MSI GX700

notebooky MSI a vše kolem nich
Draceksoptik
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 11 zář 2008 10:17

IEEE1394

Příspěvekod Draceksoptik » 27 lis 2008 13:00

Hola zde kamosi, procitam vase citace. ale asi jsem to nekde bud musel prehlednout ci zde neni. Jsem uzivatelem stejneho notase MSI GX700. Jsem jinak spokojen, mam sice instalovane Visty Bussines, vse zatim slapalo v pohode, jen mimo te IEEE1394. Asi jsem koupil na jare kameru Canon MD255 a nyni jsem chtel uzit nejakeho strihu treba Windows Movie ci takoveho. Kamarad i pujcil na zkousku nebo lepe receno testovani Pinnacle. Jenze vznika mi takovy problem, nelze nahrat obraz z kamery do notase. Myslite, ze je nejaky zadrhel s drivery pro IEEE1394? Zkusil jsem jinde, treba na stolnim to kupodivu slape. Ale jinak spojeni s kamerou k memory card v pohode. Jen kdyz si nahrat zaznam, tak nelze, prehravat ci zastavit (ovladani kamery) funguje. Jen proste neprijima obraz z te kamery. Nevite nahodou cim to bude, ci zda nekdo z Vas nema zkusenosti. Diky moc vsem!!!! Jen nemam jinou moznost zkusit treba s jinou kamerou.. :-(
Toshiba Tecra A10-11M, OS:VISTA
Asus N61Vn-JX097, OS:
Acer Aspire 8920G, MSI GX700, MSI Wind W100
Dell M5010, HP630
Asus MemoPad 7 MX173
SE K750i,Sony Xperia Mini pro,Lumia 625
2x FSC N560 s !!!128MB!!!- WM6.1 Newplowe

Trniman
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 03 pro 2007 02:18

MSI a kvalita

Příspěvekod Trniman » 11 pro 2008 02:24

Dobry den, dlouho jsem nepsal do foru protože nebyl důvod . Do konce záruky sice zbývá necelý rok tak že odpůrci MSI budou zase kropit klávesnici slinou a do nekonečna opakovat zažity stereotyp – co je dráhy to je kvalitní a naopak. Je to zvláštní druh lidi… Když jim pošlete výsledky testu teploty CPU, GPU a HDD tvrdí že mate špatný program. Když pošlete foto jak držíte zapnuty NB jednou rukou za roh displeje pod uhlem +/- 90° nebo za tělo což třeba takový Acer vůbec nedává – řeknou že je to fotomontáž :)
No k věci. Sice jsem tam ( 2x za rok ) noťas vyčistím, teda nemyslím hadřík ale vysavač, otevřu spodní víko vysají prach atd. Nemusím to dělat, 2 roky záruky to přežije i bez této procedury ale mam s toho dobry pocit a větraček je pak takový vděčnější :) Na teplotu to taky nemá až tak velký vliv. CPU 0 – 48, CPU 1 – 42, GPU – 48 a HDD 35 je na NB docela dobry. Pokud pustím nějakou gamesu jde to max. o 5 - 10° nahoru což je pořad dost dobry na noťas nemluvě o přetaktované GPU :) Včera jsem si ale hec a vytáhl cele heatpipe. Teda moc kvalitní pastu nemají to bohužel musím uznat ( ta levnejši šeda, co rychle tvrdne ), tak jsem to vyčistil a dal novou ( jednoduchá operace, zvládne i začátečník ). Pak jsem vytáhl ram,ky a docela mně překvapila vrstva stejných nálepek s údaji o RAM, na spodní byli nalepeny 3 na sebe což chlazeni asi moc nepomáhá. Tak jsem je oholil, složil NB a teplota zhruba po hodině byla o 3° nižší.
U GPU o 5°.
Teda MSI není žádny top produkt ale není to ani outsider. Každopádně tich peněz nelituji. Navic NB je jen spotřební zboži ktere za nejakou dobu vyměnite jako tv nebo pračku :)
P.S. Pro „značkově“ postiženy. Chápu že tet říkáte že činnost jako čištěni NB je zbytečná a že jsou na to servisy a vůbec rozebírat tak kvalitní a drahou věc je svatokrádež :) Ale ruku na srdce, žádny NB nemá prachový filtr a jsem zvědavy jak se vam bude zahřívat NB po roce, po roce a pul, po záruce…
MSI GE60 0ND-465XCZ W7

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 11 pro 2008 18:44

fotky z ty demontaze asi nejsou ze?
bylo by mozny dat nejaky guide? planuju uz asi pul roku vymenu pasty jak na cpu, nb a i na gpu ale jelikoz jsem nb jeste nerozebiral (pc mam za sebou hodne) a jelikoz jsem nenasel zadnou assembly a disassembly guide na netu tak bych nejaky ten tip privital.
jinak vysledek bych rekl pekny.
predem dik za info.

Trniman
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 03 pro 2007 02:18

Demontaž

Příspěvekod Trniman » 11 pro 2008 23:20

Fotky nemam ale stači sundat kryt a cele to drži do kupy 4 šroubky na CPU + napajeni vetračku. Pořidil jsem si kvuli tomu střibrnou arctic-cooling MX-1 ale zaboha jsem ji nemohl na CPU a GPU nanest rovnomerně, ma takovou zvlaštni koezistenci :) Tak jsem tam dal klassicky silikon ( 50% silicone, 20% carbone a 30% metal oxide ) od stejne znački a bylo to. Te pasty by nemělo byt moc ani malo, tak ať CPU přes ni ,,svitiˇˇ Stejnou vrstvu na chladič. Dobře se to nanaši prstem přes igelitovy saček od rohliku. Chtěl jsem taki trochu ohnut heatpipe aby vic tlačil na GPU ale opatrně na to. Vypada že je pěvny ale stači přitlačit trochu vice a ohne se moc. Musel jsem ho pak srovnavat pravitkem :) Však uvidiš, nic na tom neni tak držim palce.
MSI GE60 0ND-465XCZ W7

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Re: MSI a kvalita

Příspěvekod Michal27 » 12 pro 2008 01:43

Trniman píše: Pokud pustím nějakou gamesu jde to max. o 5 - 10° nahoru což je pořad dost dobry na noťas nemluvě o přetaktované GPU :)

A ted jeste nejakou pohadku :lol: Jestli ti hrani hry - napr. Crysis - prida na GPU 5-10C, tak mas jedinecny notebook - asi s vodnim chlazenim.
A kdyz uz rikas, co Acer nedava, tak si over fakta. TravelMate vydrzi dvakrat tolik, co toto MSI. A vseobecne jsou Acery kvalitnejsi, nez MSI. Ale par horsich nez MSI je , napr. UMAX.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 12 pro 2008 12:09

To tam tu zase nepovidej pohadky ty protoze acer je o dost horsi a je to vlastni zkusenost. Navic chlazeni je u acera hrozne mizerne kdyz se nedokaze uchladit ani s integrovanou kartou. Malem mi usmazil rozkrok teda jako prekny hmus. :roll:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Trniman
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 03 pro 2007 02:18

Re: MSI a kvalita

Příspěvekod Trniman » 12 pro 2008 12:35

Michal27 píše:
Trniman píše: Pokud pustím nějakou gamesu jde to max. o 5 - 10° nahoru což je pořad dost dobry na noťas nemluvě o přetaktované GPU :)

A ted jeste nejakou pohadku :lol: Jestli ti hrani hry - napr. Crysis - prida na GPU 5-10C, tak mas jedinecny notebook - asi s vodnim chlazenim.
A kdyz uz rikas, co Acer nedava, tak si over fakta. TravelMate vydrzi dvakrat tolik, co toto MSI. A vseobecne jsou Acery kvalitnejsi, nez MSI. Ale par horsich nez MSI je , napr. UMAX.


Nejsem pohadkař a nemam potřebu vymyšlet. Jen jsem se podělil zkušenosti, nic vic. Nesedim u Crysis 5 hodin v kuse, takova hodina na odreahovani bohatě stači :) Občas davam do kupy znamym PC a NB a tak bezpěčně vim co je to Acer... řikej si co chceš ale fakta jsou fakta. Navic je to forum o MSI tak mazej kalit vody jinam, tady na Tvoji nazory neni nikdo zvědavej kocoure.
MSI GE60 0ND-465XCZ W7

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 12 pro 2008 13:29

Damianus: Videl jsi uz TravelMate? Aspiry jsou samozrejme spatne a nektere (ne vsechny) , maji spatne chlazeni. A obecne vzato je Acer opravdu lepsi volba - jen treba se vyhnout tem spatnym edicim Aspiru.

Trniman: Teplota se ti zvedne ani ne po jedne minute hrani - a ne o 5, ani o 10C. Nevymyslej si tu pohadky.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 12 pro 2008 13:53

no tak to jsme nekde jinde ale pokud vemes travela na stejne cene tak to vyjde stejne spise co si pamatuju tak rok zpet to byla jeste kvalita ale porad byla cena nekde jinde u kvalitniho zpracovani takze pokud vemes acer a msi ve stejne cene tak u me a meho subjektivniho dojmu MSI vitezi a neni to tim ze ho mam byl to vyber kdyz jsem mohl vybrat ale radsi jsem zvolil to msi. A kdybych to bral jinak tak rovnou muzu zacit rikat ze je hp shit nebo asus nebo apple nejlepsi je dell. Musis porovnat cenu vykon kvalitu a tam rozhodne msi vyhralo a proto se techto notasu tolik prodalo :wink: jeste edit jinak MSI ma taky kvalitni notebooky at amd nebo intel ale cena je tu taky nekde jinde za to dostanes kartacovany hlinik pevne kvalitni sasi profi chlazeni kvalitni lcd :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Trniman
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 03 pro 2007 02:18

Příspěvekod Trniman » 12 pro 2008 14:23

Hele i kdy by jsi to viděl na vlastni oči tak pořad budeš tvrdit že to neni pravda. Mi je to jedno, ja to mam doma a jsem spokojeny. Za ti prachy před rokem nic lepšiho by nepořidil. Ale Acer je shit, stači sahnout na klavesnici. Jediny problem ktery s NB mam jsou ťapky na plastu ala piano :)
MSI GE60 0ND-465XCZ W7

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 12 pro 2008 14:40

Damianus píše:MSI ma taky kvalitni notebooky at amd nebo intel ale cena je tu taky nekde jinde za to dostanes kartacovany hlinik pevne kvalitni sasi profi chlazeni kvalitni lcd :wink:

Kdyz myslis. Slova profi bych u MSI vynechal,ale je mi jasne, ze majitel vzdy chvali. Taky jsem chvalil FSC Amilo za zpracovani, nez jsem se to casem vybarvilo. MSI mi prijde jako Hyundai - snaha by tu byla, ale prestiz se ziskava tezko. Kazdopadne jsem tu nenarazel na kvalitu/nekvalitu, ale na tvrzeni,ze hrani prida na GPU 5-10C, coz je povedena pohadka.I na ThinkPadu Tckove rady, ktery o 1000% lepsi chlazeni, vyleze teplota o vic jak o 10C. Coz samozrejme kazdy vi a proto se pote tem bachorkam o kvalite musi smat.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 12 pro 2008 14:49

no myslim ze kdyz to rekl i swarm ktery mel ten notas v ruce tak to pravda bude a ja tomu verim u zadne firmy neni problem udelat kvalitni notas ale to chce penize a MSI je natolik velke ze si to dovolit muze tak jako asus ma velice kvalitni notasy ale cena je zase jinde nebo MSI MegaBook M662 tělo i víko ze slitiny hořčík+hliník no myslim ze trochu ignorujes fakta ktere jsem ti uvedl uz na strane 70. Po vlastnich zkusenostech to vidim tak ze trojice stredni tridy je takova 1 asus (je kvalitnejsi) 2 MSI 3 acer :P
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 12 pro 2008 15:57

Ke kvalite ale patri i servis. MSI neovlivni kvalitu vnitrnosti. Grafika se proste muze pokazit i v nejkvalitnejsim. A i kdybych ti dal za pravdu, ze je to pouzitelny notebook na vice nez rok, tak je to zabite tim servisem. K cemu je mi notas, ktery muze lezet dva mesice v servisu kvuli dvema banalnim zavadam. A hlinik+horcik nejsou vse - i kdyz uz konstrukce muze byt pevna... Kvalitu kloubu apod odhali az cas.
Kazdopadne dost reseni kvality - osobne neverim, ze se muze byt jen priblizovat k top produktum prednich vyrobcu,ale spis me tu zajimaly ty bludy o teplote.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 12 pro 2008 16:07

no bludy ja mam svoje GX600 taky dost chladne sice pri max vyuziti se vytahne teplota ale k 80 sem se nikdy nepriblizil ne jako acer ktery je skoro na 100 :wink: navic reklamace musi byt vyresena do 30 dnu ne dva mesice. Me reklamace trvala 4 dny :D
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 12 pro 2008 16:44

Napsal jsem dve zavady - mesic a mesic. To mas stesti, ze to trvalo 4dny, ale nekdo ho mit nemusi. Pokud nemaji povinnost, bude to tvrat zrovna kdyz to budes nejmin potrebovat.
Ale MSI nemiri do bussines sektoru a mladym hracum muze aspon ten vykon nabidnout.
100C a Acery - njn - nepovedena serie. Ale takovy Acer 5930G - ten chladi dle recenzi velice dobre. Holt nekdy se neco nepovede.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů