - ovladace na xp

notebooky MSI a vše kolem nich
RabbiT_CZ
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 20 říj 2008 09:57

Příspěvekod RabbiT_CZ » 03 lis 2008 18:47

RabbiT_CZ píše:Tak jsem si pořídil taky MSI GX620X. Je to parádní notebook. Rozlišení je 1680x1050 pixelů. Pořídil jsem si k němu 64bit Win Vista Bussines a všechno mi běhá jak má, včetně tlačítka Turbo a Eco.

Jedinej a dost zásadní problém je, že mám od výroby špatný LCD (dělají se tam "kruhy jako na vodě", když se do toho "drcne") takže ho jdu hned vrátit a zkusím štěstí s jiným kusem :(

Jinak jsem zatím žádnou jinou vadu neodhalil


Tak už jsem ho vymněnil za jiný kus. Problém je úplně stejný. Jen se tyto kruhy objevují na jiných místech. Podle mě se jedná o konstrukční problém, který se nejspíš vyskytuje u všech notebooků této řady.

Takže přeji šťastnou ruku při koupi tohoto notebooku.

jessy
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 02 lis 2008 17:25

Příspěvekod jessy » 04 lis 2008 11:12

Asi by to chcelo nejak vypodložiť, ale ktovie či by to šlo rozobrať bez toho aby sa pretrhla nejaká blomba. A pokial je to konstr. chyba, asi to zatial na msi neodstránili, takze reklamovat je to v tom prípade zbyt. (teda ak ten typ stále chces). Možno by pomohlo ozvať sa priamo msi, či s tým niečo neplánujú robiť...

jessy
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 02 lis 2008 17:25

Příspěvekod jessy » 04 lis 2008 11:19

hubajs píše:
fanda píše:U výrobce na stránkách byli než ten notebook vyšel. Jak dorazil do čech tak se ztratili ale na googlu jsem je našel, na nějakých korejských stránkách...


a nemohl bys mi je zabalit a nekam upnout?? teda jestli je mas?? priznam se ze jsem celkem linej litat po korejcich a zhanet je :oops:


Najprv tam neboli ale teraz už sú, a post. pridávajú pre XP aj na 630-ku

http://global.msi.eu/index.php?func=dow ... od_no=1529

RabbiT_CZ
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 20 říj 2008 09:57

Příspěvekod RabbiT_CZ » 04 lis 2008 12:00

Zajímalo by mě, zda se ten problém co jsem popsal dřív vyskytuje i u ostatních majitelů tohoto NB. Nejlépe je to vidět na jednobarevné ploše. Stačí trošku "zavyklat" obrazovkou a hned se to objevuje. Jsou to takové kruhy, jako když někdo zezadu zatlačí do víka displaye. Objevují se v horní třetině na obou stranách a uprostřed a mají průměr asi 3cm.

wexter
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 06 lis 2008 21:42

gx620

Příspěvekod wexter » 06 lis 2008 21:47

mám GX620 s kámošem, koupili jsme si oba stejný :) já jedu na Vista Premium a on na XP. a oba máme plnou spokojenost, co se týče displeje tak ať s ním hejbu jak chci, žádné oka se na displaye neoběvují. jen když zatlačím zezadu na konkrétní místo tak jde vidět na displeji že na něj ze zadní strany tlačím :) jinak všechno funguje superně, nic nevrže nic nehučí jako tomu prej bývalo u starších řad. jediné co mi nevyhovuje je magnet který drží víko v zavřeném stavu. při otvírání mám strach že se tím "odlepováním" víka něco pokazím :) u mého starého MSI bylo standard otvírání a vyhovovalo mi více. Ale i přesto bych GX620 za nic nevyměnil :) je prostě cool, ještě pracuji na cool folii ve photoshopu a pak to bude úplně IN :-D

EDIT: tak jsem s tím víkem třepal víc a víc a koukám že tu ty kruhy taky mám :) jsou, mám je tu 2, ale dle mě to jsou prostě části kde je display připevněn k vnějšímu víku(prostě spoje :) ) takže, prostě to takhle má být :)

Lumpik

zpráva

Příspěvekod Lumpik » 08 lis 2008 01:43

Hmm, tak sem si dnes koupil ten MSI GX620X a hned v PO jde do reklamace :-( Bezproblémů sem nainstaloval systém (WinVista HP), ale hned po nainstalování sem se podivil nad tím proč vše běží po grafické stránce jak defaultní Win2k (to ani na PC nebylo). Nainstaloval jsem si TC a restartoval. Že by se provedl restart, to byla pouze má žádost, musel jsem natvrdo NB vypnout. Takto probíhalo restartování už od počátku. Po restartu se jednou objevilo grafické nastavení Vista aero (v té době ještě nebyli ovladače VGA nainstalované). Po restartu zase úplně jinak. Jednou ikona TC byla na ploše, podruhé zase ano. No a po pár restartech už nefungovala klávesnice a to ani přes USB, tak ani na NB, ani touchpad, prostě se jen spustil system. Po dalších restartech a pokusech už ani systém nenaběhl a vyhodilo mi to nesmyslnou hlášku. Klávesnice nereaguje na nic, ani na přístup do Biosu, ani na změnu pořadí bootování, prostě na nic. Takže prozatím strašně velké zklamání. Alespoň, že hned prý v úterý pošlou zcela nový...prý.

TiiM
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 06 lis 2008 20:17

Příspěvekod TiiM » 08 lis 2008 09:48

čo si tam nedáte XP to nepochopím????

wexter
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 06 lis 2008 21:42

Vista

Příspěvekod wexter » 08 lis 2008 22:39

vista je pro mě přítulnější a odpovídá mým nárokům. Jinak t os tím problémem mě mrzí. já instaloval Vistu už několikrát a pokaždé bez problémů. Až na to že to vždycky byla neorig. tak jsem se jednoho dne naštval a porstě jsem si Vistu koupil.
Problémem který jsi mlě bych se nenechal odradit :) tohle se může stát komukoli, prostě to tam špatně do toho notebooku nahráli, asi .... :)

petrsol
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 09 lis 2008 21:54

Příspěvekod petrsol » 09 lis 2008 22:02

ja sem mel problem xp nainstalovat tak sem sah rovnou po vistach :).... jinak max. spokojenost tichounkej stroj i vydrz me prekvapila eco mody fungujou paradne. K tem kruhum kdybych si o nich tady neprecet tak onich nevim, mam tam jeden tak 0,5 cm. Chtel jsem se jen zeptat jak dlouho bootujete win vista, jelikoz me nabihaj dobry 2 min. mam Ultimate

wexter
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 06 lis 2008 21:42

mno

Příspěvekod wexter » 09 lis 2008 22:26

No já mám Premium a bootuje mi asi tak 1minutu :) s tím že tam mám login, který taky něco bere .) ale myslím že ccleaner a defragmentace to opraví a když si si zkus vypnout nepotřebné proccesy běžící na pozadí přes Spustit zadej regedit a tam si vypni to Po spuštění, ale opatrně ať si nevypneš něco důležitého :)

teď mě napadlo... jaký windows jsi si tam nahrál ? :) myslím 64bitový nebo 32bitový ? :) protože pokud máš 32bit, tak se nedivím pomalostí windowsu :)

MrGreen
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 10 lis 2008 08:54

GX 620

Příspěvekod MrGreen » 10 lis 2008 09:32

Takže aj ja som sa stal šťastným majiteľom tohto notebooku a musím ho pochváliť. Mám na ňom nainštalované XP SP3 a všetko šlape až na tlačítko Eco. To ako som sa dočítal pod XP nefacha. Takže zvažujem Vistu a to ešte aj z dôvodu využitia celej RAM. Len neviem či 32bit alebo 64bit?

No a k tým kruhom: čítam o čom sa to tu píše, že aké kruhy? Veď ja žiadne nemám. Chytím sa displeja a sú tam potvory :shock: Nemám ich tam permanentne, takže mi vôbec nevadia a fakt, že keby sa tu o nich nepísalo ani si ich nevšimnem.

wexter
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 06 lis 2008 21:42

win

Příspěvekod wexter » 10 lis 2008 09:42

na tenhle notebook jedině 64bit operační systém, a to už buď Vistu nebo XP .. kámoš jede na 64bit XPčku a taky mu ECO nejede, ale říkaol že stačí jen ovládač a nějaká utilita a i ECO pod XP rozjedeš.
Jinak myslím že nejlevnější Vistu 64 mají na cybexu, viz

http://cybex.cz/Software/Operacni-syste ... rie=14842/

petrsol
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 09 lis 2008 21:54

Příspěvekod petrsol » 10 lis 2008 16:06

Noooo.... ja mam 32-bit bal jsem se tam dat 64 kvuli kompaktibilite atd..... musim to napravit

TiiM
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 06 lis 2008 20:17

Příspěvekod TiiM » 10 lis 2008 16:13

Je tu niekto kto rozbehol tlacitko eco na xp? By ma to zaujimalo ked ho chcem kupit a aj preto lebo vistu moc nemusim, je to problem iba tychto 630 alebo aj 620?

wexter
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 06 lis 2008 21:42

Příspěvekod wexter » 10 lis 2008 16:22

petrsol píše:Noooo.... ja mam 32-bit bal jsem se tam dat 64 kvuli kompaktibilite atd..... musim to napravit


jenže 64bitový procesor je kompatibilěnší s 64bit OS :-D
a aplikace mi jeodu všchny .... :) nemám s ničím problémy.


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti