HP Probook 6550b - rady a zkušenosti

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 31 črc 2010 18:35

Robin14: tak jsem zkoušel tu bitvu o Středozem a dal jsem to na Ultra High a v pohodě to šlapalo. Nevýhodu bych viděl v tom, že tato hra není stavěná pro rozlišení 1600x900, takže tam vylezlo jakési 1024x786 rozlišení v poměru 4:3, tudíž na okrajích to mělo černé pruhy. Je toto normální i u jiných počítačů v poměru stran 16:9, nebo to neumožňuje tato grafárna?
Doufám, že tě moc neotrávím, pokud to chceš spíš na hry.. tak furt to ale můžeš do 14 dnů vrátit :wink:

Dotaz pro všechny: neskutečně mě štve, že chci smazat složku například na připojeném externím disku (kde jsem tu složku na jiném počítači) nebo klidně na HDD a teď to zaprotestuje, že nemám jakoby práva a pokud to chci smazat, musím to potvrdit tlačítkem "Jako správce". Je to dosti otravné, když třeba upravujete programy - jsem zvyklej na XP, že tam se o mě nikdo nestará :lol:

vladab

Příspěvekod vladab » 31 črc 2010 18:51

Ovládací panely\Uživatelské účty a zabezpečení rodiny\Uživatelské účty - "Změnit nastavení nástroje řízení uživatelských účtů" (scroll na "nikdy neupozorňovat"). Přijdeš ale o bezpečnostní nástroj MS...

vladab

Příspěvekod vladab » 31 črc 2010 20:27

klvy píše:HP SoftPaq Download Manager ( samostatně stáhlé z netu, kotroluje aktualizaci software)


Chtěl bych se Tě prosím zeptat, jestli to funguje opravdu tak, jak avizují na webu - mělo by to stahovat veškeré aktualizace software včetně ovladačů, biosu apod. (?) Je to spolehlivé? Musí to asi ušetřit dost práce, že?

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 31 črc 2010 22:56

Robin14 píše:Ten Turboboost mi nedal a jeden moderátor z nejmenovaného fóra mi napsal že je to max. 2,66, ale teď mi odepsali z Alzy, že je to opravdu 2,93 Ghz :D, tak nevim..

i5-450M ma max 2,66GHz. na 2,93GHz sa vie pretaktovat az drahsi i5-520M.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 31 črc 2010 23:49

dobrý klamání zákazníka.... :evil: ale na chybě spíš HP než obchodník

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 01 srp 2010 01:40

Mateees.R: HP to samozrejme uvadza spravne. lenze to by si to tam niekto z alzy musel skontrolovat predtym ako odpovie zakaznikovi.
HP datasheet píše:Intel Core i5-450M Processor (2.40 GHz, 35W 3 MB L3 cache)* Up to 2.66 GHz with Intel Turbo Boost Technology
http://h20195.www2.hp.com/v2/GetDocumen ... c=cz&lc=cs
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 01 srp 2010 09:24

ou díky :oops: :oops: a tak čert to vem... nějaký 0,3GHz

Robin14

Příspěvekod Robin14 » 01 srp 2010 09:51

Přesně..i tak je to výkonný procesor!, takže teda Bitva o Středozem 2jka na plné detaily bez problémů, no tak to nebude úplně grafika k zahození a zvládne snad hry, které chci.. :)

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 01 srp 2010 11:10

U něčeho to asi stáhlo pár novějších verzí, jinde to nahlásilochybu a třeba Intel ovladače grafiky jsou tam nejnovější nějaké z ledna (i když to i na stránkách), takže jsem to stáhl z webu Intelu. Ale asi je to celkem užitečné :) .

Robin14

Příspěvekod Robin14 » 01 srp 2010 13:33

Ahoj, tak ho mám doma, první náběh systému docela krátký oproti ostatní co jsem měl to dočinění. Jen se chci zeptat, kde najdu nějaký ten Recovery program na zálohu? Jestli dobře koukám, tak jsem dostal na DVD instalačku WIN 7, WIN XP Service Pack 3 a na dvou DVD nějaké Recovery DVD. Jak to tedy funguje, když si chci udělat zálohu a nebo dostat notebook do továrního nastavení?
Díky, jinak ten display je fakt paráda!

vladab

Příspěvekod vladab » 01 srp 2010 14:43

Robin14:

Nasel jsi prosim nejaka dalsi negativa na notebook, nebo se shodujes vicemene s Mateees.R? Nemohl bys prosim vyzkouset GTA 4, pokud ho mas nekde po ruce?

Zitra jdu asi pro nej. :-)

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 01 srp 2010 15:17

Co se týče té zálohy takže: Start - Ovládací panely - Zálohování a obnovení a tam vyber Vytvořit bitovou kopii systému, připoj si nejlíp externí HDD a tam si to dej zkopírovat. Jak je ta další položka (Vytvořit disk pro opravu), tak ta to ti samo nabídne pokud klikneš na tu bitovou kopii jak říkám :wink: Takže až tě to vyzve, vlož tam DVD a je to.

Nevím přesně jestli to byl nějakej HP program nebo něco jiného, co přímo nabízí obnovení počítače do továrního nastavení, takže ta bitová kopie je "celkem zbytečná", ale je lepší to mít pro jistotu. Takže v případě nějaké poruchy zmáčkneš F11 při startu a vrátí se ti, akorát je teda důležitý pro tuto možnost si pravidelně zálohovat data.

Jinak chceš-li si nastavit různé serepetičky, klikni v Ovl. panelech na Centrum nastavení mobilních zařízení. Nastavíš si tam jas, kdy se má ztmavovat displej atd... Všechno je tam hezky přehledně.

Kdybys chtěl ještě s něčím poradit, budu-li vědět jak na to, tak napiš. Jinak přeji bezstarostnou a rychlou práci 8)

fuzzy logic
občas něco napíše
Příspěvky: 76
Registrován: 22 črc 2010 15:41

Pískání

Příspěvekod fuzzy logic » 01 srp 2010 15:26

Taky se Vám stává, že Vám tento notebook píska (jakoby rezonoval větráček)? Není to nic strašného, ale v uplně tiché místnosti mi to vadí, je to docela nepříjemný zvuk.

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 01 srp 2010 16:01

fuzzy: asi jsi mi nasadil brouka do hlavy, ptž když se nad tím zamyslím, slyším takovej pískot v uchu... Ale rozhodně to není z ntb, to spíš ze stolních reproduktorů mého desktopu :) Schválně jsem šel do naprosto tiché místnosti a nic kromě výdechu teplého vzduchu jsem neslyšel. Asi je každej jinak citlivej na různý frekvence zvuku :wink:
Já teda používám ntb na té podložce jak už jsem psal a zatím se mi ho nepovedlo ani při hře vytížit, aby nějak extra funěl a sípal. Nepočítám-li start, tak jsem ještě nebyl svědkem toho, aby se zapnul větrák... Co ostatní na to? :twisted:

Robin14

Příspěvekod Robin14 » 01 srp 2010 16:10

vladab: jojo dá se říct, že se s ním shoduji skoro ve všem, notebook je opravdu tichý, nehřeje..ale samozřejmně když zapneš hru, tak žačne klasicky jako všechny notebooky "řvát". Ten display je opravdu povedenej!

Mates: já měl právě na mysli prostě program od HP, když jsem měl Lenovo, Sony, tak jsi spustil jejich soft a tam si udělal zálohu na pár DVD a nebo pomocí jednoho kliknutí a poté restartování a čekání se ti obnovil notebook do továrního stavu. takže pokud při startu zmačnu F11, tak tam se tedy dá vybrat aby šel notebook do továrního stavu?

fuzzy:
byl jsem teď asi 2 hoďky v kuchyni kde je celkem klid a nic jsem zatím nezaznamenal.., teď jsem venku na zahradě a slyším jenom tlukot kláves a zpěv ptáků :D
Tento problém má většina, dá se říct, že skoro úplná většina notebooků.., ale zatím jsem nic nezaznamenal..Před týdnem jsem vrátil Sony Vaio EB, které mi začlo pískat hned..a to byl panečku pískot..Ale budu se na to zaměřovat, když budu doma v klidné místnosti..
ty vysokofrekvenční zvuky lidé přestávají slyšet, když přesáhnou cca 20let života..

Edit:
jak psal teď Mates opravdu když se na to soustředíš, tak to v tom uchu slyšíš pak pořád i když nemáš notebook u sebe, má zkušenost se Sony..


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů