Problem (Pa 3553): Periodicke snizovani a zvysovani vykonu

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
2NiNe
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 17 pro 2008 19:32

Problem (Pa 3553): Periodicke snizovani a zvysovani vykonu

Příspěvekod 2NiNe » 17 pro 2008 19:37

Zdravim vsechny fujitsu-siemensaky :) Posledni dobou jsem si na notasu vsiml podivneho chovani - kdyz delam neco vykonove narocneho, tak se notas zacne po urcitem case sekat...chvili to trva a pak to zas prejde a vse jede plynule. dela to napr pri hrani (nejen) Unreal tournamentu 2004 nebo pri produkci elektronicke hudby, proste pri vypocetne narocnejsich cinnostech. vykon mam zaply maximalni, napajeni ze site.... jedine voditko co mam je zvysena aktivita vetraku kdyz k tomuhle dojde. tim padem by to mohlo byt neco s prehrivanim, ale driv se tento problem neukazal...az posledni dobou. navic je zajimave, ze se se to objevuje pri aplikacich narocnych na grafiku (hry), i na procesor (produkcni software). mate s tim uz nekdo zkusenosti?

btw, jedu na Vistach SP1, muj model je presne tenhle a je stary cca 3 mesice: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58299

Novak1
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 18 led 2008 21:17

Příspěvekod Novak1 » 17 pro 2008 21:11

stahni si GPU-Z na mereni teploty grafiky a CORE TEMP na mereni teploty procesoru.... nech to logovat do souboru ...pak uz jen spust narocnou aplikaci a uvidis jak jsi na tom s teplotamaa pripadnym throtlovanim frekvenci jak GPU tak CPU....

2NiNe
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 17 pro 2008 19:32

Příspěvekod 2NiNe » 19 pro 2008 01:28

Novak1 píše:stahni si GPU-Z na mereni teploty grafiky a CORE TEMP na mereni teploty procesoru.... nech to logovat do souboru ...pak uz jen spust narocnou aplikaci a uvidis jak jsi na tom s teplotamaa pripadnym throtlovanim frekvenci jak GPU tak CPU....

diky moc, zkusim :) pekne mi to leze na nervy :)

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 21 pro 2008 02:06

Chcelo by to vycistit chladic ...v pripade ze nechces rozoberat t.j. dat dole kryt spodny a chladic z dosky tak staci aj povysavat vysavacom riadne cez zadne mriezky a potom aj cez mriezku ventilatora ono ten prach tade vyleze - hned bude citelne ze ventilator castejsie vypina alebo spomaluje otacky a notebook nebude pocas hier spomalovat este by som odporucil najnovsi bios dat do notebooku kde je vylepsena regulacia otacok ventilatora .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

2NiNe
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 17 pro 2008 19:32

Příspěvekod 2NiNe » 12 led 2009 00:46

yop, problem vyresen. to by clovek nerekl, co troska prachu udela s chlazenim. ntb jsem kompletne vycistil a je jako novy, vsechno bez krasne, nic se necuka...nadhera, dik za radu :)

jirka_jirik
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 03 pro 2008 00:06

AMILO PA 3553

Příspěvekod jirka_jirik » 12 led 2009 11:09

Zdravím. Díky za tenhle poznatek. Také mám AMILO PA 3553 tu verzi, kterou si napsal, a až mi začne dělat nějaké problémy, tak si na tohle určitě vzpomenu.

Akorát bych chtěl vědět, jestli může na notebooku zmrznout display. Protože při těhle mrazech, který ted panujou venku se mi stalo, že jsem došel do školy a chtěl něco odprezentovat a místo bílé barvy jsme na notebooku měl růžovou a místo černé takovou šedou. Notebook jsem vypnul a nechal ho 30 min. v pokojové teplotě a vše bylo OK.

Poté jsem jel domů 2 hodinky vlakem a notebook docela dost promrzl. Nechal jsem ho odstát asi 1 hodinu a po zapnutí ten samý problém. (do druhého dne se probral.)

Myslíte, že by mohla mít grafika špatné spoje, nebo je to tím mrazem? Díky za odpovědi.


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů