HP COMPAQ 6510b zkušenosti

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
B3rrY
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 31 kvě 2007 08:34

Příspěvekod B3rrY » 06 zář 2007 20:12

Georgij: Já nemám Toshibu, ale Hitachi. ;)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 06 zář 2007 21:33

B3rry:
Vyrobca Cellxpert, zoskladane v Cine, clanky od Sony.
Neviem, videl som uz baterky s clankami od Sony pre HP a tie boli v pohode...

C

stastik_p
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 26 dub 2007 15:06

Příspěvekod stastik_p » 09 zář 2007 11:51

Vrátil jsem se domů z dovolené a nestacím se divit. Chtel jsem dnes objednávat nakofnigurovaný 6510b a ono nic. V katalogu mi to pise u vsech prodejcu produkt je nedostupny (model ke konfiguraci) a jiz nakonfigurovane jsou v doprodeji. Chysta se nejaka obmena sortimentu? :)

Kodlisko
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 15 srp 2007 22:23

.

Příspěvekod Kodlisko » 09 zář 2007 12:48

Asi dělají ten update jak Ceco psal.
Já jsem si ho na konci srpna také obědnal a psal jsem jim co se děje,když zmizel a jestli nebude nějaký problém s dodáním a napsali mi z autocontu z ostravy( kde jsem si ho konfiguroval a obednal), že je vše ok a notebook mam obednán a příjde v datumu jak psali.

Jen se uplně moc bojím, aby mi nepostavili ten model s tou chybou větráků aby nebyl hlučný jak ten vysavač to by mi asi hráblo už.
Doufám, že už to odstranili a dojde mi už dobrý notas nebo čekat na to další měsic na reklamaci bych prostě nemohl a asi bych je *abil

Falcon16
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 29 čer 2007 16:56

Příspěvekod Falcon16 » 09 zář 2007 13:38

no mne by mal prist 10.9., tak som zvedavy. pokial ide o chybu hlucneho vetracika, tak IMHO sa toho nejako velmi neobavam. predsalen skladany notebook nedrzia neviem kolko na sklade, ako v pripade klasickych "neskladanych" ntb.

stastik_p
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 26 dub 2007 15:06

Příspěvekod stastik_p » 10 zář 2007 08:35

No tak mi rekli v obchode dnes, ze model se doprodava a tudiz uz nebdue dale v nabidce. Tak panove mate stesti a ja smulu :).

CeCo

Příspěvekod CeCo » 10 zář 2007 12:44

Blbost, 6510b je ziva minimalne do januara, najskor potom bude asi nahradena novsiou verziou (tak, ako bude Intel inovovat svoje procaky). Prave som to overoval.

C

Zacker
píše často
Příspěvky: 285
Registrován: 18 dub 2007 21:58

Příspěvekod Zacker » 10 zář 2007 12:52

Spíš tím asi mysleli že se doprodávají konfigurace s T7100, na webu HP se už objevily nové s T7250.
Spíš mě naštvalo to zdražení za posledních pár dnů, radši nebudu otálet čekaní na T7250 by se nemuselo vyplatit.

Btw: Nevíte jestli je nějaká možnost zvýhodněného upgradu na WVista Buss. když si teď koupím verzi s XP Pro ?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 10 zář 2007 13:01

Zvyhodneny upgrade nie je. Mozes vsak kupit Vistu Bus a instalovat XP Pro.
Holt, idu Vianoce, komponentov je nedostatok - idealny dovod na zdrazovanie. Napr. ja riesim notebooky do 1. novembra, potom len cakam na dodavky a zacinam az 7. januara (myslim kupa NB pre kamaratov).

C

stastik_p
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 26 dub 2007 15:06

Příspěvekod stastik_p » 11 zář 2007 21:45

Chtel bych si dokoupit k 6510b dalsi GB RAM, ale nechci jit pres konfigurator a poskladat si cely NTB. Nevite kde mam pameti sehnat ? Cetl jsem tu na forku, ze tam nepasuje lecjaka pamet 667MHz DDR2, ale pouze urcite specificke druhy. Mam pozadat o pridelani GB RAM uz pri objednavce NTB? Aby tam zase nesali nejakou HPckovou silene drahou. Diky

Falcon16
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 29 čer 2007 16:56

ovaladace

Příspěvekod Falcon16 » 12 zář 2007 19:27

zdravim.
dosiel mi uz tento notebook. kedze som ho kupoval bez OS (ten mam doma legalne. konkretne win xp pro), nemam ziadne ovladace. tie som postahoval z netu, zo stranok HP. a teraz k problemom:

1.) najskor som mal rozlisenie len 1024x768, teda nie na celej obrazovke. tak som nainstaloval ovaldace na grafiku. a prestalo mi fungovat regulovanie jasu obrazovky pomocou Fn+F9/F10

2.) totalny problem so zvukovkou. nijako sa mi nepodarilo rozbehat :(

3.) taktiez problem s wifi, tiez sa mi este nepodarilo rozbehat :(

4.) ako na snimac odtlackov prstov? ako ho rozbehat, aby aj behal pre prihlasenie do win?

zatialm vsetko. aj tak myslim, ze staci :P

btw, ntb je skladany cez TopConfig. Co ma sklamalo, co mohlo byt lepsie, je displej. ma dost blbe pozorovacie uhly :cry: Budem si musiet zvyknut. inak zatial fajin. nemam nahodene vsetko, tak nemozem robit nejake exra recenzie

dakujem kazdemu za pomoc.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 12 zář 2007 20:41

Aka konfiguracia?

1, Instaluj QuickLaunch Buttons a ovladace z hp.com (nie z intelu)
2, Na hp.com (stahovanie pre 6710b) je uaa driver k audiu. Natahat a nainstalovat.
3, Aka WiFi - Broadcom alebo Intel? Treba najprv nainstalovat HP Wireless Utility, tou zapnut adaptery a potom nainstalovat ovladace.
4, Instalacia Hp Protect Tools Suite + vsetko zo security (najma HP Credential manager)

Displej - aky mas?

C

Falcon16
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 29 čer 2007 16:56

Příspěvekod Falcon16 » 12 zář 2007 21:58

konfiguracia:
C2D 7100, 2GB RAM v 2slotoch, disk 160GB SATA, wifi Broadcom b,g, bluetooth

veci taham iba z HP stranok

1.) quick bla bla som nainstaloval. funguje. diky

2.) ten driver som stahoval uz pre 6510b z HP stranok. tak som pouzil ten, ale nechce ist. prebehne instalacia, restart a po nabehnuti windowsacke nalezen novy hardware. a zvuky stale vsetky sede, ze sa nedaju menit. v nastaveni zvukovky

3.) Broadcom. konkretnejsie je ktore to HP Wireless Utility? na strankach HP su "Intel PRO/Wireless Drivers", "Ethernet Drivers" a "Software Support for HP Integrated Module with Bluetooth Wireless Technology". Potom v casti Software - Solutions je ze "Intel PROSet for Intel PRO/Wireless Network Connection". to je ono?

4.) zatial som sa k tomu nedostal :-P

a displej je matny. Ono da sa nan celkom pozerat. pokial nie je cierna obrazovka. vtedy su zmeny farby najvyraznejsie. cierna je v podstate iba v strede a okolo je take sede pole.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 13 zář 2007 00:44

Ehm, ked mas WiFi Broadcom, ako mozes tahat ovladace k Intelu??? Natahaj ovladace k Broadcom (a potom takisto HP Wireless Utility, aspon tak sa to tusim vola; bude to mat len par MB).

Displej som chcel vediet aj rozlisenie, aj povrch (matny/leskly).

C

Falcon16
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 29 čer 2007 16:56

Příspěvekod Falcon16 » 13 zář 2007 12:00

:oops: no doslo mi potom. nasiel a stiahol som broadcom wirelles utility zo stranok HP a uz vsetko ide.

ten displej je matny, WXGA (1280x800). a nie je to take hrozne, ked zrovna nezobrazuje velku ciernu/tmavu plochu.

fingerprint som spojazdnil na prihlasenie do win, ale nemalo by byt aj nieco take, ze na nete na nejakych strankach sa pomocou toho prihlasim? skusal som to trochu, ale nikdy ma to neprihlasilo.

inak, ntb je super. klavesnica je perfektna, ziadne prehybanie, pise sa velmi dobre. jedina skoda je kratky shift a dvojriadkovy enter.
co sa tyka baterky, tak drzi pekne. Uz 3hod idem na baterku so zapnutym wifi a ostava mi 10%.
narocne veci som neskusal este, tak vykonov nemozem moc napisat, co a ako.
repraky sa dobre pocuvaju. aj hlasitost je prekvapivo velka.
vetrak ide stale, ale velmi potichu. ale nechapem, preco vobec ide. teploty mam 35° disk a 45° CPU. je nejaky program, ktorym by som mohol nastavit spustanie ventilatora?


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů