HP Pavilion dm4-t?

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Maxxim1919
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 09 dub 2011 08:47

HP Pavilion dm4-t?

Příspěvekod Maxxim1919 » 09 dub 2011 09:01

Dobrý den.

Máte někdo zkušenosti s dm4-t řadou HP Pavilionů?
(např sestavený http://www.shopping.hp.com/webapp/shopp ... id=6228647)

Rád bych tento notebook koupil, protože má dle mého názoru poměrně dobré HW parametry (ve vztahu k ceně), skvělou výdrž baterie, velmi slušnou low-end cenu a taky pěkný design s kovovým provedením...
Jenže mám špatné zkušenosti s předchozími řadami Pavilion (řada dv6000 - shořela deska; dv6700 - odešlo něco na desce a nejede zvuk a mechanika; dv6 - nejede wifi (chyba desky) a podobné "klasické" problémy Pavilionů s přehříváním).

Vzhledem k tomu, že to je jedna z nejnovějších řad, tak jsem toho moc zatím nenašel. Rád bych věděl, zda u této řady jsou problémy s přehříváním či podobné, případně našel podobný, vhodnější notebook :)

Díky za jakékoliv info.

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 09 dub 2011 10:12

a co na tom chceš dělat ?

jsem si 100% jist, že se najde něco lepšího než paviján :-)
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

Maxxim1919
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 09 dub 2011 08:47

dm4

Příspěvekod Maxxim1919 » 09 dub 2011 13:53

No člověk by řekl, že na to co na něm dělám [Internet + dokumenty, hry, hudba + filmy, nějaké prográmky (nic moc náročné na výkon)] nepotřebuju nic extra... Ale zase pokud má notebook vydržet třeba 4 roky, tak bych rád měl něco slušného (třeba hi-end z low-endů :D)

Prakticky ve všem mi nejvíce Paviliony vyhovují, jen mi vadí to přehřívání, které je (nebo BYLO?!) u nich častým problémem.

Teď mám 2,2 ghz dual core x64, 3gb ram a 250gb hdd, ale s dost slabou GPU, tak bych chtěl za "málo peněz" aspoň nějaké zlepšení. A taky zmenšení (menší váha, LCD 13.3" - 14.1") ze současných 15.6", protože ntb denně nosím a těch 15,6" se mi už zdá zbytečných. Navíc potřebuju mezinárodní servis, protože plánuju nákup v USA (a všechny značky mi v ČR takový ntb neopraví).

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 09 dub 2011 14:02

pokud to má vydržet 4 roky tak naopak ber nejnižší konfigurace business modelů (tedy low-end z hi-endů). taky pochybuju, že na Pavilliony se dá dokoupit 4y záruka (což na businessy jde v pohodě).
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

Maxxim1919
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 09 dub 2011 08:47

Příspěvekod Maxxim1919 » 09 dub 2011 14:05

No 3 roky jde dokoupit na Pavilion, to by mi stačilo. Jen nevím jestli se dá v plném rozsahu uplatnit i v ČR. (základní záruka je celosvětová bez problémů, s rozšířenou si nejsem jist)
HP Pavilion DV6915nr: 15,6"; 2.0 Ghz Turion 64x2, 3 GB RAM, 250GB HDD.

Maxxim1919
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 09 dub 2011 08:47

Příspěvekod Maxxim1919 » 09 dub 2011 14:12

Jirrick píše:pokud to má vydržet 4 roky tak naopak ber nejnižší konfigurace business modelů (tedy low-end z hi-endů). taky pochybuju, že na Pavilliony se dá dokoupit 4y záruka (což na businessy jde v pohodě).


Co by si mi třeba doporučil z těch Bussiness (a případně proč) :)

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 09 dub 2011 14:50

tak zásabní rozdíl je v konstrukci. zatímco ty pavilliony jsou sice potažený plechem, ale vnitřní konstrukce je plast, tak business modely (u HP elitebooky, u Lenova Thinkpady T a X a u Dellu Latitudy) mají konstrukci z pevnějších a odolnějších materiálů (různé kombinace slitin, kovových výztuh, skleněných a uhlíkových vláken), takže přenášení snáší daleko lépe. potom lepší ergonomie, možnost dokování a v neposlední řadě matné povrchy ntb a displeje. mezinárodní záruky nejsou problémem, protože tyto řady ntb si kupují právě ti lidé, co s počítačem cestují po celém světě.

doporučení záleží na pouze a jenom tvém rozpočtu. v americe tyhle ntb začínají v nejnižších konfiguracích tak na $800 + k tomu tu mezinárodní záruku.
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů