Hlučnost HP business notebooků

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
ondravojta
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 12 kvě 2008 12:51

Hlučnost HP business notebooků

Příspěvekod ondravojta » 12 kvě 2008 12:56

Četl jsem někde v diskusi (diskusích), mysím že na mironetu, stížnost na hlučnost notebooku HP. Zatím notebook stále vybírám a proto nemám konkrétní model, na který bych se chtěl zeptat, ale spíše celkově na HP business notebooky v cenové kategorii 20000-30000 ...většinou se nijak zásadně neliší a tak by mě zajímaly zkušenisti s těmito notebooky - jestli jsou celkově hlučnější, je to otázka pouze konkrétního typu nebo to byla nejpíše jenom vada modelu.

Pište prosím jakékoli zkušnosti... díky

CeCo

Příspěvekod CeCo » 12 kvě 2008 13:17

Ista seria bola hlucna. Inac zalezi na konkretnom kuse a na hlucny narazis aj u inych znaciek.

C

ondravojta
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 12 kvě 2008 12:51

Příspěvekod ondravojta » 12 kvě 2008 18:48

Snad nevadí, že to cpu sem. Nechtěl jsem zakládat další vlákno. Vybírám notebook, který budu často přenášet - hlavně do školy. Takže nechci žádnou "leštěnku". Hodlám do něj investovat tak do 28000 kč maximálně. Nejdříve jsem byl už docela rozhodnutý pro Lenovo R61 (http://notebooky.alza.cz/notebook-ibm-l ... d87025.htm), a to hlavně proto, že jsem byl přesvědčený, že budu potřebovat lepší grafickou kartu, hlavně kůli CADum. Teď už na to nějak přestávám dávat důraz a začíná se to u mě poměrně vyrovnávat - výdrž baterie × výkon grafické karty ....takže mi už na tom víceméně nezáleží. Kreslit by mělo jít i bez graf.karty a doma mám slušný pc, na kterém budu moc rendrovat atp. A právě kůli tomu jsem začal uvažovat i nad HP Compaq 6710b (http://notebooky.alza.cz/notebook-hp-co ... d89391.htm)

Začínám dost váhat. Mohli byste mi prosím napsat co si myslíte o těchto dvou NB, případně který byste volili vy? Kdyby ste měli i nějakého dalšího kandidáta, tak sem s ním ;-)

PS: Nevíte jestli k HPčku dostanu cd s operačním systémem, nebo bude také nahraný na disku?

fido
občas něco napíše
Příspěvky: 99
Registrován: 01 úno 2008 14:34

Příspěvekod fido » 12 kvě 2008 20:23

Thinkpad / Compaq

GR!nCh
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 16 zář 2007 22:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod GR!nCh » 12 kvě 2008 22:19

ondravojta píše:PS: Nevíte jestli k HPčku dostanu cd s operačním systémem, nebo bude také nahraný na disku?

6710b mám já, R61 má můj kámoš. Chybu nuděláš ani s jedním z těchto notebooků. Konstrukčně jsou na tom oba výborně. To na co HP nestačí grafickým výkonem vyváží výdrží baterie. Záleží na tobě. Rozmyslel bych si spíš WXGA vs. WSXGA+, protože na lincích, které jsi poslal mají ty ntbky rozlišeni různé. Dnes bych vzal asi vyšší rozlišení.

HP dodává operační systém na particion. Instalační a recovery media si pak vypálíš.
Fedora @ Lenovo ThinkPad T460s

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

Příspěvekod mobilcarl » 12 kvě 2008 23:18

Z tohoto je jasné, že pokud chceš spíše lepší výdrž baterie, ber HP. Jak už ale bylo zmíněno, chybu neuděláš ani s jedním. Osobně bych šel do HPčka, ale to je také proto, že se mi tato značka a její notebooky velmi líbí.

PS: Mám sice 6715s, ale myslím, že hlučnost bude podobná i u "b". Někomu se to může zdát hodně, někomu málo. Ale poté co jsem slyšel Asus F5LR jsem zjistil, že můj notebook je tichý. Ten Asus byl opravdu jako vysavač. Větrák se spouští potichu. A film to ve většině případů nepřehluší.
ex: HP Compaq 6715s
now: DELL E6400

ondravojta
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 12 kvě 2008 12:51

Příspěvekod ondravojta » 13 kvě 2008 16:21

Díky za odpovědi. To rozlišení bych chtěl asi taky větší. Koukal sem ale, že kdybych připlatil o 1000kč víc než stojí lenovo, tak za tu cenu (27 800 na mironetu) je HP 6710b s velkým rozlišením + lepší procesor (C2D T9300 2.5 GHz). To už není jako příplatek oproti celkové ceně nic hrozného, takže to vypadá, že se budu rozhodovat už jenom mezi výdrží baterie a grafickým výkonem.

Ještě bych se chtěl ale zeptat na jednu věc. To HPčko s tím Core2Duo T9300 jsem nemohl na českých oficiálních stránkách HP najít. Pak mě napadlo hledat na mezinárodních, jestli není teprve tam. Tam jsem ho taky nemohl najít, ale pak sem zjistil, že je možné ho tam nakonfigurovat dle svých představ a až tam lze vybrat T9300. Je možné si ho nakonfigurovat i někde v ČR?


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů