HP 6735s problémy se zvukem

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Mafie
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 03 říj 2008 22:24

HP 6735s problémy se zvukem

Příspěvekod Mafie » 05 lis 2008 20:20

Vzhledem k tomu, že tenhle dotaz tady vznáší spousta lidí, zatím na něj nedokázal nikdo uspokojivě odpovědět a hlavně vždy zapadne mezi ostatními problémy v diskusi, založil jsem mu téma.

Při přehrávání čehokoli se ozývá z reproduktorů (i sluchátek, ext. reproduktorů atd.) zvláštní chrastění, nebo se hudba trhá, zvuk jakoby přeskakuje. Je to velmi obtěžující a hudba je téměř neposlouchatelná.

Můj jediný poznatek zatím je, že tenhle jev se omezí vždy, když člověk provede nějakou změnu u ovladačů audia, ale postupně se zase vrátí na předcházející úroveň. :(

Pokud se někomu podařilo nad tímto jevem vyhrát, podělte se prosím o své know-how. Díky.

kros74
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 15 bře 2008 17:25

Příspěvekod kros74 » 06 lis 2008 14:48

Tento problem jsem mel take.Preinstaloval jsem Visty na Win XP a mam klid.To ze zvuk preskakuje je zpusobeno hrabajicim HDD,u Visty hrabe porad

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 06 lis 2008 15:47

vážně jsem už hodně dlouho neslyšel podobnou hloupost,než takovou kravinu napíšeš tak alespoň pár měsíců klikej po podobných problémech.Na 90% je to způsobeno driverem,proto to třeba nedělá pod XP/jiný ovladač/. Zkus třeba i starší od HP pokud není novější ,ale ten původní nejdříve odeber správcem zařízení
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Mafie
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 03 říj 2008 22:24

Příspěvekod Mafie » 06 lis 2008 22:49

JJ, díky za radu. Momentálně jsem doma, bez přístupu k WiFi a zvuk jede (zatím) vpohodě - tzn., že nějaká souvislost tady bude :roll: . Také jsem provedl odinstalaci a následnou instalaci driveru ze stránek HP. Tak uvidím, v pondělí (na koleji) budu vědět víc...

Mafie
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 03 říj 2008 22:24

Příspěvekod Mafie » 09 lis 2008 23:45

Takže zase nic. Reinstalace driveru nepomohla. Drobné zlepšení opět nastalo, ale jen dočasně :roll: . Máte někdo tip, kde sehnat starší driver HP? Jinak si jdu uvázat provaz, protože to začíná vypadat na neřešitelný problém...

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 10 lis 2008 05:13

hlavně musíš ten původní nejdříve odinstalovat přes správce zařízení...nejnovější z realtecu jsi nezkoušel,jestli ti to HP vezme?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Mafie
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 03 říj 2008 22:24

Příspěvekod Mafie » 10 lis 2008 20:35

Pomalu se z toho stává seriál na pokračování:

Původní driver byl odinstalován (přes správce zařízení) a nainstalován zpět z webu HP. První 2 minuty OK, potom se problém vrátil.

Realtek se mi vůbec nepovedlo instalovat, někde v půlce se to seklo (opakovaně).

Při odpojeném WiFi jede zvuk bez problémů.

Pokud by mi mohl někdo hodit lepší link na ten Realtek (případně starší HP drivery pro W Vista), než ze stahuj.cz, byl bych rád. V diskusi si stěžovalo více lidí, že to nejde instalovat.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 10 lis 2008 20:49

to je problém HP. Drivery vezme jen od HP a když jsou nahovno tak jsi nahraný a musíš čekat rok na nové nebo na nějaký opravný patch ...a nevím jaký máš zvukový čip... http://www.realtek.com.tw/downloads/dow ... l=3&Conn=2 a možná zkusit to nainstalovat v nouzovém řežimu, já nevím jak funguje ta ochrana HP proti funkčním ovladačům
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

lustr
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 16 led 2009 00:29

Příspěvekod lustr » 16 led 2009 00:34

Mam stejny problem, 2ks techto notebooku se systemy win vista home basic, praskani z repraku i sluchatek, dokonce i s vyplou wifi, a dokonce se stejne zvuky ozyvaji i kdyz pripojim na usb externi kartu M-audio FastTrack USB. Kdyby nekdo nasel reseni budu rad, mam to hlavne na praci se zvukem, takze nepouzitelne...

CeCo

Příspěvekod CeCo » 16 led 2009 01:14

Odinstalovat driver a nechat Windows najst ovladace (neinstalovat ich). A vypnut efekty pri prehravani v SoundMax paneli v ovladacich paneloch (ci ako sa to vola, proste nieco okolo zvuku). Malo by to pomoct...


C

lustr
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 16 led 2009 00:29

Příspěvekod lustr » 16 led 2009 13:16

Ne, tohle opravdu nepomuze, zadny solichy s ovladacema nemely efekt, zkousel sem to uz drive, ani nepomohlo kdyz sem zakazal snad vsecek hardware co zakazat sel a odebral vse co odebrat slo dokonce sem zakazal aji integrovanou zvukovku a pripojil externi M-audio FastTrack, problem pretrval, zvuk skrci i na externi karte. Sestra ma stejny pc tak sem to zkousel aji tam stejne vysledky. Na intelu HP G7000 kupodivu vse ok ani integrovana ani externi neskrci, krasny a cisty zvuk. Na novej bios se mi cekat nechce... takze zkusim reklamovat :)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 16 led 2009 14:26

Hm... u mna to pomohlo na viacerych HPckach... Cital som aj nieco o Intel Matrix Storage a preinstalacii WiFi ovladacov...

C

PavelH
občas něco napíše
Příspěvky: 84
Registrován: 06 črc 2008 20:51

Příspěvekod PavelH » 16 led 2009 15:48

Tak pokud jde o ten problém se zvukem související s wifinou, tak je nejjednodušší řešení (které zde již bylo napsáno) opravdu deaktivovat v nastavení ten protokol 802.11 a . Pokud se s nb nepotřebujete na ten 5GHz připojovat, jako že ve většině asi ne, je to nejlepší a nejrychlejší řešení. Mě to teda na Vistách pomohlo a nemusel jsem nic řešit s ovladačema. Horší je to pokud to někomu dělá i s vypnutou wifi, to nevím...
HP 6735b (KU211EA), AMD Turion64 X2 RM-70, 2GB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3200, 160GB HDD, 15.4" WXGA

lustr
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 16 led 2009 00:29

Příspěvekod lustr » 17 led 2009 01:56

Tak nevim, stavil se soused rovnez s HP 6735s, prozmenu s win XP SP3, a u integrovane zvukovky jsem si nevsiml ze by delala problemy ale po pripojeni externi M-audio FastTrack opet skrceni a praskani, nechapu to, na vsech ostatnich pocitacich s vistama nebo xp jede vse ok akorat na 6735s to nejsu schopen rozchodit bez praskancu pri prehravani, pres vikend to zkusim este nejak poresit...

DeToX
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 13 zář 2008 02:18

Příspěvekod DeToX » 17 led 2009 11:15

Mám dojem že jsem někde četl že se tento problém dá vyřešit tak, že se naistalují drivery pro Win XP. Nejprve se však musí zapnout mod "kompaktabilita s WinXp" nebo tak nějak se tomu ve Vistách nadává.(Visty díky bohu nemám..) A mám za to že tenhle problém je u více HP s OS WinVista..


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů