FS Xi2550 s grafikou HD2700

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 02 říj 2011 13:52

lochness42 píše:ovladat otacky ventilatora sa mi nepodarilo - v zasade som zatial ani nemal dovod - je tichy a neprehrieva sa mi.


Přesně tak. Není potřeba se šťourat do něčeho, co funguje. To je to samé se zdravím: dokud jsi zdravý, střez se všech lékařů jako čert kříže, nenech se operovat.

Měl jsem řízení otáček větráčku u Inspironu 8200, ale to jenom proto, že ten počítač byl opravdu hlučný - obtěžoval. U Xi 2550 to není potřeba.

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 02 říj 2011 13:57

Gandi píše:... a napsali mi ze je to novinka a ze nejspis zacatek Unora.


Názvy dnů a měsíců se píšou s malým začátečním písmenem, tj. pondělí, úterý, středa, ... leden, únor, březen atd.

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 02 říj 2011 14:00

Martynet píše:Marne se snazim rozchodit OSx86 (mac os system upraveny pro pc), ale zaboha to nejde nainstalovat, protoze instalator nevidi disky... Je to pouzitym chipsetem (via vt6421), A PROTO by me zajimalo, jaky chipset je v tomto novejsim modelu... Jestli totiz FS pouzili nejaky jiny, mohlo by to konecne fachat...

predem diky moc za odpovedi


Mně také instalátor Win Vista nevidí disky. Proto jsem si na paměťovou kartu SD nahrál ovladače k SATA, odkážu instalátor na SD a pak už to jde.

Takže si nemyslím, že by to bylo způsobené chipsetem či něčím jiným.

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 02 říj 2011 14:02

kultus píše:no cipova sada by mela byt Intel 965PM ICH8...

skousel jiz nekdo RM CPU Clock utility pro snizovani napeti na prociku a podtaktovani???


Podtaktování máš přímo ve Win Vista. Klepni v systray ( system tray ) pravým tlačítkem myši na ikonku napájení, otevři si nastavení provozů počítače, nastav si jeden na co nejmenší spotřebu a druhý na nejvyšší výkon a pak už se mezi nimi jen přepínáš.

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 02 říj 2011 14:06

Gandi píše:Docetl jsem se v recenzi co je na techto strankach http://www.notebookjournal.de/tests/406/3 ze ma ten notas podprumerny jas a kontrast? Jaky je na to vas nazor? Ma to spatne
podsviceni?

A jeste k tomu HDMI, nikdo jste nezkouseli opravdu prehravat video pres tento port?


Rozdíl mezi úrovněmi jasu u tohoto počítače opravdu není velký. Zato je ale obrazovka podsvícená rovnoměrně ( v rozích není tmavší než uprostřed nebo na nějakých místech - zjistíš to celou bílou obrazovkou ), a ani za 3,5 let používání mi nezežloutla. Sice to není deset let na dobré posouzení, ale alespoň to.

Kontrast není nijak ostrý, ale ani špatný. Nemám rád ty "brilantní" obrazovky, protože nezobrazují věrně snímky, které nafotím.

Výhodou této obrazovky je, že se dá sklopit o více než 180 stupňů, tj. celý počítač je vodorovný.

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Re: Pár otázek

Příspěvekod cipisek23 » 02 říj 2011 14:14

maxiimus píše:Dobrý den, chtěl bych se zeptat zkušenějších uživatelů toho notebooku.

1. Kde nastavím, aby si grafika vzala i něco z ramky? Nemůžu to najít. V Biosu to není.
2. Kde nastavím, aby se mi proces nabíjení baterky spustil až při poklesu na určitou mez. např 40%. zatím mi nabíjí i když mi to klesne na 99%. Když jsem připojen k síti.

Notebook dobrej. Ale jinak zklamání. 1 Vadnej pixel v pravo dole. Svítí modře. Viditelnej jenom na černé barvě. Asi jenom subpixel. Ale štve mě to. Pořád mi tam sjíždí oči. Při normální práci nejde vidět, ale při hrách v tmavých lokacích dost štve. Zvažuji odstoupení od smlouvy (do 14 dní).

Je to ta dvoujdisková verze s T7700.


1. Právě že ona si grafika z RAM bere. A to mi vadí, protože se tomu nedá zamezit. Zatím nevím jak. Poraďte. V systray ( u hodin ) mám program RAMPage ( jednoduchý, malý ), který mi stále ukazuje využitou RAM, a ta mi nikdy neklesne pod 750 MB, právě proto, že si těch 750 MB uzmula grafika. :-( Mám 2 GB.


2. Na to bude nějaký SW. Pohledej v síti podle klíčových slov, která tě napadnou. Mně napadlo battery / discharge / level / control / charging / notebook battery / Amilo aj.

Z počítače mám baterii stále vyndanou a dávám ji tam jen tehdy, pokud ji potřebuji. Jednou za měsíc dva na ni pracuji, úplně ji vybiju a zase nabiju a znovu s ní do skříňky. Tímto způsobem mi vydrží šest sedm let oproti lidem, kteří ji tam nechávají stále a za rok, nejpozději za rok a půl se diví, že už jim nevydrží ani deset minut a vydávají ( zbytečně ) peníze za novou. Za svou lenost nebo neochotu přemýšlet ( šetřit věci a tím i životní prostředí ).


3. vadný bod: viz moje rada o několik příspěvků výše, jak to vrátit. Obchodník na tom tratit nebude, protože ten jenom přeprodává výrobky výrobce ( a chce se na tomto co nejvíce obohatit, chamtivec ).

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 02 říj 2011 14:51

lochness42 píše:A k tomu vadnemu pixelu - je to loteria. Ja som vadny pixel nemal.


Já jsem vadný bod také za ty tři roky nenašel. Ale je pravda, že jsem ho nehledal, protože pak by mi vadil o to více. Ale za tu dobu už bych ho býval objevil.

Není náhodou obchodník povinný předvést zboží zákazníkovi, že je bezvadné ? Pohledejte to někdo v zákonech nebo ať se nějaký právník :-( snaží. A i kdyby nebyl, ankupujte přes internet, máte tím 14 dnů na vrácení zboží. Na vyzkoušení pouze vadného bodu nepotřebujete rozbalit všechno.

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 02 říj 2011 15:14

kultus píše:Myslel jsem to tak ze vetsinou se vsechno bali tak aby se to nedalo vratit do puv stavu t.j. sacky uzavreny tepelnim sp. t.j nerozebiratelnym a obchod ti pak nauctuje vraceni do puvodniho stavu


Tady je chyba na obou stranách: výrobce to má dělat tak, aby si zákazník před prodavačem mohl všechno vyzkoušet a nemusel nic trhat nebo párat a prodavač ti musí dovolit, aby sis to vyzkoušel. Pokud ti to prodavač dá domů, nesmí se divit, že mu vrátíš rozstřižené ( ne roztrhané ) pytlíky.

Prodavač také musí žádat po výrobci, aby zboží dodával tak, aby se dalo vyzkoušet se vším všudy. Stačí zalepit krabici ochrannou nálepkou, kterou s prodavačem roztrhnete a vyzkoušíte.

V současnosti se veškerý šmejd přesunul ( hodil ) na zákazníka. Braňte se tomu, lidé. Tak, že se na to budete vzájemně upozorňovat, ale hlavně, že na tom budete trvat. Na zdravém rozumu, ne na hloupostech.

Výrobce vyrábí, zákazník bere, ale jen to, co si může vyzkoušet. Nekupuj zajíce v pytli. Prodavač je jen zprostředkovatel, který, když mu výrobce dodá vadný výrobek, mu ho vrátí a vezme od něj peníze zpět za zmetek, zákazníkovi prodává ( bezvadné zboží ), které se samozřejmě během dvouleté záruky může porouchat, ale to je zase odpovědnost výrobce. Výrobce se zaručil za to, že výrobek, který vyrobil, není zmetek, a že vydrží alespoň dobu záruky. Poctiví výrobci dělají zboží takové, které vydrží co nejdéle. Viz staré vodní turbíny ze dvacátých let. Stále šlapou.

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 02 říj 2011 15:24

Gandi píše:@lochness42- diky za odpoved, myslel jsem si ze to nebude az tak zle. Pujdu do nej. Jo jen takovy detail, pisou ze brasna je jako prislusenstvi, je skutecne u toho NTB nebo je potreba dokoupit?


Ano, dostal jsem ji k němu v krabici, a byl jsem mile překvapený, protože v popisu zboží uvedená nebyla ( nebo tam snad dokonce bylo výslovně, že je bez brašny ).

Navíc je to praktická brašna, ne jen pro samotný počítač, ale i zdroj ve druhé kapse a kapsa na prosipky a další na drobnosti. Také je ladná, žádný valibuk.

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 02 říj 2011 15:32

lochness42 píše:Brasna tam naozaj je, ale dokupit ju doporucujem. Nema totiz popruh na rameno.


Moje popruh na rameno má, ale nepoužívám ho.

Zdá se mi, že jsem dostal počítač nadprůměrně vybavený ( dva disky, brašna se vším všudy, ... ) a za 33 000 i s DPH, ale to jen proto, že jsem ho kupoval velmi pozdě ( květen 2008 ), čímž chci říci, že je dobré si počkat na takový stroj, který už se doprodává. Není sice nejrychlejší, protože už jsou novější a "lepší" na trhu, ale je zase o tebe postaráno.

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 02 říj 2011 16:09

kultus píše:NTB mi prijde jiz s predinstalovanym OS nebo se pusti instalace po prvnim spusteni??? D.


Nespustí se ani instalace ani Win Vista, ale něco mezi, co ti ty Win Vista připraví samo do konečné podoby.

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 02 říj 2011 16:16

kultus píše:mam dotaz jak se dela ta zaloha na disk to jako pres win??? udelal jsem zalohu na DVDcka protoze jsem to nikde nenasel jinak nefunguji mi OSD popisky pri pouzivani funkce Fn treba hlasitost nebo jas dost podstatne...diky za pomoc...

edit: mam problem s grafikou vsechno mam na max ale ukazuje na jadre jen 300MHz skousel jsem vsechna nastaveni na ATI catalyst ale porad nic pameti maji 700MHz a GTA SA mi jede nak divne zpomalene...procesor by mel mit taky nejvysi vykon...


1. Zálohu Win Vista na 3 DVD jsem nepochopil, tak jsem si stáhnul install ze sítě a nahrál na jedno DVD. Postup popisuji výše.

2. K OSD si nahraješ ovladače. Stáhneš odsud: http://ts.fujitsu.com/support/linkapplication.html

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 02 říj 2011 16:21

maxiimus píše:1. Tak to jsem tam měl už na krabici napsaný, že si výrobce zabírá nějaký GB z hardisku na zálohu. Jinak už při prvním zapnutí jsem tam měl taky tři logický disky.


Když se podíváte do počítač -> spravovat počítač -> správa disků, tak je tam ještě jeden disk, NVCACHE, kterému když přiřadím písmeno, stejně na něm nemohu nic dělat. Víte někdo, co je to za 13. komnatu v počítači ?

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Re: 3DMark na xi2550

Příspěvekod cipisek23 » 02 říj 2011 16:25

maxiimus píše:Místo Outlooku je tam jinej program. myslím windows mail nebo tak nějak.
Ten jsem rochodil stejně jako outlook expres v xpéčkách.


Ano, ve Win XP byl MS Outlook a Outlook Express, ve Win Vista je MS Outlook a Windows Mail ( malinko vylepšený Outlook Express ).

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 03 říj 2011 14:07

kultus píše:no a co ne kazdej ma 60tis na novy notebook...

...jinak skousel jste nekdo pouzivani NTB doma na siti bez baterie...abych ji usetril tak bych to chtel skusit...logicky mi prijde ze se se vynda baterie a pak pripoji sitovy kabel dela se to takhle???


Otázka není srozumitelně napsaná.

Počítač samozřejmě může být napájený jen z 230 V, tj. mít baterii venku. Mám to tak leta, u všech počítačů, abych ji šetřil.

Pokud ho máš puštěný, napájený jen z 230 V a chceš vložit baterii, můžeš. Nic se mu nestane. Pokud poté odpojíš napájení 230 V, počítač se během pidivteřiny přepne na baterii. Toto střídání jde.
Co ale nesmíš, je vytáhnout napájení 230 V, pokud je v provozu a není v něm baterie. To samé platí pro baterii: nesmíš ji vytáhnout, když počítač běží, ale není připojený do el. sítě. Poškodil bys ji a součástky v počítači také.


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů