HP Compaq 6530b

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 11 led 2009 14:45

MI5 píše:Také vám mechanika vydává například při zapínání počítače takový hlasitý vrzavý zvuk? Nejlépe bych to připodobnil ke zvuku, co dělaly dříve disketové mechaniky, když v nich nebyla disketa.

ano. je to dvd mechanika. Dela mi to i druhy NB. Nedelej si s tim starosti.
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

MI5
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 03 zář 2008 17:43

Příspěvekod MI5 » 13 led 2009 19:17

díky moc
HP 6530b - 14,1" WXGA+, T9400, 2GB RAM, Intel GMA X4500MHD, XP Pro

*Marty*

Příspěvekod *Marty* » 15 led 2009 13:01

Zvažuju koupi tohoto notebooku. Váhám mezi LEnovem R400 a tímto. Může mi tento notebook doporučit nebo říct nějaké nedokonalosti ? Jak je na tom s pevností a výdrží? Srovnatelně s R400 nebo hůř? Díky moc.

lukas-svk
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2008 16:57

Příspěvekod lukas-svk » 16 led 2009 09:29

Václav píše:Setkal jsem se s tím, že dvěma lidem začala vrzat plocha před klávesnicí po obou stranách touchpadu - už při lehkém dotyku vrže, údajně byl pokus o reklamaci, který to ale nevyřešil, vrže to stále na jedné straně.

Máte někdo podobný problém s tímhle ntb??


ano, mne to vrzalo napravo ..reklamovane, vyriesene, ale objavilo sa to nalavo od touchpadu .. uz sa mi to nechce riesit. :) tak to mam tak ako to je.

Akurat minule som robil na r61 a tiez vrzal :)

Václav

Příspěvekod Václav » 19 led 2009 19:10

Díky za odpovědi, asi do toho půjdu i s rizikem vrzání. Bojim se ale, že reklamace to nevyřeší - tam to spravěj a může to začít vrzat znova...

Jinak máte ponětí, co by se stalo, kdybych vyhodil ty Visty, který se k tomu dodávaj a dal si tam ultimate 64 bitový Visty? Stalo by se něco s tou partišnou, ze který se zotavuje systém pomocí tlačítka tuším F10 nabo F11?

Díky.

lukas-svk
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2008 16:57

Příspěvekod lukas-svk » 21 led 2009 02:40

pozri konkurenciu dell alebo ibm pripadne toshibu. mne sa az tak nezda byt tento book nejak uplne naj, ako nie je zly, ale v niektorych oblastiach by som cakal viac - aj ked zas co moze clovek cakat za cenu toho stroja.. za tu cenu to zasa az tak zle nie je .

L.

PS: asi som ti moc nepomohol :)

Edit: objavuje sa u mna slabe piskanie - take eee eee ee, je to dobre pocut ak clovek prilozi ucho k mriezke vetrania ktora je na lavej strane notebooku. OS mam Win vista biznis 32 bit od HP.. robi vam to tiez ?

duracer
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 lis 2007 20:50

Příspěvekod duracer » 27 led 2009 11:14

mam verziu s WXGA+ teda pomerne male pixely ale musism povedat ze sa mi na to celkom dobre pozera. Ostrost pisma ma tento notas na vybornu 8) co povazujem v dnesnej dobe LCD nepodarkov za velke plus :wink:

Václav

Příspěvekod Václav » 27 led 2009 23:22

Tak jsem si pořídil taky tenhle stroj - po dlouhém zvažování.

Pro ty, kteří taky třeba budou váhat napíšu dojmy, ale mám ho teprv od včera.

Čekal jsem, že až ho rozbalím, bude někde nějaká nepřesnost v provedení a bude něco aspoň trochu vrzat nebo se prohybat, ale všechno je OK, všechno sedí ZATÍM jak má.

QuickLaunchButtons zatím taky neblbnou.

Co mě teda sere jsou Visty, jsou to hrozný sračky, kde se nedá nic najít a hlavně člověk musí nastavovat kdejaký komedie, aby se stal administrátorem, ale to sem nepatří...

Co se týče hlučnosti, předčil skoro moje očekávání - když je zapojenej do sítě, jen zlehýnka fouká jako třeba Dell Latitude D63O (tušim), spíš je ještě tišší a ještě se mi zatím nestalo, aby spustil hlučnější fázi chlazení, pokud je teda v síti. Ani když ho mám na klíně nezačne chladit druhou fází. Ta méně hlučná první fáze chlazení je slyšet jen v naprosto tiché místnosti (pokud teda nedám ucho až k ntb). Pokud jede na baterku, tak naopak skoro pořád fouká druhá, hlučnější fáze, ale je to pořád mírné - v tiché místnosti to člověk nepřeslechne ani při hlasitém hovoru, ale vůbec to neruší svojí intenzitou.

Klávesnice krásně tvrdá, skvěle se píše. Gumový tlačítka u touchpadu by mohly bejt nižší, ale to je detail.

Zřejmě zazálohuju recovery partyšnu, všechno vyhážu a dám tam 64 bitový Visty bez těch sraček, co se mi tam automaticky nainstalovaly na začátku a přidám tam časem 4GB paměťovej modul.

Displej je nádhernej - když jsem ho dal vedle 22 panelu HP, tak se to samozřejmě nedalo srovnat, ale na to člověk může srát - pokud budu chtít echt kvalitní obraz, dám si externí LCD. Akorát displej by mohl mít větší úhly, hlavně vertikální, ale to nijak to nevybočuje ze standartu, není to nic, nad čím by se člověk musel pozastavovat.

Touchpad přesnej, rychlá odezva....

Obtiskávání gumovejch hajzlů před klávesnicí na LCD neřešim, protože si tam pokaždý vkládám pěnovou folii, která tam byla z výroby...

Je to dost chaotickej popis, pokud někdo bude chtít podrobnosti, ať klidně píše soukromou zprávu.

EDIT: ještě disk - mám tam 5400 otáčkovej Fujitsu, kterej si občas, když pracuje jen tak jemně občas trochu vrní, rozhodně nešumí, ale je slyšet slabounký brnění jako u klasickýho HDD, ale nekonečně slabší, vůbec to neruší.

EDIT: hlučnost - první fáze chlazení je někdy celkem dobře slyšitelná i v jinak naprosto tiché místnosti, kde hraje z počítače hudba k práci. Dokázal bych si představit ještě větší tichost, ale myslim si, že tišších už je jen malý procento notebooků a asi ne v této cenové kategorii.
Naposledy upravil(a) Václav dne 30 led 2009 14:29, celkem upraveno 2 x.

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 28 led 2009 07:14

lukas-svk píše:pozri konkurenciu dell alebo ibm pripadne toshibu. mne sa az tak nezda byt tento book nejak uplne naj, ako nie je zly, ale v niektorych oblastiach by som cakal viac - aj ked zas co moze clovek cakat za cenu toho stroja.. za tu cenu to zasa az tak zle nie je .

L.

PS: asi som ti moc nepomohol :)

Edit: objavuje sa u mna slabe piskanie - take eee eee ee, je to dobre pocut ak clovek prilozi ucho k mriezke vetrania ktora je na lavej strane notebooku. OS mam Win vista biznis 32 bit od HP.. robi vam to tiez ?


me to piskalo taky (sice mam HP 550), taxem to dal minuly tyden na reklamaci a ted cekam co bude.. rikali ze to musi poslat do hp, tak uvidim
Apple Macbook Pro 13"

Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

Václav

Příspěvekod Václav » 28 led 2009 23:59

Někdo se tu ptal na pouzdro - koupil jsem neoprenovej Belkin pro 14''ky, sedí krásně.

Behnil

Příspěvekod Behnil » 05 úno 2009 11:50

Mam par otazek na majitele tohoto notebooku.

1. Nevite nekdo jak zaridit aby se nedala odebrat jako treba USB?

2. Taky vam pevny disk pri necinnosti jakoby susti? Dioda lehce problikava a jako kdyby se presunovali hlavicky sem a tam..pri zatezi je disk tichy.

3. Stava se vam ze kdyz pisete, tak rezonuje DVDROM? Kdyz se silneji zatlaci, tak to prestane.

Mam konfiguraci s T9400 a 7200 ot. diskem Seagate Momentus, Vista Business 32b

Václav

Příspěvekod Václav » 05 úno 2009 17:13

Behnil píše:Mam par otazek na majitele tohoto notebooku.

1. Nevite nekdo jak zaridit aby se nedala odebrat jako treba USB?

2. Taky vam pevny disk pri necinnosti jakoby susti? Dioda lehce problikava a jako kdyby se presunovali hlavicky sem a tam..pri zatezi je disk tichy.

3. Stava se vam ze kdyz pisete, tak rezonuje DVDROM? Kdyz se silneji zatlaci, tak to prestane.

Mam konfiguraci s T9400 a 7200 ot. diskem Seagate Momentus, Vista Business 32b



ad 1) co aby se nedala odebrat?
ad 2) mně disk nešustí, jenom když zapisuje, tak občas trochu brní, jako každej disk, když zapisuje, ale mám jinej disk, takže...
ad 3) DVD ROM mi při psaní určitě nerezonuje

ale jak říkám, mám jinej model, takže to asi není vypovídající...

Behnil

Příspěvekod Behnil » 05 úno 2009 18:09

Kdyz soupnes do pocitace USB disk, tak se ti vpravo dole objevi ikonka, na kterou kdyz kliknes, tak tam mas moznost bezpecne odebrat disk...a ja tam mam sitovou kartu.

Václav

Příspěvekod Václav » 05 úno 2009 20:17

Sitovku tam mam taky, to ale neresim... netusim, proc tam je.

MI5
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 03 zář 2008 17:43

Příspěvekod MI5 » 07 úno 2009 11:24

Behnil píše:Mam par otazek na majitele tohoto notebooku.

1. Nevite nekdo jak zaridit aby se nedala odebrat jako treba USB?

2. Taky vam pevny disk pri necinnosti jakoby susti? Dioda lehce problikava a jako kdyby se presunovali hlavicky sem a tam..pri zatezi je disk tichy.

3. Stava se vam ze kdyz pisete, tak rezonuje DVDROM? Kdyz se silneji zatlaci, tak to prestane.

Mam konfiguraci s T9400 a 7200 ot. diskem Seagate Momentus, Vista Business 32b


1. ta síťovka tam je, protože se dá odebrat, když ji nepoužíváš a snížíš tak spotřebu. Také pokud jedeš na baterky a nejsi připojen, tak jí systém automaticky odebere. Toto se dá vypnout. Myslím, že ale nemůžeš zařídit, aby se ti tam nezobrazovala. Je totiž v nb zapojená jakoby externě. Neřešil bych to.

2. S tímto jsem se nesetkal.

3. Mám stejnou konfiguraci a také se mi to někdy stává. Zatím jsem nevysledoval, proč to někdy rezonuje a někdy ne.
HP 6530b - 14,1" WXGA+, T9400, 2GB RAM, Intel GMA X4500MHD, XP Pro


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů