MSI GT628X-485CZ

notebooky MSI a vše kolem nich
XxXcompany
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 05 led 2010 17:03

Příspěvekod XxXcompany » 05 led 2010 18:03

Akoze dovol ?! ja mam spravne nastaveny system /bios/najnovsie drivers
no teraz napis co pod tym pojmom chapes .... - u mna je najdolezitejsie :
po starte mam len drivers ,GPEDIT.msc - vypnute upozornovanie atachement managera,moznosti priecinka - spustit okna v samostatnom procese (nakolko MS exlorer u 7 stoji za ho*** a pada proces aby sa mi vsetko nezrusilo),vypnuty defender aj ovladanie pouzivatelskych kontaj automaticku obnovu ,aktualizacie upozornovat a pravidelne aktualizujem no uz nemusim vcera som zakyval papa win 7 ....
okrem ineho tie kniznice mi nevyhovuju ani panel start ten novy nech ide do **** a ten okopirovany panel uloh z linuxu no grc ... dalej mi chybal panel zoradovania pri stredne velkych ikonach atd satd na pracu katastrofa otras ... mal som 64bit Ultimate SK final Drivre najnovsie Notebook drivers od nvidie ,chipset z www.intel.com najnovsie aj na AHCI disk najnovsie atd atd a SCM najnovsie aj bios

XxXcompany
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 05 led 2010 17:03

Příspěvekod XxXcompany » 05 led 2010 18:08

okrem ineho spravanie OS uzko suvisi z HW ... na niektorych pc moze ist lepsie ten na niektorych onen ... ja skusam vsetky a potrebujem minimalne XP 32 - na servis NOKIA vistu 32- teraz chcem nejake hry vyskusat a tak ,vista 64 -hlavny syste pod ktorym som najcastejsie robim hlavne fotky cez Photoshop 64bit,winrar 64bit SK lepsie pracuje a cely system je sviznejsi a neblbne ani ked ide niekolko tyzdnou vkuse co sa u 7 nedalo povedat a vkuse nieco mal ten shit. Pod 7 nesiel ani zakladny nokia SW updater a mnoho ineho a ze lepsia kompatibilita pritom pod vistou nieje problem ...

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

hmm

Příspěvekod drk22 » 08 led 2010 17:11

Tož na NB sem mel visty 64bit a teď tam mám W7 64bit (oboje business original od matela, aktivovany, nikoli cracknuty). Běží to naprosto v pohodě, kromě jednoho tlačítka v přídavném panelu (dvojitá šipka vpřed). Dále nebyl dobrej nápad dělat upgrade (trvalo to 12hodin a po dvou měsících systém zkolaboval a nakonec nezbylo, než čistej install).
Vše je plynulé a stabilní. Oproti vistám je znatelně poznat rychlejší náběh systému, zbytek byl plynulej už předtím. 3d výkon ve hrách je nachlup stejnej jako ve vistách. Celej systém se jeví svižnější, ale to může být placebo (kromě toho stratu).
Jo jediná věc mě prudí, asi 2-3x se mi stalo, že o dovolené, když se noťas nepoužival a já ho zapl bez připojení k internetu, tak napsal nesmylsnou hlášku, že se jedná o nelegalní Woknous a mám kontaktovat Mrkvosoft. V práci se systém zase sám aktivoval, ale mám takový podezření, že pravidelně kontroluje licenci, nikoli jen po instalaci...

XxXcompany
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 05 led 2010 17:03

Příspěvekod XxXcompany » 08 led 2010 17:36

drk22 : Ano start je rychlejsi u 7 to mozem potvrdit ,dalej to co si napisal ak som pochopil spravne ze vista je sviznejsi a rychlejsi taky potvrdzuji a vykon v 3D je stejny ale NE KOMPATIBILITA o krete sem psal .MSTS s trati BP83 jede ako tak ok pod vistou a pod 7 je nehratelny......

Hlavni duvod proc sel 7 pryc byl ten ze po 7dni neustaleho provozu byl totalne spomaleny a padaly procesy pruskumnim prestal reagovat napr ale proste to totalne sekalo skus menit velikost oken jak ti Aeero peek pojede ... mne to totalne sekalo proste ten 7 byl nenormalni a nacisto debilnej s meho pohledu a jeste mel slaby chvilky vytazeni cpu 100% pc nic nedelal nedalo se nic kliknout jednom cekat a pak zacal jet normalne proste uplne onicem system nestabilni neplynuly pomaly sekajici a ten booting co zapinam notas raz mza mesic nekdy i raz za dve mne nezajima ja mam neustale NTB zapnutej a spusteny veci a kdyz se zobudim koukam maily,spravy delam dalej rozrobenou praci atd ...

aktualizace sem stahoval mel sem Win 7 ultimate Slovak FINAL normal s original dvd official a ne od vyrobcu .... Drivers sem mel ze stranek vyrobcu HW ne NTB a driver vga byl ten od nvidie nejnovejsi NTB drivers for 100M series
Aktualne :MSI EX600X 250SK/ MSI GT628X 446SK/ Acer Aspire 5634Wlmi.
+Preslo mi cez ruky strasne vela notebookov.
K msi doporucujem ruky prec od tej znacky ....

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

mno

Příspěvekod drk22 » 08 led 2010 17:53

Pochopil si to spatne, sviznejsi se jevi w7 ne vista...
Co mi jelo na vistach, jede i na w7, co se "nekompatidebility" tyce.
Aby bylo jasno mam MSI NB s ati 4850, nikoli s NV, kazdopadne nevidim problem ve w7 ale spis v ovladacich, nebo jak rika klasik, mezi klavesnici a zidli.

XxXcompany
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 05 led 2010 17:03

Příspěvekod XxXcompany » 08 led 2010 17:57

drk : tak to sem napatry a si mimo temy tu se pise o GT628 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mas uplne jinej NTB okrem a ted je problem jasny chyba medzi keyboard/user na tvojej strane

u mna keyboard/user chyba nieje a myslim ze to objektivne posudit nevies lebo mas uplne iny NTB ....
Aktualne :MSI EX600X 250SK/ MSI GT628X 446SK/ Acer Aspire 5634Wlmi.

+Preslo mi cez ruky strasne vela notebookov.

K msi doporucujem ruky prec od tej znacky ....

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

nesmysl

Příspěvekod drk22 » 08 led 2010 18:37

"tak to sem napatry a si mimo temy tu se pise o GT628 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! " Reakce byla na reci o w7 versus vista.

"mas uplne jinej NTB okrem a ted je problem jasny chyba medzi keyboard/user na tvojej strane"
Říká se mezi klavesnici a židli, ne klavesnici a uzivatelem :0))

"u mna keyboard/user chyba nieje a myslim ze to objektivne posudit nevies lebo mas uplne iny NTB ...."
Taky mam jinou verzi w7 :0))

Vážně by mě zajímalo co jsi zač, podle postů se tváříš zhruba, jako by si dělal v reklamním oddělení, přitom sám si pořídíš uz druhé MSI (alespoň podle podpisu, přičemž to první byla lagricovatější řada, ale papír snese všecko) a vyléváš si tu vlastní mindrák ala "varováním" před MSI, jak ti praskl kryt a odřel se plast...

XxXcompany
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 05 led 2010 17:03

Příspěvekod XxXcompany » 08 led 2010 20:13

drk22 : k tomuto by som neodpovedal ale predsa odpoviem :
Preco mam EX600X ? Bol doneseny na reklamaciu a zo zakaznikom dohodnute na vymene za iny to bol Asus F5GL stym ze nejake drobne doplatil .Ja som rozhodol o tom pretoze servis sa vyjadril mechanickym poskodenim a ja viem ze tomu tak nebolo a jednalo sa o nekvalitu materialu.
Od tohto kusu Msi nepredavam ani nebudem a ani neobjednavam.
Preco mam ja MSI GT628X? no po reklamacii GX620X som sa rozhodol o vymenu za GT628X pretoze nic ine nebolo u dodavatela s rozlisenim 1680x1050 a to rozlisenie a velkost 15.4'' potrebujem (fotky,reportaze,videa atd).
Pri kupe GX620X som chcel skusit novu seriu msi ci sa nieco zmenilo a zmenilo a k lepsiemu ale nebolo to dostatocne ako som uz prispieval
fotkamy a popisom a k servisu si hadam nazor vytvory kazdy ....

a k tomu W7 spada to pod temu o Gt628 a jedna sa o skusenosti s GT628 !!!!
a este ak nechapes aby si chapal OS na GT628,pockat OS -operacny system :D

ostatne bludy neriesim lebo to nema vyznam asi... minimalne cez forum nie .

Co som zac by mi nikto neveril tak to sem pisat ani nebudem ...
Aktualne :MSI EX600X 250SK/ MSI GT628X 446SK/ Acer Aspire 5634Wlmi.

+Preslo mi cez ruky strasne vela notebookov.

K msi doporucujem ruky prec od tej znacky ....

fenyx6
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 22 pro 2009 19:44

Příspěvekod fenyx6 » 08 led 2010 20:37

Tak po přečtení všech vašich přízpěvků zde ohleně vista vs. seven se stavím na stranu drk22. Sedmičky jsou velice stabilní, oproti vistám lépe šlapou ve 3D hrách, a vůbec visty jsou dnes již historie a proto bych je už nesrovnával s modernímy systémy jako seven.

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

hmm

Příspěvekod drk22 » 09 led 2010 11:09

Přijde mi poněkud nešťastné hodnotit značku podle kusu, který ti někdo donese na reklamaci, ty ho vyměníš (na svoje triko) za jinou značku a zpětně se rozčiluješ že ti to v servise neuznali... Co přesně déláš? Dealera? (čeho). Nebo v reklamacnim oddělení nějakého obchodu? Kolik kusů NB ti prošlo rukama (kolik si jich prodal a kolik se jich vrátilo na reklamaci). S kolika NB jsi skutečně alespoň měsíc pracoval? Kolik kusů MSI jsi prodal a kolik se jich vrátilo na reklamaci? Kolik od které řady? VX EX GX PX atd. je úplně jíná řada i kvalita (a cena) přece.
Osobně se setkám s poměrně malým vzorkem (dejme tomu 100ks NB ročně (nic neprodávám pracují s nimi moji žáci, takže je to poměrně všehochuť od aceru po maca) s popraskanými panty jsem se během pár let i v tomto vzorku setkal, ale netýkalo se to msi, ale několika starších Acerů....
Ohledňě těch W7 tak můžu s klidným svědomím říct, že to je snad první windows co jedou od začátku uspokojivě (když si vzpomenu co vyváděli XP či visty na začátku...) Jediné s čím měli ostatní majitelé MSI drobné nesnáze byl ten multifunkční panel a ovladače k němu, ale i to už je víceméně ok....

Jammore
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 18 led 2010 12:13

Příspěvekod Jammore » 18 led 2010 12:33

Musím se také přidat. Mám uvedenou 628 s Win 7 Home a jsem naprosto spokojen. Po dvou měsících vše šlape pořád parádně a nemám si na co stěžovat. Co se týká novějších her tak mi chodí všechno víceméně na plné detaily. Sacred 2, Borderlands, Assassins Creed, Gears of War. Jediný případ kdy jsem měl problém bylo, když jsem v Sacred zapnul akceleraci fyziky - ale dlužno říci, že i při jejím vypnutí mi hra do minuty spadla (musel jsem použít starší patch na nižší verzi a problém byl vyřešen (chyba je imho ve hře)).
K Win 7 - oproti XP a Vistám velký skok a to směrem správným. Připadá mi to mnohokrát stabilnější a příjemnější. Vzájemnou rychlost až tak neposoudím, protože jsem na stejném stroji neměl oba systémy. Ale jinak na nic nečekám a spouštění všeho je velmi rychlé.
A nakonec malý dotaz. Sice mi všechno funguje dobře, ale nedaří se mi zprovoznit multimediální tlačítka (ale pouze ta 4 na ovládání přehrávače na levo od Eco a Turbo (která fungují dobře)). Netušíte někdo v čem by mohl být háček? SCM jsem tahal aktuální, ale nic se nezměnilo. Není na to jiný ovladač? Díky
MSI GT628X - Core 2 Duo 2200, 4GB RAM, nVidia GeForce GTS 160M
Lenovo IdeaPad S12 - Intel Atom 1600, 2GB RAM, nVidia ION

fenyx6
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 22 pro 2009 19:44

Příspěvekod fenyx6 » 18 led 2010 17:22

K těm čtyřem multimediálním tlačítkům, mě fungují jen ve windows media player(i některých jiných přehrávačích), ale ve vetšíně doinstalovaných přehrávačů také ne, ale to je prý normální, tobě nefungují vůbec?

Jammore
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 18 led 2010 12:13

Příspěvekod Jammore » 19 led 2010 16:00

Podívám se na to. Mám za to, že WMP jsem zkoušel. Ale teď už si nejsem vůbec jist.

Edit: Tak WMP funguje. Sice bych víc ocenil Winamp, ale to nevadí.
MSI GT628X - Core 2 Duo 2200, 4GB RAM, nVidia GeForce GTS 160M

Lenovo IdeaPad S12 - Intel Atom 1600, 2GB RAM, nVidia ION

dan0044
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 18 pro 2009 18:03

Příspěvekod dan0044 » 25 led 2010 23:04

no právě - hrozně mě štvalo, že sem nemohl použít ty tlačítka u winampu - protože WMP mě opravdu neskutečně štval... Tak sem se v tom chvíli hrabal a přišel jsem na to. Teď přesně už nevim jak, ale zkuste winamp >options >preferences >hot keys >enabled
Aktuálně Toshiba Satellite L755-18N/ Intel Core i3 2310M 2,1GHz/ NVIDIA GeForce GT525M.

Měl jsem MSI GX633X-051CZ - MSI už nikdy.

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

mno

Příspěvekod drk22 » 26 led 2010 08:32

Me hlavne prijdou vsechny ty multimediální tlačíka, i když mi fungují, na dvě věci... Přes den používám myš a v posteli, když si pustím nákej ten fil, by se hodilo spíš dálkový ovládání (nejlíp co by vyplo i zasuvku :0)) ) ...


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů