HP Probook 6550b - rady a zkušenosti

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Robin14

Příspěvekod Robin14 » 30 črc 2010 13:07

Tak to asi nebude ono, nevím jak je to tady, ale v Sony notebooku jsem si spustil jejich Recovery program a tam si vybral klasickou zálohu systému na 3 DVD..

edit: co teď , přišla ti odpověď na tvoji zprávu?

fuzzy logic
občas něco napíše
Příspěvky: 76
Registrován: 22 črc 2010 15:41

Probook 6550b

Příspěvekod fuzzy logic » 30 črc 2010 15:59

Taky vlastním tento stroj. Co se týká her, tak jsem jsi nainstaloval Starcraft2 a šlape to uplně v pohodě na střední detajly. Jinak co se týká zálohy nastavení do továrního, tak mam takový dojem, že se stím nic dělat nemusí. Pokus systém obnovíš (přes f11), tak se ti vše obnoví do továrního nastevení (viz, příručka). Dělat jsi furt zálohy disku je podle mě nesmysl.

Robin14

Příspěvekod Robin14 » 30 črc 2010 16:10

Budeš na tom zkoušet ještě nějaké hry?

vladab

Příspěvekod vladab » 30 črc 2010 17:35

Strasne by me zajimalo, jestli na tom pujde treba takove GTA...

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 30 črc 2010 18:13

K té instalačce. Sice to má nálepku od HP, ale jinak to je klasické instalační DVD Win 7, tak myslím, že nemusíš dělat ani tu zálohu, pokud nechceš něco na rychlou obnovu systému samozřejmě :) .

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 30 črc 2010 18:16

fuzzy: tata má zálohovací program Norton, který pokaždé zazálohuje jen nově přidané soubory, takže pokud budu časem zálohovat, tak jedině s tímto programem:-)

jinak všem vřele doporučuji podložku Logitech Speaker Lapdesk N700 http://www.cdrhard.cz/view.php?cisloclanku=2010061105
za tu cenu (1200) tato kombinace podložky a malých reproduktorů hraje více než perfektně... hudba na ntb hraje slušně, ale s touto podložkou se jedná o mílový krok kupředu směrem ke klasickým reproduktorům... požívám to doma, takže nepotřebuju nějak hlasitou hudbu (vymáčkne to ale dost) a bohatě to ukojí mé hudební nároky (samozřejmě fananatičtí vyznavači hudby se mnou asi moc souhlasit nebudou) :twisted:

ještě jsem se chtěl zeptat:
1) používám Total Commander a na XP jsem byl zvyklý chodit na disku C přes Documents & Settings do dokumentů svého účtu. Ale tady do té složky nemůžu vstoupit. Na průzkumníka jsem trošku alergický, takže netuší někdo jak obejít tyhle přístupový práva?

2) neví někdo jak jednoduše změnit asociaci souborů, aby se spouštěli v jiném programu? Na XP to šlo jednoduše, tady v 7 to nemůžu najít... Ten Windows Media Center je nemožnej..... AIMP rulezz

vladab

Příspěvekod vladab » 30 črc 2010 18:49

klvy píše:K té instalačce. Sice to má nálepku od HP, ale jinak to je klasické instalační DVD Win 7, tak myslím, že nemusíš dělat ani tu zálohu, pokud nechceš něco na rychlou obnovu systému samozřejmě :) .


A jak je to potom s aktivací?

fuzzy logic
občas něco napíše
Příspěvky: 76
Registrován: 22 črc 2010 15:41

Spuštění souborů

Příspěvekod fuzzy logic » 30 črc 2010 18:52

Jde to uplně stejně jako v XP, právým tlačítkem myši na soubor -> otevřít v programu->zvolit výchozí program -> a pak zaškrtnout k otevření souboru tohoto typu...

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 30 črc 2010 21:12

Předpokládám, že se to aktivuje automaticky nějak přes BIOS? Opravdu nevím, ale od května, co mám nový notebook jsem dělal už 4 :D přeinstalace a nic jsem nemusel telefonicky aktivovat.


Mateees.R: místo Documents & Settings máš složku Users na C: a asociaci změníš v Ovládacích panelech->programy. Taky jsem si nemohl zvyknout na W7, nejvíc mě nasralo, že mě nenechaly naformátovat HDD a musel jsem použít CD WinXP :lol: .

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 30 črc 2010 21:54

klvy: jo to jsem při brouzdání na netu zjistil taky, takže celou věc jsem asi po půlhodinovém zápasení vyřešil tak, že pomocí programu Partition Wizard Home Edition jsem HDD rozdělil na 2 disky (C na programy 80GB a zbytek asi 360GB na moje data).. Momentálně nemůžu na počítači nic dělat, protože jsem stáhl 70MG aktualizací a zatraceně pomalu se to instaluje....
tak aspoň budu mít čas napsat recenzičku :arrow:

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Subjektivní rezence

Příspěvekod Mateees.R » 30 črc 2010 22:44

Takže je to tu, sepíšu dohromady moje dojmy. Berte to trošku s rezervou, je to můj první notebook :)

Vzhled a design se mi moc líbí, ani jsem nevěděl, že je tak krásný. Vršek notebooku má poctivou stříbrnou barvu a pokud bych to porovnal s Elitebookem, který má otec, zaoblenější tvary tohoto Probooku se mi líbí mnohem víc.
Uvnitř to vypadá, že se tam měl spíše dosadit displej s poměrem stran 16:10, ale mně to prázdné místo nahoře nevadí.
Na ntb se mi líbí pruh indikátorů, kde můžete jedním klikem vypnout, zesílit nebo ztlumit zvuk, dále zapnout wifi + další 4 kontrolky. Kdybych to srovnal s tím Elitebookem, přijde mi světlo těch kontrolek trochu odfláklé, že nemají všude stejnou intenzitu - ale to je jen taková drobnost, která nic neznamená.
Klávesnici a touchpad nemůžu porovnávat jak je to jinde, ale zdají se kvalitní. Klávesnice se neprohýbá a touchpad se příjemně ovládá - u některých jiných notebooků byl zpomalený nebo vroubkovaný, nebo s gesty, ale lepší je stejně používat myš.
Pokud chcete otevřít ntb, musíte pohnout jedním tlačíkem, které pohybuje s 2 pojistkami. Nevím jak ostatním, ale mě to nevadí. Doufám jen, že se to časem nějak neopotřebuje, aby to šlo pořád tak hezky dovírat.
Konektory to má bohaté: 3 USB + 1USB/eSata, Fireware, čtečku karet a slot ExpressCard, VGA, Ethernetovou přípojku + další telefonní přípojku (?je u ní nakreslen telefonní sluchátko?).
Když mi přístroj došel, nestačil jsem se divit, jak je hezký, lehoučký a malý. V kombinaci s batohem je ideální na cestování.
Zajímavostí je, že si můžete dokoupit 2.baterii, která se přidá na dno notebooku :D Jinak důležité je, že nemá žádné svítíci logo HP, které nejde vypnout, jako to mají některé HPčka.
Nejvíc jsem spokojen s obrazovkou, která má rozlišení 1600x900px, takže se vám tam vleze víc než u klasického průměru 13**x768. Navíc má matný povrch, pozorovací úhly jsou taktéž skvělé.
Co si dále nemůžu vynachválit je čtečka otisků prstů. Máte vytvořený účet chráněný heslem a otisky (v HP programu si můžete naskenovat všechny prsty ruky jako já). Když se objeví přihlašovací obrazovka, stačí přejet prstem a ono vás to již automaticky přihlásí! Luxusní věc...
Málem bych zapomněl na reproduktory. Slibují HP Premium Stereo Sound a musím říct, že na notebook hrají slušně. Zkoušel jsem koncert a hudbu dal na max a krásně to hrálo a žádné pazvuky ani zkreslení slyšet nebyly. Dnes jsem si dokoupil ještě podložku Logitech N700 a vřele ji doporučuji, ptž je to kombinace polštáře na klín, má i větráček a velmi obstojné repráčky. Myslím, že pro ne-fajnovky to bude bohatě stačit na poslouchání hudby během práce a sledování filmů!!
Co se mi trošku nelíbí je, že windows startuje docela dlouho a dlouho se "nic neděje" na obrazovce před přihlášením. Ale za to HP nemůže.. Tak mě napadlo, že si místo vypnutí aktivuji uspání a ntb bude za pár vteřin vzhůru.
Co se týče výkonu, neměl jsem ještě čest pohrát si s nějakou hrou, jelikož jsem si nastavoval různé serepetičky. Jinak si myslím, že výkonné je to dost, když to má TurboBoost až do 2,9GHz na dvou jádrech.
Dále jinde diskutované chlazení. Jak měl někdo pravdu, například Swarm, opravdu to chlapci v HP vymysleli skvěle. Při běžném používání co jsem dosud měl - internet přes Google Chrome, instalace různých programů a poslech hudby - se žádný fučák nespustil. Pouze celou dobu z levého vývodu chlazení fouká příjemný teplý vzdoušek. Má to ještě chlazení u HDD zespodu, takže doporučuji nestavět si to na klín, ale investovat do podložky. Jinak je krásně tichoučký...
Co mě ještě potěšila další věc - rychlost externího disku připojeného přes eSata. Kopíroval jsem věci do ntb a jestli byste si tipli kolik to sypalo? Valilo to doslova a do písmene o 106 MB/s :twisted: Takže kam se hrabe nějaké USB 2 nebo 3...
Jinak je příjemný pocit mít legální Windows :D Na 7 si nemůžu stěžovat a zbývá ještě mnoho neprozkoumaných oblastí, než využiji všech jeho možností :P Vyloženě se mi teda nelíbí Průzkumník a způsob organizace uživatelských dat na disku (jakožto XPčkovského uživatele, tak jsem to vyřešil to s vytvořením odděleného Partition na data) ... ale můj subjektivní názor nikomu nenutím. A ještě jsem trošku nechápal, že WMP nedokázal bez kodeků přehrát ani MP3, ale tak je to trošku pochopilné :wink:
Co se týče baterie, vzhledem k tomu, že používám WiFi připojení hlásilo mi to 2 hodiny. Podle informací v obchodech má ntb vydržet 6,5 hodiny, ale tato výdrž je pouze pro konfiguraci s integrovanou Intel HD grafikou. Když jsem ntb poprvé nabil a vypojil nabíječku, nahlásilo to 4 hodiny výdrže. Za 15 minut, kdy jsem konečně zprovoznil WiFi to už hlásilo jen 3 hodiny a něco. Ale ten Windows ukazatel je potřeba brát s rezervou. Takže na nějaké objektivní ozkoušení výdrže si počkejte na Swarmovu recenzi. Ale myslím, že by mohl patřit k těm co vydrží dýl, když tam není tak výkonná grafika jako jinde. Její potenciál jsem ale neměl možnost otestovat.
Moje poslední komunikace s počítačem byla než jsem dal nainstalovat 70MB aktualizací... a od té doby se to už hodinu i se stahováním instaluje. Tak jsem mě alespoň čas napsat tento příspěvek. Doufám, že jsem to napsal aspoň trochu zajímavě. Pokud vás bude ještě něco zajímat, klidně napište. Hru Bitvu o Středozem vyzkouším možná dnes večer (pokud teda konečně někdy dojede ta konfigurace systému Windows :oops: )

Na závěr můj verdikt: Neshledávám na něm žádnou chybičku! A vřele doporučuji všem tu konfiguraci s dedikovanou Ati kartou všem. Nebude to asi pařanský stroj jaký byste mohli koupit za stejnou cenu třeba od MSI, ale aspoň můžete s klidným svědomím spát, že vám to vydrží dýl díky kvalitnějšímu zpracování :) Za cenu 24590 to byla bezkonkurenční koupě! Tak mu přeji dlouhou službu!

Robin14

Příspěvekod Robin14 » 30 črc 2010 22:56

Dobře a stručně napsáno, v neděli jdu pro něj :)
S tím testování těch her Ti budu velmi zavázán..
Jen bych měl ještě jeden dotaz...když zadám do google ten procesor i5-450M, tak mi to vyjede, že někde má TurboBoost jen na 2,66Ghz viz. zde http://ark.intel.com/Product.aspx?id=49022 ale jinde na 2,99, je tomu opravdu tak i zde, dá se to nějak zjistit pomocí nějakého prográmku?

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 30 črc 2010 23:25

no to je teda zajímavé, že na stránkách výrobce je to nižší než u prodejců, kteří to uvádějí ve svých noteboocích... díval jsem se zběžně do systému a nenašel jsem to. Možná to odhalí Everest, zkusím to
tak až si tam někdo budete instalovat aktualizace, přeji vám velkou dávku trpělivosti... mě to "nic nedělalo" asi 2 hodiny, tak jsem tomu trochu "pomohl" a vypnul to... následně zapnul, vyskočila chyba, ale díkybůh se to asi za 5 minut opravilo... takže takové malé varování.... už to zatracený aktualizace nebudu přerušovat :D

EDIT: jinak jsem si zkoušel udělat test Informace o výkonu a nástroje a vylezlo z toho, že skóre ntb je 5,0, rozepsáno (hodnotí se od 1,0 do 7,9):
Procesor (počet výpočtů za sekundu) 6,8
Paměť (počet operací paměti za sekundu) 5,9
Grafika (výkon pro pracovní plochu Windows Aero) 5,0
Herní grafika (výkon pro 3D aplikace a hry) 6,1
Primární pevný disk (přenosová rychlost dat na disku) 5,9

EDIT2: ani Everest neodhalil ten takt přetaktovaného procesoru...

vladab

Příspěvekod vladab » 30 črc 2010 23:55

Ahoj, skvělá recenze! Chtěl bych Tě ještě poprosit o odpověď na pár věcí:

1. Zkoušel jsi HP QuickLook a HP QuickWeb? (resp. funguje to stejně, jako v tomto videu? http://www.youtube.com/watch?v=rf6uqS-756Y)

2. Kolik MB paměti (RAM) zabírá Tvůj systém po najetí? Kolik služeb orientačně je spuštěných v Task Manageru?

3. Když delší dobu budeš hrát nějakou hru, začne to výrazně víc funět či topit?

4. Jak dlouho prosím trvá hibernace? - uspání i probuzení (jsem navyklý svůj stávající notebook regulérně restartovat tak jednou za týden, spíše ho kvůli rychlosti pořád hibernuji...)

5. Dostal jsi čistou instalaci s Windows 7 Professional 64b bez bloatware (jedno DVD)?

6. Chybí nějaký předinstalovaný software od HP na této stránce? http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... nvOID=4059 (sonduji, do jaké míry bych byl schopen nainstalovat čistý systém a zavést sám pouze ten SW, který budu chtít, bez různých trialů apod.)

Budu strašně moc rád, pokud mi zodpovíš aspoň něco, je toho hodně, já vím... :roll:

Díky!!

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 31 črc 2010 00:32

DOPLNĚNO:

1 - Quick Lool mi naskočil za 16 sekund (ale byla tam nějaká chyba, asi že jsem si to nezavedl ještě) + mi tam nefungovala myš a to prostředí bylo samo o sobě dosti ošklivé...
Quick Web naskočil za cca 30 sekund, kdy naběhl HP prohlížeč a začal načítat připojení internetu - neznal jsem ale heslo na WiFi, takže jsem to nezprovoznil.. Podle mě jsou tyhle zrychlený starty pěkná konina. Když už chci něco na internetu, tak si udělám i něco na počítači a potřebuju zrovna i svoje data, ke kterým se asi nedostanu...

2 - Když to při nastartovávání ještě hrabe, tak jsem zjistil RAM 1,56GB. V klidu asi za 10 sekund to už mělo jen 1,09GB. A co se týče služeb je jich tam 94, ale některý jsou puštěný, jiný deaktivovaný.... jinak je tam okolo 90 spuštěných procesů.
Copak ti tento bod řekne?

3 - Zkoušel jsem toho Empire TW a zjistil jsem, že v nativním rozlišení 1600*900 se to trochu kouše i na nízký detaily :lol: když jsem tam dal 1024x786 tak to na nízký jelo, ale obraz byl dosti nekvalitní... takovej rozostřenej čtverec uprostřed obrazovky.
Asi zklamu počítačové fajnšmekry, ale rozlišení 13**x786 to nenabízí na přepnutí.

4 - zapisoval jsem si časy, tak tady je rozpis:
Start vypnutéto PC - 105 s na přihlašovací obrazovku + pak dalších 15 s musíte počkat, než se všechno načte a počítač vás začne poslouchat
Resetování - 14 s do vypnutí, asi 65 s do přihlašovací obrazovky
Hibernace - uspání asi 15 s, nastartování za 35 s do přihlašovací obrazovky + dalších 5 s po přihlášení

Jako docela mě medí, že to tak dlouho načítá... Při normálním startu to aspoň 40vteřin nic nedělá u barevné obrazovky před přihlášením. Asi se to nedá nějak zlepšit? Mohl bych si pošéfovat programy po spuštení, ale ty mají vliv pouze na poslouchání počítače po přihlášení ne?

5 - ne nedostal, vytvořil jsem si dle Windows bitovou zálohu systému a záchranný opravný disk.. už jsem to psal dřív, je tam akorát instalačka na 32bit systém W7 + 2 DVD programů a driverů na W7 + 3xDVD zase pro XP

6 - Nemám moc čas to přesně vyhledávat co tam je, co tam není. Myslím, že tam je docela dost věcí od nich, ale na druhou stranu mě nic neotravuje. A ta stránka co jsi postnul se může hodit, pokud se někdy něco pokazí.. :) řekl bych, že většina věcí, který tam nainstalovali se může hodit. Nebude to rozhodně jak jinde, kde ti zaserou počítač různým hnojem :)
jinak co se týče trialů musel jsem odinstalovat McAfee - doporučuji z oficiálních stránek stáhnout prográmek McAfee cleaner tuším... ten ti ten balast odstraní. A pak je tam 60denní MS Office. Ještě jsem odinstaloval WinZip a nahradil ho WinRarem, jinak jsem myslím nic velkýho neodstraňoval :wink:


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů