instalace Win XP se SATA diskem

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
Deda Lebeda

instalace Win XP se SATA diskem

Příspěvekod Deda Lebeda » 01 čer 2006 15:31

Mam notebook Amilo Pro V2085 s Win XP Home. Ted jsem koupil XP profi, ale pri instalaci potrebuju ovladace k SATA disku.

Pres externi USB floppy je tam nedostanu, protoze v zavercne fazi kopirovani souboru jiz tato mechanika neni dostupna.

Zkousel jsem je rucne pridat na instalacni CD, ale instalace spadla po druhem restartu s modrou obrazovkou smrti.

Potreboval bych tedy jestli nekdo nemate originalni XP profi od Siemense, na porovnani souboru s originalnim CD (predpokladam ze mi bude stacit vypis DIRem, a soubor TXTSETUP.SIF kde jsou informace o ovladacich)

Kontakty nejlip na ICQ: 133985996

Dik moc ;)

leon

Příspěvekod leon » 01 čer 2006 16:26

zrovna nedavno to kolega resil a pokud vim, tak pres externi FDD mu to v pohode slo

Pepa
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2006 18:33

Příspěvekod Pepa » 01 čer 2006 16:30

Zdravim,
presne tento pripad jsem mel nedavno a s USB floppy mechanikou a SATA AHCI mobile ovladaci stazenymi od FSC nebyl zadny problem.

Deda Lebeda

Příspěvekod Deda Lebeda » 01 čer 2006 21:36

v poradku mi probehne pouze prvni cast instalace (tj. detekce disku) - pri kopirovani souboru (to prvni s DOSovou grafikou) to po me znovu chce ty ovladace, ale jiz je nedokaze nacist z mechaniky...

Jak jste je do systemu dostali v teto fazi?

droopy
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 12 kvě 2006 19:56

Příspěvekod droopy » 03 čer 2006 13:33

Namiesto pouzitia diskety sa to da spravit aj inak. Mozte pridat SATA ovladace na WinXP CD. Je na to specialny adresar.
http://computerhelp79.tripod.com/ píše:Add your RAID/SATA Drivers

We’re now ready to add RAID/SATA controller drivers to our CD (if you don’t want to do this, skip ahead to the final step). Open the folder to which you copied your Windows XP CD (C:\xpsetupcd) and create a subfolder called $OEM$. Then, create a subfolder of $OEM$ called $1 and a subfolder of $1 called drivers. The resulting path should be C:\xpsetupcd\$OEM$\$1\drivers. This is where Windows Setup will look for drivers that aren’t contained in its standard driver library. For organizational purposes, make a subfolder within drivers named for the type of driver it will contain—for instance, create a RAID folder for RAID drivers or an SATA folder for Serial ATA drivers. You can use any name, as long as it has fewer than eight characters.

Ivan__

Příspěvekod Ivan__ » 10 srp 2006 01:00

Zdar,
ja sem treba vubec nedocilil uspesny instalace z bootovaciho CD. Zkousel sem jak orig. s integrovanymi ovladaci, tak s vlastnorucne vytvorenym bootovacim instalacnim CD s ovladacem pro SATA...nic...po nacteni tech zakladnich driveru instalator vyhodi modrou smrt, s cislem chyby, ktery ukazuje na problem s HDD. Nakonec jsem to resil uplne silene - nabootoval sem nejakej DOS/WIN98 system pres sit a partition upravil na FAT32, naformatoval, nakopiroval na ten disk instalacni CD WinXP a tam spustil souborem winnt.exe... To vse samozrejme s vypnutym AHCI. Blahove jsem si myslel, ze pokud WinXP nainstaluju s AHCI vypnutym, tak ze po instalaci jej zapnu a dodam drivery v nouzovym rezimu...ani nahodou...hodi to opet tu samou modrou smrt jako tehdy ten instalator - proste neni ovladac radice. Naprosto nevim, jak docilit zapnuteho AHCI nebo alespon nejake kulturni instalace - z CD...fakt nevim. Notebook mam FSC S7020, bez FDD a CDROM - tu pripojuju pres USB jako externi, neni problem z ni bootovat.Nejraci bych toho kdo to recovery CD vytvarel poradne nakop.Zajimalo by me, jak moc je recovery, kdyz instalace konci po 3 minutach...
Kdyby nekdo z Vas mel napad...sem s nim, rad se poucim.
Ivan

petrv
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 21 kvě 2006 18:56

Příspěvekod petrv » 12 srp 2006 08:05

U notebooku HP se to tusim resi vypnutim "SATA native mode" v BIOSu, ale u Fujitsu-Siemens to bude asi jinak...

AnubiSeth
občas něco napíše
Příspěvky: 59
Registrován: 08 led 2007 21:19

Příspěvekod AnubiSeth » 17 led 2007 13:29

U FSC tohle vůbec nejde ... alespoň ne u mého Xi 1526.
Každopádně se to pokusím dnes vyřešit pořízením USB disketové mechaniky.
FSC AMILO Xi 1526 T5500 > Acer Aspire 7720G (C2D T7700 2x2,4GHz 4MB, 2048MB DDR2 667MHz, GeForce M8600GT 512MB DDR2, 250GB S-ATA HDD, 17" WXGA+ LCD, WiFi, Webcam atd.)

AnubiSeth
občas něco napíše
Příspěvky: 59
Registrován: 08 led 2007 21:19

Příspěvekod AnubiSeth » 18 led 2007 10:16

Tak jsem to včera zkoušel ... za boha mi to nenašlo S-ATA :( ... neví někdo, jaké ovladače konkrétně jsou na to S-ATA? Jestli jsem na té disketě vůbec měl ty správné ovladače :-\
FSC AMILO Xi 1526 T5500 > Acer Aspire 7720G (C2D T7700 2x2,4GHz 4MB, 2048MB DDR2 667MHz, GeForce M8600GT 512MB DDR2, 250GB S-ATA HDD, 17" WXGA+ LCD, WiFi, Webcam atd.)

AnubiSeth
občas něco napíše
Příspěvky: 59
Registrován: 08 led 2007 21:19

Příspěvekod AnubiSeth » 20 led 2007 16:33

Tak jsem řešení našel ... http://www.amilo-forum.com/topic,26,-In ... Qs.html#42

Pro všechny kdo mají podobný problém jako jsem měl já ;)
FSC AMILO Xi 1526 T5500 > Acer Aspire 7720G (C2D T7700 2x2,4GHz 4MB, 2048MB DDR2 667MHz, GeForce M8600GT 512MB DDR2, 250GB S-ATA HDD, 17" WXGA+ LCD, WiFi, Webcam atd.)

Rumpel
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 04 úno 2007 20:45

Příspěvekod Rumpel » 04 úno 2007 20:56

Pred par dnami som instaloval na nove Amilio Pro3505 s procakom T2250win XP z cd ktore som spravil podla toho navodu a instalacia prebehla bez problemov [/code][/quote]

ejbl
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 29 říj 2006 21:41

Příspěvekod ejbl » 20 úno 2007 15:41

Prosím vás, napište někdo pěkne přehledně (krok za krokem), jak mám zformatovat a znovu nahodit systém winXP home (originálku jsem dostal při koupi notebooku).

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 20 úno 2007 18:43

Tak jednoduse. Vlozis disk s Windowsy a kdyz nabehne ta obrazovka FSC, dlouho podrzis F12 ( je to dole napsane). A pak uz jen vybiras, co potrebujes. Presne ti to nepopisu, protoze si to uz moc nepatuju, ale to zvladnes.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

shapet
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 07 kvě 2007 09:59

Instalace AHCI s nativni (Adv.Host Contr.Interface) podporou

Příspěvekod shapet » 07 kvě 2007 10:51

Treba pro nekoho jineho !!
Systems Configured for AHCI Mode: For Intel !!!

Note: The same procedure can be used for systems using the
'Intel(R) 82801HR/HH/HO SATA AHCI Controller',
'Intel(R) 631xESB/632xESB SATA AHCI Controller',
'Intel(R) 82801GBM SATA AHCI Controller',
'Intel(R) 82801GH SATA AHCI Controller'
'Intel(R) 82801FR SATA AHCI Controller'.

Je potreba vyhledat v i386 soubor UNATTEND.TXT, slouzi k bezobsluzne installaci,
klidne si tam doplnte Key (vzorovy zapis tam je) a dalsi drivery.

// Insert the lines below into the UNATTEND.TXT file

[MassStorageDrivers]
"Intel(R) 82801GR SATA AHCI Controller" = OEM

[OEMBootFiles]
iaAhci.inf
iaStor.sys
iaAhci.cat
Txtsetup.oem

Toto presne opiste do souboru a pridejte do i386 ROZBALENE soubory (lze ziskat na Webu Intelu - disketa F6 se stahne a rozbali na disk.Nutno prekopirovat tyto soubory do i386. Stejny postup je i pro drivery Marvell, SIL, VIA apod - pokud zvolite samostatnou slozku, udejte cestu).
Stejny postup zapisu je u vsech pridanych soucasti navic - nemusite upravovat bootovaci sektor CD disku puvodni instalacky.Instalace se Vas pri tomto druhu prace nebude na nic ptat az do restartu se zkopirovanymi soubory.
Upravit bootovaci sektor je nutno jen pri prechodu do grafickeho rezimu, vsimnete si, ze je tam radek s uvedenim potrebneho rozliseni a bitove hloubky.

total
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 10 kvě 2007 03:46

Příspěvekod total » 10 kvě 2007 03:47

zdravim,
koupil sem tenhle notebook s predinstalovanyma vistama : http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44361

s chtel sem preinstalovat na winXP, ale pise mi to ze disky nenalezeny... disketovou mechaniku nemam, zkousel sem pomoci nlite pridat ovladace k HDD, nevim si uz rady co s tim

neznate nejekej program co by doved disk treba zformatovat na fat32 ? myslim ze by ho instalace pak mohla najit... neni treba nejaka verze dosu co naskoci z cedecka? uz fakt nevim co s tim, visty se mi dost zasekavaj


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti