FUJITSU-SIEMENS Amilo Pi1536

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
b.a.r.t.i.i.k
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 10 čer 2007 16:33

FUJITSU-SIEMENS Amilo Pi1536

Příspěvekod b.a.r.t.i.i.k » 13 črc 2007 17:45

Co si myslite o tomhle notasu za dobrejch 22 000??? slusna vybava z aty prasulky co???

b.a.r.t.i.i.k
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 10 čer 2007 16:33

Příspěvekod b.a.r.t.i.i.k » 14 črc 2007 16:04

http://www.alza.cz/notebook-fujitsu-sie ... d72910.htm

Tak co myslite a chtel bych od vás slyset skusenosti s Fujitsu siemens a jaky je dilensky zpracovani moc prosim jaky ma testy v 3D markach.....tak me neodbejvejte PLS

Enemy_down
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 22 čer 2006 15:51
Bydliště: Obránců míru 331, 503 02 - Předměřice nad Labem

Příspěvekod Enemy_down » 16 črc 2007 13:55

Hruza des... FS Amila maj sileny plasty, nepresnej touchpad, prehrejvaj se, ble.... Kup si radeji levnejsi IBM ThinkPad, Dell nebo jsou i vyjimky u HP a Sony. Ale fakt IBM (ne rady Lenovo XXXX) nebo Dell jsou zaruka kvality :) Bohuzel Dell v CR ma pro fyzicky osoby jsou docela mastny ceny :?

b.a.r.t.i.i.k
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 10 čer 2007 16:33

Příspěvekod b.a.r.t.i.i.k » 16 črc 2007 16:38

Jak to vis ty jsi mel amilo???

Enemy_down
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 22 čer 2006 15:51
Bydliště: Obránců míru 331, 503 02 - Předměřice nad Labem

Příspěvekod Enemy_down » 17 črc 2007 16:37

Nastesti ho nevlastnim a ani jsem ho nikdy nevlastnil, je to hruza des. Fakt horsi notebooky neznam. Pravda... nepracoval jsem snad s Prestigem, to musi byt taky lahoda

b.a.r.t.i.i.k
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 10 čer 2007 16:33

Příspěvekod b.a.r.t.i.i.k » 17 črc 2007 17:56

Tak to toho o tehlech notebookach moc nevis a blabolis....!!! kdyby jsi ho mel tak nereknu jak dilensky zpracování nemuze byt horsi jak zp**** Asusy a Acery.....!!!

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 17 črc 2007 18:20

to bych neříkal, protože ze zkušeností z posledních pár vteřin jak to čtu, vidím, že jsi zaujatý blbec co asi Amilo vlastní ;) Za prvé Amilo je nejhorší řada u FJS celkově je FJS kvalitou na úrovni ACERu i ASUSu. Za druhé špatná chlazení opravdu mají, vlastní zkušenost s Amilem nějaký řady s Turionem X2 ;] kterej měl kámoš. Měl jsem možnost ho mít na pár dnů doma na reinstall a opravdu sem kvalitou nebyl překvapen nic lepšího než ACER nebo ASUS jsem nečekal a samozřejmě kvalitou je to stejný shit. A opravdu se při instalaci systému zahříval tak, že jsem se bál, že se rozteče plast. Teploty kolem 60 stupňů v klidu neberu jako normální, při zátěži to lítalo k 90 a vypínal se (CPU), i když je schopný CPU takový teploty snášet, tak určitě ne dlouhodobě jako tomu bylo, notebook šel na reklamaci a šel tam 4x potom mu vrátili peníze a šel si koupit Hewlett-Packard nx7300 s CoreDuo. ACER, ASUS, FJS forever Suxx a to ACER vlastnim a přitom sem s nim vcelku spokojenej, objektivně konstatuju, nejsem nijak zaujatý proti ani jedné značce z jmenovaných.
tento účet již není aktivní.

EasyShare
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 12 črc 2007 21:52

Příspěvekod EasyShare » 17 črc 2007 22:06

S tím touchpadem jsem tu sice problém řešil, ale bylo to naštěstí jen v ovladačích, musel jsem nainstalovat nové AVC pro Vistu a šlape to ok...Je hezký mít IBM, ale ty parmetry za ty prachy fakt hnus....Jestli chcete kvalitu v dílenském zpracování, tak je tu přece Apple,začína na 28000,-.Jinak klasické notebooky s dobrým dílenským zpracováním začínají na 40000. HP i Sony Vaio bohužel taktéž žádná sláva, je to jen otázka peněz a v cenové relaci do 30000 je Amilo bezkonkurenční....Určitě jsou na tom rozhodně lépe než Acer, jinak kamarád má dva roky nějaký TravelMate a funguje mu bez problému...

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 18 črc 2007 09:23

u značek jako FJS, ASUS, ACER se spoléhá na to, že dostaneš dobrý kus, šmejdy to jsou všechny. A do 30 tis. rozhodně radši Toshibu a Amilo teda není bezkonkurenční. HP,Toshiba i nějaký Lenovo se tam najde. Amilo od FJS je šmejd (vyšší řady jako lifebook jsou dobrý). ACER taky a ASUS taky.
tento účet již není aktivní.

EasyShare
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 12 črc 2007 21:52

Příspěvekod EasyShare » 18 črc 2007 11:03

Já jsem uvažoval i o Toshibě i Aceru Gemstone, ale Amilo bylo nejlepší možnost alespoň pro mě. Mám hlavně kousek od sebe dva servisy a to je taky důvod. U té Toshiby je servis úplně mimo a to bych měl na dlouho....Faktem je, že Amilo je spotřební výrobek. Tedy ntb. pro běžného uživatele...

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 18 črc 2007 11:56

samozřejmě o tom se nikdo nepře. Ale nalhávat si, že je kvalitní to je bohužel smutný. Není kvalitní. Dá se stím pracovat a žít dlouho proč ne. Ale kvalita ? ee do 30 tis. je teda Toshiba Král proti FJS amilo. Něco jiného je to v High Endu kde jsou Lifebooky od FJS fakt suprový jeden jsem jen zkoušel v krámu a jako kdybych měl tolik zlaťáků asi bych si ho koupil :) Ale já vždycky bych něco koupi když se mi to líbí :D
tento účet již není aktivní.

b.a.r.t.i.i.k
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 10 čer 2007 16:33

Příspěvekod b.a.r.t.i.i.k » 18 črc 2007 16:05

Ja si jako nenamlouvam ze jsou dobry ale ty jsi se zminil jako kdyby jsi to jen cetl....a pak si napsal ze jsi zadnej od FS nemel...tak to je duvod proc jsem ti na to odpovedel....hold njn jenze ja nechci Hp nx7300 jen pro to ze ma urcite integrovanou grafarnu( ted si nejsem jistej) vim ze do 22 000 nesezenu nic dobryho tak poradte jakej notas s neintgrovanou grafarnou do 22 000???

b.a.r.t.i.i.k
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 10 čer 2007 16:33

Příspěvekod b.a.r.t.i.i.k » 18 črc 2007 16:06


maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 18 črc 2007 16:32

ten má taky integrovanou grafiku. Ale jinak je to dobrej notebook. Rozhodně lepší HP než FJS.
BTW. ty jsi psal
Tak to toho o tehlech notebookach moc nevis a blabolis....!!! kdyby jsi ho mel tak nereknu jak dilensky zpracování nemuze byt horsi jak zp**** Asusy a Acery.....!!!

Tak jsem ti to vysvetlil, že tomu tak není aby jsi tu neřval jak malej ubrečenej puberťák a pochopil, že je to stejnej šmejd jako všechno ostatní, proč myslíš, že má takovou výbavu a je tak levnej ten FJS ? Protože někde šetřili a kde se dá šetřit ? Plasty,Zpracování,Chlazení a buhví co.

EDIT: Jinak tohle co jsem citoval jsi psal někomu jinému a já sem taky přispěl svou troškou do mlýna, protože mi autora toho, že FJS je shit bylo líto, když je to pravda.
tento účet již není aktivní.

emil
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 18 črc 2007 18:09

Příspěvekod emil » 18 črc 2007 19:00

maxxz píše:to bych neříkal, protože ze zkušeností z posledních pár vteřin jak to čtu, vidím, že jsi zaujatý blbec co asi Amilo vlastní ;) Za prvé Amilo je nejhorší řada u FJS celkově je FJS kvalitou na úrovni ACERu i ASUSu. Za druhé špatná chlazení opravdu mají, vlastní zkušenost s Amilem nějaký řady s Turionem X2 ;] kterej měl kámoš. Měl jsem možnost ho mít na pár dnů doma na reinstall a opravdu sem kvalitou nebyl překvapen nic lepšího než ACER nebo ASUS jsem nečekal a samozřejmě kvalitou je to stejný shit. A opravdu se při instalaci systému zahříval tak, že jsem se bál, že se rozteče plast. Teploty kolem 60 stupňů v klidu neberu jako normální, při zátěži to lítalo k 90 a vypínal se (CPU), i když je schopný CPU takový teploty snášet, tak určitě ne dlouhodobě jako tomu bylo, notebook šel na reklamaci a šel tam 4x potom mu vrátili peníze a šel si koupit Hewlett-Packard nx7300 s CoreDuo. ACER, ASUS, FJS forever Suxx a to ACER vlastnim a přitom sem s nim vcelku spokojenej, objektivně konstatuju, nejsem nijak zaujatý proti ani jedné značce z jmenovaných.
no kdyby si nebyl proti tejhle značce zaujatej, tak bys nepsal takový kraviny, mám 2 fs a nemůžu si stěžovat ani na zpracování plastů, ani na přehřívání. Amilo M1450G je i po několika hodinách jenom vlažnej a větrák sepne jen tuatam na pár vteřin a není skoro ani slyšet. U toho druhýho Amilio Xa1526, tam už je ten ventilátor výkonnější a častěji spíná, ale i tak je to ještě v pohodě. Přesnou teplotu nijak nesleduju, ale teplota mezi 50-60 stupni mě teda vůbec nevzrušuje. :P
FSC Amilo Xa 1526, Turion 64 X2 TL60/ 17" WXGA+ CV/ N7600/ 2GB/ 2x SATA 160GB/ DVD±RW +DL/ WiFi/ BT/ VIS HP
ACER Aspire 5720-102G16 Duo-T7100 1,8/2x1024/160/15.4in CB/DVD±RWdl/5v1/WF/VistaHP


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti