HP Probook 6550b - rady a zkušenosti

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
vladab

Příspěvekod vladab » 31 črc 2010 01:55

Klobouk dolů! :o Jsi fakt borec!

Proč jsem se ptal na ad2? Zvažuji, jestli by pro mě nebylo lepší mít 32bitový systém. Jeden technik na CZC mi řekl, že i 4GB na 64bit nestačí, protože tam je mnohem více spuštěných aplikací, jedou tam snad dvě jádra apod. Pak mi ještě řekl, že s najetým 32bitovým systémem budu mít více paměti volné, a to i přesto, že není využito celých 4GB (ale asi jen 3,2 GB nebo tak nějak).

ad3) Když jsi hrál tu hru, funělo a topilo to nějak?

ad4) Je to škoda, že to tak dlouho najíždí. Já mám 3 roky starý ntb s W7 a najíždí mi to jednou tak rychleji (můj HW je samozřejmě muzejní...). Ještě že aspoň jde docela svižně ta hibernace. :?

+ poslední nový dotaz (moc prosím kohokoli o odpověď): JAK je možné, že Windows Media Player nepřehrál MP3? Vždyť WMP ve W7 přehraje i applovský MOV, tak proč by neměl přehrát MP3? Obávám se, že to musí být chyba někde...

Tak ještě jednou moc díky! Pomohl jsi mi v rozhodování. Příští týden ho mám doma. :-)

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 31 črc 2010 08:04

Jak jsi psal, že se dlouho načítá úvodní obrazovka, tak za tu může HP a konkrétně jejich soft na zprovoznění té čtečky. Bez toho šlo zapnout kompletně do 1min. Bohužel jinak ta čtečka nejde zprovoznit.

Robin14

Příspěvekod Robin14 » 31 črc 2010 08:41

Mateees.R:
Empire TW je jak stará hra?, budeš zkoušet i ty ostatní?

klvy:
nevíš o jaký konkrétní soft se jedná?, já si to možná udělám tak, že si ten soft odinstaluju a budu nosit sebou v batohu malou přenosou čtečku do USB..
i tak čtečku karet používám jednou za uherský rok :)

BTW našel jsem další obchod kde Turboboost uvádění up to 2,66 Ghz :(, chtělo by to zjistit jak je to opravdu ve skutečnosti..
Edit: možná je to tím jak má tento notebook trochu slabšího bráchu s Intel HD grafikou, tak u něho je opravdu napsano turbo boost 2,66 Ghz, takže u toho (lepšího) co máš ty by mělo být opravdu až 2,93 Ghz.

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 31 črc 2010 09:14

Robin: Je to HP Protect Tools. Než jsem zprovoznil čtečku, tak bylo načítání rychlé. Po zprovoznění už tam je ta chvilka, kdy to načítá.

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 31 črc 2010 09:19

vladab: aha, no pak leda dokoupit víc RAM časem.... ale já myslím, že to nějak moc nepoznáš. Reálně s tím teda nemám žádný zkušenosti, takže nemůžu soudit :wink:

ad3) hej vůbec to nefunělo, ani v zátěži při té hře. V té hře spíš se sekala klávesnice. Všechen pohyb byl o 2sekundy zpomalen.. Pořád to foukalo teplý vzdoušek. Mám teda tu podložku a ono to foukalo na reprák, ale že by byl od toho nějak rozpálený to ne. No jde vidět že ta grafika není až tak výkonná na hry, jinak by se k tomu přidal větrák. Větrák se mi spouští pouze při startu a hibernitaci!!!

s tím WMP se mě neptej, Mrkvosoft moc nemusím, možná to bylo tím, že tam neměli nainstalovanej žádnej balíček kodeků. Každopádně doporučuju do toho hodit filtr CCCP a jsi vysmátej na všechny formáty, včetně HD filmů mkv.

Jinak není zač :lol: škoda, že to teda není to pravé ořechové na hry....


klvy: no to jsi mě moc nepotěšil.... oni tam kopu toho softu, tak by nebylo od věci udělat zálohu a pak si pohrát s tím, co odstranit;-) a teď si nedělám srandu, ale bylo tam nainstalováno okolo 40 různejch programů. Nevěděl jsem co kterej dělá, tak jsem do toho nevrtal :wink:

Robin14: moc se ve hrách neorientuju, ale Empire bylo na svou dobu v náročnosti asi nepřekonatelné :D - můžeš posoudit sám:
http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry ... ky?start=1
http://newsadmin.pctuning.cz/article/in ... af-na-mori
Večer možná zkusím tu bitvu o Středozem, datadisk bohužel nejde bez původní hry, tak to musím nějak sehnat ;-)

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 31 črc 2010 09:48

Jestli chceš ti můžu říct, co od HP jsem nechal nainstalované já, ono možná to taky ještě by šlo protřídit, ale nechtěl jsem být ochuzen o některé věci :D

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 31 črc 2010 09:51

klvy: ano!! nechám si rád poradit 8)

EDIT: ještě mě napadlo, že bych si nainstaloval nějakej TuneUP nebo Optimizer, třeba by se to trošku zrychlilo.. jo a je k něčemu Windows LIVE?

vladab

Příspěvekod vladab » 31 črc 2010 10:00

Windows Live je balík online aplikací od MS: http://explore.live.com/windows-live-es ... s?os=other (já z toho akorát používám Sync na synchronizaci souborů mezi počítači přes Skydrive, jinak existuje Messenger, Mail, Fotogalerie apod.)

Na vyčištění bych si stáhnul CCleaner - super malý prográmek na základní očistu tempů, cache apod. Moc bych nepouštěl do čištění registrů aj., protože je to dost riziko.

Jinak tady dole http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... nvOID=4059 je seznam programů, které byste měli mít nainstalované z továrního nastavení.

Robin14

Příspěvekod Robin14 » 31 črc 2010 10:06

klvy:
ten HP Protect Tools je program, který se stará jen o tu čtečku nebo ještě o něco dalšího?
Matess:
dá se vypnou ta čtečka otisků prstů?
Webkamera má v sobě zabudovaný mikrofon, je tomu tak?

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 31 črc 2010 10:15

HP protect tools máš nějaký komplexní bezpečnostní program od HP, kde můžeš přidávat nebo i odebírat podporu na tu čtečku, TPM čip, pak je tam nějaké šifrování apod. Ale když jsem měl tovární instalaci a Protect Tools nainstalované, tak pokud nebyla zaplá ta čtečka, nijak to start nezpomalovalo.

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 31 črc 2010 10:27

Takže v svém Elitebooku mám nainstalované toto (čtu to ze seznamu Přidat nebo odebrat):
veškeré HP drivery + Intel drivery a software od Intelu (který by asi nemusel být) jako Matrix Storage Manager, Intel Network Connections Drivers, Intel Management Engine

a Software:
HP Protect Tools + moduly Drive Encryption, Embeded Security, File Sanitizer(tyto nepoužívám, ale ničemu nevadí když jsou nainstalované) a pak tu podporu pro čtečku+ TPM, které používám

HP 3D DriveGuard (obrana disku nechal bych)
HP Power Assistant+ Data( podle mě užitečné)
HP Quick Launch Buttons (nutné k dotykovým tlačítkám)
HP QuickWeb ( ze zvědavosti jsem to nahrál, ale nepoužívám)
HP SoftPaq Download Manager ( samostatně stáhlé z netu, kotroluje aktualizaci software)
HP Support Assistant (asi zbytečné)
HP Webcam
HP Wireless Assistant
IDT Audio
Synaptics Pointing Device Driver (asi pro touchpad, ale ja používám trackpoint)
+ nějaké věci od Microsoftu jako WIndows XP Mode

To by mělo být od HP asi vše. Mám 250 disk rozdělený na C 33GB pro systém a na něm je volno 11GB a zbývající místo rozdělené pro programy a data.
Notebook mi v této konfiguraci připadá velmi rychlý jen ta úvodní obrazovka o těch 10s načítá dýl.

Robin14

Příspěvekod Robin14 » 31 črc 2010 11:53

Ten Turboboost mi nedal a jeden moderátor z nejmenovaného fóra mi napsal že je to max. 2,66, ale teď mi odepsali z Alzy, že je to opravdu 2,93 Ghz :D, tak nevim..
Mateees.R
ještě mě napadla jedna hra, která by nebyla od škody zkusit - The Sims 3 :)
Naposledy upravil(a) Robin14 dne 31 črc 2010 12:16, celkem upraveno 3 x.

oneill_sx1
píše často
Příspěvky: 298
Registrován: 09 bře 2010 17:12

Příspěvekod oneill_sx1 » 31 črc 2010 12:04

vladab píše:Proč jsem se ptal na ad2? Zvažuji, jestli by pro mě nebylo lepší mít 32bitový systém. Jeden technik na CZC mi řekl, že i 4GB na 64bit nestačí, protože tam je mnohem více spuštěných aplikací, jedou tam snad dvě jádra apod. Pak mi ještě řekl, že s najetým 32bitovým systémem budu mít více paměti volné, a to i přesto, že není využito celých 4GB (ale asi jen 3,2 GB nebo tak nějak).

Paměť je od toho, aby byla využívána, ne aby byla volná či dokonce nedostupná.

technik CZC píše:4GB na 64bit nestačí

Asi brigádník.

Využitelné paměťi bude v 64bit OS a 4GB RAM pořád více než v 32bit OS s omezením na ±3,2GB, paměťové nároky 64bit OS nejsou větší, než je rozdíl v dostupné paměťi.
Latitude E4310

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 31 črc 2010 14:06

klvy: a oproti čemu ti ta úvodní obrazovka se načítá dýl o 10s jak píšeš?

jo jasný, ta čtečka se dá deaktivovat... možná večer budu mít trochu času, tak si zkusím s tím pohrát...

Robin14: co se týče těch her, tak to nemá moc cenu abych je hledal, když je nemám ne? když si pro něj ztr jdeš, tak to můžeš otestovat již sám :P

Robin14

Příspěvekod Robin14 » 31 črc 2010 14:27

Ach jo :( :D, jednu by jsi mi mohl aby jsem se 100% do zítra rozhodl :)
ale jak chceš, budu tu večer, zatím.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů