HP Compaq 6530b

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 16 lis 2008 18:00

U me vse sedi zda se dobre.
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 22 lis 2008 19:45

Tak dnes jsem si s 6530b chvíli hrál musím říci, že se co se týče zpracování trochu zklamaný.

Že se bude prohýbat víko jsem čekal (to se prohýbá i u tom modelu 6930), ale nepevnost palmrestu mě překvapila. Stačilo trochu tlaku a plast se prohýbal velmi poddajně (zde naopak 6930 nezklamalo, to má vlastní základnu notebooku tvrdou jako kámen).

Abych řekl pravdu, na to, že má 6530b slitinovou výstuhu mě jeho kvalita zklamala...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 22 lis 2008 21:25

Mam problem s BT vs. Nokia Suite - nejde mi autentizovat pripojeni - zadam heslo v pc i mobilu stejne a mobil rekne ze OK a NB rekne KO. Nekdo podobny problem? - novy drivers wokna automaticky nenasly. Vista
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

CeCo

Příspěvekod CeCo » 22 lis 2008 21:33

sirius1983:
A kto vravi ze ma zliatinovu zakladnu? ;-) Pockaj do zajtra, bude recenzia na 6730b, tam sa dozvies pravdu.

A prehybanie veka na 6930p? No neviem, na 15,4" mam velky problem sposobit vlnenie LCDcka zatlacenim na veko, 14" by na tom mala byt este lepsia. Alebo si maximalista a stlacas to veko fakt az kym sa nezacne LCDcko vlnit :mrgreen:

C

duracer
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 lis 2007 20:50

Příspěvekod duracer » 23 lis 2008 12:48

lukas-svk píše:Zdar , chcel by som sa spytat ako je na tom tento notebook z pohladu kvality vypracovania ? Nevrzu plasty - pripadne nie su nekvalitne spracovane atd ? Mam tento book , ale napravo od touchpadu kde je strbina na zachytenie displaya mi plastky ako keby zle dosadali , pri tlaku rukou tam nieco hlasite pukne. Nemate obdobne skusenosti ? Ntb som kvoli tomu poslal na reklamaciu do servisneho strediska v BA (Galvaniho, dufam ze to tam cele nezmrsia), tak som zvedavy co na to technici.


Dik
L.


...kvalita sprcovanie je podla mna dobra
Ked silnejsie zatlacim na miesto ktore spominas tiez pocujem puknutie ale pri normalnej praci nie som nuteny talcit na plasty tak aby mi pukali...takze u mna reklamacia zo tohoto dovodu neprichadza do uvahy
...inac to pukanie je podla mna sposobene tym ze sasi je v tychto miestach viditelne oslabene (pozri sa na notas spredu) tym, ze vyrobca z nehom musel dost znacu cast vykrojit kvoli reprakom...a presne nad reprakmi pri silnejsom zatlaceni sasi puka

btw.....ja uz z notasom dlhsi cas ziaden problem nemam, vsetko fuguje tak ako mam :wink:

duracer
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 lis 2007 20:50

Příspěvekod duracer » 23 lis 2008 12:48

CeCo píše:sirius1983:
A kto vravi ze ma zliatinovu zakladnu? ;-) Pockaj do zajtra, bude recenzia na 6730b, tam sa dozvies pravdu.

A prehybanie veka na 6930p? No neviem, na 15,4" mam velky problem sposobit vlnenie LCDcka zatlacenim na veko, 14" by na tom mala byt este lepsia. Alebo si maximalista a stlacas to veko fakt az kym sa nezacne LCDcko vlnit :mrgreen:

C



...kde je ta recenzia ??

norther
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 02 říj 2007 08:03

Příspěvekod norther » 23 lis 2008 14:47

Zdravím, tiež by ma zaujímala tá recenzia na HP 6730b, dosť silne uvažujem o jeho kúpe.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 23 lis 2008 15:09

Klud, este je stale dnes. Bude na www.techsupport.sk

C

duracer
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 lis 2007 20:50

Příspěvekod duracer » 24 lis 2008 12:22

...mam 6530b no mechanika ma uplne iny dizaj pohybliveho snimacu oproti tej co je vyfotena a everest mi vypisuje ze sa jedna o TSSTcorp CDDVDW TS-L633L od Toshiba Samsung Storage Technology.
Takisto o mojom 250 GB disku tvrdi ze ide o TOSHIBA MK2552GSX a nie FS.

"opierka rúk má vertikálne pásy čiernej farby"......neviem co tym autor myslel. Jednine pasy co vidim na mojej opierke su biele a maju horizontalnu orientaciu

...neviem preco autora tak velmi trapi ze pri notasi nie je pribalene CD na obnovenie Visty. CD s Vistou predsa v sucasnosti nie je ziaden problem zohnat.

Notebook mi vobec nepripada hruby.

Vydrz baterie v mojom pripade 4:28 - zapnuty BT a WIFI, jas na minimum ;0)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 24 lis 2008 13:55

duracer:
Precitaj si poznamku pod clankom - vyrobcovia sa mozu lisit (a aj sa lisia). Inac, Toshiba disk je dost bieda.

Pasy - ja som ich vnimal ako cierne...

CD s Vistami - fakt nie je problem? Najdi mi prosim legalny sposob, ktory bude trvat menej ako 3 tyzdne. MS ti ich neposle, distributor tiez nie a Moduslinku (cez Infocall) to trva one 3 tyzdne. A vychadzaj z toho, ze nejake pozicane OEM medium nebude mat drivery (treba tahat z netu) a aplikacie, ktore su len a jedine na recovery DVD.

Hrubku 6530b neporovnavaj s 6730b.

C

Moureek
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 24 říj 2008 11:02

Příspěvekod Moureek » 27 lis 2008 16:24

MI5 píše:Také se vám stává, že blbne panel s dotykovými tlačítky? Nelze zapnout wifi apod.? Nevím, co s tím udělat.
:roll: tak mně už to blbne taky... kruciš... :?
edit: všechno už chodí - bylo to jen ojedinělé a stačil restart

btw k nokia PC suite - propojení s telefonem přes Bluetooth funguje OK - dala jsem propojit natrvalo, takže nehesluju spojení... ale přestalo mi to přehrávat videa stažený z mobilu do počítače - 3gp... napíše, že program přestal fungovat... no lol...

Jinak i s vistama zatím spokojenost... akorát ty istalace HP se mi pořád vnucujou... jestlipak já jsem ještě něco důležitýho nenainstalovala... :) jo a vypnula jsem si UAC - to nešlo vydržet...
Naposledy upravil(a) Moureek dne 04 pro 2008 19:28, celkem upraveno 1 x.
HP 6530b (C2D T9400, 14" WXGA+, X 4500 HD, 2GB, 160GB, zatím Vista Business)

duracer
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 lis 2007 20:50

Příspěvekod duracer » 28 lis 2008 21:58

Po mesiaci pouzivania som s notasom zatial vseobecne spokojny

Ked zoberem do uvahy kvalitu, vykon, cenu, vydrz baterie tak asi najlepsie co sa da v sucasnosti zohnat :)

TimeSlider
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 02 pro 2008 10:45

Příspěvekod TimeSlider » 02 pro 2008 10:56

Mám taky HP 6530b, ale začínám s ním mít značné problémy. Hlavně s dotykovými tlačítky. Sama od sebe se mi přidává či ubírá hlastitost. Jindy zase při stisku nějakého tlačítka(Mute) se mi simuluje i stisk jiného tlačítka(nejčastěji Prezentace nebo Info). Ze začátku jsem provedl downgrade na XP a tak jsem si myslel, že nejsou ovladače na XPčka úplně vychytaný a tak jsem se vrátil zpět na Visty ale nepomohlo to. Je to dost nepříjemný. Hlavně když je něco ve Fullscreenu a ono si to najednou dá fokus progress baru na znázornění hlastitosti... Přemýšlím o reklamaci. Stává se to někomu z vás taky?

duracer
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 lis 2007 20:50

Příspěvekod duracer » 02 pro 2008 11:45

...aj mne tie dotykove tlacidla takto obcas blbli a riesil som to odinstalovanim a opatovany nainstalovani prislisnych ovladacov (HP quick lunch buttton) a vzdy to pomohlo. Robil som to tak asi tva tri krat ked bol este notebbok relativne novy. Teraz vsak uz dlhsiu funguje vsetko ako ma :wink:

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 10 pro 2008 13:33

Musim rict, ze nalevo od touchpadu docela slusne vrze.. :/
Forget the past, the future is now, the present`s gone..


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů