HP Probook 6540b EDIT: NOVY NOTEBOOK ZNOVA VYPINA

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
111

Příspěvekod 111 » 03 led 2011 17:48

Azim píše:No a máte nějaké zkušeností s reklamací? Já bych to nejraději vyreklamoval do doby, než mi vrátí prachy, ale to mi bude trvat celý školní semestr sakra. Navíc asi budu muset prodloužit záruku. No dám to asi reklamovat teď v lednu a dám nějaké info.

moc vám neporadím,jen přidám co jsem pochytil na zive.cz
Píší tam odborníci, že různé stažené hry cracklé rozháží dost systém tak jestli to nebude něco takového.

Azim
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 dub 2010 15:32

Příspěvekod Azim » 03 led 2011 21:07

No dělá mi to i u her co jsou zadarmo, spíš právě u těch starších her, u Mafie II se mi to snad nerestartovalo ani jednou.. Nevím, nevím :-(

rekoj 666
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 09 zář 2010 13:19

Přílišná hlučnost

Příspěvekod rekoj 666 » 03 led 2011 21:09

Zdravím,
vlastním také tento typ notebooku a jsem s ním téměř spokojen. Jediná, zato závážná chyba je přílišná hlučnost větřáčků. Nejspíš je to způsobeno přílišným chlazením procesoru, jež je normálně v hodnotách kolem 60 °C někdy však až 90°C. Každý, kdo přijde do styku s mým notebookem se strašně podivuje nad tou velkou hlučností. Může mi někdo napovědět, jak ideálně něco pozměnit, aby byl chod ventilátorů klidnější a tudíž nevydával notebook třeba při hraní takový hluk?? Moc by mi to pomohlo. Je to to jediný, co mě na něm opravdu štve.
Díky předem za rady.
PS: mám integrovanou grafiku a ta jede bez problémů.

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Re: Přílišná hlučnost

Příspěvekod Jirrick » 04 led 2011 20:46

rekoj 666 píše:Zdravím,
vlastním také tento typ notebooku a jsem s ním téměř spokojen. Jediná, zato závážná chyba je přílišná hlučnost větřáčků. Nejspíš je to způsobeno přílišným chlazením procesoru, jež je normálně v hodnotách kolem 60 °C někdy však až 90°C. Každý, kdo přijde do styku s mým notebookem se strašně podivuje nad tou velkou hlučností. Může mi někdo napovědět, jak ideálně něco pozměnit, aby byl chod ventilátorů klidnější a tudíž nevydával notebook třeba při hraní takový hluk?? Moc by mi to pomohlo. Je to to jediný, co mě na něm opravdu štve.
Díky předem za rady.
PS: mám integrovanou grafiku a ta jede bez problémů.

Normální teplota procesoru je kolem 40°C, v zátěži tak 70°C. Probooky řady b mají dobře navržený chlazení, máš tam někde vachl. Třeba něco jako zmetkovou heatpipe nebo někde něco nedolýhá. Reklamuj to.
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

Azim
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 dub 2010 15:32

Příspěvekod Azim » 07 led 2011 23:21

macbeth píše:jedno riesenie, ktore mne zatial funguje, sa objavilo na fore hp, na ktore som dal odkaz skor. Staci v catalyst centre v nastaveniach setrenia energie dat pri hrani na sieti Maximize battery life (ci daco podobne, NIE Maximal performance). Okrem toho som si nastavil aj ten VariBright na Maximal quality (a na zalozke 3D som nastavil rendering na max quality).

Odvtedy som hral Mafiu v dvoch varkach po cca 1.5 hodiny a ani jeden restart. Predtym sa mi podarilo zahrat si nanajvys 10 min bez restartu, nedostal som sa nikdy k nasledujucemu checkpointu po druhej misii...

I ked uz niekto nieco podobne radil (hrat na baterku), neskor pisal, ze mu to nefunguje. Ja som hrat na baterku neskusal, ale toto mi zatial ide.

Tak good luck... :)


Tak jsem vyzkousel presne tento postup a oleee, notebook se ani jednou nerestartoval. Predtim jsem hral Medieval 2 15minut a prask, restartoval se. Dneska jsem to testoval, hral jsem asi za den 5, 6 hodin a notas drzi. Sice pri hraní hučí, ale to už mě tak nevzrušuje, hlavne ze to jede! Kdyby se zase restartoval dam vedet.

Azim
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 dub 2010 15:32

Příspěvekod Azim » 07 led 2011 23:24

jo a ještě se začal zahřívat zdroj, ale to je normální, když měl notebook poprvé velký záběr :D Ne že bych byl nějaký pařman, ale konečně jsem šťastný, že to jede jak má! :-)

Pepanek
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 12 dub 2011 11:13

Výkon

Příspěvekod Pepanek » 12 dub 2011 11:15

Je to super.. konečně to funguje jak má. Ale přijde mi že se hrozně moc snížil výkon. Dělá vám to taky?

Azim
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 dub 2010 15:32

Příspěvekod Azim » 12 dub 2011 11:43

Mě to nepřijde. Možná by mohl být výkonnější, ale pořád dobré :-) Ted hraju Assasin's Creed a dobré :-)


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti