Elitebook HP8540w nebo HP8540p

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
NeOn-Rw-3
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 01 kvě 2010 15:08

Příspěvekod NeOn-Rw-3 » 24 čer 2010 21:55

"w" neni vylozene cerna, ale hodne tmave seda, sam ji vlastnim(akorat s intel core i5 M520 a mensim HDD) a zatim jsem velice spokojen

Falcon16
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 29 čer 2007 16:56

Příspěvekod Falcon16 » 01 črc 2010 14:00

vcera som si bol zobrat 8540p (model WD921EA). Zatial som na nom nemal moc cas robit, ale:
- co sa tyka hlucnosti vetrania, tak na urovni mojej starej 6510b, takze v pohode
- klavesnica je hlucnejsia, hlavne klavesy vlavo hore, inak sa pise v pohode
- paradna zmena je trackpoint... to je radost s tym pracovat... touchpad sa da vypnut dotykovym tlacitkom
- co sa tyka dotykovych tlacitiek, tak napriklad hlasitost sa ovlada perfektne
- aplikacia quick launch buttons si konecne pri zmene hlasitosti a pod. neberie focus, takze to nie je otravne, navyse sa taketo informacne okienka daju v nastaveniach vypnut...
- k notebooku boli pribalene win 7 32 a 64bit (32bit boli predinstalovane), win xp a dvd s ovladacmi a programami
- neuveritelny je displej... cierna je ciernejsia a farby su tiez krajsie, pozorovacie uhly omnoho lepsie, nez na 14,1" 6510b. neskor pridam fotku na porovnanie...

Dirtas
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 01 črc 2009 07:03

Příspěvekod Dirtas » 09 črc 2010 11:13

Zdravím,
rád bych se zeptal, jestli se v blízké době očekává nějaký refresh řady 8540w, nebo jestli jej můžu s klidným srdcem koupit teď. Nejdéle mohu čekat do září, nicméně by se mi hodil k práci již nyní.

Díky.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 09 črc 2010 12:15

neda. 8540w je na trhu len par mesiacov.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Dirtas
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 01 črc 2009 07:03

Příspěvekod Dirtas » 09 črc 2010 12:48

Ok, díky.
Ještě bych měl jeden dotaz na věčnou diskuzi mezi dvoujádrem/čtyřjádrem.

Především mě zajímá, že v oficiálních intel specifikacích max. frekvence RAM 1066MHz a v HP specifikacích je 1333MHz. Mám to chápat jako marketingový trik? Moduly sice budou 1333MHz, nicméně pojedou na 1066Mhz?

Takže pokud by to bylo jak říkám tak pro čtyřjádro mluví:
Velikost Cache/Frekvence RAM/Vícevláknový výkon

Pro dvoujádro:
Spotřeba/teplota/32nm/Takt(+freq. turboboost)/jednovláknový výkon/BD mechanika

Jak moc se těh 15W projeví na životnosti baterie? Nárustu teploty?

Nicméně to vidím spíš na to dvoujádro.

EDIT: Aktuálně projíždím jednotlivé typy rozšíření záruk. Co si člověk musí koupit, aby měl 3 letou záruku NBD včetně pokrytí náhodného poškození? To musím koupit balíčky 2?

giorgino
píše často
Příspěvky: 162
Registrován: 24 črc 2008 10:14
Bydliště: Liberec

Příspěvekod giorgino » 09 črc 2010 16:48

Dirtas,

jsou tam DDR3 1333, které v případě dvoujádra jedou na 1066 Mhz, zatímco u čtyřjádra na 1333 Mhz.

Záleží na co ten noťas budeš používat. Ono max. TDP 35 či 45W je právě při maximálním zatížení všech jader. V případě nevyužívání max. výkonu se cpu přetaktuje a používá pouze jedno jádro. Naopak při potřebě vysokého výkonu sepnou všechny jádra a dávají maximální výkon, zároveň však odebírají mnohem více energie. Rozdíl mezi dvoujádrem a čtyřjádrem v případě 8540w/p a zahřívání s hlučností nevím, protože u obou variant počtu jader je jinak řešené chlazení. To jedině nějaký test a zkušenosti uživatelů. Ale logicky při zatížení všech čtyřech jader je větší spotřeba než u dvou jader a stroj je více zahříván.

Já budu taky kupovat noťas, a to s dvoujádrem i7 620M 2.66 GHz/4MB L3, Turbo 3.33 GHz. Přijde mi to jako dostatečný výkon, navíc když to má HT (jádra 2, vlákna 4).

Dirtas
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 01 črc 2009 07:03

Příspěvekod Dirtas » 09 črc 2010 16:59

Také jsem se po odpoledni stráveném hledáním infa rozhodl pro variantu dvoujádrovou.
Jediné, co mě teď trápí je to, jaký balíček pro rozšíření záruky vzít. Pokud bych vzal balíček UF243E (Ochrana před náhodným poškozením, následující pracovní den na místě, HW podpora), tak to pokrývá i standartní poškození jako např. vyhořelou desku v rámci toho NBD + onsite? Aby mi pak technik neřekl, že balíček pokrývá pouze náhodné poškození a když mi to vyhořelo, že to musím poslat na měsíc do servisu. Mám v tom docela zmatek. U Lenova to měli tak hezky popsané a tady nic....

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 09 črc 2010 17:28

pokryva to aj ten mainboard ale u HP je to NBD response. tzn. na dalsi pracovny den sa u teba objavi technik na diagnostiku. pokial ale zrovna potrebny diel na vymenu nemaju na sklade tak to moze kludne trvat aj vyse tyzdna. opravu do dalsieho dna pri NBD garantuju len Dell a Fujitsu.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Dirtas
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 01 črc 2009 07:03

Příspěvekod Dirtas » 09 črc 2010 17:43

Díky,
stím sem počítal, že ten NBD nebude až tak NBD.
Nicméně hlavně mi jde o to co jsem psal výše. Aby se to "NBD" a především onsite vztahovalo i na obyčejné výrobní vady. Přecijen ta cena se mi zdá mírná oproti Lenovu.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 10 črc 2010 18:37

UF243E:
rozšírenie záručnej lehoty na celkovo 3 roky so zásahom u zákazníka nasledujúci pracovný deň pre notebooky Hewlett Packard rady Compaq "p" a "w" vrátane poistenia proti náhodnému poškodeniu.

Servis v pripade nahodneho poskodenia onsite nie je; onsite je len na klasicke zarucne vady.

C

Dirtas
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 01 črc 2009 07:03

Příspěvekod Dirtas » 10 črc 2010 19:10

"Servis v pripade nahodneho poskodenia onsite nie je; onsite je len na klasicke zarucne vady. "

To je myšleno globálně, nebo pouze na tento balíček?

Resp. Existuje nějaký balíček(kombinace balíčků), který by rozšířil záruku tak, jak uvádím výše?
Nebo je tento balíček (UF243E) nejvyšší(nejlepší) možné rozšíření, pokud nepotřebuju travel, ani odezvu 24/7?

Shrnuto: Chci si pořídit 8540w a chtěl bych k němu nejvyšší možné 3. leté rozšíření záruky. Jaký balíček/kombinaci balíčků zvolit?

Díky.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 10 črc 2010 21:43

Globalne. ADP (servis nahodneho poskodenia) nikdy nie je onsite.

Este je "lepsia" varianta ak nepotrebujes travel (travel = pokrytie po celom svete, nielen v EU) - UL784E. Oproti UF243E obsahuje navyse moznost ponechat si pevny disk v pripade, ze sa poskodi a bude ho treba vymenit (standardne ho servis berie naspat i s datami co su na nom).

PS: Na svojej 8530w mam vsetky sluzby - ADP som nevyuzil ani raz, DMR ani raz, ale onsite v ramci zaruky uz 2x (predosly notas 4x). Vrele odporucam priplatit si zan, pri tak drahom notase je to par drobnych. Ono defacto samotne ADP pre 8540w neexistuje, takze ak chces rozsirenie zaruky s ADP, onsite zarucnemu servisu sa nevyhnes - co je len dobre.

C

PS: U nas doma mame "ciernu dieru", odchadzaju tu notasy vsetkych znaciek ;-) Brat ma cca 2 mesiace 8540w, zatial bez problemu.

Dirtas
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 01 črc 2009 07:03

Příspěvekod Dirtas » 10 črc 2010 21:55

Do té 8540w plánuju koupit OCZ Vertex 2, takže stejnak bych si jej vždy prohodil v případě reklamace, tudíš vrácení disku nepotřebuji. Neplánuji ani cestu mimo EU. Takže vezmu balíček UF243E.
Díky moc za radu.

Ještě bych se zeptal na zkušenosti tohoto typu NTB s SSD diskem. Nepředpokládám, že by měl vzniknout nějaký problém, ale jistota je jistota. Přecijen jsou to poměrně drahé zařízení.

konkretně tento:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=77385

CeCo

Příspěvekod CeCo » 11 črc 2010 14:47

Co takto si ten notas naklikat v TopConfig aj s SSDckom INtel priamo od HPcka? Dobry diler vie prifarit takyto TopConfig k nejakej vacsej objednavke a vydolovat cenu porovnatelnu so skladovymi zostavami.

C

Dirtas
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 01 črc 2009 07:03

Příspěvekod Dirtas » 11 črc 2010 19:06

Bohužel jsem student, takže nepředpokládám, že bych mohl smlouvat o cenách. Nicméně líbí se mi verze WD929EA. Akorát vyměnim disk za Vertexe, dokoupim záruku a snad nebudou problémy.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů