HP Compaq 6530b

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
logging
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 17 kvě 2008 10:54

Příspěvekod logging » 22 pro 2008 10:57

Zdravim, jak mate stabilni tento ntb v Win XP? Me se strasne sype :cry: mam cistou instalaci 3 dny a furt nejaky erory. Neni na Win Vista stabilnejsi? :?

lukas-svk
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2008 16:57

Příspěvekod lukas-svk » 29 pro 2008 04:16

zdar, co sa tyka dotykoveho panelu , na stranke HP je firmware kt toto riesi (resp mal by). Btw ten book uz mam z reklamacie doma a jedna strana kt som oznacil nevrze (opravili to ) a druha zacala - ale nevadi.

Potreboval by som jednu vec od nejakeho majitela 6530b .. subory obsiahnute na HP_RECOVERY particii, nie adresare, len subory (boot.ini . Bootont.bin etc.) tj nie image so systemom ale len tieto suboriky z rootu recovery particie kt som si omylom prepisal :)

Snazim sa urobit recovery po hratkach so systemami (F11 nezabera, recovery media vytvorene nemam (ved naco :D) ). Viem sa dostat k recovery particii a toolsom ale zrejme ten HP recovery zazrak funguje s konkretnym MBR (asi hpfactory.mbr) , kt sa prepisal pri testovani tych systemov. Ak teda niekto mozete, zaveste tie subory na web pripadne ak by bolo potrebne, rad zaslem svoju mailovu adresu.

Netusi niekto ako ten recovery system funguje? hpfactory.mbr mozem zapisat v linuxe do MBR disku, tie prepisane subory obnovim, nastavim recovery particiu ako active(boot) a malo by to ist nie?

Ak nie, mate niekto skusenosti s wim formatom ? HP tam zrejme pouziva tamten format , maju tam 6,7GB image hpfactory.wim kt by zrejme mal obsahovat celu vistu kt ak by som dostal na disk tak by to teoreticky malo cele fungovat ?


Dik L.

Václav

Příspěvekod Václav » 29 pro 2008 22:37

duracer píše:...z mojich skusenosti mozem povedat ze "najvacsi hluk" na notasi nerobi vetrak ale disk :wink:

...a tu je moj postreh k vetraku:

btw, v biose sa da vybrat medzi dvomi profilmi spustania vetraku.

1) vetrak ide stale, pri kancelarskej praci vzdy na prvej urovni rychlosti otacok. Ak je vytazenie CPU vacsie tak pri dosiahnuti teploty 52C' sa spusta hlucnejsia druha uroven a ked klesne teplota na 45 C' tak znova nasleduje prechod na prvu uroven.
Ak mam nastaveny v biose tento profil tak vetrak mi ide takmer vzdy na najnizsich otackach teda na prevej urovni.

2)vetrak nejde vobec a spusta sa az pri dosiahnuti teploty 52C' a to hned na druhej urovni rychlosti otacok. Po dosiahnuti teploty 45 C' sa znova uplne vypne a to co pocut je len zvuk co vydava disk. Tento profil sa nastavi automaticky vzdy ked ide notas na baterku. Co ma trocha stve je to ze , ked je vetrak necinny, tak tych 52 C' sa dosiahne pomerne skoro a potom nasleduje uz mierne hulucna druha uroven otacok vetraku. A po dosiahnuti 45 je opat "ticho" no po par minutach kancelarskej prace znova nasleduje druha uroven a takto stale dookola.
Keby som si mohol zvolit teplotu pri ktorej sa mi v tomto druhom profile zapne druha uroven rychlosti vetraku bolo by to super. Stacilo by posunut tuto hodnotu o 3-4 stupne vyssie a vetrak by pri kancelarskej praci nesiel vobec. Ak niekto pride nato ako sa to da nastavitm, nech da vediet




>>>>>>>> a ta hlučnost se projevuje spíš foukáním nebí spíš vrčením? Díky.

lukas-svk
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2008 16:57

Příspěvekod lukas-svk » 30 pro 2008 10:57

Zdar, nenajde sa teda ziaden majitel 6530b ktory by bol ochotny zaslat na email tych par suborov ? Pripadne mi prezradil informaciu ci tie dve particie maju byt obe pripmarne alebo logicke, ake maju velkosti

Dik moc

Václav

Příspěvekod Václav » 30 pro 2008 20:25

TO lukas-svk

tak jestli sem chodíš, napiš mi kdyžtak něco o tý hlučnosti, byl bych ti vděčnej :-) je to spíš foukání jako delly nebo spíš vrčení?

lukas-svk
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2008 16:57

Příspěvekod lukas-svk » 30 pro 2008 23:11

no takto co presne chces vediet ? (aj ked teraz nemam moznost nejak moc testovat, nefacha mi system)

Kazdopadne pri normalnej kancelarskej praci je imho hlucnejsi disk nez ventilator.

Edit: este zhanam ci su tie recovery particie primary alebo logical, a ich velkosti, pripadne ak mate 250GB verziu tak odkial kam siahaju (nejaky vypis z fdisku asi aj postaci alebo sfdisk z linuxu, sfdisk -d /dev/sda , etc.)

Dik L.

Václav

Příspěvekod Václav » 31 pro 2008 08:47

Co přesně bych chtěl vědět: pokud sepne i ta druhá rychlost ventilátoru, ta hlučnější, je to šumění nebo vrčení?

Měl jsem Asus (nepamatuju typ) a ten vrčel a to se nedalo vydržet, musel jsem ho vrátit. Vždycky pár minut byl zticha, pár minut vrčel a tak furt dokola, to strašně rušilo.
Naopak teď máme Della Latitude tušim D630 a ten nevrčí, ale jen lehounce šumí a Delly obecně prej jen šuměj a je slyšet jakoby jen proud foukajícího vzduchu, ne vrčení.

A ta hlučnost disku se projevuje jak? To permanentně vrčí, hučí? S tm jsem se teda u ntb ještě nesetkal...

Díky.

holubo
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 25 zář 2008 10:51

Taska

Příspěvekod holubo » 07 led 2009 13:13

Neviete niekto poradit vhodnu tasku na tento notebook najlepsie len jednoduche neoprenove puzdro .

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 07 led 2009 15:44

Nekdo mi psal driv pres SZ tipy na toto:
modrocernou verzi batohu Dakine explorer. Je doslova perfektni (ma funkcni kapsu na NB) a vypada dobre. Opravdu bych si nekupoval batoh delanej primo na NB, protoze to je jako kdyz mas na zadech nusi.

neoprenove pouzdro od Belkinu (14", cerne).
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

holubo
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 25 zář 2008 10:51

Příspěvekod holubo » 07 led 2009 16:26

no tie od belkinu su akesi nedostupne
a ten bato co si napisal on ma vnutorne vrecko na notebook vytahovatelne alebo ako ?

Václav

Příspěvekod Václav » 07 led 2009 20:20

Setkal jsem se s tím, že dvěma lidem začala vrzat plocha před klávesnicí po obou stranách touchpadu - už při lehkém dotyku vrže, údajně byl pokus o reklamaci, který to ale nevyřešil, vrže to stále na jedné straně.

Máte někdo podobný problém s tímhle ntb??

MI5
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 03 zář 2008 17:43

Příspěvekod MI5 » 10 led 2009 12:39

Také vám mechanika vydává například při zapínání počítače takový hlasitý vrzavý zvuk? Nejlépe bych to připodobnil ke zvuku, co dělaly dříve disketové mechaniky, když v nich nebyla disketa.
HP 6530b - 14,1" WXGA+, T9400, 2GB RAM, Intel GMA X4500MHD, XP Pro

duracer
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 lis 2007 20:50

Příspěvekod duracer » 11 led 2009 13:34

Václav píše:Co přesně bych chtěl vědět: pokud sepne i ta druhá rychlost ventilátoru, ta hlučnější, je to šumění nebo vrčení?

Měl jsem Asus (nepamatuju typ) a ten vrčel a to se nedalo vydržet, musel jsem ho vrátit. Vždycky pár minut byl zticha, pár minut vrčel a tak furt dokola, to strašně rušilo.
Naopak teď máme Della Latitude tušim D630 a ten nevrčí, ale jen lehounce šumí a Delly obecně prej jen šuměj a je slyšet jakoby jen proud foukajícího vzduchu, ne vrčení.

A ta hlučnost disku se projevuje jak? To permanentně vrčí, hučí? S tm jsem se teda u ntb ještě nesetkal...

Díky.


...prva uroven je ciste sumenie, pri druhej urovni uz trocha pocut aj jemne hucanie ventilatora....pri tejto urovni je z celoveho zvuku 80% sumenie a 20% hucanie. Vyhodnejsie je podla mna mat zapnuty v biose ventilator stale, kedy ide povacsine na prvej urovni.....v opacnom pripade su prechody medzi necinnym ventilatorom a druhou urovnou citelne a v niktorych pripadoch az rusive
...co sa tyka disku, tak ten sumi stale a v porovnani s prvou urovnou ventilatoru a cosi viac

duracer
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 lis 2007 20:50

Příspěvekod duracer » 11 led 2009 13:37

MI5 píše:Také vám mechanika vydává například při zapínání počítače takový hlasitý vrzavý zvuk? Nejlépe bych to připodobnil ke zvuku, co dělaly dříve disketové mechaniky, když v nich nebyla disketa.


...tak toto urcite nie

duracer
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 lis 2007 20:50

Příspěvekod duracer » 11 led 2009 13:41

...s notebookom som spokojny, jedina vec co ma trocha stve je ze obcas mi nabehne z nicoho nic modra obrazovka a potom nasleduje restart. Mam winXP. Riesil uz niekto tento problem?


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů