HP 6730s problém s grafickou kartou

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Marty255
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 30 dub 2010 13:53

HP 6730s problém s grafickou kartou

Příspěvekod Marty255 » 30 dub 2010 14:41

Zdravím všechny, snažil jsem se na tomto fóru nalézt odpověď na můj problém, ale bohužel bez výsledku. Mám následující problém.

Notebook obsahuje grafickou kartu ATI Radeon Mobility HD 3430.

Vše je bez problémů až na spuštění her využívající 3D.
Stává se mi totiž, že se po chvíli hraní noťas sekne a ATI control zahlásí problém s VPU a hru dále nelze hrát.
Zkoušel jsem nespočet driverů, oficielní i neofiko, z HP support...
Ale bohužel problém setrvává.
Dříve se mi noťas seknul úplně a skočil modrý screen s problémem ovladače ati2dvag a musel sem jej vypnout/zapnout na tvrdo.
Po testování různých driverů se sekne a hláška se již nezobrazuje, ale není potřeba vypínat jak jsem psal výše.
NB byl rozebrán, pořádně vyčištěn od nečistot, ale i to bez výsledku, dokonce i pasivní chlazení bylo již přetěsněno(výměna termoizolační pasty).
Neřešili jste někdo obdobný problém?
Budu rád za každé řešení.

Díky všem.

lukycrust
guru
Příspěvky: 743
Registrován: 24 dub 2008 08:33
Bydliště: Vranov n/T

Příspěvekod lukycrust » 30 dub 2010 19:10

uvidíš,čo ti poradí niekto komu sa to stalo,ale podľa mňa to môže byť aj chyba GK...
Lenovo ThinkPad R500(intelGMA) + Advanced MiniDock
HP EliteBook 8540p(3y NBD) + HP Advanced Docking Station

Kulda.c
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 21 dub 2010 18:13

Příspěvekod Kulda.c » 30 dub 2010 19:26

Zkus než pustíš hru pustit nějaký prográmek , který zaznaméná teplotu grafické karty např : real temp, GPU-Z /pod sensors a dá se zaškrtnout log to file/ a jiné..jestli se nepřehřívá tj pak se vyresetuje GPU...něco podobného sem řešil na stolním pc..
Používáš ofiko drivery co má ati pro notasy nebo nejnovější a upravené pro mobilní grafiky?? popř zkus nejnovější a uprav pomocí tohodle : http://www.hardwareheaven.com/modtool.php

dále se mrkni jestli pod directx máš vše povoleno.tj win+r a dxdiag a zobrazení a funkce rozhraní direct x . vše musí být povoleno.
Toshiba Qosmio X300 /Q9100,4Gb Ddr3,9800GTS 1Gb , 320 + 500GB 7200Rpm sata, 1TB ext.disk e-sata, etc.... /Win 7 64bit
Nokia N900

Marty255
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 30 dub 2010 13:53

Příspěvekod Marty255 » 04 kvě 2010 09:54

Tak jsem zjistil další zvláštní věc, mimojiné chladící podložky používám, takže by měla být teplota o.k, chtěl jsem nahrát windows na čisto, abych vyloučil nějaký problém v SW. cd s win nabootovalo, objeví se klasický bluescren s procesem instalace win a jak začne zjišťovat, různé drivery atd a tak se po cca 10 minutách tohoto procesu sekne stejně jako ve hře a musím na tvrdo vyndat baterii. Takže v tom případě bych pravděpodobně chybu grafické karty vyloučil a směřoval to na procesor a nebo paměti?
Dnes jej nesu do servisu tak jsem zvědav co zjistí....


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů