FUJITSU-SIEMENS Amilo Pi1536

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 18 črc 2007 19:27

nejsem zaujatej. Právěže naopak. To je holt objektivní kritika, mohl si narazit taky na dobrej kus, to se stává, taky si myslim, že mám dobrej kus ACERu ještě po půl roce a něco jsem neměl problém a to ho nosim každej den pryč.
tento účet již není aktivní.

Hanusch

Příspěvekod Hanusch » 24 črc 2007 20:02

je vidět že tu někdo nemúže slovo Amilo ani slyšet :lol: ,a ty zkušenosti-vždycky se při tom množství najde pár vadnejch kusu,mám Amilo L7310 celkem low-end a zpracování na 1.,samozřejmě jsem viděl u jiných modelů sem tam trochu horší zpracování,ale spíše zřídka-porovnávat s Acer-to je úlet(hodně štěstí)

zewl23
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 04 črc 2007 09:35
Bydliště: Na Maninách 23/1424, Praha 7, 170 00
Kontaktovat uživatele:

Amilo

Příspěvekod zewl23 » 26 črc 2007 14:30

Nevím nevím ale asi by to chtělo objektivní kritiku FSC Amilo. Jsem vlastníkem níže zmíněného modelu a spekulovat o spokojenosti či nespokojenosti můžete z toho co Vám sdělím. Ntb jsem koupil v únoru, od té doby běží v podstatě neustále až na krátké vyjímky, kdy ho přenáším, je pravda, že když myslím, že běží neustále, tak to není na maximální výkon (tím je myšleno třeba StrongDC++), ale je pravda, že i při takovémhle výkonu je poměrně hodně zahřátý. Můj model ještě ke všemu obsahuje dva hdd, což znamená ještě větší teplotu. Co se týče plastů před klávesnicí ty se hřejí opravdu solidně. Ntb se ale ještě nikdy nevypnul. Když hraju třeba Oblivion, snažím se ho hrát poměrně na max... i když je pravda, že něco se někde musí ubrat a tak aby to bylo plynulé, tak teploty o moc nevzrostou a to ani po několikahodinovém hraní. Co se týče větráčku tak ten opravdu jen spíná... rozhodně neběží stále, a spíná jen u her (náročných). Co se týče dílenského zpracování, tak si myslím, že ve své kategorii (náhrada desktopu - není určen na časté přenášení) na tom není vůbec špatně, vše lícuje jak má, jedinou věc, kterou se mi podařilo objevit je kolečko na ovládání hlasitosti, které na sobě má kousíček plastu z výlisku, který asi někdo zapoměl odstranit, ale není to vidět, spíš cítit, na funkčnosti to však nijak neubralo. Eviduji na něm zatím dvě vady, jedná se o brum na zvukové kartě (pravděpodobně špatně uzemněná deska, nebo je prostě špatná) a pak ještě vypínání monitoru, který je nastaven asi na 5 min. ovšem po tom co ho zavřu a nechám zavřený nějakou dobu (nemám to stopnuté) tak ho pak otevřu a on nesvítí, nerozsvítí se ani po pohybu myši či dotyku na klávesnici, musí se opět zavřít, otevřít a už svítí. Takže reklamovat určitě budu. Nejsem s ním nespokojen, ale ani o spokojenosti nemůže být řeč. Osobně bych teď už volil asi nejsilnější možnou variantu VBI (asi 45tis. vč DPH) a neřešil bych nic :) Stačí to takhle?
Fujitsu-Siemens Amilo Xi1526 - Core2Duo T5600 (1,83GHz), 2*512 MB RAM DDR2 533MHz DUAL CHANNEL, 2*80GB HDD Fujitsu-Siemens SATA (RAID vypnutý), nVIDIA 7600Go 256MB GDDR2, 17" WXGA+ 1440x900, WMCE (hlavní) + Vista Ultimate 64bit (vedlejší)

Artemis

Amilo M3438G

Příspěvekod Artemis » 27 črc 2007 10:20

No ja som svoje Amilo M3438G kupil svojho casu v Anglicku. Pouzivam ho asi 1 rok a nemozem na neho povedat nic zle. Vsetko facha tak ako ma gamesky mastim zvycajne na full detailoch (Oblivion, Lineage2....). Prirodzene ze book sa hreje ,hlavne cez vikend ked zvyknem potiahnut aj 15 hodin v kuse :). Ono je jasne ze booky urcene do kancelarii take zahrievanie nemaju avsak svoje Amilo som kupoval s vedomim ze to bude nahrada za stolny komp takze 1GB Ram ,2xHDD, 512Mb geforce dokaze vyprodukovat celkom slusne teplo napriek tomu to ten ventilator dokaze utiahnut a to este nesiel na max. vykon. Podelim sa este o jednu svoju hlupost. Asi pred tromi mesiacmi som spozoroval ze book sa nejak moc casto prehrieva a to uz za kratku dobu. Povazoval som to za normalne hlavne pocas spominanych vykendov. Avsak raz som pustil len mp3 a isiel som si na chvilku lahnut. Asi po hodinke som sa vratil k uplne horucemu kompu pricom celu hodinu nebola spustena ziadna aplikacia okrem mp3. Tak som to pekne vypol, rozrobil a snazil som sa najst kamen urazu. Ventilator bol relativne cisty a nezaneseny od prachu. Vzhaldom na to ze v tom booku co sa tyka ventilacie uz nic nieje bolo vazne divne ze sa tak hreje. Nakoniec sa mi podarilo najst riesenie. V mojej verzii je vzduch nasavany zo spodnej strany. Vzduch je potom prehnany okolo procesora a ohriaty je vyfukovany na zadnej strane booku cez niekolko vrstiev mriezok. Takze som skusil spetny chod a poriadne som fukol prave do tych mriezok. To co vypadlo na ventilator bola milimetrova suvisla vrstva prachu ktora branila akemukolvek priechodu vzduchu z booku von. Odvtedy to pravidlene cistim a ziadne zavazne prehriatie som nezaznamenal ani cez vykendy:) Pisalo sa tu o TouchPade k tomuto bohuzial nemam co povedat. Nikdy som ho nepouzival a vypinam ho hned po starte. BIOS podporuje zapojenie oboch diskov do RAID (2x60Gb->1x120Gb) je to vraj nejaka technologia zo serverov kde sa viac diskov bude spravat ako jeden velky. Neviem neskusal som to. Disky su SATA co pri instalacii WinXP sposobuje problemy, kedze ich win nedokaze nadetekovat a to ani SP2. Da sa to riesit bud pomocou externej disketovej mechaniky alebo zavedenim prislusneho SATA ovladca priamo do instalacky WinXP. Postup sa da najst na nete. Baterka nevydrzi dlhsie ako 2h co presne zodpoveda tomu co bolo napisane v manuale. Osobne mi to absolutne neprekaza kedze este som nemal neutichajuce nutkanie zobrat si book do vlaku kde som nasledne musel riesit nieco tak nevyhnutne ze by to nepockalo.
To si radsej v tom vlaku precitam nejaky casopis a muzskych ludovych tancoch:) Moja verzia booku ma v sebe Philips napalovacku ktora zo zahadnych pricin dokaze vypalit len DVD+. Dokaze sice aj DVD- ale potom toto vypalene DVD po sebe nevie preciat aj ked toto DVD ide na vsetkych ostatnych kompoch. Pri CD nieje ziadny problem. Malicky sobwooferik na spodnej strane zabezpeci ze sa urcite nedockas hnusnych plechovych zvukov ako je zvykom na bookoch. Pri zapojeni zvukovky do 7+1 je to uz orchester. Moja veriza ma WXGA+ TFT BriliantView pricom nezalezi z akeho uhlu sa na monitor pozeras farby ostavaju. No popravde sa menia ale to uz sa ozaj musis pozerat "z uhlu". Takze suma sumarum po asi roku pouzivania mozem povedat ze vsetko ide tak ako som si predstavoval pri kupe.

mexx
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 17 říj 2007 20:53

re

Příspěvekod mexx » 17 říj 2007 20:55

cauves, přmýšlým nad koupí ted již inovovaného modelu dv6650...což je to samý. Jak je na tom kvalita tv-out??? zkoušel si ho?


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů